Şimdi Ara

StainGate Problemi. Apple Değişim Yapmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mayıs 2016 Faturalı 2015 early bir macbook pro cihazım var. Ekranındaki lekeler çok artınca araştırma yaptım ve staingate problemi (ekrandaki koruyu tabakanın soyulması) olduğunu öğrendim.

Normalde apple bunu onarım kapsamına almış ve ekran değişimlerini ücretsiz yapıyormuş.

Randevu alıp zorlu apple center'a gittim. Oradaki teknik servis benim mac'in değişim kapsamında olmadığını ve ücretsiz değişim yapamadıklarını söyledi. Bana apple desteğe ait bir numara verdi.

Bu numara ile görüşüp cihazın neden kapsamda olmadığını sorabileceğimi ve kapsamda değilse müşteri memnuniyeti kapsamında değişim alabileceğimi söyledi.

Apple destği ilk aradığımda çıkan arkadaş faturamı bulursam yardımcı olacaklarını söyleyip kapattı telefonu. O sırada faturamı henüz bulamamıştım.

Sonraki aramalarımda görüştüklerim değişim programının fatura tarihinden itibaren 4 yıl olduğunu ve benim 4 yıl 8 ay gibi bir süre olduğu için değişim yapamayacaklarını söylediler.

Bir kaç kere dosyamı değişim onayına gönderdiler ancak hepsinde red geldi.

Ekran artık kozmetik hatayı geçip kullanımında bile aşırı rahatsız etmekte.

Aranızda bu sorunla karşılaşıp değişim yapanlar oldu mu?

Değişimi zorlamak için başvurabileceğim bir yer önerebilecek var mıdır?

Uzun oldu ama okuduysanız, cevaplarının için şimdiden çok teşekkürler :)

• Ben MBP 2014 kullanıyorum. Ekranı aynı sebepten ötürü değiştirdim ama 24 ayı geçmemişti. Şu an ekran çizik ve leke dolu. Mecbur öyle kullanıyorum.

• değişimle ilgili bir bilgim yok ancak Fotoparça diye bir yer bu tabakayı bir solüsyon yardımıyla siliyormuş.

https://www.fotoparca.com/apple-mac/macbook-tamir-islemleri-ve-fiyatlari.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ELcordobes

değişimle ilgili bir bilgim yok ancak Fotoparça diye bir yer bu tabakayı bir solüsyon yardımıyla siliyormuş.

https://www.fotoparca.com/apple-mac/macbook-tamir-islemleri-ve-fiyatlari.html

çok teşekkürler, bakacağım buraya.

• 2014 late Mac Book pro ekranımda aynı dertten müzdarip olunca değişime verdim.

Çok geçmeden aynı sorun tekrar çıktı ve artık fena halde kötüleşti.

Araştırdım baya ama Apple buna bi çözüm üretmiyor maalesef artık :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.