S

Yüzbaşı
09 Haziran 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 164 (Bu ay: 11)
Gönderileri

Dostlar merhaba bir süre uzak kaldım şuan gene sistemlerle ilgileniyorum bir bilgisayar alacağım ama hala amd ryzen işlemciler mi tercih ediliyor yoksa fiyat performans olarak intel işlemciler mi tercih edilmeye başlandı sistem toplayan insanlar şuan amd mi tercih ediyor genel olarak yoksa intel mi ?

İntel sanki bir tık öne geçmiş gibi görünüyor ?

Dostlar ankarada yaşıyorum yetişkinler için bir yüzme kursu arıyodum batıkentteki havuzun yorumlarına bir baktım sanıldığı kadar basit bir iş olmadığını anladım :D

Havuzun kalabalık olmasından şikayet edenmi ararsınız özel kurs satın alıp parasını ödedikten sonra kurs alamayan hocalara ulaşamayanmı ararsınız :D beyin yerine sünger kullanan bazı kadınlarımızın havuza damsız erkek almayın çok tek erkek geliyor bune ayol isyanlarımı dersiniz :D Kafaya bak yüzme öğrenebilmek için önce sevgili yapmamız gerekiyor :D 100 civarı yorum okudum içinden 1 tane memnun olan yorum var sadece :D onada şaşırdım acaba havuz çalışanı falanmı diye :D

hayır bildiğin adamları dolandırıyolar özel kurs için paralarını alıp daha sonra aramıyolarmış adamları :D

Acaba çayyolu taraflarından falanmı baksak kursa bilemedim :) Deneyimleyip memnun kaldığınız eğitmeni vs düzgün efendi kibar olan bir kurs önerebilirmisiniz ? Mümkünse yüzme öğrenebilmek için sevgili yapmak zorunda kalmayacağım bir yer olsun :D:D

Dostlar yakın zamanda irana gitmeyi planlıyorum. Oradan dönerken 2 tane sıfır yada ikinci el ekran kartı alsam dönerken çantada getirsem problem olur mu ? Kara yolu ile dönücem sınırda valizleri açıp eski usül kontrol ediyolar 2 tane ekran kartı sorun olur mu gümrükte ? Ürünlerin ikinci el olması sorun olur mu ?

İş bulamayıp bulsada kazandığı paradan memnun olmayıp devamlı araştıran deneyen para kazanmanın yollarını arayan kimler var?

Biz şikayetlendiğimizde kimse bizim problemlerimizi halletmeyecek arkadaşlar zaman su gibi akıp gidiyor bizim bişeyler yapmamız gerekiyor ki genel kitleden sıyrılabilelim.

Son 3-4 senedir manyak gibi para nasıl kazanılır döviz nasıl kazanılır nasıl daha refah yaşarım beni ayda kaç bin lira mutlu eder üzerine düşündüm araştırdım uğraştım sonunda 3 tane güzel iş fikri ile karşılaştım çok şükür ve şuan hayatımı kurtarmanın eşiğindeyim. Hatta belkide kurtardım bile denebilir.

Bu süre içersinde araştırma yaparken girişimcilerin toplandığı platformlara katılayım belki bir iş fikri koparırım diye düşündüm abi koca milletin gençlerinin yaptığı tek şey ya aileden destek almak yada aşırı boş işler peşinde koşmak. Sen iki kişiye itele o iki kişide öbür iki kişiye itelesin bundan para kazanmayı ve hayatının değişeceğini ümit et.

Daha ötesine gidebileni pek görmedim.

Üstelik fikir alışverişi yapılabilecek veya benim x bir fikrim var projem şu para kazanmayı düşündüğüm fikir şu bu projenin sizce nerelerde eksiği var ne gibi artılar katabilirim diye danışabileceğiniz platformlarda yok.

Mesela donanımhaberde bu tarz bir konu aç beyni küçük arkadaşlar hemen gelip okumadan bimden su al sat yazıp çıkıyolar mantıklı tek bir cevap göremiyosunuz. Hatta az önce arkadaşın biri ailemle geçinemiyorum diye konu açmış ve ailesinin kendisine psikolojik şiddet uyguladığından kavga ettiklerinden felan bahsetmiş. Bu bizim minik beyinlerimiz geçinemiyorum kısmını almışlar zart konuya atlayıp bimden su al sat yazıp çıkmışlar. Yahu adam ailesindeki kavgalardan dert yanarak geçinemiyorum kelimesini kullanmış konu para değil.

Veya koniks var mesela :D Çıkarabildiğimiz en muazzam girişimcilik forumlarından biri :D Konu açıyosunuz mahalleme bakkal açsam para kazanır mıyım diye hemen cevap geliyor düşünürseniz incik boncuk satıyorum size toptan boncuk vereyim diye :D

Bir adım öteside tokatçılar :D Müthiş bir fikrim var yatırım yapmak istermisiniz diye yaklaşıyolar ve günün sonunda siz gene aradığınızı bulamıyosunuz.

Aramızda şikayetlenmenin bir tık ötesine geçip birşeyler denemiş kimler var ?

Bir telegram yada watsapp grubu kuralım. Fikir alışverişinde bulunalım yardımlaşalım.

Dostlar bir drone alalım dedik araştırmaya başladık hop karşımıza 500 gram üstünün kaydettirilme zorunluluğu ve ehliyet çıktı. Aşırı saçma bir kanun ama napalım 500 gram altını tercih edelim dedik bu seferde karşımıza hoppp kırmızı alanlar çıktı ve neymiş bu kırmızı alan dediğimizde birde baktıkkiiii yeşile dair emare yok heryer kırmızı.

Arkadaşım satmayın bunu o zaman yasaklayın bu ülkede olsun bitsin bu kadar saçma bir bakış açısı olur mu.

Neyse efenim biz dronu alırsak evin önündeki halı sahadan kalkış yapıp mahallede az dolanıp geri eve gireriz genel itibari ile tatile felan gittiğimizde pikniğe gittiğimizde bir köye vs gittiğimizde doğa çekimleri yaparız.

Sormak istediğim şey bu kuralları devlet çok takıyormu uygulama sıklığı nasıl görür görmez direk saldırıyormu ceza yermiyiz ? mahalle ve doğada çekimlerde.

Hani düşünüyorum köyde kentte bizi polis nerden görecekte ceza yazıcak bilemedim.

Dostlar siz bu soğuk cüzdanlara nasıl güvenebiliyorsunuz ? Az önce piyasada en çok isminin bilindiği en popüler soğuk cüzdan üreten şirketin türkiye distrübütörü olduğunu iddia eden bir web site ile iletişim kurdum. Adama soruyorum beni güvenli kılacak olan şey ne cevap olarak diyor ki 24 kelimelik bir güvenlik kodu oluşturuyor cihaz otomatik olarak ve bunu sadece siz biliyorsunuz.

Youtube a bakıyorum sırf referans linkinden 10 dolar para kazanabilmek için araya referans linki sıkıştırabilmek için birbirinin kopyası kelimelerle bir sürü video çekilmiş. Sorsan herkes güvenli der şu durumda.

Sorsan hiç cüzdanından ötürü dolandırılanda yoktur kesin.

Pekala benim kripto paramı koruyacak bir parola var ortada bu parolayı neden ben belirleyemiyorum ?

Ortada bir güvenlik duvarı var adı parola. Ve bu parolayı cihazı üreten şirket belirliyor. Soruyorum nasıl güvenli oluyor o halde bu diye sizden başka hiç bir kullanıcı bunu göremez bilemez diyor. Yahu başka kullanıcılar 24 kelimelik bir güvenlik duvarını sıralamayı bir defa bile yanlış girsen cihazı bloke edecek şekilde tasarlanmış bir güvenlik duvarını tabiki aşamaz son derece güvenli. Ama kime karşı güvenli kötü niyetli KULLANICILARA karşı güvenli. Pekala şirket neden benim şifremi bilsin. Şimdi kalkıp şirkette bilmiyor felan demeyin nerden bilicem ben bana verilen 24 kelimenin şirket tarafından bilinmediğine ? Neden şifreyi ben oluşturamıyorum ?

Çok acayip gerçekten. En acayip kısmı da şifreyi biz oluşturamamamıza rağmen tüm platformlarda insanların koyun gibi birbirlerinin aynısı sesleri çıkarmaları.

Arkadaşlar öğrendiğim kadarı ile kredi notu düşük olan kişilere araç kiralamıyormuş şirketler tüm araç kiralama şirketleri aynı politikayımı yürütüyor.

Kredi notum kötü ve sanırım yüksek limitli bir kredi kartıda gerekiyor bir miktar bakiyeyi blokluyorlarmış. Benim kredi kartım da yok.

Bu durumda benim araç kiralama şansım yokmu ? Aylık araç kiralamayı düşünüyordum.

Dostlar merhabalar ryzen 3 2200g işlemci almayı düşünüyodum ama bu işlemciye 2 tane monitör bağlayabilirmiyim açıkçası bilmiyorum oyun oynamıcam günlük işlemler için lazım çift monitör anakartın üzerinde dvı ve hdmı girişleri vs var acaba farklı iki kablo ile tek işlemciye çift monitör bağlayabilirmiyim ?

veya bağlayamazsam bana hdmı + dvı veya 2 tane hdmı girişi olan ucuz bir ekran kartı önerebilirmisiniz full hd görüntü versin yeterli oyun felan oynamıcam

film izlerim günlük işlerimi yaparım kaliteli film izleyebileceğim bir ekran kartı olması yeterli. Şu piyasada gidip rx570 e 5-6 bin lira vermem açıkçası. Ekran kartı önerirseniz gidip ikinci el bulurum sahibinden sitesinden veya apu işlemciye çift monitör takılabiliyorsa ekran kartına hiç gerek yok direk apuya takar geçerim.

Arkadaşlar merhaba. Hafif ve ince bir laptop arıyorum. Oyun oynama amaçlı değil günlük kullanım işlerimi görsün yeterli. İş bilgisayarı olacak yani. Ama profesyel grafik çalışmaları için vs değil donanım olarak günlük rutin işleri halledebilecek kadar olması yeterli.

Hafif olmalı şarj süresi uzun olmalı ve görüntü olarakta şık durmalı beklentim bu kadar bir kaç model buldum fiyatları 18-20 bin lira bir laptop a o kadar asla ödemem daha uygun biseyler lazım :)

Bildiğiniz iş fikirlerinin konuşup tartışıldığı forumlar var mı arkadaşlar ? Şimdi buraya kalkıp şu kadar sermayem var şu işi yapmayı düşünüyorum desem yada ne iş yapabilirim desem forumun yaşça küçük ahalisi klasik gelip pc cafe aç bimden su al sat gibi troll cevaplarla konuyu sabote edecek. Konikse gidip sorsak konuya 100 bin liram var 200 bin liram var atomu parçalamayı düşünüyorum ne diyosunuz diye konu açsan zart diye bir tilki gelip abi incik boncuk işinde çok para var gel sana incik boncuk satayım gibi garip saçma hiç alakası olmayan tekliflerle geliyolar tokatçı dolu malesef. Yok benim projeme yatırım yap felan lan kim senin projene para gömsün sana güvenip.

Şu memlekette adam gibi iş hayatı üzerine konuşulacak platform yok arkadaş ya.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 910
İkinci El Bölümü Mesajları: 22
Konularının görüntülenme sayısı: 41.424 (Bu ay: 3.827)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 622 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.