Şimdi Ara

Steam Oyun Kısayolları Simge Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
13.038
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> Steam Oyun Kısayolları Simge Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    35 Mesaj
    Öncelikle herkese selamlar. Benim canımı sıkan bir sorun var. Steam'den aldığım oyunların kısayol simgeleri gözükmüyor. Oyun çalışıyor ancak bu sorun sayesinde oynadığım oyundan zevk alamaz oldum. Sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa gerçekten çok sevinirim. Çok rahatsız edici bir durum.
    Şimdiden teşekkürler.

|
    |
  • geç olsun güç olmasın. çözüm için ben şöyle bir yol denedim ve oldu: simgesi görünmeyen bir oyunun masaüstü kısayolunun üzerine sağ tıklayıp "özellikler"e girin. ardından çıkan pencerede "genel" sekmesinde "dosya türü" kısmının karşısında "bilinmiyor" yazılıdır. oraya tıklayıp program olarak "internet tarayıcı"yı seçin. tamam diyin. seçtiğiniz oyunun ve de simgesi görünmeyen diğer tüm steam oyunlarının simgesi anında geri gelecektir.

bu kısayol simgeleri aslında birer url. "internet tarayıcı" diye seçince url üzerinden simgeyi (küçük resmi) indirip görüntülemiş oluyoruz. sonra da cache olarak bizde kalıyor ve internet bağlantısı olmasa da hep simgeleri görüyoruz.

• Yarbay
    2076 Mesaj
    Onları silip yeniden kısayol oluşturmayı deneyin. Olmazsa simge değiştirden oyunun yüklü olduğu yerip bulup oradan seçim yapın. Çok basit bir sorun.
    |
    |

Microsoft Xbox 360 / Sony Playstation 4 / Sony PlayStation Vita / Sony PlayStation Portable / Nintendo Switch / Nintendo 3DS / Nintendo DSi / Nintendo Game Boy Advance SP
  • Onbaşı
    35 Mesaj
    Daha önce silip baştan kısayol oluşturmayı denedim bir işe yaramadı. Simge değiştirmeden steam'den halledemez miyiz?

Orijinalden alıntı: augusto

Daha önce silip baştan kısayol oluşturmayı denedim bir işe yaramadı. Simge değiştirmeden steam'den halledemez miyiz?

halledebilirsiniz sanırım dns kullanıyorsunuz.

87.248.217.254 cdn.steamcommunity.com
    87.248.217.254 media.steampowered.com
    87.248.217.254 cdn.store.steampowered.com
    87.248.217.254 cdn.steampowered.com
    87.248.217.254 cloud.steampowered.com
    87.248.217.254 cloud-2.steampowered.com

host dosyasına ekleyin ondan sonra pcyi yeniden başlatın olmazsa kısayolları silin tekrar ekleyin olur
    |
    |
    |
    |
    arkadaşlar kısayol resmi gözükmeyen oyunun üzerine sağ tıklayıp özelliklerden simge değiştir diyip, bilgisayarımdan, program dosyaları x86 dan, steam e girin ordan da steamapps e girip, common a tıklayınca kendi oyunlarınızı göreceksiniz onlrın hepsinin içinde kısayolları vardır. biraz karışık anlattım ama olsun:D

bunu dene olur gibime geliyor
    |
    |
    81melih54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    konuyu hortlatmak gibi olmasın ama aynı sorunu şuan ben CS: GO için yaşıyorum. Format atmadan önce oyunun yedeğini harici HDD'ye aldım ve tekrar yükledim, oyunun dosyalarını steam'dan check ettim ne yaparsam yapayım oraya oyunun simgesini atayamadım. oyunun kurulu olduğu yerde oyuna giriş için bir uygulama var ancak oradan oyuna girdiğimde steam anti hack devreye giriyor ve uyarı veriyor ban yemek istemiyorum nasıl çözebiliriz bu sorunu?
    1087 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1WAUXHALL

konuyu hortlatmak gibi olmasın ama aynı sorunu şuan ben CS: GO için yaşıyorum. Format atmadan önce oyunun yedeğini harici HDD'ye aldım ve tekrar yükledim, oyunun dosyalarını steam'dan check ettim ne yaparsam yapayım oraya oyunun simgesini atayamadım. oyunun kurulu olduğu yerde oyuna giriş için bir uygulama var ancak oradan oyuna girdiğimde steam anti hack devreye giriyor ve uyarı veriyor ban yemek istemiyorum nasıl çözebiliriz bu sorunu?

dostum iyi akşamlar, aradan 2 sene geçmiş ama, tam olarak yazdığın bu mesajdaki sorunu yaşıyorum, cs-go masaüstüne url kısayolu olarak geliyor ve kendi klasöründen girince anti hack falan bişeyler diyor, bu sorunu çözmüşmüydün acaba, umarım hala DH'desindir
    |
    |

• Binbaşı
    1707 Mesaj
    bende bir çok oyunda bu sıkıntıyı yaşadım önce oyun dosyalarını doğrulayarak hallettim sonra bir oyunun hala sorunlu olduğunu gördüm yeni bir ikon ekedim dosyaları doğruladım fark etmedi. hala bir oyun aynı duruyor...
    |
    |
    474 Mesaj
    hortingen şıtrayze yapacağım mecburen. aynı sorun bende de başladı bugün, sadece steam değil uplay ve origin oyunları da aynı duruma düştü. teamspeak eki olarak verilen overwolf yüklemesinden sonra başladı bu problem. lanet olası over allahın belasını kaldırmak zaten epey uğraştırdı, adamlar uninstall butonun gizlemek için ellerinden geleni yapmış başlarına pc kadar taş düşsün.
    velhasıl kelam sorumlunun o olduğunu düşünüyorum başka hiçbir değişiklik yok günlerdir.

geç olsun güç olmasın. çözüm için ben şöyle bir yol denedim ve oldu: simgesi görünmeyen bir oyunun masaüstü kısayolunun üzerine sağ tıklayıp "özellikler"e girin. ardından çıkan pencerede "genel" sekmesinde "dosya türü" kısmının karşısında "bilinmiyor" yazılıdır. oraya tıklayıp program olarak "internet tarayıcı"yı seçin. tamam diyin. seçtiğiniz oyunun ve de simgesi görünmeyen diğer tüm steam oyunlarının simgesi anında geri gelecektir.

bu kısayol simgeleri aslında birer url. "internet tarayıcı" diye seçince url üzerinden simgeyi (küçük resmi) indirip görüntülemiş oluyoruz. sonra da cache olarak bizde kalıyor ve internet bağlantısı olmasa da hep simgeleri görüyoruz.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    HerGiyotineBurnunuSokma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam dediğiniz gibi yaptım düzeldi

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    nty35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2245 Mesaj
    Bir hort da benden olsun , bu sorunu yıl olmuş 2019 , güncel Windows 10 da hala yaşıyorum arkadaşlar.Ben oyun ikonlarını , epey fazla olduğu için bir klasör içerisinde tutuyorum işte sorun da tam burada başlıyor ;

Klasörde tekil olarak 30 tane oyun ikonu varsa , haftalarca ,aylarca 1,2 tanesi hariç hiç değişme,bozulma olmuyor sonra birden bir bakıyorum 10 15 tanesi birden değişmiş (Dünya simgesine dönüyor hepsi) yüklü oldukları klasörden simge değiştirme yoluyla sadece bazıları değişiyor , diğerleri olduğu gibi kalıyor bunun üzerine Steam den Kütüphaneye girip söz konusu simgesi kayıp oyunun üzerine gelip "masaüstü kısayolu oluştur" dediğimde düzgün biçimde masaüstünde simgesi beliriyor fakaat ;

ne zaman ki bu oyun klasörünün içerisine atıyorum hop tekrardan simge kayboluyor klasörden masaüstüne çıkardığım anda hop tekrar düzeliyor , eğer benim gibi klasör içerisinde saklayan arkadaşlar varsa kesinlikle ısrarla düzelmiyorsa sorun budur , klasör içerisindeki ikonlar çok sık kayboluyor ve bazen ne yaparsanız yapın düzelmiyor , bu da Windows 10 un , bunca güncellemeye rağmen hala ne kadar aptal bir işletim sistemi olduğunun basit bir örneği sadece...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 11 Nisan 2019; 2:59:32 >
    System : Asus Z97-A ATX Soket LGA 1150 Motherboard / İntel Core i5 4690K LGA 1150 Cpu / ASUS Dual Radeon RX 480 4GB OC Edition Ekran Kartı / Samsung 840 Evo 120 GB SSD / Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200RPM 3.5" HDD / Corsair Vengeance 16GB (2x8) 1600 Mhz CL10 DDR3 Ram / Corsair Carbide 400R, CX600M Psu / Cooler Master Hyper 212 Evo / Asus MX259h 25" 5ms FHD Ah-Ips Monitör

• Er
    1 Mesaj

SEN ADAMIN DİBİSİN EYVALLAH
    |
    |
    nty35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

klasörleyince aynı sorun bende de oluyordu. Sanki korsan oyun almışım gibi hissediyodum. artık masaüstünde tutuyorum ben de.
    |
    |
    Provisioner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    CPU Intel Core i3 8100 GPU Gainward GTX 1070 ANAKART MSI H310M PRO-M2 RAM Corsair Vengeance Lpx 16GB (2x8) 2400Mhz DDR4 KASA Dark N10 PSU FSP 600W 80 Bronze MONITOR Acer KG221QBMIX 2. MONITOR AOC G2778VQ KLAVYE Logitech G213 MOUSE Logitech G102 SES SISTEMI Logitech Z506 5 1 Surround KULAKLIK Trust Gxt 354
  • Yüzbaşı
    554 Mesaj

Oyunun simgesini değiştir düzelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    torkema61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3236 Mesaj

uğraşmak istemiyorum tek tek. masaüstünde duruyor epeydir bi sıkıntı olmadı.
    |
    |
    Anaoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    CPU Intel Core i3 8100 GPU Gainward GTX 1070 ANAKART MSI H310M PRO-M2 RAM Corsair Vengeance Lpx 16GB (2x8) 2400Mhz DDR4 KASA Dark N10 PSU FSP 600W 80 Bronze MONITOR Acer KG221QBMIX 2. MONITOR AOC G2778VQ KLAVYE Logitech G213 MOUSE Logitech G102 SES SISTEMI Logitech Z506 5 1 Surround KULAKLIK Trust Gxt 354
  • Yarbay
    4267 Mesaj

Hocam buralardamısınız bilmiyorum bende hortlatıyorum ama Allah razı olsun gerçekten. steame ait olmayan başka bi oyun oynuyodum durduk yere hata verdi masaüstüne dönemedim bende bilgisayarı yeniden başlattım. Masaüstüne bi geldim steam oyunların hepsinin aynı konu sahibindeki gibi simgeleri gitmiş. Klasörleri doğrula falan dedim hiç bişey çıkmadı bu konuda çıktı karşıma şans eseri çok iyi oldu. Sizin çözümünüzü gördüm ve uyguladım sadece 1 i değil hepsi geldi.

Harikasınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: nty35
    AMD Ryzen 5 3600 / MSI B450 Tomahawk / MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X / Gskill Trident Z RGB 16GB 3200 MHz CL16 DDR4 / Arctic Freezer 34 eSports One / Samsung 860 Evo 500 GB SATA III SSD / WD Blue 3.5" 1 TB 64Mb 7200 RPM HDD / Seasonic Prime Snow Silent 650W 80+ Platinum / Cooler Master MB 511 / MSI MAG241C Curved 23.6" 1Ms 144Hz Full HD
  • Binbaşı
    1728 Mesaj

burdayız hocam. 2009'dan beri
    |
    |
    MeGaDave06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
üniversite
son dakika
Bey Azura
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.