DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
113
Cevap
15
Favori
419.717
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3355 Mesaj
   02 Şubat 2007 13:57:44 Konu Sahibi
   merhaba arkadaşlar   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TroopeR -- 14 Ağustos 2013; 1:32:17 >   |
   |
   _____________________________

   İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
   affffferim bana
  • Yüzbaşı
   379 Mesaj
   02 Şubat 2007 16:28:23
   ben biraz uğraştım. ama 3 eksiğim kaldı. bulamıyorum. En küçük amcamla annem arasında 3 eksik var. Kim olduklarını bilmiyorum. Şöyleki Babam 1 kez evlenmiş. Amcam ise hiç evlenmemiş. Yani normalde bu 3 kişinin olmaması gerekiyor. Bi türlü işin içinden çıkamadım. Artık Nüfus Müdürlüğüne gidip araştıracağım
   |
   |
   _____________________________

   Daha güçlü, daha sakin
   Daha mutlu, daha suskun
   Daha olgun, daha kırgın
   Daha yalnız, daha yorgun
  • Yüzbaşı
   868 Mesaj
   02 Şubat 2007 21:19:55
   ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??
   |
   |
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   1 Not
   02 Şubat 2007 21:28:54
   Bu soy agacı olayını Liste şeklinde bulabilmek yada temin etme imkanımız varmı yada böyle bisey hakkımmı? Nufus ile sorumlu kısılerle konussam yardımcı olurlar mı, fıkrı olan?
   |
   |
   _____________________________   Ruhumun Anısına ; Çünkü Biz Aslında Kaybettiklerimiziz...
  • Çavuş
   90 Mesaj
   02 Şubat 2007 21:55:27
   Bu konu daha önce açılmıştı ayrıca soyağacınızı bulmanızı çokta tavsiye etmiorum arkadaşım çok detaylı bir şekilde bu soyağacı uygulamasını yapmıştı ve nişanlısının çok uzaktan akrabası olduğunu öğrenmişti geçmişi çok fazla kurcalamak başınıza olmadık işler açabilir.
   |
   |
   _____________________________

   *_*AsHeS to AsHeS*_*

   °`°º¤ø*(¯`•¸ ஐOh my dreams it's never quite as it seemsஐ¸•´¯) *ø¤º°`°
  • Yarbay
   6169 Mesaj
   02 Şubat 2007 22:02:29
   quote:

   Orjinalden alıntı: pau_gasoll

   ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??


   adamlar Cengiz Han ın torununu bulmuşlar
   |
   |
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   02 Şubat 2007 23:46:03
   quote:

   Orjinalden alıntı: cbr_quen

   MERHABA ARKADAŞLAR:
   BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
   ( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
   Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

   Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
   T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
   İl:
   İlçe:

   Adı:
   Soyadı:


   Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

   Cilt No:

   Aile Sıra No:

   Birey Sıra No:

   Baba Adı:

   Anne Adı:

   Doğum Yılı:

   Cinsiyeti:   Nüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
   T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
   T.C. Kimlik No: 10145254309

   İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
   Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
   Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
   Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
   Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
   Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

   Tabloda görülen kişinin adı **** ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? **** dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde ****’ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

   T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
   İl:
   İlçe:

   Adı:
   Soyadı:


   Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

   Cilt No:

   Aile Sıra No:

   Birey Sıra No:

   Baba Adı:

   Anne Adı:

   Doğum Yılı:

   Cinsiyeti:   Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül … isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
   Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

   TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

   TC KİMLİK NO: 24418323512
   TC KİMLİK NO: 24412323923

   Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

   Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.


   Benim Bulduklarım babamın dedesine kadar çıktı ve onunda eşi bu da 1914 yılları PEKİ SİZ NELER BULDUNUZ


   Değerli paylaşımınız için tşk ederim.Ben çok eski atalarıma ulaşmak isterdim ama nafile...Şuan içinde bulunduğumuz devirde belirli bir kişiye ulaşmak için gerekli bilgiyi bu sistemden almak mümkün...İsterdim ki Tc kimlik no sorgulama dan kişi hakkında daha fazla bilgi alayım.Hiç yoktan tedbirli olayım.Ama ne mümkün...Belki ben karşımdaki insanı tanırsam veya onun , benim tarafımdan tanındığını bilirsem daha rahat olabileceğim...Örneğin bir suçluyu istihdam edebileceğim.Karşımdakinin ne olduğunu bilmeden hareket etmek daha zor olsa gerek...Hem suçluyu ihya etmek ,hem de topluma geri kazandırmak için.Kişinin özel hayatının mahremiyetini kabul ediyorum ama , suçlu bir kişinin mahremiyetini kabul edemiyorum.Bilgim olması gerektiği kanısındayım.

   Diğer yandan secere ile ilgili bilgiler ne kadar sağlıklı olursa olsun ,ben ayrımcılığı teşvik ettiğini inancındayım, genele bakınca...
   Siz 10 göbek öncenizi biliyorsanız bana karşı bir ayrıcalık kazanmazsınız ,kazandığınızı düşünürsünüz.Kendilerinin asil olduğunu düşünenler insanoğlunun asilliği karşısında yenilmeye mahkumdurlar ,nacizane fikrim.


   saygılarımla,
   |
   |
   _____________________________

   Varsın bana "Enayi" desinler dürüst olduğum için,

   Uyanık ve hilekar olduğum için "Akıllı" demesinler de!!!
  • Yüzbaşı
   376 Mesaj
   03 Şubat 2007 04:16:01

   http://forum.donanimhaber.com/m_8808462/tm.htm

   arkadaşlar alıntı yaparken biraz dikkat edelim. 5000 satırlık yazıda alıntı yapılmazki
   _____________________________

   etiketin lüzumu yok bizi eskiler bilir.
   "?"
  • Binbaşı
   1739 Mesaj
   05 Şubat 2007 16:18:01
   ben böyle bişyi aile sıra no da 1 inciye kadar giderek yaptım.

   dedemin dedesinin babasına kadar gittim

   1826 yılıydı en son

   daha öncesini bulamadım:)
   |
   |
   _____________________________

   Yeni Crypto Para Borsası 1 Ekimde açılıyor. Şimdiden üye olanlara 50 token hediyesi varmış. rastgele.

   https://wcex.co/?ref=qqHlqall
  • Yarbay
   6169 Mesaj
   05 Şubat 2007 18:42:38
   quote:

   Orjinalden alıntı: Drazy

   ben böyle bişyi aile sıra no da 1 inciye kadar giderek yaptım.

   dedemin dedesinin babasına kadar gittim

   1826 yılıydı en son

   daha öncesini bulamadım:)


   1826 mı daha ileriye gidip ne yapcaksın yau
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   202 Mesaj
   06 Şubat 2007 10:47:15
   1900 lü yıllara girmek okadar zor olmasa gerek..!
   Ben o kadar zahmete girmiyorum arkadaşlar direk neneme soruyorum çünki kendisi 1920 doğumlu hala aklı başında allaha şükür
   |
   |
   _____________________________

   VERECEĞİN EN KÖTÜ KARAR KARASIZ OLMAKTAN İYİDİR...!
  • Yarbay
   2011 Mesaj
   07 Şubat 2007 12:22:01
   Uğraşma fırsatı olmadı ama,hep yapmayı istediğim bir araştırmadır bu soy ağacı araştırımı..
   Paylaşımın için sağol
   En yakın zamanda başlayacağım bu araştırmama
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   223 Mesaj
   08 Şubat 2007 09:41:47
   bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3842 Mesaj
   08 Şubat 2007 11:13:00
   quote:

   Orjinalden alıntı: HoPaRLoR

   bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.

   Ben o programı bir türlü çalıştıramadım gereklerini yerine getirdiğim halde :(

   Bu yöntem de ise dedemin babasına ulaştım ama birey sıra no 04 de kaldı geriye saydığım zaman hangi hane 1 eksi olacak yardımcı olunursa sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.Sağlıcakla.

   Ekleme:aile sıra numarasını bir hane geri aldım 78 di 77 yaptım birey numarasını 99 hane gezdim bulamadım

   Bazı numaralarda
   "Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunmasına rağmen kişi ad ve soyad tutmamaktadır."
   Bu hatayı veriyor..

   Bazende sistem kilitlendedi.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokizya -- 8 Şubat 2007; 11:35:05 >
   |
   |
   _____________________________

   ///
   Niyet hayr, akıbet hayr.
  • Binbaşı
   1192 Mesaj
   08 Şubat 2007 13:50:29
   Kendi bilgilerimde sadece birey numarası değişikliği yapıyorum. bir de sadece kişinin adını ve soyismini giriyorum. örnek olarak annemi buldum ama daha geriye gittiğimde başka hiçkimse çıkmıyor? sadece annem ve ben mi nüfusa kayıtlıyız yani :) yardımcı olursan sevinirm.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 15:29:21 >
   |
   |
   _____________________________

   Varsa vardır, yoksa yoktur


  • Binbaşı
   1192 Mesaj
   08 Şubat 2007 16:33:46
   tamam tamam buldum, vay be 1914 yılına gittim. çok hoşuma gitti ya :) seni tebrik ediyorum böyle bir detayı gördün için. ;)   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 17:52:25 >
   |
   |
   _____________________________

   Varsa vardır, yoksa yoktur


  • Yarbay
   3842 Mesaj
   08 Şubat 2007 17:20:48
   quote:

   Orjinalden alıntı: cbr_quen

   şimdi arkadaşlar şöleki mesela babanızın babasının adını yazacaksınız ve birey numarasını değiştirerek bulacaksınız yani hepsine bakacaksınız bulana kadar....
   dedenizin babasının ismine bakacaksınız ve tekrar birey numarasına bakacaksınız değiştire değiştire ama ben sadece dedemin babasının babasını buldum

   Alıntıları Göster

   Tamam bende dededim babasına ulaştım ama dedemin dedisin adını bilmeme rağmen numaralarda tıkandım en son 1908 e gittim dedemin babasının doğum yılı ama onun babasının adını biliyorum bırey no sayfa cıltte ne gıbı gerıye gıdecegımı kestıremedım.
   |
   |
   _____________________________

   ///
   Niyet hayr, akıbet hayr.
  • Binbaşı
   1475 Mesaj
   09 Şubat 2007 12:31:27
   ben dedemin dedesine gittim 1844 yılına kadar. zaten onun birey numarası 1 çıktı, kardeşi de 3 çıktı. diğer soy dallarına nasıl bakabileceğimi çok iyi kestiremedim ama. bir de hep erkeklerden gittim kadınlardan gitmeyi denemedim, acaba faydası olur mu?
   _____________________________

   Samsung NX1000 / 20-50mm 30mm 12-24mm / PSN ID: deathbringer_tr /https://www.flickr.com/photos/cinarkutlar/
  • Binbaşı
   1464 Mesaj
   09 Şubat 2007 13:36:46
   Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok
   |
   |
   _____________________________

   D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü
  • Yarbay
   3842 Mesaj
   09 Şubat 2007 13:54:21
   quote:

   Orjinalden alıntı: ottoman_solider

   Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok

   Aynı şey bende de oldu 1908 e indim gerisini sizin yöntemle hatta cilt numarasını yada her ıkısını de bır basamak düşürerek 99 hane denedim kımse cıkmadı.

   Ama sizinki de baya bir geniş hani 9999 valla bıkıyor insan

   Numara var dıyo ama ad soyad tutmuyor dıyo
   |
   |
   _____________________________

   ///
   Niyet hayr, akıbet hayr.
Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
SEO
ses yalıtımı
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.