Şimdi Ara

..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
0
Favori
9.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ecay sen ekran kartını hangi overclock değerlerinde kullanıyorsun şu anda.öğrenebilir miyim?konunun başındaki değerle mi?yoksa farklı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak_emin

ecay sen ekran kartını hangi overclock değerlerinde kullanıyorsun şu anda.öğrenebilir miyim?konunun başındaki değerle mi?yoksa farklı mı?

CRYSİS harici oyunlarda OC ihtiyacı hissetmiyorum.Şu an Rainbow Six Vegas 2 oynuyorum.Full ne varsa açtım ve Nvidia sürücü ayarları High Quality de.Çok akıcı oynayabiliyorum.Yani default kullanıyorum.

720/1782/2040 ta yarım saat CRYSİS oynadım test için o zaman 93c de atmamıştı.Yavaşlama gibi bi şey de yoktu.
  • 2040 hangi değer?
  • 1021x2=2042 mhz GDDR3 bellek hızı
  • hoca kartı heba etmişsin o işlemci yakışmamış normalde 14k yı bulursun 3d mark da ve oyunlarda q6600 veya e8500 alsan uçar ;) direk %50 artar herşey
  • quote:

Orjinalden alıntı: emosh

hoca kartı heba etmişsin o işlemci yakışmamış normalde 14k yı bulursun 3d mark da ve oyunlarda q6600 veya e8500 alsan uçar ;) direk %50 artar herşey

Hocam benim 3dmark fantazim yok.Örneğin 3870x2 3d markta ortalığı toz duman ediyor ama 9800gx2 CRYSİSte 3870x2yi 2 ye katlıyor

q6600 alıp 3.8e çeksem elbette skor 9binden 14bin olur fakat hiç bir zaman CRYSİSte fps 20den 30a çıkmaz.Anlatmak istediğim şu.Darboğaz olsun bizim olsun

Bi örnekle daha pekiştirelim.

e8400(4 ghz de)(195$) + Gigabyte p35 ds3r(120$) + Palit 9600gt(160$)=475$

4400+(3 ghzde)(70$) + ECS a780gMA(82$) + Sparkle 8800gts 512(300$)=452$(Bu sistemin entegre hd3200 ünü unutmayalım)

GTS her halükarda(3dmark 06 hariç) Palit 9600gt yi geçecektir.(Buna forumda kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum)Fakat hala bu konuda çok fazla yanlışlık yapılmaktadır.Vatan bilgisayarda görüyorum sürekli.Hele bi tanesini hiç unutamıyorum.12 yaşında daha ilk kez PC kullanacak olan çocuğa e6850+8600gts yazmışlardı.2 hafta sonra da e8400 çıktı zaten.Bu çocuk sadece oyun oynayacak.Bizim gibi 3 ayda bir parça değiştirmeyecek.Video kodlamayacak yani.Seneye çıkan oyunları karikatür gibi oynar,diğer sene allah kerim.

Bu yüzden diyoruz ya darboğaz olsun bizim olsun diye

9800gx2ye 600$ veririm ama Qx9650 ye 400$ da fazla vermem.

Konuyu dağıttık yine

• hocam senin dedigin darbogaz olayına katılıyorum ıslemci isi takip edilemeyecek bi is ekran kartı gibi 4-5 ayda bir degistiremiyosun kolay kolay soketler uymuyor vs.
    bende en ucuzundan performanslı bi sistem kurdum
    amd 5600+
    giga m57 sli
    2gb hi level ddr 800
    sparkle 8800gt coolpipe
    eski bilgisayardan 120gb harddisk
    eskiden 550w psu
    eskiden 17" lcd monitor
    islemci anakart ekran kartı ram bana 700 kusure patladı ama cok temiz oldu bakalım anakart suan kargoda yarın gelır insallah :)
    su crysisi daha hic oynayamadım tek hevesim o oncekı postlarına gore suankı sistemimle crysisi hic kasmadan rahat akıcı bi sekilde oynayabilirm sanırım icim icimi yedi 3 gundur :)
  • şu an kalmamış vatanda
  • hangi mağazada ?
  • Sanırım Topkapı ve internet mağazasında kalmamış.Bostancı da ve diğer mağazalarda var.Onlarda en fazla 20 şer tane tutuyorlar ellerinde zaten.

@cinlaral1
    Sistem güzel olmuş hayırlı olsun.CRYSİS'i artık HİGH da kasmadan oynayabilirsin.(Dx9 modunda tabi)
  • sorma hocam ya suan amd 3000 1gb ddr 400 sapphire x1600pro low da kasarak oynuyorum :)
  • Hadi hocam testleri bekliyoruz oyuna dalma hemen
  • SİPARİŞ VERİLDİ GELİYOR
    Bİ SORUM VAR KASA ASUS 2 ADET ARKADA DIŞARI FAN ÜFLÜYOR ACABA NASIL OLUR SICAKLIGI EKRANKARTININ BİDE PSU ÜFLÜYOR BAŞKA YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 17 Nisan 2008; 16:59:13 >
  • VERY HIGH DA 19FPS BİRAZ ABARTI DEĞİLMİ BU??? NORMAL 8800GTLER 10FPSLERDE DOLAŞIYORDU???? (GTS LER BİLE 19 FPS ZOR VERİR DİYE BİLİYORUM BEN)(tabi patch etkisi bilmem)
  • evet imzamdaki sistemi kurmus bulunmaktayım masaustu degerleri
     ..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

SİPARİŞ VERİLDİ GELİYOR
    Bİ SORUM VAR KASA ASUS 2 ADET ARKADA DIŞARI FAN ÜFLÜYOR ACABA NASIL OLUR SICAKLIGI EKRANKARTININ BİDE PSU ÜFLÜYOR BAŞKA YOK

Öncelikle hayırlı olsun.Merak etme aktif soğutmalılardan daha iyi sıcaklık değerlerin olur.Önden hava girişi var değil mi?

@alpello;Nvidia(169.74) ayarları quality de AA yok 1280x1024 Vista Ultimate 32 bit üzerinde VERY HİGH da 19-20 fps alıyorum.Yürürken 17-18-19-20-hatta 24 bile oluyor bazen.Çatışırken 13e kadar düşüyor.Bomba patlama falan olursa o kısımları hiç sorma zaten.Bence tamamen normal.

@cinlaral1;o nasıl sıcaklık değerleri öyle Hard disk 90nm işlemciden sıcak

EDİT:Alpello en önemli yeri yazmayı unutmuşum.CRYSİS 1.2 patch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 17 Nisan 2008; 18:45:01 >

• harddisk ilk cıkan satalardan ondan olabilir sureklı mavi ekran alıyorum ve crysiste yukleme yaparken falan oyundan atıyor ben ramın 1gb olmasına baglıyorum ama bakalım ınsallah donanımsal bi sorun degildir
  • dostum öntarafta kapagın açıldıgı yerde hava girişi var yuvarlak şeklinde delikler ve elimi koydugum zamn havayı çektigini hisediyorum
    bide 6 lı güçgirişinmden bahsediyorlar molex felan onasıl olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 17 Nisan 2008; 20:37:08 >
  • ACİL YARDIM EDİN KART YARIN GELECEK VE 8800GT LERİN GÜÇ GİRİŞİ FARKLIMIŞ NASIL OLACAK
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

dostum öntarafta kapagın açıldıgı yerde hava girişi var yuvarlak şeklinde delikler ve elimi koydugum zamn havayı çektigini hisediyorum
    bide 6 lı güçgirişinmden bahsediyorlar molex felan onasıl olacak

6 lı güç girişi için sana paket içinde kablo verilecek.2 kablo bağlayıp 1 tane 6 lı güç girişi elde edeceksin.Bunu da karta takacaksın.Çok basit bi şey.Kasanda iyi rahat rahat kullanabilirsin.

@cinlaral1

Mavi ekransa bellekten kaynaklanır.Harddisk ten kesinlikle mavi ekran olmaz.Harddiskten İlla bi hata verecekse Windows salak hatalarından birini verir geçer Bence senin harddiskinde bad sector den başka bi şey olamaz.Hard disk bozuk olsa veya yavaş çalışsa dayanılmaz bir durumdur.Yine 39c bi harddisk için yüksek normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 17 Nisan 2008; 21:16:29 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.