Şimdi Ara

Pozitif Teknoloji güvenilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
16.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, pozitif Teknoloji’den eğitim indirimi dahilinde bir macbook air almak istiyorum fakat güvenilirliğinden emin olamadım. Daha önce alışveriş yapmış olan var mı aranızda ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Egeozbaran kullanıcısına yanıt
    Ben aldım geçen ay. İki gün içinde geldi.

• Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    Resmi apple satıcısı mı hocam ? O bilgiyi göremedim. Bir de hangi model aldınız hocam ?

Resmi olduklarını söylüyorlar. 2020 air i3 olan modeli aldım ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egeozbaran

Resmi apple satıcısı mı hocam ? O bilgiyi göremedim. Bir de hangi model aldınız hocam ?
    2020 air aldım, baz model. İki gün içinde geldi. Güvenilir ve resmi satıcı. Orijinal Apple fabrika kolisinde geldi. Garanti doğrulaması yaptım, sorunsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 9 Mayıs 2020; 22:51:46 >
  • Roark kullanıcısına yanıt
    Hocam sıfır,açılmamış ürün olduğuna emin oldunuz mu ? Apple’ın öğrenci indirimli halinden bile i5 işlemcili modelde 600 tl ucuz olunca bir şüphelendim.

• quote:

Hocam sıfır,açılmamış ürün olduğuna emin oldunuz mu ? Apple’ın öğrenci indirimli halinden bile i5 işlemcili modelde 600 tl ucuz olunca bir şüphelendim.
    Dostum PT Apple Türkiye'nin resmi eğitim distribütörü. Özel ve devlet üniversitelerin bir çoğunun tedarikçisi. Referanslar kısmından da görebilirsin. Gelen kutu orijinal ve dışındaki koli bile orijinal, üstünde apple fabrika koduna kadar var. Bırak macbook kutusunun açılmasını, dış kolisi bile orijinal bandıyla duruyordu. Cihaz sorunsuz ve faturası da mevcut. PT ile ilgili kafanızda soru işareti olmasın. Şu anda bu yanıtı oradan gelen air ile yazıyorum :)
    Hocam peki air’dan memnun musunuz ? Bir eksisi var mı gördüğünüz ? 2020 baz model pro ile i5 air arasındayım ama arada 2000 tl fark var.

• quote:

Hocam peki air’dan memnun musunuz ? Bir eksisi var mı gördüğünüz ? 2020 baz model pro ile i5 air arasındayım ama arada 2000 tl fark var.
    Açıkçası bu benim 4. mac'im. Daha önce hep pro kullandım. Fakat kullanım amacım genelde internette gezinti, film ve ofis programları ile en fazla remote desktop yapmak. Haliyle bu defa air aldım. Hiç pişman değilim. Önceki mac'im 2017 touchbar baz model pro idi. Touch barı sevmedim ve sattım. Daima elimin altında olmasını istediğim ses açma, ekran ışığı F tuşları vs. bunlara ulaşmak için uğraşmak saçma geldi.

Performans vs. hiç pro alsaydım dedirtmedi. Mac os zaten yağ gibi işletim sistemi. Bence özellikle 10. nesil işlemciler ile mac air daha mantıklı. 8. nesil işlemciler ile arasında nanometre farkı var ve dolayısıyla enerji verimliliği daha iyi. Üstelik ram hızı daha yüksek. Ayrıca tek çekirdekte 10. nesil i3, baz model 2020 pronun tek çekirdek performansından yüksek çıkıyor puanları. Yani günlük işlerde air i3 bile 8. nesil pronun çekirdeğinden hızlı. Farka değmez kısacası.

Hocam bir de teslimat süresi 4-8 hafta diyor. Siz alırken ne kadar diyordu teslimat süresine ?

• quote:

Hocam bir de teslimat süresi 4-8 hafta diyor. Siz alırken ne kadar diyordu teslimat süresine ?
    Ben stokta olan baz modeli aldım, 2 gün diyordu ve 2 günde geldi sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen. Yani 4-8 hafta diyorsa gerçekten o kadar olabilir.
    Hocam aldiniz mi memnun musunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.