S

Yüzbaşı
20 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 338 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Şu sayfadaki resimleri göremiyorum, IMG yazan yerlerde resim olması gerekiyor, baktım imgur linkleri. TT kullanıyorum ve görünmüyorlar. Niye? Yasak kalkmadı mı?https://forums.daybreakgames.com/ps2/index.php?threads/oct-01-2020-the-shattered-warpgate-pc-update.255399/
Otobüs bileti bakıyorum, Pamukkale turizm, hem web üzerinden hem de cep uygulaması üzerinden almak mümkün.
Cepten bakınca bazı seferlerde indirim çıkıyor, fakat PC'den/web üzerinden girince o indirimler yok. Niye?
Google şirketlere rüşvet falan mı veriyor kardeşim..? PC kullanıyorsam neden fazla ödemek zorundayım?

PC kullanmak suç mudur? Herkes cepten iş yapmaya mecbur mu?
PC kullanmak suç mudur? Herkes cepten iş yapmaya mecbur mu?
Kayıt olup C# kursuna başladım. Anlatan kişi şuhttps://www.youtube.com/channel/UCRjiquPh4mjPNoOV9eCilXQ
Bu eleman Udemy'de meşhur bir instructor'mış, hemen her konuda video çekmiş.
Bir kişinin herşeyi, hem de ders verecek düzeyde bilmesi mümkün değildir, medeni toplumlarda böyleleri takdir görmez hor görülür, ama bizde "herşeyi bilen adama biat" kültürü olduğundan.. neyse

1. Derse node.js kurup javascript'le başladı eleman. Ve hiçbir yerde "bu C# dersi ama ben önce size Javascript göstereceğim" diye bir ifadeye rastlamadım. Ne diyim.. hayırlı olsun, Allah zihin açıklığı versin.

2. Eleman önceden ciddi bir hazırlık yapmamış, konuşmasını kağıda döküp üzerinden geçip kontrol etmemiş, tahminen birkaç not almış sonra kayıt tuşuna basıp irticalen konuşmaya başlamış; dili dolanıyor, "ha yok öyle değil... ee...ööö" falan ediyor, herhangi pedagojik bir kalite, değer yok. Program, yazılım, yazılım geliştirme, kayıt... hepsini çorba etti.

3. VS Code kurulumu yaparken, "bunun hem linux hem mac versiyonları mevcut, ama bende mac yok ve hiç mac tecrübem olmadı, bilmiyorum onları" dedi.. Yahu bize ne bu detaylardan? Hiçkimse senin ne bilmediğini bilmek için oraya gelip kayıt olmuş değil. Böyle avanak hocalık da olmaz ki.

4. Eleman ingilizce Windows kurmuş, menüler arayüz hep ingilizce, ama kursa katılanlardan ingilizce bilme ve ingilizce Windows şartı aranmıyor. En başta "bilgisayar okuryazarlığı yeterli" dedi, sonra sağ mouse tuşuna basınca çıkan menünün ne işe yaradığını anlatmaya çalıştı, bu ne perhiz bu ne lahana...

5. C# başladı, int için ayrı video, short için ayrı video, long için ayrı video, byte için ayrı video çekmiş... şaka yapmıyorum, girin görün.

6. Benim normal akışa tahammül etmem mümkün değil, video sonuna atlayıp geçtim çoğunu, fakat sistem hepsine %100 tamamlandı dedi, ve hiçbir test, quiz falan yok aralarda, buna sertifika mı verilecek?

Bu dersin sonuna ulaşmaya çalışacağım, başka tespitlerimi gelip yazmaya çalışırım.
Marketlerde 250-300gr paketlerde kesilmiş et döner satılıyor, hemen her markayı denedim Erşan, Namet, Aytaç, Migros fason, Carrefour fason, vs vs
En kötü kıymadan yapılmış, et bile değil, tatsız rezil şeyler. Ve hiçbiri de satılmıyor zaten, yani amaç nedir hala ısrarla bunlar yapılıp raflara diziliyor? Doğru düzgün et kullan, 12tl yerine 20-25tl fiyat koy, verdiğimiz paraya değsin.
Satılmayan leş 30tl lik kıymaları mı böyle eritmeye çalışıyorlar nedir...
Bu bülten bana e-mail ile Türkçe geliyor hep, bunun ingilizce gönderilmesini sağlayabilir miyim? tıkladığım tüm linkler zaten hep ingilizce açılıyor, tek sayfanın Türkçe olmasının manası yok, anlamakta da zorlanıyorum..
Play Developer Console'da aşağıdaki gibi crash raporları var. Uygulamanın neresinden throw edildiğini göremiyorum, sadece android framework içindeki class adları var raporda. Bu debug edilebilir mi? Neden böyle olur?

Birisi dedi ki: başkası senin app'ı apktool ile açıp repack etmiş ondan olur dedi. Ben ikna olmadım.
 
java.lang.RuntimeException:
at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity (ActivityThread.java:2984)
at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity (ActivityThread.java:3062)
at android.app.ActivityThread.-wrap11 (Unknown Source)
at android.app.ActivityThread$H.handleMessage (ActivityThread.java:1756)
at android.os.Handler.dispatchMessage (Handler.java:106)
at android.os.Looper.loop (Looper.java:192)
at android.app.ActivityThread.main (ActivityThread.java:6806)
at java.lang.reflect.Method.invoke (Native Method)
at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run (RuntimeInit.java:445)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main (ZygoteInit.java:875)
6GB bellek, 12+48MP çift arka 20MP ön selfie toplam 3 kamera, 6.3inç FHD ekran, Android 9, 128GB disk, seramik telefon sadece $300. Vestel'in çöplerinden bile ucuz, bıktım valla bu ülkede yaşamaktan...https://store.umidigi.com/goods.php?id=172
Umidigi S3 Pro
PDF formatında bir ingilizce teknik kitap okuyorum, çok hata var, yazarı bir düzeltme listesi yayınlamış, PDF dosyayı açıp bu düzeltmeleri yapmak ve kaydetmek istiyorum. Libreoffice, Google Docs, DocHub denedim, ya açamadılar veya açtıktan sonra çöktüler/donup kaldılar, işe yaramıyor bunlar. Google aramasıyla bir sürü abuk site çıkıyor, hepsi aynı aslında. Acrobat Pro dışında bunu yapabilecek ne var? ücretsiz işe yarayan hiçbir şey yok mu?
Android için bir 2D oyun yapmak durumundayım, daha önce hiç ilgilenmedim ciddi olarak.
Lee Stemkoski'nin kitabından LibGDX çalışıyorum, doğru yolda mıyım? LibGDX güncel mi bu işler için? Unity harici daha uygun birşey var mı?
Python'da @classmethod ile @staticmethod farkını açıklayabilecek olan var mı? @classmethod'da class parametre olarak geliyor, tamam, fakat onu sormuyorum. Niye böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuş? Ne sağlıyor?

edit: SO'da cevaplardan tatmin olmadım, zaten kendi aralarında tartışmışlar, "hah, tamam" denecek bir yanıt görmedim.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 897
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.300
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.808 (Bu ay: 533)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.311 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.