Şimdi Ara

Sövdürmeden Beyaz Led Ampül Kullanmak İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracımın ampülleri h7

Farlarından hiç memnun değilim.

Soluklaşma var ve dıştan mudahale artık kurtarmıyor.

Ampülüm standart H7 ve özellikle gece sürüşleri resmen eziyet. 20 metreden ötesini göremiyorum

Osram NB ve NB+ serilerini denedim, bir nebze iyileşme oldu ama genel itibari ile memnun kalmadım

Philips'in halojen ampüllerinin üst serilerini de kullanmadım, onlar da aman aman farklılık yapmadı

Velhasıl halojenden LED'e geçmek istiyorum.

Kekoluk yapmak, milleti etkilemek...vs gibi bir derdim yok, tek derdim görmek görmek görmek

Karşıyı rahatsız etmeyen , en sağlıklı hangi marka LED kullanabilirim?

Farı komple değiştirmeyi de düşündüm ama en geç altı ay sonra o da soluklaşıyormuş, 2000 li yılların araçlarının ne yazık ki kronik sorunu.

• eski tip çanak reflektör mü var yoksa mercek mi var hocam kısa farlarda?

birde çanak reflektör varsa ampulün ucuna denk gelen kısımda bir şapka benzeri koni biçimli bişey var mı?
  • Osram nb+ çare olmadıysa çözüm ampulde değil far camında. Benim de başıma geldi, uzunları yaktığımda dahi doğru düzgün ışık gelmiyordu, far temizliği ile çözdüm. Temizlik kurtarmıyorsa ya cam değişecek ya da komple far. Hangi ampulü takarsanız takın cam düzgün değilse odaklama ve aydınlatma düzgün olmaz.

Yeni farın 6 ayda kararması durumu da ucuz yan sanayi farlardan oluyor. Aracı uzun süre kullanancaksanız ya orijinal ya da üst kalite markaları tercih etmek gerek.

• Bir tarafı kapalı ledler var. Bunlar dağıtmıyor deniliyor. Işık çizgisi olmayan ampül her türlü sövdürür. Bunun yerine mercek takmayı düşünmelisin.

• Yan sanayi farla olmaz hiçbiri. Ya orijinal ya da çıkma lazım. Yan sanayi dıştan da içten de kısa sürede sararıyor.
  • Ben de bir süredir led fara geçip geçmemekte kararsızım. Hyundai maalesef seçeneklere led far eklememiş. Mercekli halojen farlar var. Kesmeden biçmeden tak-çıkarlı, kaliteli ve en önemlisi küfür yememe garantili bir led düşünüyorum ama hangisini alayım kararsızım.

• Ayarını güzel yaparsanız başkasını rahatsız etmezsiniz. Ampul farketmez.
  • Güzel far ayarı yaptıktan sonra göz almaz. CSP çipli ledlerden alırsanız daha iyi olur. Tabi en iyisi mercek ancak farları biraz daha aşağıda konumlandırırsanız sorun olmuyor. Youtubeda ayar videoları var. Ben o şekilde yaptım kimsenin de gözünü almıyor. Ayrıca farlar da temiz olmalı.

• Bende bu konuda çok araştırdım ve Photon Mono H7 2+Plus Led'de karar kıldım. Fiyatı piyasada satılan ledlerden pahalı ama merceksiz far olmasına rağmen odağı iyi yapıyor ve çizgiyi çıkartıyor bugüne kadar kimseden tepki almadım, uzun kısa olarak aldım ben çok memnunum, 1.5 yıldır kullanıyorum. Ama bu kadar para vermem bir ampule derseniz 150-200 TL'ye kesinlikle led almayın derim.

• niken aldım geçtim

• mercek yoksa her türlü söverim

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun
  • valla sövene ben de söverim.

• Led’lerin ömrü maalesef uzun olmuyor, ayrıca fan kısmı tozlanınca farın arka plastik kapağını eritip yangın çıkaranlar bile oldu, dolayısıyla arada kontrol edin problem olup olmadığını.

Ankarada bir firma var far tasarımı ve mercekli bi-led projektör takıyor geçen bir elemanın arabasında gördüm, odaklaması gayet iyiydi ve göz almıyordu isterseniz oraya da bir bakın.

Bu arada Türkiye’ye balastlı Xenon ampulleri 2003-2004 yılında ilk getiren firmalardan biri biziz, sonrasında yasak geldi derken bir zaman sonra göz aldığı için küfür bize kadar gelmesin diye tamamen satışa kapattık, 20 yıldır 2 konteyner çantalı xenon ampül depoda yatıyor. İhtiyacı olana ücretsiz gönderirim 1-2 set.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Podgoritsa -- 11 Kasım 2022; 0:39:21 >
  • inwels marka csp ledli alırsanız ufuk çizgisine sahip olursunuz iyi bir ayar ile hem güzel aydınlatmaya hemde göz almayan ışığa sahip olursunuz. 1.5 senedir focus mk2.5 aracımda kullanıyorum memnunum farlar yüzünden 1 kere selektör yemedim.

link: iyisi

Sövdürmeden Beyaz Led Ampül Kullanmak İstiyorumtrendyol.com
    Inwells İNWELLS X-Treme Plus CSP LED XENON (ZENON) h4 15000 lümen Arıza Işığı Yakmaz Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://www.trendyol.com/inwells/inwells-x-treme-plus-csp-led-xenon-zenon-h4-15000-lumen-ariza-isigi-yakmaz-p-97718583?boutiqueId=616316&merchantId=106576

benim kullandığım :

• Ben sövmediğim beyaz ampüle rastlamadım kardeşim. Alayına sövüyorum.
    Ayrıca farlar nasıl yetersiz geliyor.
    Tamamen farı kapatsam hiç zorlanmam yollarda
  • Yeni nesli led alırsanız karşı tarafın gözüne çarpma olmaz. Piyasada photon vs bulunur yüksek fiyatlı bunlar güzel ürünler ama çokta mükemmel değiller. Facebook araç gruplarında bu işler ile uğraşan insanlar var 15-20 bin lümenlik farlar daha ucuza satılabiliyor. Ben geçen biradere aldım . Mercekli far olmasına rağmen ışık çok iyiydi. Gece Trabzon İstanbul arası gittik geldik hiç aydınlatma sorunu yaşamadık. Sonra kendi aracıma niken pro aldım benim farlar mercek siz olmasına rağmen yarısı kadar bile yola ışık düşmüyordu. Eğer bu konuda yardım isterseniz cep nosunu özelden verebilirim. Bu arada benim bu işten bir çıkarım yok onuda belirteyim.

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Niyeymiş, siz önünüzü göreceksiniz diye biz neden kör olalım?

• Mümkün değil öyle bir ihtimal, atılan ürünlere inanıp almayın onlar kendilerini avutuyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.