DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ameka Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
1.602
Cevap
359
Favori
68.523
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Yemek/Mutfak Bölümü >> Yemek Tarifleri >> STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      196 Mesaj
      05 Mayıs 2016 17:45:55
      Arkadaşlar saf döküm tavayı emaye kaplı olmayan nerden alabiliriz ?

amd fx 8120/asus sabertooth 990fx r2.0/msı Radeon rx 470 gaming x 4g/gskıll 8gb sniper ddr3 1600MHz cl9/ocz vertex 4 128gb/seagate1tb barracuda sata 3.0 32mb cache/cm storm enforcer 750w, hıgh power/asus drw/thermaltake frıo/ LG D2342P Cinema 3D//harman kardon avr 165/harman kardon kkts 9
    • Çavuş
      63 Mesaj
      05 Mayıs 2016 18:44:21
      Metro yada carrefourdan bu tavaları alan arkadaşlara bi sorum var 40 tl çok uygun bi fiyat lavashopta daha pahalı.benim düz yüzeyli bi tava ihtiyacım var metro ve carrefourda sadece belli modeller mi indirimli oluyor her model bulunuyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      196 Mesaj
      06 Mayıs 2016 12:22:51
      arkadaşlar metroda 30 tl ye döküm tava var iş görürmü sizce?
      http://catalogues.metro-group.com/metro-promosyonlar/metropost-9-sco/page/24-25

amd fx 8120/asus sabertooth 990fx r2.0/msı Radeon rx 470 gaming x 4g/gskıll 8gb sniper ddr3 1600MHz cl9/ocz vertex 4 128gb/seagate1tb barracuda sata 3.0 32mb cache/cm storm enforcer 750w, hıgh power/asus drw/thermaltake frıo/ LG D2342P Cinema 3D//harman kardon avr 165/harman kardon kkts 9
    • Yüzbaşı
      777 Mesaj
      06 Mayıs 2016 15:43:32 Konu Sahibi

Almışken 45 liralık olan tavadan al. Diğerinin sapı elinde kalır.

|
      |
      mcgul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ross: "Gautam or Vince? I think if we just wave an open thermos of LN2 under their noses,
      they'll go into a trance and we can extract whatever information we need without having to resort to force LOL"
      Gautam: "I remember when Mark started doing DI I thought he was psycho and that it was a dangerous, reckless cooling method that had no future."
    • Teğmen
      196 Mesaj
      06 Mayıs 2016 17:24:11

eyvallah hocam
      |
      |
      Bahsedilenler: CnnRose

• Onbaşı
      35 Mesaj
      06 Mayıs 2016 17:59:14
      quote:

Orijinalden alıntı: byRamo

Alıntıları Göster

Dostum ne yaptın sen ya :) zaten emaye kaplama aldığıma pişmandım şimdi iyice gözden çıkardım tavayı,bu arada bir sorum olacak bilen arkadaş cevaplarsa sevinirim.Emaye kaplamalı döküm tavamı ilk pişirme işlemi sonrası ocağı kapatır kapatmaz suya tuttum.şok etkisi yaratmasın diye suyu iyice sıcak olana kadar ayarlamıştım ama yinede sağlam duman çıktı.acaba emaye ye bir zarar verdikmi ?

Tabanızın emayesi zarar görmüş olabilir.

Çeşmeden akansu 70 80 derece olacaktır. Kettle ile su kaynatsanız dahi tavanızın sıcaklığı 300 derece civarında olduğu için yüksek bir ısı farkı söz konusu.

|
      |

• Onbaşı
      35 Mesaj
      06 Mayıs 2016 18:00:22

Ne yazık ki Türkiye de satılmıyor. Yurtdışından getirebilirsiniz imkanınız varsa.

|
      |
      mcgul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      35 Mesaj
      07 Mayıs 2016 00:58:14

Evet. Yalnız o çok pahalı e-bay de çok daha ucuz lodge marka saf döküm tavalar var.

|
      |
      Extralarge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2105 Mesaj
      07 Mayıs 2016 14:23:44
      Temizleme videomuz yüklenmiştir,ilgilenenlerin bilgisine..

Bu videomuzda SAF döküm tava(emaye olmayan) nasıl temizlenir ve saklanır,detaylıca anlatmaya çalıştık.

https://www.youtube.com/watch?v=ts4e1_jcQLI

edit:

Döküm tavada kaşarlı&sucuklu yumurta videomuz da hazır,ızgara tip tavada olmaz bu demeyin,mutlaka deneyin :)))

https://www.youtube.com/watch?v=VjOprVF4LS0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcse2k3 -- 7 Mayıs 2016; 17:26:06 >
      |
      |

Youtube:Dökümcü Baba
      “Sadece emayesiz ham döküm ürünler” hakkında oluşturulan, Türkiye'deki "ilk ve tek" web sitesi google:Dökümcübaba
    • Onbaşı
      35 Mesaj
      14 Mayıs 2016 15:23:01
      Arkadaşlar deneyip de tadına doyamadığım bir tarifi burada paylaşmak istiyorum.

Öncelikle kuru dinlendirilmiş bir et buluyoruz. Geçen tesadüfen Migros'ta buldum. Normalde sipariş üzerine getiriyorlar, stokta bulundurmuyorlar. Fiyatı biraz pahalı. Ben tercihimi dana pirzola dan yana kullandım.

Et Oda sıcaklığına gelene kadar bekledikten sonra etin 2 yüzünü deniz tuzuylz tuzluyoryz ve gene 2 yüzüne hafifçe ayçiçek yağı sürüyoruz.

5 10 dakika ısıtılmış tavaya eti atıyoruz. bir dakika birinci yüzünü, bir dakika ikinci yüzünü, bir dakika tekrar birinci yüzünü, bir dakika tekrar ikinci yüzünü toplam 4 dakika pişiriyoruz.

Ardından tavaya 1 yemek kaşığı dolusu tereyağını atıyoruz yağ erir erimez bir kaç diş sarımsak ve bir küçük dal biberiyeyi tavaya atıyoruz. Biberiye inanılmaz güzel bir tat katıyor.

Bu sos karışımını etin her tarafını buluyoruz. Daha sonra bu eti servis tahtasına ya da önceden ısıtılmış bir porselen tabağa koyuyoruz. Dinlenmesi için 4-5 dakika bekliyoruz. Üzerine karabiber öekiyoruz ve parmaklarımızı yiyoruz :)
      Bu mesaja eklenen görseller:

• Yüzbaşı
      777 Mesaj
      14 Mayıs 2016 20:09:20 Konu Sahibi

Bu et dry-aged değil, Migros'a her zaman gelen kasap ürünlerinden. Arada t-bone da gelir. Ayçicek yağı yerine sızma zeytinyağı kullanmaya çalışın. Etin iki yüzünü pişirdikten sonra tekrar aynı işlemi yaparsanız et suyunu bırakacaktır. Tereyağı tavaya atıldığında yanar ve tadı körelir, tereyağını çok seviyorsanız kısık ateşte teflon tavada eritip-kızdırıp öyle dökün ete.

|
      |
      dr.katil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ross: "Gautam or Vince? I think if we just wave an open thermos of LN2 under their noses,
      they'll go into a trance and we can extract whatever information we need without having to resort to force LOL"
      Gautam: "I remember when Mark started doing DI I thought he was psycho and that it was a dangerous, reckless cooling method that had no future."
    • Yarbay
      2105 Mesaj
      14 Mayıs 2016 20:14:24

tam konu öldü,millet mangala derken dr.katil yetişti :)

bende Az önce efsane bir kokoreç yaptım,muhteşem,muhteşem ve gerçekten muhteşem oldu...

Şimdi masadan kalktım heyecanla buraya bir foto koyayım,video çok kısa zamanda gelecek...

Önce

Sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcse2k3 -- 14 Mayıs 2016; 20:15:09 >
      |
      |
      Bahsedilenler: dr.katil

“Sadece emayesiz ham döküm ürünler” hakkında oluşturulan, Türkiye'deki "ilk ve tek" web sitesi google:Dökümcübaba
    • Yüzbaşı
      785 Mesaj
      14 Mayıs 2016 20:26:02
      Bi katkida benden olsun yarin icin et aldim, yagladim tuzladim ve sogan suyu surdum. :)

Mermerimsi almaya dikkat ettim gene

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scopiora -- 14 Mayıs 2016; 20:27:18 >

• Onbaşı
      35 Mesaj
      15 Mayıs 2016 14:41:34

Bu ürün sitesinde dry aged diye geçiyor.

http://www.sanalmarket.com.tr/mobile_v1/android/showProductDetail.do?psi=9398363&shopCategoryId=&mainShopCategoryId=&shopCode=25020028&name=UZMAN+KASAP+DRY+AGED+DANA+PİRZOLA+KG

Bir de dry aged yazmayan çeşidi de var.onun da ambalajında "olgunlaştırılmış et" yazısı mevcut değil. Yanılıyor muyum?

http://www.sanalmarket.com.tr/mobile_v1/android/showProductDetail.do?psi=8662529&shopCategoryId=&mainShopCategoryId=&shopCode=25020029&name=UZMAN+KASAP+DANA+PİRZOLA+KG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.katil -- 15 Mayıs 2016; 14:43:44 >
      |
      |
      CnnRose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      35 Mesaj
      15 Mayıs 2016 14:49:46

Sızma zeytinyağı daha sağlıklı ama bana tadı ağır geliyor diye ayçiçek yağı tercih ettim.

Çok yüksek sıcaklıkta eti mühürlediğim için 2 şer kere pişirmeme rağmen 1 damla bile su çıkmadı.

Şu videodan esinlendim. Adam resmen döktürüyor

http://m.youtube.com/watch?v=AmC9SmCBUj4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.katil -- 15 Mayıs 2016; 14:51:54 >
      |
      |
      CnnRose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      785 Mesaj
      15 Mayıs 2016 14:57:36
      quote:

Orijinalden alıntı: dr.katil

Sızma zeytinyağı daha sağlıklı ama bana tadı ağır geliyor diye ayçiçek yağı tercih ettim.

Çok yüksek sıcaklıkta eti mühürlediğim için 2 şer kere pişirmeme rağmen 1 damla bile su çıkmadı.

Şu videodan esinlendim. Adam resmen döktürüyor

http://m.youtube.com/watch?v=AmC9SmCBUj4

Videoda sonlara dogru tereyag yanmaz cunku zeytinyagi ile karisinca yanma derecesi artiyor bundan dolayi bir sey olmaz diye dusunuyorum bende

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2105 Mesaj
      15 Mayıs 2016 15:36:15
      Videomuz hazır,tadı hala damağımda.Bi Gordon Ramsay ya da Şampiyon olamasak ta ,gayet güzel oldu...

Döküm tavada kokoreç video

Detaylı anlatım ve tarif makalesi yazdım,ona da buyrun

http://dokumcubaba.com/tarifler/evde-kokorec-yapimi-dokum-tavada/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcse2k3 -- 15 Mayıs 2016; 22:46:13 >
      |
      |

• Binbaşı
      1381 Mesaj
      15 Mayıs 2016 15:55:45

kokoreçi nereden aldınız.

@mcse2k3
      |
      |
      Bahsedilenler: mcse2k3

• Yarbay
      2105 Mesaj
      15 Mayıs 2016 16:21:16
      quote:

Orijinalden alıntı: erhan911

kokoreçi nereden aldınız.

@mcse2k3

bütün sakatatçılarda var hocam,ben ist/üsküdar balıkçılar çarşısından aldım.
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.