Şimdi Ara

SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
15
Favori
434.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_rion80

ben dedemin dedesine gittim 1844 yılına kadar. zaten onun birey numarası 1 çıktı, kardeşi de 3 çıktı. diğer soy dallarına nasıl bakabileceğimi çok iyi kestiremedim ama. bir de hep erkeklerden gittim kadınlardan gitmeyi denemedim, acaba faydası olur mu?

yapıyorm yapıyorum olmuyor. kayıt bulunamadı diyor. cilt no aile no falan istiyor. ben babamın dedesinin bilmem nesinin cilt no aile no sunu ne bleyim. boş bırakınca da hata veriyor. biri bana yardımcı olsun lütfen
  • bazı programlarla bende bulmaya çalştm fakat beceremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmadı be
  • Eskiden bunu yapan basit programlar bile vardı. Nüfus müdürlüğündeki bir açıktan yararlanılıyordu.
    Ama bir kaç sene önce nüfus müdürlüğü bu açığını kapattı. Artık o bilgilere rahatça ulaşmak mümkün değil.
  • artık işe yaramıyor bütün bilgileri istiyor. sağ veya sol taraftan birine seçme kalktı.
  • ben tam 4 yıı
    l uğraştım v buldum anne tarafımıda baba tarafımıda ama hiç koly olmadı baba tarafım eski selçuklular kurulmadan son boy olan avşar soyundan gelme anne tarafım ise eski kırım halıgından gelme yani akrabalarımı da öğrendim ki sülaem çok kalabalık çoğunu tanımıyorum :) ama merakım gitti soyumu sopumu öğrendim köklerimde kayserye dayanıyr memlekete gel hatay kaç yüz yıllık br kuşak ben bile şaşkınlıkla okudum önemli olan şu babanınızın babasının babasınında babasıını bilmeniz annenizinde aynı şekil çünkü anne soy ismi değişyor bu yüzden çok önemli husus annenizdede onun babası basının babası diye diyor hatta öyle birşey ki kendi annem ve babamın çoookk yıllar önce ki kuaklarda akraba oldugunu öğrendim ka bağı yok şuan gerçide ya soy agacını buunca inanamayacak şeyleri görüyor hatta gülüyorsuuz.. :)
  • hiçbir işe yaramıyor ana baba adı lazım bir sürü şey soruyor
  • boşuna uğraşmayın zaten. mesele kapanalı çok uzun zaman oldu.
  • Bende sevinmiştim ama konunun 2007 de açıldığına hiç dikkat etmemişim. Bu yöntem işe yaramaz artık bütün bilgileri istiyorlar. Umarım farklı bir yöntem bulunabilir. Şuanda kafaya çok taktım 1. sırada kimin olduğunu bulmam lazım
  • Ben de dahil birçok merak edeni vardır o yüzden getirelim konuyu buraya. Bunu bulmanın bir yolu yok mudur ?
  • konuyu da hortlatmışsınız bi ara bende merak sarmıştım.
  • Bi hort da benden. Bu işler nasıl oluyor nüfus müdürlüğüne gitmek mi gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wade

Bende sevinmiştim ama konunun 2007 de açıldığına hiç dikkat etmemişim. Bu yöntem işe yaramaz artık bütün bilgileri istiyorlar. Umarım farklı bir yöntem bulunabilir. Şuanda kafaya çok taktım 1. sırada kimin olduğunu bulmam lazım

1. sırada adem baba vardır heralde :D
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Bu konu sürekli ilgimi çeken ve hep merak ettiğim bir konudur.

Arşivlerde araştırma yapan var mı?
  • Bende çok merak ediyorum araştırmaya çalışcam bakalım neler çıkacakkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeWe®

http://forum.donanimhaber.com/m_8808462/tm.htm

arkadaşlar alıntı yaparken biraz dikkat edelim. 5000 satırlık yazıda alıntı yapılmazki

yapmak suç mu ya da ne gibi bi olumsuzluğu var , bilgisizliğime verin . alıntıyı yapan ben değilim bu arada
  • Beyler ben araştırdım köyden yola cıkın biz horasan türkmenleriymişiz 1500 de çaldıran savaşında yavuzun yanında savaşa katılmışız ve geri dönüş yolunda takip edip amasya kadar gitmişiz sonra zafer karşılığı toprak istemişiz amasya ya bizden 4 hane yerleşmiş bende bu hanenenin çocuğuyum sonradan göçle bitlisliler gelmiş 1900 de fln ama biz köyün ilk adamlarıyız. Bizim köy sarı saçlı daha çok kumral ve yeşil-mavi gözlü insanlar var ve horasandan gelmeden öncede bu özlliklerimiz varmış hatta rivayete göre sarı mustafa bizim aileden yavuzun ordusuna katılmış kaynak alparslan beldesi osmanlıca yazıyor.bu özellikteki tek türk boyu olan kuman-kıpçak türklerine götürür bizi zaten kum=sarı kuman=saman sarı renk anlamalı bi kelime

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya nasıl öğreneceğiz biri yol göstersin.
  • Ben Bulgaristan Göçmeniyim ve bizim soyumuz 12-13.Yüzyılda Osmanlı Rumeli İskan politikasına dayanıyor.Konya-Karaman bölgesinden göç etmişiz.Bugün gördüğünüz tüm Balkan Göçmenleri ile kan bağım var
  • Nüfus müdürlüğünden sorgulama yaptıran var mı? Sadece dilekçe bu iş için yeterli oluyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.