Yüzbaşı
27 Nisan 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 141 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Dostlar acemi birliğim; 59 UNCU HAV. VE TOP.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / ERZİNCAN MERKEZ çıktı. 09.06.2022 tarihinde birliğime teslim olacağım. Android telefon sokma şansım var mıdır? Eğer varsa nasıl sokabilirim taktik verirseniz çok sevinirim. Aramada ne gibi detaylara fazla takılıyorlar, en çok arama yaptıkları yer veya bölge neresi vs. tarzı soruları cevaplarsanız çok makbule geçer. Ek olarak; Acemiliğini veya ustalığını burada yapan kişiler varsa öneri ve tavsiyelerini bekliyorum.

DonanımHaberi telefon uygulamasında kullanırken oldukça rahatım ve herhangi bir sıkıntı hissetmiyorum çünkü karanlık tema gayet güzel bir şekilde işlenmiş ve optimize edilmiş. Fakat gel gelelim donanımhaberi internet de web tarayıcısı üzerinden kullanırken oldukça rahatsız oluyorum çünkü beyaza uzun süre bakamıyorum gözlerimi hemen yoruyor ve ağrıtıyor üstüne bir de baş ağrısı çekiyorum.


Sorum şu; Neden web'de karanlık tema yok veya neden getirilmiyor?

Forum üzerinden arkadaş olarak eklediğimiz kişileri nasıl görebiliriz? O kadar aradım fakat böyle bir buton veya buna benzer bir şey bulamadım.

Herkese merhaba...


Pdf üzerinden bir anlatım okurken şöyle bir kare ile karşılaştım ve son satırı bana aşırı saçma geldi. Bence burada bir yanlışlık var fakat tam olarak emin değilim lütfen yardımcı olur musunuz?


Aşağıda görmüş olduğunuz resimde "Bunu şu işlemlerle daha kolay açıklayabiliriz" yazısının altında gördüğünüz gibi 4 satırlık bir işlem var. Bu satırların her birini yukarıdan aşağıya doğru 1. satır, 2. satır, 3. satır ve 4. satır olarak ayırırsak. 4. satırda bir terslik var. Ya da bana öyle geldi bilmiyorum zaten bu sorunun cevabını öğrenmek için açtım bu konuyu.


Şimdi gelelim soruna...


4. satırda; x = 5 iken x++ * x++ = 30 demiş hemen sağında da //[5 * 6 = 30] demiş yani x ilk değerini koruyup 5 olarak kalmış çünkü ilk olarak sonal operatör devreye girmiş, daha sonra 6 olmuş ve 5 ile 6'nın çarpımından 30 sayısını elde etmiş, fakat hemen sağında x = 7 olur. yazılmış. Ben burada şunu anlamadım. 1.,2. ve 3. satırlarda x her zaman son değeri olarak kalırken burada nasıl 6 değil de 7 oluyor?


Bu işlem yanlış mı?

Arkadaşlar şuanda kullandığım bilgisayar forum imzamda yer almakta fakat forum imza sistemini kapalı olarak kullanan arkadaşlar için buraya tekrar yazacağım.


Monster Notebook Abra A5 V15.2 - İntel Coffee Lake Core i7-9750H - 4GB GDDR5 Nvidia GTX1650 128-Bit

15.6 FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran - 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz - 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0


Bütün sistem parçalarım yukarıda belirtildiği gibidir ne eksik ne fazla.


Bu konuyu depolama sıkıntısı çektiğim için açtım. Şu anda bilgisayarımda 256 GB SAMSUNG M.2 SSD bulunmakta fakat bu depolama alanı bana yetmemeye başladı. Örnek vermek gerekirse geçen arkadaşlarım bilgisayarıma BF1 yüklememi istedi fakat depolamam yeterli olmadığı için yükleyemedim ve sırf arkadaşlarımı kırmamak için bilgisayarımda bulunan 4 adet oyunu kaldırmak zorunda kaldım. Oyunları kaldırdığım yetmezmiş gibi üstüne bir de bazı adobe programlarımı da silmek zorunda kaldım. Bu durum canımı çok sıkmaya başladı bu yüzden sizlerden gelen SSD tavsiyelerine açığım.


Maksimum bütçem 1000 TL bu fiyatı geçemem, buna göre öneri ve tavsiye verebilirsiniz.


Ek olarak şunu da belirteyim, Sata SSD kullanmıyorum bu yüzden M.2 tavsiye ederseniz çok sevinirim. Minimum depolama 500GB olsun yeter.

Arkadaşlar Sid Meier's Civilization® VI adlı strateji oyununun Türkçe Yaması var mı? DonanımHaber de gördüm, açıklamasında ücretsiz yazıyor fakat indirme linkine tıkladığım zaman kendi çeviri sitelerine atıyor ve ücret istiyor. Ücretsiz temin edebileceğim bir yer var mı?

Arkadaşlar Beatrice Forbes Manz ablamızın yazdığı Timurlenk adlı kitabı okudum ve Timur'un hayatına ve yaptığı savaşlara dair okuyabildiğim tek kitap bu. İnternet de bir sürü kitap var bununla ilgili fakat hiçbirinde yorum vs ya da yıldız göremediğim için sipariş vermeye korktum. Sizin bildiğiniz kitaplar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar genel de Türk tarihi ile ilgili kitapları araştırma-inceleme tarzı kitaplar okudum hep fakat Romanlara ilgi duymaya başladım. Sizce roman okumaya hangi kitap ile başlamalıyım ? Önerebileceğiniz kitapları bekliyorum.
Hakkında
İlgi Alanları: Kitap, Tarih, Müzik, Resim, Teknoloji, Bilgisayar, Oyun, Yazılım, Motosiklet, Tamirat Tadilat
Forum İmzası:
Monster Notebook Abra A5 V15.2 - İntel Coffee Lake Core i7-9750H - 4GB GDDR5 Nvidia GTX1650 128-Bit - 15.6 FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran - 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz - 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
[STEAM: Routinues] ● [ORIGIN: Routinues] ● [UBISOFT: Routinues] ● [EPIC GAMES: Routinues] ● [GOG: Routinues] ● [Battle.Net: Routinues#2473]
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
STEAM WITCHER REHBERLERİME GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!

Forum İkinci El İmzası:
Monster Notebook Abra A5 V15.2 - İntel Coffee Lake Core i7-9750H - 4GB GDDR5 Nvidia GTX1650 128-Bit
15.6 FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran - 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz - 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0

⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻

[STEAM: Routinues] ● [ORIGIN: Routinues] ● [UBISOFT: Routinues] ● [EPIC GAMES: Routinues] ● [GOG: Routinues] ● [Battle.Net: Routinues]
Hakkımda:
“Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all.”
Geralt of Rivia... discord.gg/8SSkbuchF7
Sistem ve Tercihleri
Operatör
turktelekom
ISS
turktelekom
Steam
Steam
TV
Samsung
Notebook
Monster Notebok Abra A5 v15.2
İşlemci
Intel
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
MSI
Modem
TP-Link
Origin ID
Routinues
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 344
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 487
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 123 (Bu ay: 820)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 700 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.