Şimdi Ara

Şuan Ki Ülkenin Durumunda Dükkan Açılır Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstadlar yıllardır bu forumdayım yıllardır başkalarının işinde ezildim yeri geldi hakkımı alamadım bilgisayar işlerinden az çok anlıyorum babamında bana sözü vardı dükkan açıcaktı bana diyorum ki bir dükkan açsam iyi kötü pc malzemeleri bakım format gibi hem de telefon aksesuarları falan satsam nasıl olur acaba iş yapar mı yoksa 2 ay sonra kepenk mi indiririm ? Tamirden anlamam böyle lehim yap donanım üzerinden parça çıkar lehim ve havya vs anlamam bir kişiye sordum o tarz tamirleri bir servisle anlaş oraya ver yaptır diyordu nasıl oluyor bilmiyorum ama sadece satış ve format atma bakım yapma ile çark döner mi acaba ?

• 2 ay dayanmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asıl para kazandıracak şey zaten tamir. yoksa pc parçası ,malzeme satışından para kazanamazsın.
    neden?çünkü her taraf avm dolu,bir de internet e ticaret siteleri var.
    örneğin SSD almak istesem gelip senin dükkandan mı alırım? hayır hepsiburada,vatan computer,n11,gittigidiyor,teknosa,media mark.
    hatta a101 ve bim bile zamann zaman bilgisayar malzemeleri satıyor,klavye,mause,sd kart vs.

mesela benim notebook un ekranı kırıp tamiri için 350tl istiyorlar.
    250tl ekran 100tl de işçilik parası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

asıl para kazandıracak şey zaten tamir. yoksa pc parçası ,malzeme satışından para kazanamazsın.
    neden?çünkü her taraf avm dolu,bir de internet e ticaret siteleri var.
    örneğin SSD almak istesem gelip senin dükkandan mı alırım? hayır hepsiburada,vatan computer,n11,gittigidiyor,teknosa,media mark.
    hatta a101 ve bim bile zamann zaman bilgisayar malzemeleri satıyor,klavye,mause,sd kart vs.

mesela benim notebook un ekranı kırıp tamiri için 350tl istiyorlar.
    250tl ekran 100tl de işçilik parası.
    Peki tamiri bilmiyorum onu nasıl yapabilirim başka yer ile anlaşsam oraya bıraksam tamir bitince geri alıp müşteriye teslim etsem olmaz mı ?
  • gtx275 lemi dükkan açacaksınız.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 19 Nisan 2021; 18:44:51 >
  • Bu sevdadan vazgeçin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • format ile parça ile o dükkan dönmez.Vallahi çiğ köfteci açsan daha çok iş yaparsın.Bana sorarsan paranı riske atma bir yerlerde tabiri caizse ezilmeye devam et. Vergisiydi açılışıydı deviriydi muhasebesiydi sicil no suydu derken kepenk açmadan kapatacak kadar içeriye girersin.
  • Özel sektörde tutunma formülü:
    Eğer rekabet piyasasına gireceksen (yani yaptığın işte rakiplerin olacaksa) rakiplerine göre "+" 'ların olmalı.
    Misal: konum, iyi hizmet, fiyat, çevre vs gibi. Şuan sen olmasan da bilgisayar tamir vs işleri sıkıntısız yürüyor, senin halihazırda çalışan İş yerlerinin müşterilerini kapman lazım.
    Mesela sen yarın fırın açacağım deseydin insanlar bunca zamandır ekmeksiz yaşamıyor. Senin ekmeği başka yerden alan müşteriyi kapman lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

gtx275 lemi dükkan açacaksınız.
    Yahu ne alaka ne kadar saçma gereksiz bir insansın sen kardeşim kaybol git konudan ekran kartıyla konunun ne alakası var kahvaltıda rakı mı içiyorsun sen ?
  • Milletin eskisi gibi bu tarz işlerde tamirciye başvuracağını sanmıyorum. Çiköfteci aç.

• quote:

Orijinalden alıntı: The-Undertaker

Peki tamiri bilmiyorum onu nasıl yapabilirim başka yer ile anlaşsam oraya bıraksam tamir bitince geri alıp müşteriye teslim etsem olmaz mı ?

Alıntıları Göster
    tamir ücretini kim alacak? tamiri yaptırdığın yer.
    örneğin benim laptopun ekranı kırık,bunu sana tamir için getirdim. sen ne yapacaksın tamir için anlaştığın yere götüreceksin,onlar orada ekranı değiştirecek. hem ekranı satmış olacaklar hem tamir parası almış olacaklar. o anlaştığın yer tamir ve malzeme satışından 150tl kar edecekler sen de en fazla 20-30 tl kazanacaksın. tamir yaptıran müşteri bu şişirilmiş fiyatı görünce bir daha asla sana gelip tamir ettirmez.

bu işe gireceksen tamir yapmayı mutlak suretle öğrenmen gerek. bilgisayara müşteriden daha çok hakim olman gerek,daha çok bilgili olman gerek.

• Dükkan parasıyla araba al daha iyi zarar etmezsin perte çıkartmadığın sürece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.