Şimdi Ara

Burun Karıştırmak Ve Mukus Yemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
45.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar burun karıştırmanın bilimsel olarak faydalı olduğunu söyleniyor. Sizce bunun doğruluk payı nedir ? İnsanın istem dışı olarak elinin burun deliğine gitmesi temizlik refleksiyle ilgili bir şey mi gerçekten ? Bir de sümük yiyen kişilerin oldukça akıllı olduğunu söylenir. ODTÜ de okuyan bir arkadaşımın tam bir sümük canavarı olması bu tezi güçlendiriyor gibi. Ağzının tadını bilen burun pisliğini yer derler, nedir bu işin doğruluğu ?

• 5 dakika önce bi uyarı ver içim dışıma karışdı

edit başlığıda değiştirsen iyi olur görmeyeyim bir daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Kuşçu -- 29 Haziran 2010; 15:13:34 >
  • internet sitelerinde gezen doğrumu yanlışmı bilmediğim yazı

Avusturya’daki Innsbruck Üniversitesi akciğer hastalıkları uzmanı Doktor Friedrich Bischinger, toplumda ayıplanan burun karıştırma sırasında bu organdan çıkarılanların vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir olduğunu söyledi.
    Maxicep.com - sümük yemek yararlı mı?
    Özellikle çocukların burunlarını karıştırmalarına engel olunmaması gerektiğini söyleyen Bischinger, “Burun karıştırmak otomatik bir reflekstir. Tıbben de çok yararlıdır. Hatta içinden çıkanlar da vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir tır, yenmesinde sanıldığı gibi zararlı değildir” diye konuştu.

MENDİLLE DEĞİL PARMAKLA
    Burnun parmakla karıştırılmasının “mekanik bir temizlik” olduğunu belirten Doktor Bischinger, parmakla yapılan temizliğin mendille yapılandan daha etkili olduğunu söyledi.
  • dalga mı geçiyorsun
  • Bulantı banlanmış

Bu arada elinin ayarı yok ahbap.Benim elim istemsiz hiç burnuma gitmedi.Sadece ben istersem gider.
  • Küçükken çok yerdim Bi zararı olmadı, yararı olacağını da sanmıyorum. "Sümüğün içinde epitelyum hücreleri, mikroplar, tozlar ve su bulunur."
  • Önceden zararlı diye bilirdim burnumu karıştırdığımı hatırlamam peçete ile temizlemek en idealidir diye düşünüyordum ama Avusturya’daki Innsbruck Üniversitesi akciğer hastalıkları uzmanı Doktor Friedrich Bischinger'in araştırması mantıklı geldi.
  • vay... yararlıymış, arastırdım!
    eller buruna beyler...
  • Uzun zamandır bu olay dile getiriliyor toplumda, bonus olarak geçen Alman takımının hocası Löw afiyetle götürdü bir parmak sümüğü mideye..

• Sümuk yemek bir tutkudur 😂
  • Ali Kuşçu A kullanıcısına yanıt
    Bir zamanlar ben de okumuştum. Yalan olacak bir haber değil gibi doğru olsa gerek.
  • malesef ara sıra yaptıgım olay istem dışı oluyor.
  • ODTÜ'lü arkadaşına selam olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.