Şimdi Ara

Su orucu tutuyorum (3. Gün)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
5.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun süredir diyet yapıyorum ve 40 kilo verdim fakat artık kilo vermem durduğu için alternatif bir diyet yöntemine başvuruyorum. Yabancı adı “Water Fasting” diye bir yöntem buldum. Yani sadece su içiyoruz, yemek yemiyoruz. Evet ilk başta bana da sağlıksız geldi. Bir link ekleyeyim detaylı merak edenler ordan ulaşsın okusun. Bana gayet ikna edici geldi

https://eksisozluk.com/water-fasting--1179238?a=nice

Başlama tarihim: 04.05.2019
    Başlama kilom: 103,3 kg

05.05.2019—->101,4 kg
    Kayıp: 1,9 kg

06.05.2019—-> 100,6 kg
    Kayıp: 0,8 kg

(Ufak tefek atıştırdım dün başımın dönmesi ve gözümün kararması sebebiyle bugün yine aynen devam ediyorum, o yüzden ketoza girmem gecikecek sanırım ve dün kilo vermem çok yavaşladı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 6 Mayıs 2019; 8:7:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buraya da günlük şeklinde ekleme yapacağım

• Yılardır oruç tutun diyoruz ,aç kalınır mı orucun ne faydası var diyorlar.
    Gavur “Water Fasting” dedimi akan sular duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

Yılardır oruç tutun diyoruz ,aç kalınır mı orucun ne faydası var diyorlar.
    Kardeşim ne alaka şimdi? Dinle neden bağdaştırdın olayı?

• Din bir yaşam biçimidir.Neden bağdaştırmayayım.
    Ayrıca bu water fasting orucun ne kadar etkili ve yararlı olduğunu kanıtlar.

• symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Yabanci biri deyince cagdas oluyorlar

• 1,9 kg kaybetmişiz. 3. Günün sonunda çift hanelilere sayılara düşeriz sanırım.

• yalnız konu başlığında bir terslik var, oruç zamanı yemek yenilmez, su içilmez. Su orucu dediğinde senin suyu içmediğin anlamına gelir ki aslında sen su içip yemek yemiyorsun. hani yemek yemesen oruç olurdu da su içip yemek yemeyince oruç olmuyor. hayır oruç tutuyorsan zaten su içemezsin.
    https://youtu.be/E5rAuWLTTao

• quote:

Yılardır oruç tutun diyoruz ,aç kalınır mı orucun ne faydası var diyorlar.
    Vücutta büyüme hormonun değişimi, ketonlar, insülün vs. Birsürü şeyin değişimi 36. Saatten sonta başlar. Vücuttaki tüm maddeler belli aralıklarla ölçülüyor 36. Saat 72. Saat 1 hafta çok önemli. Bu zamanlarda vücutta önemli değişiklikler oluyor. Ruslar bunu 21 gün yapıyorlar.ayrıca bu diyette su içmek önemli. Toksinleri daha hızlı atıp yaşlı hücreleri daa çabuk sindirmek için. Yani bunun dini oruçla hiçbir alakası yok. Zaten bizim millet dini orucu uygulada o bile faydalı ama top patladı deyip öküz gibi yiyoruz neyazıkki.

• bu oruca yönelme sebebin sağlık problemi veya kilo vermek mi , bende bunu yapmayı düşünüyorum ama sağlık açısından detoks için bir çok yerde duyduğum ve videolarına rastladığım açlık oruçları yapanlar amansız sayılan bazı hastalıklarda dahil bir çok sağlık sorunundan açlık orucuyla kurtulduklarını söylüyor özelliklede Aidin Salih adında bir dr kitabındakileri uygulamadan bahsediliyor
  • quote:

Din bir yaşam biçimidir.Neden bağdaştırmayayım.
    Ayrıca bu water fasting orucun ne kadar etkili ve yararlı olduğunu kanıtlar.
    evet yaşam biçimidir. Ensar vakfında erkek çocuklara tecavüz edenler de, kelle kesen işidliler de aşırı dindardı. demek ki neymiş din bir insanı adam edemezmiş. önce ahlak olmalıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iquique -- 16 Mayıs 2019; 8:49:45 >
  • Hocam gün içinde hiç mi yemek yemiyorsunuz yoksa sadece sabah falan mı yiyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Su orucu dediğiniz şey direkt ketojonik bir diyet tipi olup başta kas kütlesi olmak üzere ağır kütle kaybı yaratır. Yağ yakımı yerine başlarda atılan ödem (su) nedeniyle cezbedici gelebilir ama yanlış ve zorlayıcı, sürdürülebilir olmayan bir yol. Verilen kilolarında kalıcılığı pek mümkün değildir.

Not: Yaklaşık 13 yıl önce başvurduğum bir yöntemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 18 Mayıs 2019; 19:23:25 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Aksine su orucu kaslardan değil birikmiş yağları yakmaktan ve yağda tutulan bir çok toksin sayılacaklarıda bu süreçte atmakta hatta vücut ve organlar için yeniden yapılanma sürecinide başlatmakta

• Water-fasting / sulu oruç diye ifade etmek daha doğru olur, günlerce sadece su içiyorsun hiç yemek yok. Ramazan orucundan çok farklı, kıyaslanmaz bile. Ben faydasını gördüm, fakat kas kaybı oluyor, sonra spor yapmak lazım biraz. Karın içi yağlardan kurtulmak için uygun bir yöntem, vücut bir tür detoks moduna geçiyor 3-4 gün sonra.

• Sonuc?

• quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Sonuc?
    10 günde 12 kilogram verdim

Sonra 2 kg aldım. 1 aydır falanda hiç kilo almıyorum. 10 günde 10kg temiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan bencegay.

Hocam gün içinde hiç mi yemek yemiyorsunuz yoksa sadece sabah falan mı yiyorsunuz
    Hiç yemiyoruz hocam

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Bende 3 gün deneyecem. Önceden 500 kalori diyeti yapmistim 3 hafta. Cok zorlanmamistim.

• Hayatta devamlı uygulayamayacağınız hiçbir şekille kilo vermeyin. Belirli bir dönem kilo verirsiniz daha sonra tekrar alırsınız. Örnek isterseniz futbolcular neden futbolu bırakınca kilo alıyorlar. Çünkü vücut o eforu harcamaya alışmış sen beselenmeni değiştirmesen bile vücut o eforu yani kaloriyi yakamadığı için kilo alımı oluyor. Benim 3 ay sonra düğünüm var diye kilo verecekseniz bu tip kısa çözümler işinize yarar. Ama kalıcı kilo verimi için dengeli ve serdürülebilir beslenin hareket edin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.