Şimdi Ara

FileVault Hakkında artı ve eksileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar . Macbook Pro kurulumunda FileVault Disk Şifreleme seçeneği çıktı.

FileVault disk şifrelemeyi aç
    iCloud hesabımın kilidi açmasına izin ver

diye iki kutucuğu işaretleyip Sürdür dedim

şimdi bu işlem 1-2 saat sürecekmiş apple support ta okudum.

sizde okuyup bilgi almak isterseniz linki burada
    http://support.apple.com/tr-tr/HT4790

şimdi benim aklıma takılan soru. bunun bize dezavantajı nedir ?
    sistem performansını etkiler mi ? yavaşlar mı ? bu şifreleme yüzünden dosyaların kapladığı alan çoğalır mı ?

siz ne düşünüyorsunuz ?

kaldırma işlemide bu şifrelerin doslayarala göre uzunluk gösterip bir süre sürermiş.
    http://support.apple.com/kb/PH13970?viewlocale=tr_TR&locale=tr_TR

internette şöyle bir linkte insanlar sormuş ve cevaplamış
    http://apple.stackexchange.com/questions/105320/does-filevault-encryption-slow-read-write-access-on-an-ssd

lütfen sizde bu başlıkta düşüncelerinizi yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur@ -- 20 Aralık 2014; 1:33:17 >

• Firevault açıkken login şifresini kaldıramıyorsunuz.Benim gözümde en büyük kayıp.O yüzden açık değil bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mogosan

Firevault açıkken login şifresini kaldıramıyorsunuz.Benim gözümde en büyük kayıp.O yüzden açık değil bende.

Bende kapattım o yüzden

şu an evdeyim evde kullanacağim devamlı

daha sonra ev dışında da kullanacağım o zaman işime yarar ama merak ediyorum performansa etkisi nedir ?
  • gizli ajan değilsen, büyük elçilikte çalışmıyorsan kullanmana gerek yok. Unite üzerindeki en ufak dosyanın bile enkripte olmasını sağlayan eş zamanlı bir araçtır. Yüksek güvenlik sağlayan bir özelliğin performansa etkisi düşünülecek en son şey olsa gerek.
  • Filevault için en büyük eksi sistemi sürekli yormasıdır. Bu da sistemin açılıştan kapanışa yavaşlamasını sağlıyor. Aynı şekilde, disk üzerine yazılan her yeni içeriğin şifrelenmesi de yine bir performans kaybına neden oluyor. Zorunlu değilse performans kaybı için kullanılmamalı. Bunun yerine, büyük bıyuttaki hassas veriler harici sürücülerde, küçük dosyalar ise bulut tabanlı güvenli sunucularda saklanabilir.

Ayrıca harici usb disklerde şifreleme hiç kullanılmamalıdır. Zira okuma ve yazma hızlarında ciddi bir yavaşlama söz konusudur.

Bu bilgi ve tespitler, macOS High Sierra 10.13.1 üzerinde test edilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhanaks -- 20 Kasım 2017; 13:48:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firevault u bilmeden aktifleştirdim, kapatmak istiyorum fakat şifreleme devam ederken kapat seçeneği aktif değil. Şifreleme ise hiç ilerlemiyor, bir günden fazla kaldı uyarısı veriyor. Ne yapabilirim fikri olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.