Binbaşı
16 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 91 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Bu saatten sonra yazılıma yönelip ülkeden gitmeye bakın derim en kotu TRde yabancı bir firmada çalışırsınız yurtdışına gidip 1 senede ailesine para yollayan arkadaşlarım bile var zaten Avrupa da yazılımcı açığı var İngilizce ye ve bir konuya abanip kurtarın hayatınızı

Burda gerek yönetici zihniyeti gerek mesai saatleri insana değer verilmiyor

Jeofizik mühendisi kuzenim bile yazılıma kayıp kendini geliştirip Spotify dan iş görüşmesi için teklif aldıysa calisarak siz de yaparsınız
Bu ak parti suriye ve türk milletine seslenirken suriye vatandaşlarımıza din kardeşlerimiz veya kardeşimiz diyor,size bakıcaz diyor.

Ama avrupayla en küçük bir husumette kapıları açarız ha! diye tehdit ediyor

Bunlar kötü anlamda böyle tehdit olarak kullanılabilecek bir silahsa biz millet olarak neden suriyelilere bakmak zorundayız,onlarla niye iç içe yaşamak zorundayız ? Mitinglerde kardeşim deyip avrupaya salarım bak demek yalan söylemek değil midir ?

Bu ak parti kadar iki yüzlü popülist bir parti Türk Cumhuriyeti tarihinde görülmemiştir.Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümünde asistanlık yapan, doktorası bitince 50/D uyarınca işten atılan Dr. Mehmet Fatih Tıraş intihar etti.

SENDİKADAN AÇIKLAMA

Tıraş’ın üyesi olduğu Eğitim Sen Adana şubesi yaptığı açıklamada “Çukurova Üniversitesinde Barış İmzacısı üyemiz Arş.Gör. Mehmet Fatih Traş, Barış imzacısı olduğu için görev süresi uzatılmadığı ve birçok üniversite tarafından kabul edilmediğinden geçirdiği psikolojik travma nedeniyle yaşamına son vermiştir. Başta ailesi, dostları olmak üzere tüm eğitim ve bilim emekçilerine başsağlığı diliyoruz. Cenazesi 25 Şubat Saat:16.00'de Kabasakal Mezarlığına Defnedilecektir.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK
yeni yasayla 6 aydan fazla yurtdışında ikamet eden türk vatandaşlarına 0 kdv ile gayrimenkul alma hakkı geldi.

http://www.businessht.com.tr/emlak/haber/1401147-konutta-yeni-kdv-mujdesi

yurtiçindeki türkler için tabiki dahil değil Suriyelilerle bedavadan 400 lira doğudakilere kaçak elektrik yurtdışındaki vatandaşlara KDV'niz ev alma ne diyim böyle bir hükümet yok
Bundan önceki anayasa referandumunun evet kampanyasını Hakan Şükür başlatmıştı, “ülkemizin geleceği için evet diyorum” demişti. Şu anda terörist olarak aranıyor, yurtdışına kaçmak zorunda kaldı, babasını bile tutukladılar, malına mülküne el kondu.
*
Nazlı Ilıcak evet'in en büyük destekçisiydi, “tahakküm edici havadan kurtulmak için evet diyeceğim” diyordu. Şu anda hapiste.
*
Ahmet Altan “evet” başlıklı makale yazmıştı, “Evet çıkmasını ümitle bekliyorum, çünkü bu evet, zalim bir sistemin temeline şahmerdan gibi vurup, o temeli kıracak” diyordu. Şu anda hapiste.
*
Mehmet Altan hayır diyenleri ayıplıyordu, “toplum ikiye ayrılmış, evet mi diyeceğiz, hayır mı diyeceğiz, ayıp bir şey, bu anayasanın bugüne kadar değiştirilmediğine isyan etmeliyiz” diyordu. Şu anda hapiste.
*
Şahin Alpay “bin kere evet diyorum” diyordu. Şu anda hapiste.
*
Ali Bulaç “hayır diyenler aslında askeri darbeye evet demiş olurlar, demokrasi adına evet” diyordu. Şu anda hapiste.
*
Hasan Cemal evet demeyi tarihi bir fırsat olarak görüyordu, “referandum Türkiye için tarihi bir fırsat, hukukun üstünlüğü için tarihi bir fırsat, bu nedenle referandum sürecinin başından beri evet'i savunuyorum” diyordu. İşinden atıldı, herhangi bir gazetede yazmasına izin verilmiyor, yurtdışına taşınmak zorunda kaldı.
*
Mümtazer Türköne hayır diyenleri darbe yanlısı olmakla suçluyordu, “bu berbat statükoyu tarihin çöp sepetine atmakta geç bile kaldık” diyordu. Şu anda hapiste.
*
Baskın Oran, göğsünde “yetmez ama evet” yazılı tişört giyiyordu, sokakta bu tişörtle dolaşıyordu, “ne kadar değişse o kadar sevaptır” diyordu, “Tayyip Erdoğan demokrasi kahramanı” diyordu. Şimdi aynı Baskın Oran “Türkiye yönetilemiyor, hayatımda Türkiye'nin bu kadar bataklığa girdiği bir dönemi görmedim” diyor.
*
HDP sandığa gitmedi, Selahattin Demirtaş “evet veya hayır çerçevesine sıkışmayarak, Türkiye'de başka umut var demek için boykot ediyoruz” diyordu. Başka umudu gördük… Selahattin Demirtaş başta olmak üzere, HDP şu anda komple hapiste.
*
Murat Belge evet'i savunurken Atatürkçülere küfrediyordu, “merkezinde Kemalizm'in yeraldığı cephe, sırf hükümete duyduğu nefret nedeniyle hayır diyor” diyordu. Şimdi “doğrusu ben kendimi kandırılmış hissediyorum, elim kırılsaydı da oy vermeseydim diyecek halim yok ama, bizim desteklediğimiz adam uydurma bir Tayyip Erdoğanmış, aklımızı kullanmıyorduk, konu mankeniydik” diyor.
*
Cengiz Çandar “Türkiye'nin önü açılıyor, hukukun üstünlüğüne evet demekten başka yol var mı?” diyordu. İşten atıldı. Şimdi “pişman mısın dersen, pişmanım, daha uyanık davranmalıydık” diyor.
*
Bülent Arınç “hayır diyenlere acıyorum” diyordu, “kurban olduğum Allah verdikçe veriyor” diyordu. Şimdi aynı Bülent Arınç'ı boş süt şişesi gibi kapının önüne koydular, Tayyip Erdoğan telefonuna bile çıkmıyor, yandaş medyada “Manisalı Lawrence” deniyor.
*
Ertuğrul Günay o zamanlar bakandı, “hayır demek, bilerek veya bilmeyerek darbeci zihniyetle işbirliği yapmak demektir” diyordu. Kapının önüne kondu, şimdi “ülke ateşler içinde” diyor.
*
Orhan Pamuk “evet diyeceğim, darbecilerle hesaplaşmanın yolu açılıyor, Ak Parti Türkiye'yi çok iyi yönetiyor” diyordu. Şimdi aynı Orhan Pamuk “insan hakları hergün ihlal ediliyor, otoriter askerlerin yerini otoriter ve İslamcı hükümet aldı” diyor.
*
Aydın Engin “harbiden evet dedim, duraksamadan evet dedim, ülke demokrasisine çok yararlı olduğuna kanaat getirdim, hiçbir kuvvet beni evet demekten alıkoyamazdı, alıkoyamadı” diyordu. Tutuklandı, genel yayın yönetmeni yurtdışına kaçmak zorunda kaldı, birlikte çalıştığı Cumhuriyet gazetesinin yazarları şu anda hapiste.
*
Adalet Ağaoğlu sadece evet demekle kalmıyor, açık çek veriyordu, “evet diyerek hakkımızı arama hakkını elde ediyoruz, yetmez ama evet diyorum, atılan her adıma evet diyorum” diyordu. Şimdi “evet dediğim için çok pişmanım, enayilik etmişim, bunlara kandığım için hâlâ başımı duvarlara vuruyorum” diyor.
*
Sezen Aksu “tabii ki evet diyeceğim, evet demeye devam edeceğim” diyordu. Sonradan Akp'nin işine gelmeyen laflar söyleyince yandaş medyada linç edildi, “kart serçe” manşeti atıldı.
*
Cemil İpekçi “evet diyorum, buna hayır diyenlerin çoğunluğu eski diktanın, eski despotluğun sürmesini isteyenlerdir, hakiki kitap okumuşsanız buna hayır demeniz mümkün değil” diyordu. Şimdi ise “yetmez ama evet derken sanatçı olmamın hayaline kapılmışım, demokrasi diyorlar, bunun neresi demokrasi anlamadım, güzelim ülkemize yazık oluyor, bir daha ak partiye oy yok” diyor.
*
Fethullah Gülen'e “büyük vizyoner” diyen Sinan Çetin “bir daha darbe olmamasını garanti altına almak adına evet” diyordu. Tam tersine… 15 Temmuz darbesi o evetler sayesinde garanti altına alınmadı mı?

Alıntıdır.

Liste uzayıp gidiyor referandumda neden hayır demeliyiz görüyor muyuz ? Bu ülkenin daha başka pişmanlıklara kandırılmaya gücü kalmadı ne yazık ki
Beyler bu lanet dersten bıktım beceremiyorum size 3 tane sorum var inşallah yapan birileri çıkar.Soruları gerekli sayıları vererek biraz kırptım.

1-Bir internet sitesinde girilme sayısı ortalama 400 posion dağılımı göstermektedir.Bir günde siteyi ziyaret edenlerin sayısı
a)360dan az olma olasılığı
b)420 ile 480 arası olma olasılığı

2-Bir köyde sigara içenlerin sayısı %60dır.Hastalar arasında %40 kişi sigara içtiği saptanmıştır.Acaba sigara içenler daha sık mı hastalanmaktadır ?

3-A adayını seçilme şansının %50 oldu bir köyde 100 kişi arasından yapılan bir seçimde

a)en az 50 kişinin a kişisini seçme olasılığı

b)en az 70 kişinin a kişisini seçme olasılığı
Konu biraz uzun oldu ama aralarında çok kaldım kıyaslama yaparsak arkadaşlar hangisi iyidir çevre ve matematikten mezun olunca iş bulmak zormuş matematik okumakta zormuş malzeme mühendislerininde çalışma alanı hep üretim tabiki sanayi bölgelerinde çalışıyorsun gıdada çok düşük ücretlerle çalışıyormuş diye okudum bu 4ü arasında kaldım ama hiçbiri iyi değil gibi sizin düşünceleriniz ne ??
Hakkında
Konum: İzmir
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.535
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.553
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 2.177 (Bu ay: 81)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.394 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.