Şimdi Ara

Starbucks'ın bedava elektriği ile Bitcoin madenciliği yapan kişi viral oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Starbucks'ın bedava elektriği ile Bitcoin madenciliği yapan kişi viral oldu

Idan Abada isimli girişimcinin, Bitcoin madencilik cihazı ile Starbucks'ta ücretsiz madencilik yaparken çektiği video viral oldu. Sadece 875 dolar değerinde olan 10 adet ASIC miner işlemci ile çektiği video yoğun ilgi topladı. Los Angeles'da yaşayan Abada, videoda, Bitcoin çıkarmak için bir Starbucks'tan bedava elektrik kullandı.

Tiktok videosu: https://www.tiktok.com/@howmuchchannel/video/6969676418234060037

Kendisine Bitcoin’i daha demokratik hale getirip, normal insanların da BTC kazanmasını sağlamayı görev edindiğini söyleyen Abada, bu işin sadece profesyoneller ve büyük şirketlerin elinde olmaması gerektiğine inanıyor.

Yaptığı taşınabilir Bitcoin madencilik teçhizatı ona 875 dolara mal oldu. Girişimci bir dizüstü bilgisayar kullanarak, çok bağlantı noktalı bir USB hub'ı bağladı. Her birinde iki Bitmain yapımı ASIC yongası bulunan 10 tane miner’a birer mini fan da ekledi.

Ayrıca Bkz.Tesla Bitcoin’lerini sattı mı? Elon Musk açıkladı

Abada, bilgisayardan başka bir şeye ihtiyaç duymadığı için madencilik ekipmanının kurulumunun ve çalıştırılmasının kolay olduğunu belirtti.

Yaptığı madencilik cihazı, fabrika yapımı madencilik cihazlarından çok daha sessiz çalışıyor, bu nedenle evde kolayca kullanılabilir durumda. Ek olarak çok daha az güç tüketiyor.

Günde 3,58 dolar kazanılıyor

Böyle bir cihaz kullanmanın karlı olmadığı belirtmekte fayda var, çünkü böyle bir teçhizatta günde kazanabileceğiniz BTC miktarı maksimum 3,58 dolar seviyesinde. Daha fazla kazanmak için, Starbucks gibi ücretsiz bir elektrik kaynağı bulmanız ve çok daha fazla ekipman kullanmanız gerekebilir.

Kaynak:https://u.today/27-million-tiktok-views-for-bitcoin-miner-made-with-usb-sticks-running-on-free-starbucks

• Aralıksız çalışırsa 244 günde kendini amorti ediyor. günde 3,5 dolar kazanmak için 875 dolar harcamak! Aynı miktar yatırımla günlük daha çok gelir elde edilebilen iş kolları var. Hiçbirşey bilmiyorsan, en basiti bir motor alırsın, pizza dağıtırsın.
    Starbucks'ta gün boyu yemeden içmeden oturacaksın bir de.

Bana 244 günü geçtim 1 senede kendini amorti eden bir pasif gelir yöntemi söylermisin ?

Bende mining yapıyorum bana öyle bir iş söyleki mantıklı olsun direk ibanına bu ayki madencilik kazancımı şak yatırayım.

Hangi ülkede yaşadığının farkındamısın sen ?

Madencilik techizatı bugün 10 ayda kendini amorti ediyor. Üstelik bir defa kurarsın 2 aya bir toz bakımı haricinde hiç bir şey yapmanda gerekmez. Kazancıda türkiye şartlarında MUAZZAM ! Bana bir iş söyle 50 bin liraya kurup üstüne üstlük hiç bir iş yapmayıp ayda 550-600 dolar arası para kazandırsın.

Buyur benim evimdeki makinelerim bunu bana kazandırıyor.

Bir motor alırsın 20 bine. Kendine saygın varsa 15 binde ekipmanlara harcarsın kaliteli ekipmanlar almak zorundasın ölmemek adına olur sana 35 bin. 20 binede sıfır skooter kaldımı paket atılabilecek onuda bilmiyorum her skooteri kullanmaz paketçiler malum az yakacak parçası ucuz olacak vs.

35 bin harcar günde 12 saat çalışır hayatını tehlikeye atarsın karşılığında 500 dolar kazanırmısın bilmiyorum varsayalımki 1000 dolar kazan. kardeşim hayatını tehliekye atıyor ve günde 12 saat çalışıyosun. Motor alıp pizza dağıtacakmış. Saçma felan değil gayette mantıklı bir iş alanı.

Bana bir iş söyle hadi 50 bin lira yatırımla başlayıp 500 dolarda istemiyorum hiç bir iş yapmadan kazanmayıda geçtim part time çalışayım 12 saat yerine 5-6 saat çalışıp 3000 tl kazanayım hadi söyle bakalım ne iş yapayım ?

Bulman lazım. Bilmen lazım. Ben şu an, günde 8 saat, haftasonu çalışmadan, ayda 3000 dolara yakın kazanabilirim. Yatırımı da kabaca 20.000TL.

Ama işin ne olduğunu söylemem. Ben bulmuşum. Mal mıyım, ürünü çıkarmadan başkasına söyleyeyim...  

"Bana bir iş söyle şu kadar para koyup şöyle kazansın..." modunda iseniz olmaz zaten o iş. Anca mining'den kazanırsınız. 100 kişinin yaptığı işe 101'inci giriyorsunuz neticede. Kendiniz bir şey bulursanız, o zaman iş değişir.

Ben o kadar yıl fabrika işlettim, seri üretim yaptım. Ağzım yandı sütten. Bundan sonra %100 kar marjı yoksa kıçımı kaldırıp şuradan şuraya gitmem.  

--------------------

Not: Ben de Mining yapıyorum.

• Dünyanın enerjisini boşa harcayan crypto mining’in bitisini gorebilecek miyiz acaba..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Millet iyice kafayı sıyırdı bu kripto zırvasıyla

• Günde 3 USD yemek parasını çıkartıyor işte, gayet güzel.

• sömüren kazanır,
    tam bir kapitalist zihniyeti eseri !

• Aralıksız çalışırsa 244 günde kendini amorti ediyor. günde 3,5 dolar kazanmak için 875 dolar harcamak! Aynı miktar yatırımla günlük daha çok gelir elde edilebilen iş kolları var. Hiçbirşey bilmiyorsan, en basiti bir motor alırsın, pizza dağıtırsın.
    Starbucks'ta gün boyu yemeden içmeden oturacaksın bir de.

• mck94 kullanıcısına yanıt
    O enerjinin niye harcandığını hiç araştırdın mı ?

• fantomasds kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen oda onun farkında ama videodan daha fazlasını kazanır :)

• fantomasds kullanıcısına yanıt
    Aynısını ekran kartını alanlar için söylüyoruz ama anlayan kafa yok. 3000$ verip 3090 satın alanlar şuan günlük 7-9$ arası kazanıyor ve bunu iyi para zannediyorlar. Dünya genelinde ETH yavaş yavaş terk edilirken Türkiye o kadar geri ki hayla ETH diyorlar. Hatta Çoğu elden çıkma ekran kartı şuan Türkiye'ye gidiyor. Öyle bir sert patlayacak ki RTX 3080 ekran kartları Türkiye de 100$ olacak o kadar net konuşuyorum. Şanslı olan baya iyi bir kart alacak. Çünkü çok aşırı kart var şuan Türkiye'de ben günlük 100+ ilan bekliyorum ikinci ellerde hatta. HDD lerde olduğu gibi büyük patlama yaşanacak.
    Hatta RTX 3080 için 2000$ (20000 TL yaklaşık) para verip günlük şuan 6$ kazanan kafalara da gülüyoruz. :) Elektriği kaçak kullanıyorlar "Ya biz kazanıyoruz" diye laf atıyorlar orada burada bir de. Türkiye nin elektrik ücretinin 1 TL olduğunu biliyoruz. Neyse kaçakçılar vs ben daha demeyeyim.

• madonos kullanıcısına yanıt
    Tabii ki neden harcadigini biliyorum, zaten bu nedeni saçma buldugum icin bu yorumu yaptım.

• mck94 kullanıcısına yanıt

Bankalar, merkez bankaları ve tüm aracı kurumları ortadan kaldırarak finansal bir çözüm getirmesi mi saçma ? O zaman bankalar, merkez bankaları noterler ödeme kuruluşları her şey saçma sana göre.

Bu söylediginizin avantajlari olsa da dezavantajlari da var. Ben paranın daha kontrollü dinamikleri olması gerektigini dusunuyorum. Ayrıca sürekli üretilen kripto paralarin doğa dostu/sürdürülebilir oldugunu dusunmuyorum.

Bu benim kişisel görüşüm. Herkesin aynı fikirde olması gerekmiyor sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mck94 -- 30 Temmuz 2021; 13:47:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesutzgvn

Aynısını ekran kartını alanlar için söylüyoruz ama anlayan kafa yok. 3000$ verip 3090 satın alanlar şuan günlük 7-9$ arası kazanıyor ve bunu iyi para zannediyorlar. Dünya genelinde ETH yavaş yavaş terk edilirken Türkiye o kadar geri ki hayla ETH diyorlar. Hatta Çoğu elden çıkma ekran kartı şuan Türkiye'ye gidiyor. Öyle bir sert patlayacak ki RTX 3080 ekran kartları Türkiye de 100$ olacak o kadar net konuşuyorum. Şanslı olan baya iyi bir kart alacak. Çünkü çok aşırı kart var şuan Türkiye'de ben günlük 100+ ilan bekliyorum ikinci ellerde hatta. HDD lerde olduğu gibi büyük patlama yaşanacak.
    Hatta RTX 3080 için 2000$ (20000 TL yaklaşık) para verip günlük şuan 6$ kazanan kafalara da gülüyoruz. :) Elektriği kaçak kullanıyorlar "Ya biz kazanıyoruz" diye laf atıyorlar orada burada bir de. Türkiye nin elektrik ücretinin 1 TL olduğunu biliyoruz. Neyse kaçakçılar vs ben daha demeyeyim.

Hayla dan sonra okuyamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Starbucks bitcoin üzerinden viral reklama kadar düşmüşse mekan değiştirmenin zamanı gelmiş demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: mck94

Dünyanın enerjisini boşa harcayan crypto mining’in bitisini gorebilecek miyiz acaba..

bitcoin çok enerji harciyor. bitcoinin harcadiği enerjinin 10'da 1'i kadar enerji harcayan kripto varliklar bile var hatta daha azlari bile olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Günde 3 USD yemek parasını çıkartıyor işte, gayet güzel.
    O paraya bir hamburger menüsü alamaz.
    Amerika fırsatlar ülkesi haberde günde 3.5 dolar kazanıp milyarder pozu veren salak en kötü asgari ücretli bir iş yapsa saatte 10 $ kazanır :-)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

aynen canım canhıraş gpu toplayanlar kaçak elektrik kuranlar, borsada kumar gibi para kazanmaya çalışanlar falan tek gayeleri motivasyonları teknolojiye hayranlık

• Klise Adam kullanıcısına yanıt

Starbucks'ın bedava elektriği ile Bitcoin madenciliği yapan kişi viral oldu Starbucks'ın bedava elektriği ile Bitcoin madenciliği yapan kişi viral oldu Starbucks'ın bedava elektriği ile Bitcoin madenciliği yapan kişi viral oldu 

• Günde en fazla 3.58 $ mı? Peh. İçtiği kahve bile ondan daha pahalıdır. Bir de 875 $ harcamış. Zarar ziyan.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.