Şimdi Ara

GRAND CHEROKEE 3.0 LİMİTED CRD ile ilgili sorularım var ustalara.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
42.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ailemiz genişlediği için hali hazırdaki VW Golf umu satıp geniş bir araç almayı düşünüyorum. Bir ilan gördüm ve araç hoşuma gitti:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-aydemirden-ilk-sahibinden-tertemiz-g-cherokee-3-0-limited-crd-62328617/detay/

Sahibi olan ya da olmuş, bir arkadaşında görmüş duymuş olan dostlra soruyorum: Bu araç ikinci elde beni üzer mi? Kronik arızalar falan verip uğraştırır mı? Sürüşü, konforu nasıldır, uzun yola gider mi, giderse arka koltuktaki dayak yemiş gibi olur mu? Eğer bu aracı tavsiye etmiyorsanız buna alternatif olarak SUV ne tavsiye edersiniz? O kadar çok arabaya bakındım durdum ki kafam allak bullak oldu

• Bende yarın alıyorum siddetle tavsiye ederim madem aileniz genişledi hem 7 kişilik hem cok büyük 2012 55.000-65.000 arası Toyota Verso bi arasıtrın 2. elleri 55 ten fazla yok ben olsam Cherokee'a 85 vermem hemde 80.000 kmde üstelik 2006
    yani Verso Üstelik toyota sorunsuzdur.,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat1000 -- 30 Kasım 2011; 15:52:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat1000

Bende yarın alıyorum siddetle tavsiye ederim madem aileniz genişledi hem 7 kişilik hem cok büyük 2012 55.000-65.000 arası Toyota Verso bi arasıtrın 2. elleri 55 ten fazla yok ben olsam Cherokee'a 85 vermem hemde 80.000 kmde üstelik 2008 yani Verso Üstelik toyota sorunsuzdur.,

bu nasıl bir çelişkidir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AykutEsk

quote:

Bende yarın alıyorum siddetle tavsiye ederim madem aileniz genişledi hem 7 kişilik hem cok büyük 2012 55.000-65.000 arası Toyota Verso bi arasıtrın 2. elleri 55 ten fazla yok ben olsam Cherokee'a 85 vermem hemde 80.000 kmde üstelik 2008 yani Verso Üstelik toyota sorunsuzdur.,

bu nasıl bir çelişkidir :)

Yarın alıyorum dediğim Versodur

• quote:

Bende yarın alıyorum siddetle tavsiye ederim madem aileniz genişledi hem 7 kişilik hem cok büyük 2012 55.000-65.000 arası Toyota Verso bi arasıtrın 2. elleri 55 ten fazla yok ben olsam Cherokee'a 85 vermem hemde 80.000 kmde üstelik 2006
    yani Verso Üstelik toyota sorunsuzdur.,
    2006 model araca 85.000 TL vermek bence çok mantıklı değil. O fiyata daha yüksek modelli güzel bir D sınıfı alabilirsiniz. Açıkçası ben de Golf'ümü satıp SUV araç almak istiyorum. Şu sıralar ÖTV artışından dolayı sıfırı olduğu gibi 2. el SUV fiyatları da uçmuş durumda. Ben biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.
  • Ilani goremiyorum ama 2006 demisler, ona gore yaziyorum. Ben de ayni kasa var limited. Motor degisik tabi o yuzden yakit tuketimine vs. hic girmeyecegim.

Arac genel olarak konforlu bir arac en keyifli kismi da uzun yola gitmek. Yalitim genel olarak cok iyi ne motor sesi ne yol sesi geliyor iceriye. Yuksek hizda ruzgar sesi geliyor yalniz. Cruze`u acip guzel de bir muzik koyduktan sonra harika bir yolculuk sizi bekliyor. Otomatik uzun far var benim en cok hosuma giden ozelliklerden biri de bu. Yol bos oldugu zaman hemen kendi aciyor uzunlari.

Ben bu araca buyuk bir sehirde gunluk kullanim icin sahip olmak istemezdim acikcasi sehir icin cok buyuk ve yeterli kivrakliga sahip degil. Ani hareketlerde savulmasa bile yuksekliginden dolayi icindekiler rahatsiz oluyor.

Ic mekandaki bazi malzemeler kalitesiz gibi gorunebilir ama 200 bin km ve 6 yillik aracta ic kisim hala tertemiz duruyor ve citirti caturtu yok denecek kadar az. Deri koltuklar gercekten cok kaliteli. Donanim yilina gore gayet iyi.
    Cift tarafli otm klima, hafizali koltuklar yan aynalar ve pedallar (evet pedallarin bile yuksekligi ayarlanabiliyor.), isitmali koltuklar vs.

Benim gordugum negatif ozellikler:
    - Yuksek hizda ruzgar sesi almasi (benim araca ozel olabilir cunku kapida hafif bir kayiklik var)
    - Bozuk yollarda suspansiyonun biraz ses yapmasi ( bu da benim arac eski oldugu icin olabilir. 200k+ kmde)
    - Ani hareketlerdeki yan yatma

Tabi bu arada benim en sevdigim ozelligi hic bir yola cekinmeden girebiliyorum. Kum tepelerine bile cikarttim araci. Arazi kabliyeti yuksek bir arac. Eger hep asfaltta kullanacaksaniz gereksiz bazi seylere para vermis ve bazi seylere katlanmis olacaksiniz. SOnucta Low secenegi var, arti arazi icin dizayn edildiginden rakiplerine gore daha agir bir arac, kivrak olmamasi gibi

Eger tek amac genislik ise MPV tavsiye ederim. 85.000 TL bana da fazla geldi. test surus yaparsan negatif dedigim seylere dikkat et mutlaka sonradan seni rahatsiz edecek bir sey cikmasin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Ilani goremiyorum ama 2006 demisler, ona gore yaziyorum. Ben de ayni kasa var limited. Motor degisik tabi o yuzden yakit tuketimine vs. hic girmeyecegim.

Arac genel olarak konforlu bir arac en keyifli kismi da uzun yola gitmek. Yalitim genel olarak cok iyi ne motor sesi ne yol sesi geliyor iceriye. Yuksek hizda ruzgar sesi geliyor yalniz. Cruze`u acip guzel de bir muzik koyduktan sonra harika bir yolculuk sizi bekliyor. Otomatik uzun far var benim en cok hosuma giden ozelliklerden biri de bu. Yol bos oldugu zaman hemen kendi aciyor uzunlari.

Ben bu araca buyuk bir sehirde gunluk kullanim icin sahip olmak istemezdim acikcasi sehir icin cok buyuk ve yeterli kivrakliga sahip degil. Ani hareketlerde savulmasa bile yuksekliginden dolayi icindekiler rahatsiz oluyor.

Ic mekandaki bazi malzemeler kalitesiz gibi gorunebilir ama 200 bin km ve 6 yillik aracta ic kisim hala tertemiz duruyor ve citirti caturtu yok denecek kadar az. Deri koltuklar gercekten cok kaliteli. Donanim yilina gore gayet iyi.
    Cift tarafli otm klima, hafizali koltuklar yan aynalar ve pedallar (evet pedallarin bile yuksekligi ayarlanabiliyor.), isitmali koltuklar vs.

Benim gordugum negatif ozellikler:
    - Yuksek hizda ruzgar sesi almasi (benim araca ozel olabilir cunku kapida hafif bir kayiklik var)
    - Bozuk yollarda suspansiyonun biraz ses yapmasi ( bu da benim arac eski oldugu icin olabilir. 200k+ kmde)
    - Ani hareketlerdeki yan yatma

Tabi bu arada benim en sevdigim ozelligi hic bir yola cekinmeden girebiliyorum. Kum tepelerine bile cikarttim araci. Arazi kabliyeti yuksek bir arac. Eger hep asfaltta kullanacaksaniz gereksiz bazi seylere para vermis ve bazi seylere katlanmis olacaksiniz. SOnucta Low secenegi var, arti arazi icin dizayn edildiginden rakiplerine gore daha agir bir arac, kivrak olmamasi gibi

Eger tek amac genislik ise MPV tavsiye ederim. 85.000 TL bana da fazla geldi. test surus yaparsan negatif dedigim seylere dikkat et mutlaka sonradan seni rahatsiz edecek bir sey cikmasin.
    Değerli görüşler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

@berk984

Sizin aracınızın modeli ve motoru nedir, ne kadar yakıyor km de?

• quote:

Orijinalden alıntı: eczac

@berk984

Alıntıları Göster
    bu araç sandığınız kadar geniş ve ferah değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

bu araç sandığınız kadar geniş ve ferah değil...

Alıntıları Göster
    @Michael Wittmann

Dışarıdan oldukça heybetli duruyor ama. Şimdi 1.90 boy ve 120 kilo olan ben, bu aracı rahat süremez miyim?
  • quote:

@Michael Wittmann

Dışarıdan oldukça heybetli duruyor ama. Şimdi 1.90 boy ve 120 kilo olan ben, bu aracı rahat süremez miyim?

Alıntıları Göster
    Gideceksin C4 Picasso'yu inceleyeceksin.Bu araçta beni en çok rahatsız eden şey uzun yolda zıplamaları olmuştu.Kim bilir belki de ben süspansiyon ayarını yapamadım

• quote:

@berk984

Benim ki 2005 model 5.7 benzinli motor 100 km de 20 lt yi geciyor yakit. Ama Turkiyede degilim.

Arcin genisligi konusuna gelirsek. Aracin icerisindeki yukseklik bekledginizden az olabilir cunku aracin alti yuksek. Fakat enine dogu genislik yeternce fazla. Koltuklari bugune kadr bindigim en genis koltuklar. Iki koltugun arasinda da yine baya genis bir ora konsol var.

Arkada diz mesafesi de yeterli. Bagajin altinda yedek lastik falan var o yuzden bagaj beklenilenden biraz ufak gelebilir. Koltuklar falan da biraz iricene bir de bagaj perdesi cok alcakta. O yuzden perdeyi kullaninca bagaj dar oluyor biraz.

Butun bu dediklerim aracin boyutundan beklenene gore yoksa herhangi bir C veya D sinifi sedandan daha fazla yer var icerde. Fakat byuk bir mPV ile karsilastirirsaniz is degisir cunku onlarin alti alcak ve icerde baya yukseklik sunuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

@berk984

Benim ki 2005 model 5.7 benzinli motor 100 km de 20 lt yi geciyor yakit. Ama Turkiyede degilim.

Arcin genisligi konusuna gelirsek. Aracin icerisindeki yukseklik bekledginizden az olabilir cunku aracin alti yuksek. Fakat enine dogu genislik yeternce fazla. Koltuklari bugune kadr bindigim en genis koltuklar. Iki koltugun arasinda da yine baya genis bir ora konsol var.

Arkada diz mesafesi de yeterli. Bagajin altinda yedek lastik falan var o yuzden bagaj beklenilenden biraz ufak gelebilir. Koltuklar falan da biraz iricene bir de bagaj perdesi cok alcakta. O yuzden perdeyi kullaninca bagaj dar oluyor biraz.

Butun bu dediklerim aracin boyutundan beklenene gore yoksa herhangi bir C veya D sinifi sedandan daha fazla yer var icerde. Fakat byuk bir mPV ile karsilastirirsaniz is degisir cunku onlarin alti alcak ve icerde baya yukseklik sunuyorlar.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

babam bu araci neredeyse 5 yildir kullaniyor. Arac 100.000km yi devirmek üzere. Su ana kadar cikardigi en önemli sorun: ses yapmaya basladigi icin difransiyelden degistirilmisti.

Onun haricinde tik demedi. Alirken dikkat edeceginiz seyler yavas giderken yürüyen aksamdan ses gelip gelmedigi. Otomatik vitesin 2. ve 3. viteslere geciste sarsinti yapip yapmadigi ve ayrica 70 - 110 kmh arasinda difransiyelden ugultu gelip gelmedigi olacaktir.

Aracin yakit tüketimi sehir icinde 11.5 lt dizel / 100km, ama yüksek hava sürtünmesinden dolayi sehir disinda da asla 10lt /100km altina inmiyor.

Son bir tavsiye, aracin lastikleri Türkiye'de cok pahali satiliyor. Aractakilerin durumuna göre pazarlik konusu yapabilirsiniz.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sirdiesel

Merhaba,

babam bu araci neredeyse 5 yildir kullaniyor. Arac 100.000km yi devirmek üzere. Su ana kadar cikardigi en önemli sorun: ses yapmaya basladigi icin difransiyelden degistirilmisti.

Onun haricinde tik demedi. Alirken dikkat edeceginiz seyler yavas giderken yürüyen aksamdan ses gelip gelmedigi. Otomatik vitesin 2. ve 3. viteslere geciste sarsinti yapip yapmadigi ve ayrica 70 - 110 kmh arasinda difransiyelden ugultu gelip gelmedigi olacaktir.

Aracin yakit tüketimi sehir icinde 11.5 lt dizel / 100km, ama yüksek hava sürtünmesinden dolayi sehir disinda da asla 10lt /100km altina inmiyor.

Son bir tavsiye, aracin lastikleri Türkiye'de cok pahali satiliyor. Aractakilerin durumuna göre pazarlik konusu yapabilirsiniz.

Selamlar

Alıntıları Göster
    Kardeşim GRAND CHEROKEE sağlam güzel araçtır.Bizdede 2006 sorento var memnunum üst modellerine bak derim.Eğer soruların varsa pm veya buradan yhazarım ;;)

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx

Kardeşim GRAND CHEROKEE sağlam güzel araçtır.Bizdede 2006 sorento var memnunum üst modellerine bak derim.Eğer soruların varsa pm veya buradan yhazarım ;;)

Alıntıları Göster
    jipin haslarından,atalarındandır ;)
  • quote:

@Michael Wittmann

dostum kalıplı birisin anladığım kadarı ile ...bu aracın içi yüksek değil bu bir..ikincisi arkadaş da belirtmiş diz mesafesi de öyle aham şaham değil..ancak seni çok rahatsız etmez bu..girip de "çok dar içi" demezsin ama "offf çok geniş içi" de demezsin...

demek istediğim geniş ferah araç istiyorsan yanlış aracı seçmişsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

quote:

@Michael Wittmann

dostum kalıplı birisin anladığım kadarı ile ...bu aracın içi yüksek değil bu bir..ikincisi arkadaş da belirtmiş diz mesafesi de öyle aham şaham değil..ancak seni çok rahatsız etmez bu..girip de "çok dar içi" demezsin ama "offf çok geniş içi" de demezsin...

demek istediğim geniş ferah araç istiyorsan yanlış aracı seçmişsin

Alıntıları Göster
    ben olsam bundan alırdım. performansı biraz daha azdır ama diğer her konuda daha iyi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volvo-markacar-dan-2007-model-xc90-temiz-orjinal-km-de-63321190/detay/

• Tekrardan hepinize teşekkür ederim değerli görüşleriniz için. Sanırım tekrardan bir analiz yapmam gerekecek :)
  • quote:

Tekrardan hepinize teşekkür ederim değerli görüşleriniz için. Sanırım tekrardan bir analiz yapmam gerekecek :)
    Hiç bulaşma dostum. Öncelikle yakıt konusundan dolayı İllallah edersin. Bakımı yedek parçası ıvırı zıvırı pahalıdır ve çok tutulan bir araç olmadığını düşünüyorum. bunun yerine alternatif suv'lar yada aile araçları(verso,cmax) gibi araçlara bakmanı tavsiye ederim.

İlla suv diyorsanız

o paraya Tiguan da iyi tercih olabilir. yada captiva da fena değil.

hepsini bırak Bmw 3.20d al yaaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: Fil0zof

Hiç bulaşma dostum. Öncelikle yakıt konusundan dolayı İllallah edersin. Bakımı yedek parçası ıvırı zıvırı pahalıdır ve çok tutulan bir araç olmadığını düşünüyorum. bunun yerine alternatif suv'lar yada aile araçları(verso,cmax) gibi araçlara bakmanı tavsiye ederim.

İlla suv diyorsanız

o paraya Tiguan da iyi tercih olabilir. yada captiva da fena değil.

hepsini bırak Bmw 3.20d al yaaaa

Alıntıları Göster
    Golf'ü niye sattın sen abi ya???

• quote:

Orijinalden alıntı: Fil0zof

Golf'ü niye sattın sen abi ya???

Alıntıları Göster
    baktığınız tarz değil ama sıfırı 55.000 tl olan grand scenic privilage'ı incelemenizi önereceğim. 700lt bagaj, 7 koltuk, 1.5dci ekonomik motor... büyük aileler için süper...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.