Şimdi Ara

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.905
Cevap
315
Favori
128.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de bugün kendi çapımda tavada steakhouslardaki gibi kaşarlı köfte denedim,dana döşün yağıyla yetinmedim,içine bir de kuyruk yağı ekledim,efsaneler efsanesi oldu.
    Urfa-antep-adana yeme-gezme turundan sonra kuyruk yağı bagımlısı oldum resmen.
    video bitince ekleyeceğim yoruma.

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 19 Haziran 2016; 0:00:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

ben de bugün kendi çapımda tavada steakhouslardaki gibi kaşarlı köfte denedim,dana döşün yağıyla yetinmedim,içine bir de kuyruk yağı ekledim,efsaneler efsanesi oldu.
    Urfa-antep-adana yeme-gezme turundan sonra kuyruk yağı bagımlısı oldum resmen.
    video bitince ekleyeceğim yoruma.

• Kendi çapımda birşeyler yaptım,yanlış yapılan şeyler olabilir.
    Evet yine yanına patates ve ketçap-mayones koydum,benim tercihim böyle :)

• Oruç oruç pek gitmedi yav bu konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu video da benden gelsin. Bağımlısı oldum resmen, et ucuz olsa da her gün yesek.

• Güzel

• Her şey iyi güzel de hafta sonu yaptım ev yine duman altı oldu. Bundan dolayı yapasım gelmiyor, koku siniyor eve. Bir de davlumbaz piyasadakilerin en iyilerinden...
  • ben bu sebepten ötürü balkona küçük tüp atmayı düşünüyorum geçen sayfalarda bir arkadaş da demişti
  • Ya ilk sayfada nasıl yapılacağı anlatılıyordu ama silinmiş
  • Steak = biftek
    Topic = konu niye bunlar bu kadar zor

• Dry aged uzmanı olan ben, böyle bir konuyu nasıl kaçırmışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Poyrito

Ya ilk sayfada nasıl yapılacağı anlatılıyordu ama silinmiş

konuyu açan arkadaşa bi ton laf ettiler,kaldırdı o da maalesef ama isteyene pm'den atıyor.
  • arkadaşlar ayrıca mesaj atıyorum ki takipçilere uyarı gitsin.
    bugüne özel crate&barrel'de %21 indirim varmış, ve döküm tavalarda son 5-10 adet kalmış,sonra bulamayabilirsiniz.

Düz tavaları kaçırmayın derim,ben hem 25 hemde 20cm olanı aldım.
    Bu arada N11 üzerinden yaparsanız 100TL üzeri 20 tl çek veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

ben bu sebepten ötürü balkona küçük tüp atmayı düşünüyorum geçen sayfalarda bir arkadaş da demişti

Komsulara kokusu dumani gitsin istemiyorum. Gucu yeten vsr yetmeyen var, o an da ulasamayan var bir suru sikinti...

• Arkadaşlar metro marketlerdeki steaklerden alan var mı? Lezzet ve fiyat olarak bilgi verebilir mi?
  • msb_bjk kullanıcısına yanıt
    Metro'daki steakler marketlerden alabileceğin en iyi steak. Hem dry aged var hem wet aged var. Dry aged 99₺/kg, wet aged ise türüne göre 62-65₺/kg arasında değişiyor. Etlerin kalitesi çok iyi, hacıoğlu mu neydi üreten çiftliğin adı. Üzerinde de hangi sığır cinsinden olduğu dahi yazıyor. Ben mümkün olduğunda ordan alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Metro'daki steakler marketlerden alabileceğin en iyi steak. Hem dry aged var hem wet aged var. Dry aged 99₺/kg, wet aged ise türüne göre 62-65₺/kg arasında değişiyor. Etlerin kalitesi çok iyi, hacıoğlu mu neydi üreten çiftliğin adı. Üzerinde de hangi sığır cinsinden olduğu dahi yazıyor. Ben mümkün olduğunda ordan alıyorum.

Teşekkür ederim cevap için.İşten eve geçerken Günaydın'ın ümraniyede bayağı büyük deposu var satsalar keşke de oradan alabilsem
  • metro e-market gibi bişey aradım etlere bakayım diye ama yok sanrım,
    web sitelerinde,satılan etlere ait ırkları yazmışlar,acaba tamamı burda mı kesiliyor,yoksa bazısı kesilip mi geliyor merak ettim.

kesilmiş ithal geliyorsa "helal et" kavramını gözetenler için sıkıntı.

https://www.metro-tr.com/urun-cesitleri/et-tavuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Bu video da benden gelsin. Bağımlısı oldum resmen, et ucuz olsa da her gün yesek.

biryerden sonra sıkıyor günde 600-700 gram steak yiyordum kışın

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.