Şimdi Ara

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.899
Cevap
328
Favori
119.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 477
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 151
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 15 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 330
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • CnnRose (151 mesaj) dökümcübaba (122 mesaj) biuu (55 mesaj) dr.katil (43 mesaj) İlkerA. (37 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (405 mesaj) Mobil (763 mesaj) Tablet (113 mesaj) Mini (51 mesaj) Uygulama (17 mesaj) (1 mesaj)
  • @
63 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Yemek/Mutfak Bölümü >> Yemek Tarifleri >> STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    535 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

hocam merhaba

arkadaşlarda faydalansın diye buradan soruyorum.Temizlik için şu ürünü kullanıyorum maksimum 1 dakika içinde pırıl pırıl oluyor tava
    merak ettiğim şey bu alet tavanın seasoning ine zarar verir mi?

Yanlış anlayanlar olabilir, bu tip temizlik yöntemleri kaplamasız demir döküm ürünler için geçerli. Emaye kaplı ürünlerde (Lava, Hecha vb gibi) denemeyin bile...
    |
    |

• Er
    3 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. 3 ay kadar evvel dökümcübaba dan tavalarımızı aldık. kullanıma başladık şahaneler. Allah razı olsun.

bu arada Avrupa yakasında olan arkadaşlar için Levent teki Özdilek avm içerisindeki Özdilek markette
    DRY AGED et dolabı kondu yeni. Bir çok çeşit dinlendirilmiş et satılmaya başlandı. Kasaplarda dinlendirilmiş et bulmak her zaman mümkün olmuyor diye paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebuhira -- 1 Şubat 2019; 12:4:35 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1909 Mesaj
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 11 Mart 2019; 16:6:50 >
    |
    |
  • Yarbay
    3203 Mesaj
    |
    |
  • Yüzbaşı
    668 Mesaj
    kendi sitesinde 346 lira olan bu ürünü, hepsiburadadan 170 liraya sipariş verdim. 3 kat emaye kaplıymış. n11 de falan 245 lira. bayağ uygun gibi geldi.
    https://www.hepsiburada.com/lava-dokum-izgara-tava-26x32-cm-metal-sapli-p-MTLVPGT2632K0R?magaza=Tekzen
  • Binbaşı
    1002 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

kendi sitesinde 346 lira olan bu ürünü, hepsiburadadan 170 liraya sipariş verdim. 3 kat emaye kaplıymış. n11 de falan 245 lira. bayağ uygun gibi geldi.
    https://www.hepsiburada.com/lava-dokum-izgara-tava-26x32-cm-metal-sapli-p-MTLVPGT2632K0R?magaza=Tekzen
    bende 2 adet ızgara döküm tava var ikiside LAVA marka birisi büyük dikdörtgen
    diğeri 26x26 ebadında
    ama bana sorarsanız tırtıklı ızgara olanı değilde normal düz döküm kızartma tavası almanız
    görüntü gösterişten başka bir numarası yok
    döküm normal düz 28 cm lik kızartma tava sı alırsanız hertürlü işinizi görürsünüz pişir kızart ne istersen onu yap
    aksi taktirde ızgra olanın temizlemesi bi dert pişirmesi bi dert
    yılda bir iki defa kullanıyorsun bi dert yaniiii gereksiz
    düz döküm kızartma tavası en kullanışlı olanıdır
    haaaa sen dersinki ben ette çizgili yanık izi görecem tamam o başka karar senin saygı duyarım
    ama başka numarası yok inanın bana
    544-2375778

• Yüzbaşı
    274 Mesaj
    Şöyle bir tava buldum ama güven verirmi bilemedim. Bilgi ve deneyimi olanlar yardımcı olabilirmi acaba?
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-dekorasyon-mutfak-gerecleri-kaplamasiz-ham-dokum-tava-28-cm-679461258/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    5174 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mahçup

bende 2 adet ızgara döküm tava var ikiside LAVA marka birisi büyük dikdörtgen
    diğeri 26x26 ebadında
    ama bana sorarsanız tırtıklı ızgara olanı değilde normal düz döküm kızartma tavası almanız
    görüntü gösterişten başka bir numarası yok
    döküm normal düz 28 cm lik kızartma tava sı alırsanız hertürlü işinizi görürsünüz pişir kızart ne istersen onu yap
    aksi taktirde ızgra olanın temizlemesi bi dert pişirmesi bi dert
    yılda bir iki defa kullanıyorsun bi dert yaniiii gereksiz
    düz döküm kızartma tavası en kullanışlı olanıdır
    haaaa sen dersinki ben ette çizgili yanık izi görecem tamam o başka karar senin saygı duyarım
    ama başka numarası yok inanın bana
    544-2375778

Alıntıları Göster
    Hocam dediklerinizde haklısınız özellikle de emaye kaplı olan ürünlerde yanık temizliği problem haline gelebiliyor. Yalnız burada bir parantez açalım kaplamasız tavalarda rahatlıkla ızgara tipli seçebilirsiniz çünkü kaplamasız ürünü temizlemek gibi bir dert yok. En baba ızgara, yemek ya da yanık olsun 5 dakika sıcak suda bekletince akıp gidiyor. Yanık ya da kir tutmuyor kaplamasız olanlar. Temizliği inanılmaz kolay bu ürünler.
    |
    |

• Binbaşı
    1002 Mesaj

lava da 109 tl
    |
    |
    nuthem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    274 Mesaj

Lava tavalar emaye kaplama.
    Benim paylaştığım ham döküm demir.

|
    |
    mahçup kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    17 Mesaj
    Hem demir tava var
    hem et pişirme püf noktaları var
    hem de çok ilginç bir ocak var
    |
    |
  • Yarbay
    3205 Mesaj
    |
    |
    nuthem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    274 Mesaj

Araştırıyorum. Bilgi sahibi olunca paylaşacağım inşallah.

|
    |
    Extralarge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8948 Mesaj

Aşağıdaki videoda bu ilan sahibi olan Uğur Bey'in ürettiği tavaları incelemiş Harun usta. İlgilenen varsa diye paylaşıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=G1IWdcifKMA

|
    |
    Extralarge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1909 Mesaj
    4 tane tavam var ama lodge blacklock serisini görünce yine gözler açıldı.
    hastalık oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 16 Temmuz 2019; 23:48:2 >
    |
    |
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Aşağıdaki videoda bu ilan sahibi olan Uğur Bey'in ürettiği tavaları incelemiş Harun usta. İlgilenen varsa diye paylaşıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=G1IWdcifKMA

saatlerdir düşünüyorum bu videoda anlatılanlara cevap yazsam mı,yazarsam da ne yazsam?
    Bu işin öncüsü olmasam,son kullanıcı olarak 1 sayfa yorum yazar,tüm hataları yanlışları vs iletirdim.

Maalesef işin içinde olunca bazı konularda kurumsal sebeplerden kendinizi frenlemeniz gerekiyormuş,başkaları beni alenen ve bir sürü yalanlarla kötülese de,ben yapmadım bunu,yapmayacağım da.

Yazık gerçekten ne diyim ki ,söylenecek çok şey var ama taklitler aslını yaşatır,alanlara hayırlı olsun diyebiliyorum sadece :)

• Yarbay
    2148 Mesaj
    19/07 edit:
    Ekşi hukuk dept. şikayetimiz üzerine bizi haklı bularak,yorumu silmiştir.

-

Dün ekşi'ye yazmış biri,acaba aynı şeyi yabancı markalar için yazar mıydı?Ya da yabancı uyruklu insanlar da kendi üreticilerine böyle mesajlar yazıyor mudur?

Ülkede olmayan bir kültürü yarat,senelerce uğraş daha önce üretilmemiş bir kaliteyi üret,bu konuda fabrikalara,insanlara sayfalar dolusu know-how öğret ama gel gör ki daha ne aldığını bilmeyen,okumayan bir de üstüne böyle acayip bir dilde mesaj yazanlar türesin :)

Kaplamasız ürünler doğası gereği paslanır arkadaşım,ekşi hesabım olmadığı için cevap yazamadım sana,İsviçre'den 200€ luk ürün de alsan paslanır,yapman gereken - tüm dünyanın yaptığı gibi- ıslak bırakmamak,paslandıysa da yağlamak.Maalesef hiç bilmediğin bir ürün alıp,nasıl kullanıldığını yazan minnacık kitapçığı bile okumadan bu mesajı yazmışsın,cidden şaşırıyorum sizin gibilere :)

Hakikaten şirketlerin müşt. hizm. çalışan arkadaşları tebrik etmek lazım,çok sabır edilmesi gereken bir konumdalar,insanlarla uğraşmak gerçekten zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 19 Temmuz 2019; 10:22:33 >
    |
    |

• Yarbay
    5174 Mesaj

Fırınlamadan sonra yapılan patates kabuğunun olayı nedir hocam?
    |
    |
    mcse2k3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5174 Mesaj

Bir de eklemek isterim, ham döküm tavaya genelde ızgara amaçlı başlayıp da yani öncelikle tava alıp sonrasında tüm yemeklerini bunlarda yapan bir çok kişi var. Örneğin ben Lodgeler ile neredeyse tüm boylarda setimi tamamladıktan sonra sizi fark ettim. İhtiyacım olan döküm kapakları ile beraber tencereler ve ocak üstü tost hatta kek kalıbı gibi ( Emayeli olarak bunlara da sahibim) ürün çeşitleri ise sizde yok. Yine yurt dışına mecbur kalıyoruz. Lütfen ürün gamınızı genişletin, bizler de keyifle yerli üreticiye destek olalım.
    |
    |
    mcse2k3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İlkerA.

Bir de eklemek isterim, ham döküm tavaya genelde ızgara amaçlı başlayıp da yani öncelikle tava alıp sonrasında tüm yemeklerini bunlarda yapan bir çok kişi var. Örneğin ben Lodgeler ile neredeyse tüm boylarda setimi tamamladıktan sonra sizi fark ettim. İhtiyacım olan döküm kapakları ile beraber tencereler ve ocak üstü tost hatta kek kalıbı gibi ( Emayeli olarak bunlara da sahibim) ürün çeşitleri ise sizde yok. Yine yurt dışına mecbur kalıyoruz. Lütfen ürün gamınızı genişletin, bizler de keyifle yerli üreticiye destek olalım.
    Merhabalar,
    Açıkçası kabuk olayı nedir bilemiyorum,ilk defa gördüm.

Dediğim gibi artık başka sayfalara görüşlerimi yazmaktan yorulduğum için -çünkü herkesin kendi fikri,kendisine göre doğru olan- yorum yazmadım.Artık kendi görüşlerimi sayfalarımda belirtiyor ve başkalarınınkine cevap yazmıyorum,kendi ürünüm ve kendi yorumlarımdan sorumlu olayım bana yeter.Birşey de demek istemiyorum çünkü artık 1 cümleden işler ticari ve ahlaklı saldırıya kadar ulaşmış durumda.

Reklam vs olmasın diye çok detaya girmeyeceğim ama Bizim şu anki ürünleri tasarlarken aynı boydaki kapaklara uyacak şekilde dizayn ettim.Yani bir sahan ya da tava aldığınızda evdeki yada piyasadan aldığınız herhangi bir cam ya da metal kapak uyumlu olacaktır.Kişi istediği kapağı seçebilecektir,bu çok büyük avantaj bence.Tüketiciyi kendi ürünüme mahkum etmemiş oluyorum bir nevi:))

Üretmek istediğim çok ürün var ancak Tek başıma olduğumdan yeni ürün tasarım ve üretimi biraz gecikiyor tabi:)Bakalım kısmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 21 Temmuz 2019; 14:39:1 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.