Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.255
Cevap
36
Favori
334.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

Bende 3. Yılı hala taş gibi tek sorun ses gerçekten az
    Gorilla glass 10 bile olsa çizilir kullanma ile alakalı bir durum
    Sizdeki cihaz problemli olabilir
    Bazı serileri sorunlu deniyor...sikayetvar.com'da da benzer sorunlar dile getirilmiş...

https://www.sikayetvar.com/xz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 18 Şubat 2019; 8:24:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoparlör de ekstra koruma x serisinde o yüzden daha da az ses geliyor yoksa z2 den beri sony aynı hoparlörü kullanıyor. Bu gibi durumlarda bana root atın cihazınıza ve bana ses dosyasını yollayın ben ufak bir modifiye ile güzel bir ses seviyesi elde etmenize yardımcı olurum.

Wifi ısınma hat çekim gücü gibi konular yazılımsal da olabilir donanımsal da yazılım onarımı yapmadan bilmek çok zor.

Ekran çizik olayı kullanıcı ile alakalı telefonla anahtarı bir gün aynı cepte gezdir akşama telefonu tanıyamasınız zaten. Bu sadece xz için değil her marka model de durum aynı.

Garanti şans işi hocam bu na birşey diyemeyiz ama ben hem kvk hemde teleservise 20 den fazla sony yolladım hiç bir aksilik yaşamadık.

Ama bazen de parçanın değişmesi gerektiği durumlar oluyor sizdeki cihazda da öyle bir sorun olabilir mesela wi fi için anten değişimi gerekebilir yada takarken tam takılmamış olabilir bunun gibi senaryolar her zaman söz konusu olabilir.

• 2.5 yıl xz kullandım. Çıktığı hafta almıştım. 6s ile arasında 100 lira vardı sanırım 6s daha pahalıydı, 2800 lira keş paraya mediamarkt ten aldım.

Tasarım olarak fena değil. Ama cihaz problem dolu, daha önceki sayfalarda defalarca yazdım.

Benim sık karşılaştığım sorunlar :
    1- gps i düzgün çalışmıyor. Bildiğin çalışmıyor yani bir yere kadar çalışıyor sonra cehennemin dibinde bırakıyor seni. Hiç bir navigasyon programı doğru düzgün çalışmıyor. Denediklerim yandex, here, sygic, maps.me

2- kamera başlı başına bir sorun. Yazın kumsalda standart fotoğraf çekimi için kamerasının açılmadığını gördüm bakın 4k video demiyorum Allahın jpeg fotosu yahu.

3- telefon garip garip kasılıyor. Hani web sayfası açarken kasılıyor.

4- oyunlarda yanacak gibi oluyor. Pubg özellikle.

İlk aşamada benim için gps çok önemliydi, onarım yaptım, fabrika ayarlarına çevirdim, her zıkkımı denedim. Çalışmadı. 15 yıllık dostum ile aram açıldı. Adamla görüşelim dedik, konum attı, gidemedim aradı dalga mı geçiyorsun lan benle dedi.

Sonra kamera önemliydi, yukarıda belirttim.

Hani kimsenin aklına şey gelmesin, telefonu kullanmayı bıraktı da şimdi giydirip duruyor. Alakası yok, önceki postlarımı da okuyabilirsiniz

Sonra telefonu bir arkadaşıma verdim. Benim acil telefon almam lazımdı param vardı, onun acil telefon almadı Lazımdı parası yoktu. 700 lira, ne zaman ödersen öde kardeşim dedim verdim, verirken de gps i söyledim, çalışmıyor, çalışmaz diye.

Sonra tepe telefondan orta seviye bir telefon olan mi 8 lite 6 GB /128 gb olan telefona geçtim.

Kamerası bana göre Sonyden kötü. Ama çalışıyor, bu çok büyük bir artı

Gps i sorunsuz. İt ayağı yemiş gibi geziyorum.

Saçma ama, ikisi de qc 3.0 destekli. Mi 8 lite 2200 ah ile şarj oluyor ortalama, Sony 2000 i geçemezdi.

Daha güncel bir tasarım. Ama baktığında orta seviye bir telefon. Malzeme kalitesi bildiğin vasat. Sonyde kırılmaz cam yoktu bende. Kasası deli gibi sağlamdı. Uyduruk bir kılıf ile kullanırdım, su geçirmezlik büyük bir artıydı. Mi 8 lite bildiğin vasat bu konuda ya da ben hep tepe telefon kullandım o yüzden bana vasat geliyor. Telefonu elime alır almaz kırılmaz cam taktırdım aliden de pzoz marka çok kaliteli kırılmaz cam aldım falan. Çünkü gram güvenmiyorum telefona

Bendeki mantık şuydu, 5g li telefonlar çıkıyor yavaş yavaş, Türkiyede yaygınlaşması şu bu bir sene sürer. Bir şekilde idare ederim, sonra 5gli bir tepe telefon alırım diye mi 8 lite aldım.

Üstüne basa basa söylüyorum, kasa kalitesi olarak Sonynin yarısı olamaz. Ama geri kalan her şeyde ezer geçer Sonyyi.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    İade ettim hocam...Ben sadece izlenimlerimi aktarmak istedim.

Sony, güzel ve kaliteli telefonlar yapıyordu.Bu biraz garip geldi...Ha, belki de o cihazda problem vardı(aynı problemlerden muzdarip pek çok kişi var gerçi)

Bu arada Xa 1 ultra telefonu(geçen sene)2 kez KVK'ya gönderdim, sadece yazılım atılıp geri göndermişler...Cihazda çizik yok, "kasada çizikler bulunuyor" tarzı bir şeyler yazmışlar.

Servis, eski servis değil. Sony'nin, Türkiye'den çekilmesinden midir, nedir bilemem ama şimdi çoğu şeyde çamura yatıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 18 Şubat 2019; 9:50:1 >
  • beyler selamlar herkese. şu bootloader açma işi hakkında sorularım olacak yardımcı olabilecek var mı?

servis menüsünde açılabilir olarak görünüyor ("unlacable :yes". (ta backup aldım) sony developer kısmından kilit açma kodunu da aldım ama. flashtool ve cmd ile denedim filed! hatası alıyorum. birkaç tane pie rom deneyecektim yine oreoda kaldım.

ta backup için mm sürümüne dönmüştüm çok akıcı geldi gözüme tabi telefon boş olduğu içinde olabilir.

varsa bir çözümü yardım edebilir misiniz?
  • Sıfır XZ hala alınır mı sizce?
  • Fiyata bağlı. 1-2 kronik sorunu dışında pek üzücek bir cihaz değil, özellikle ekran ve fotoğraf kalitesiyle orta seviye telefonlardan daha iyi cihaz, en büyük eksisi ses yüksekliğinin düşük oluşu (ben Mi Band ile kullandığım için problem değil) ve artık güncelleme almadığını da unutma. Sıfır cihazın ederi bence maks. 1500 TL, daha yüksek fiyatlara satılıyorsa Mi A2 veya P Smart 2019 tarzı modellere yönelmen daha mantıklı olur.

• byJuck kullanıcısına yanıt
    alınmaz devri bitti. 1200-1300 lira para istiyorlar hala bu telefona ona o kadar vereceğine 400-500 daha koy xz1 veya xz premium al.
  • Turk Telekomda VoLTE desteği yokmuş, arayıp sorunca bir yok diyorlar bir var diyorlar. Telefon Android 8de şu an, önceki sürümlerde var mıydı?

• baydyn kullanıcısına yanıt
    XZ'de de Türk Telekom'da da VoLTE desteği var ama ülkemizdeki operatörler XZ için VoLTE seçeneğini sunmuyorlar ne yazık ki. XZ Premium ve XZ1 için sunuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 6 Mart 2019; 12:52:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam, ne yazık ki bir sorun yaşıyorum, bir fikriniz var mıdır?

Dün birden bire oldu. Öğlen telefonu sorunsuzca şarj ettim. Akşamleyin tekrar taktım lakin normalde taktığım andan itibaren bir iki saniye içerisinde şarj almaya başlaması gerekirken tam 12 saniye sonra algılamaya başladı ve çok ok ağır şarj oluyor. 0.3 amper çekiyor ancak. Soketi kontrol ettim tertemiz.

Alakası var mıdır bilemiyorum ama dün itibariyle hattım LTE'den düştü, HPSA+ ile UMTS arasında iki saniye arayla hat modunu değiştirmeye başladı. Farklı simkart ile denedim telefon sorunsuz LTE-A bağlantı kurabiliyor. LTE'e geçemeyen sim kartımı da başka telefonda denedim yok almıyor LTE, HSPA+ ile UMTS arası gidip geliyor sürekli. Acaba sim kart bozuldu da telefona da zarar mı verdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam, ne yazık ki bir sorun yaşıyorum, bir fikriniz var mıdır?

Dün birden bire oldu. Öğlen telefonu sorunsuzca şarj ettim. Akşamleyin tekrar taktım lakin normalde taktığım andan itibaren bir iki saniye içerisinde şarj almaya başlaması gerekirken tam 12 saniye sonra algılamaya başladı ve çok ok ağır şarj oluyor. 0.3 amper çekiyor ancak. Soketi kontrol ettim tertemiz.

Alakası var mıdır bilemiyorum ama dün itibariyle hattım LTE'den düştü, HPSA+ ile UMTS arasında iki saniye arayla hat modunu değiştirmeye başladı. Farklı simkart ile denedim telefon sorunsuz LTE-A bağlantı kurabiliyor. LTE'e geçemeyen sim kartımı da başka telefonda denedim yok almıyor LTE, HSPA+ ile UMTS arası gidip geliyor sürekli. Acaba sim kart bozuldu da telefona da zarar mı verdi?
    LTE ile alakası yoktur yavaş şarjın ama yine de hattınızı başka telefona bu telefona da başka hat takarak ikisini deneyin çekme gücü ne durumda ona göre hareket ederiz ama bence soket in değişim vakti gelmiş olabilir.

Tamam hocam, hat işini çözdüm, sim bozulmuş, değiştirdim düzeldi.

Ama şarj işi çok garip, bıçakla kesmiş gibi başladı sıkıntı. Soketi de özenli kullanırım, gerdirdem şarja kullanmam mümkün mertebe. Birden başlaması çok garip. Yine bir gariplik daha şarj aletinden sabit olarak 0.33 amper çekiyor. Sanki şarj yazılımı ayarlamış gibi. Akşam eve geçince bir onarım yapacağım companion ile olmazsa artık garantiye.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Benim şarj da bir ara böyle yaptı, telefona ters takınca normal şarj etmeye başladı bir süre sonra iki taraf da normal şarj etmeye başladı. Yine de garantiye yollamayı düşünüyorum bitmeden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam onarım yapayım diye Pc'ye bağlıyayım dedim, PC görmüyor da. Ama soket de sağlam, oynamıyor bile. Keşke XZ alacağıma XZ1 alsaydım.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    XZ1de de ilginç sorunlar vardı, telefonu cepten çıkarırken ekranda ilginç çizgiler çıkıyor diye duymuştum. Sony ise açıklama yapmıştı biraz bekleyince geçiyor diye
    Tabiii nette gördüğüm şeyler bunlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu telefonu rootlu kullanan bir arkadaş yazabilirmi acaba telefonu fastboot modda pcye tanıtamıyorum, aygıt yöneticisinde s1 boot fastboot yazıp ünlem gösteriyor

• Hocam genel olarak XZ1 için XZ'deki sorunlardan arınmış diye yorumlar okumuştum. Açıkcası ben XZ'de de bug0ne kadar Oreo'ya ilk geçildiğindeki pil ve kamre performans sorunu haricinde bir sorun yaşamamıştım. Bu iki sorun da zaten yamalarla çözülmüştü.

• XZ'yi garantiye bıraktım. İdareten Hauwei Mate 10 lite'a geçtim. Ben XZ'ye ısınıyor diyordum, yok arkadaş XZ ısınmıyormuş hakikaten. Bu ne böyle Mate 10 lite deli gibi ısınıyor. Nükleer reaktör sanki.

• 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.