Şimdi Ara

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.905
Cevap
315
Favori
128.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi bir aspiratör hep ihmal ediliyor (ben de dahil), bütçe ayırıp gerçekten iyi bir şey almak gerekiyor. Aşağıdaki başlığı inceleyebilirsiniz, benim baca mesafem çok uzun olduğundan bütçeyi denkleştirince karbon filtreli bir aspiratör (davlumbaz) almayı düşünüyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/kugerr-davlumbaz-hakkinda-bilgisi-olan-var-mi--82345063
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut K.

Lava tava mi var hocam siz de? Ben daha önce kullanmıştım eti attığım anda baya duman kaplıyordu her yeri
    Evet dostum bende Lava'nın en çok satılan klasik 26x32 cm tavası var.

Tavaya yağ atıyor musunuz? Bence atmayın.

Size önceki sayfalardan paylaştığım resimlerden yüklüyorum. Duman sıfır derecesinde. Koku için aspiratörü acıyorum ya da en düşük kademede.

Aşağıdaki resimlerde hiç duman görüyor musunuz? Belli belirsiz ilk başta çıkıyor ama balkon kapısı açıkça aspiratöre bile gerek kalmıyor.

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 11 Temmuz 2020; 11:32:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Tavaya yağ atmıyorum ama ete yağla masaj yapıyordum. Denemek lazım tekrardan teşekkür ederim.

• eozen81 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler evet iyi bir aspiratör şart başlığı inceliyorum

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık dostum ben hamburger de bi ekmeği yapmadım. Ama resimdeki ekmek harika görünüyor. Ekmek yapmayı da deneyeyim.

• dostlar merhaba silver dokum saç tava kullanan varsa tavsiye eder mi ? kalitelimi ürünü ?

lava alacağım aslında ama lavanin büyük boyu yok piyasada. silver dokum 36cm bar bir tek piyasada. kullanan varsa yorumlarını merak ediyorum.

Veya varsa memnun olduğunuz saç tava tavsiyelerini alabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün çok güzel bir antrikot denk geldi. Akşam mide bayram etti. LAVA tavada yaptım. Memnunum ben genel olarak ama ızgara yerine düz olanı almak isterdim.
    Kuşkonmazlar da yanına güzel oluyor. Karabiber, tuz, zeytinyağı ovala tavada çevir. Üzerine parmesan da konuluyor.

• Merhaba, bende tava olayına girdim. Bugün kuzu kaburga yaptım ama aşırı az pişmişti. Tabaktan alıp ikinci kez tavaya attım ama bu seferde kararmaya başladılar.
    Neyi eksik yaptım bilemedim.
    Önceki antrikotta daha iyi iş çıkarmıştım.
    Acaba az mı bekledim tavanın ısınmasını.
    Siz kaç dakka bekliyorsunuz tavanın ısınmasını. Ben en az 10 dk bekledim. Etleri atınca mutfak Duman doldu.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Ben 36 lık kullanıyorum .iki defa kullandım. Araştırdıktan sonra aldım. Memnunum. Makinada ve elde yıkanabilir. Emaye kaplı. Etler kesinlikle yapışmıyor. Görseli güzel. Çizilmedi.

• jubeii kullanıcısına yanıt
    Geri dönüşünüz için teşekkürler hocam.

Bende sipariş geçeyim o zaman bende 36'lık düşünüyordum.
  • Bugün ayirdigim kurban etlerinden yaptim baya güzeldi sulu sulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WWalker -- 4 Ağustos 2020; 16:16:37 >
  • Arkadaşlar lava döküm tava aldım normal temizliğini yapıp kullandım ama bir arkadaşım ilk kullanımda yağlayıp fırında yakman gerekirdi dedi emaye kaplı ürünlerde böyle bir şey gerekiyor mu kitapçığında da yazmıyordu.
  • Umut K. kullanıcısına yanıt
    Emaye kaplı ürünler de bu işlem gerekmiyor diye biliyorum. Ben her kullanımdan sonra yaglayip ısıtıp kaldırıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Evet lavaya sordum gerekmiyormuş

• bu işe yarar konular niye habire silinyor aradaş ya?
  • Noral marka tavami ve hecha 19 cm sahanimi satıyorum

İlgilenen olursa mesaj atabilir

Noral Seasoning derdi olmayan bir tava kapağı var 150 lira
    Hecha da emaye kaplı omlet için 125 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 17 Eylül 2020; 10:27:41 >
  • Emayesiz tavada pişen et gerçekten farklı oluyor mu? Ona göre satın almak istiyorum :) İllede emaye kaplı derseniz sanırım 3kat emaye en iyi tercih olacaktır doğrudur değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boromir

Emayesiz tavada pişen et gerçekten farklı oluyor mu? Ona göre satın almak istiyorum :) İllede emaye kaplı derseniz sanırım 3kat emaye en iyi tercih olacaktır doğrudur değil mi?
    Emaye, yapışma ve zor temizlik demek. Emayesiz al geç.

• İlkerA. İ kullanıcısına yanıt
    Dünyadaki en şanssız biri olarak emayesiz alsam kesin bir hastalık patlak verir bende :) Piyasada sadece 1 marka var galiba emayesiz satış yapan doğru değil mi hocam?
  • Arkadaşlar tleps döküm tavan var seasonic yapılmış olarak geliyor kaplamasiz bir kaç kullanım.sonrasi tavanın bazı yerleri gri gibi renk oldu . Kullandıktan sonra yapışma varsa yıkayıp silip az yağ sürüp ksldiriyoruz . Yanma yapışma yoksa silip kaldırıyoruz . Ayrıca tava sıcak iken dibi yapıştığı için normal çeşme suyunun altına tutmak yanlismi yani sıcak yada soğuk su değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 20 Eylül 2020; 22:7:0 >
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.