Şimdi Ara

Aramızda polisitemi olanlar var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle yeni bölümümüz hayırlı olsun arkadaşlar

Polisitemi, hemoglobin oranı normalin üzerinde olanlarda görülen bir hastalık. Türlü polisitemi rahatsızlıkları var. Bendeki Polisitemivera! Yani en risksiz olanı, tabi takip edilmesi durumunda. Aksi taktirde kalp krizi gibi ciddi durumlara yol açabiliyor. 3 ayda bir kan veriyorum. Bunun dışında yediklerime dikkat ediyorum. Bir nevi kan fazlalığı diyebiliriz. Kansızlığın, yani aneminin tersi de denebilir. Sigara içenlerde daha sık görülen bir hastalık. O yüzden özellikle sigara kullanlar Kızılay'dan yaptıracakları basit bir kan sayımı ile değerlerinin durumunu öğrenip, anormal bir durum halinde o yönde tedavi görebilirler.

Aramızda polisitemi olanlar varsa belki bir şeyler paylaşabiliriz. Siz ne şekilde dikkat ediyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple -- 21 Şubat 2007; 0:57:54 >

• genetik bir hastalık mı yoksa belirli bir yasayış durumunda mı ortaya çıkıyor
    sigara sanırım etken baska neler etken ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: b_sevki

genetik bir hastalık mı yoksa belirli bir yasayış durumunda mı ortaya çıkıyor
    sigara sanırım etken baska neler etken ki?

Ailede benzer hastalıkta olanlar var fakat benim araştırmalarıma göre polisitemi doğuştan gelmiyor, sonradan da ortaya çıkabiliyor.
  • [Deleted by Admins]
  • Bende polisitemi rahatsizligi var.
    hematokrit degerleri 45 in altinda tutmaya calisiyorum.
    Kasintilarida sac kurutma makinasiyla isitarak tahammül edilir dereceye getiriyorum.
    yaklasik 5 litre kan aldilar benden.
    ama degerler saglikli olmadigi icin baskalarinda kullanamiyorlar.
    slm ve saglikli yasamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim-ch -- 17 Temmuz 2007; 1:43:52 >
  • polı=cok stemıa=hucre
    bunu soyle dusunun caya cok seker atarsanız ne olur ayın ıcınde seker parcaları dolasır
    p.vera da dıkkat edılmezse pulmoner embolı yanı akcıger damarlarının anı tıkanması ve olum olabılır yada pulmoner hıpertansıyona yol acabılır dıkkat etmek lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.