Şimdi Ara

Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
2
Favori
11.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: warchief46

"1 mbit ile 4k video izlenebilir, sadece biraz beklemeniz gerekiyor."

"biraz"

• R E Z A L E T ...

Ulan bırak 100 ülkeyi arka arkaya 50 ülke sayamazsın gitmişiz 101. olmuşuz helal valla

• quote:

Orijinalden alıntı: requizm

Ortalama upload hızı nasıl 9...

iş yerlerinde 100/100 gibi bir hıza sahip speedtest delisi biri sürekli hız testi yapıyor demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: onemlibirisidegil

öyle demeyin ya mobilde geçtiğimiz ülkelere bakın bi :D

Sınırsızın yoğunluğunda sınırlı datalarla dolu bir başarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_clk

Bu mesaj silindi.

Yalnız Tik-Tok'u Amerika 100 milyar dolara satın almaya çalışıyor 1 yıllık turizm gelirimizin 3 katı ediyor bu... Senin için facebook google amazon vs önemli olmayabilir ama dünyayı yöneten güç insanları bu şekilde etkiliyor yönlendiriyor. Amerika Çinlilerin rakip Tik-Tok çıkarması hoşlarına gitmedi ve parası neyse almak istiyor . Netflix şöyle böyle deniyor belkide onun da arkasında Amerikan devleti FED yada başka birşey var... Adamların evin içine yatak odana girmişler sen faydasız demen önemli değil artık.Sen bile internete giriyorsun seni soktular bir şekilde bütün uygulamaları yapanlar ise genelde bir yada birkaç merkez . Türkiye ne yapıyor ,hep küçümseme faydasız ,gereksiz şeyler deme üzerine kurulu şeyler söyleniyor. Youtuberları küçümseme vs upload hızı yüksek olmadan Türkiyede yayıncılık zor millet yabancıyla nasıl rekabet edecek? en basiti tv'de canlı yayın var açık oturum yada dışardan canlı haber yayını skype üzerinden bağlanılıyor ama kesik kesik yayınlanabiliyor .Koca tv bile profesörün konuşmasını yayınlayamıyor internet altyapısının zayıflığı nedeniyle... Bunun nedenini biliyoruz TürkTelekom Araplara peşkeş çekildi onlarda ümmet-mümmet dinlemedi tokatlayıp gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim 100 megabit mesela bizim para hesabı ile avrupada 250mbit alınır

• hala net 11 mbps adsl kullanıyorum ötesini yıllardır göremedim. YATIRIM YOK.

• Olsun ayasofya camii oldu internet hızında Bangladeş, gürcistan, guyana, Dominik, sri lanka ile gönül rahatlığıyla kapışabiliriz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çalmaktan sıra gelmiyor altyapıya.

• dünyada uploada kota koyan nadide ülkelerdenız

• Turkcell Superbox ile 20 Mbps görürsem şükrediyorum. 4-5 Mbps civarına düşüyor baz istasyonundan kaynaklı diyip uğraşmıyorlar.

• Hemen altımızda sri lanka var. Sonuçlar şaşırtıcı değil. Fiber altyapı çalışmaları uzun zamandır durmuş durumda. Kazi mazi yok hicbir yerde. Turkcell fiber hız adı altında 10mbit superbox satıyor. Berbat durumdayız.

• gowlet kullanıcısına yanıt
    Herkesin evinde 100mbit altyapı yok !

• Turksat 80TL 19.00-24.00 arası 25/5 Mbps, diğer saatler alttaki gibi.

Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş
  • türk telekomu yabancılara satarsan ülkeni böyle yavaşlatırlarki ilerlemesin büyümesin önce internetini kurtarma
    k lazım bunlardan

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Sabitte rezil durumdayız, bu zaten aşikâr.

Mobil tarafında özellikle Turkcell ve TT hızları gayet iyi. Muhtemelen Vodafone kullananlar bol bol test yaptıkları için ortalamayı düşürüyor

Turkcell ve TT kullananlar abanın testlere.

Hocam merhabalar ben de iPhone 8 plus var ve Türk telekom hat kullanıyorum hız testi yaptım da bulunduğum yerde fiber internette var

Ama telefonun kendi internetinden hız testi yaptığın zaman en fazla 15mpbs Alıyorum indirme ve yükleme hızı olarak siz nasıl bu kadar yüksek hız alıyorsunuz

Aynı hızlara ulaşmam için benim ne yapmam gerekiyor acaba

• Türkiye’nin başındaki en büyük bela Türk Telekom ve Ttnet

• Schi20phrene kullanıcısına yanıt

Bölgesel yoğunluktan kaynaklı düşüktür. Heryerde öyle olmaz. Senin yapabileceğin birşey yok bu durumda..

• Bu tablonun sebebi TTNet. Diğer sağlayıcılarda ttnet altyapısı kullanıyor. Eğer süperonline fiber yada kablonet ile ölçülse çok ğst sıralara çıkabiliriz. TTNet den kurtulamadık gitti ya

• Bu verileri paylaşarak Türkiye'de internetin kötü olduğunu mu söylüyorsunuz? Bu veriler o sitede test yapan kullanıcılar baz alınarak hesaplanmıştır. Benim hızım 100mbit ama bu sitede değil de diğer sitelerde yapıyorum genelde. Bu sonuçlara dayanarak eleştiri yapmak yersiz olur. Birde bu ülkelerin yüzölçümlerine bakıp fiber ağlarını kıyaslamak lazım ve kaç kişi internet kullanıyor bunları konuşmak lazım. Türkiye bu konuda geri kalmış demek haksızlık olur. Büyükşehirlerde yaşayanlar kırsal kesime göre tabi daha iyi alt yapıdan dolayı hızlı internet alabilirler. Geçen gün vitrinhaber'de okudum Sinop'ta bile 100mbps fiber var artık. CIA sitesinde dün görmüştüm dikkatimi çekmişti aşağıdaki fotoya iyi bakın 47 milyona yakın kullanıcı var bu ülkede arkadaşlar. Daha iyi hizmeti tabiki bekliyoruz her ilimize fiber yayılır umarım.

Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.