Şimdi Ara

Sporu bırakınca kas kaybı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3 aydır body yapıyorum ve baya ilerledim genetikten omuzlarım genişti body yapınca daha da genişledi yani sadece 3 ayda güzel bir ilerleme kaydettim ve sağlam bir temel attım

Fakat maddi imkanlar sebebiyle bırakmak zorunda kaldım evde sadece 15 şınav ve hemen ardından 10kg dambıllarla bench press yapıyorum süper set şeklinde bunu 5 kez tekrarlıyorum sebebi ise kas kaybını minimuma indirmek için
    Olabildiğince proteinli besinler tüketiyorum
    Sporu bırakalı 17 gün oldu kaslarda herhangi bir erime var mıdır
    Eğer yoksa ne kadar sure sonra başlar
    Herkese teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vücutta enerji için kullanılan sıra karbonhidrat- yağ- protein şeklindedir. Çok iyi beslenen birinin vücudunda protein yakılma ihtimali yoktur. Bi de kendi vücut ağırlığınla şınav, mekik, barfiks çalıştın mı bırak erimeyi gelişme bile gösterirsin

• MegaWindows kullanıcısına yanıt
    Youtubeda, savaş cebecinin kas hafizasi isimli videosunu izle hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: RagnarLoRdbrok

Vücutta enerji için kullanılan sıra karbonhidrat- yağ- protein şeklindedir. Çok iyi beslenen birinin vücudunda protein yakılma ihtimali yoktur. Bi de kendi vücut ağırlığınla şınav, mekik, barfiks çalıştın mı bırak erimeyi gelişme bile gösterirsin

Yanlış 👎

Vucutta enerji yakım sırası Karbonhidrat protein yağ şeklindedir eğer fazla vücut çalışırsan vucut kortizol uretmeye başlar ve kaslar erime surecine girer bu yüzden salonda 1 saatten fazla çalışmak iyi değildir

Bu en çok yanlış bilinen bilgiler arasında

Dediğin doğru olabilir ama şuraya bi açıklık getirelim, kaslar erimez. Böyle bi şey yok. Ayrıca vücutta bu şekilde belirtilen kesin kes bi sıralama yoktur. Mesela vücut direk kaslara saldırmaz, önce serbest amino asitleri kullanır. Bu yüzden " 2 gün aç kaldım tüm kaslar eridi gitti" diye bi durum yoktur. Bu sıralamada protein yazması da bu proteinin sadece kaslardan alınacağı anlamına da gelmez. Çünkü vücutta sadece kaslarda değil, her yerde protein var. Mesela en basitinden hücre zarlarında ve hücre iskeletlerinde de var. Ama vücut protein kullanabilmek için kendi hücresini sindirmez. Bu durum da aynı böyle. Protein lazım diye doğrudan kaslara saldırmaz. Hatta kaslardan önce bi miktar depo yağlarını kullanır.

Bugüne kadar tüm biyoloji derslerinde karbonhidrat yağ protein olarak öğretildi bu. Sizin kaynağınız nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.