Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
2.700
Cevap
70
Favori
124.839
Tıklama
Giriş
      11852 Mesaj
      07 Nisan 2019 21:06:44
      quote:

Orijinalden alıntı: Subtract

3.21 yazılım güncellemesi yayınlanmış. yükledim pek birşey değişmedi bende. deneyenler buraya yazabilir mi?
      Değişen şeyi yazıyorlar firmware güncellemesini yayınlayınca üreticiler. Bu 3.20'de mesela SEL 70-200mm lensin bu köftedeki çalışma performansı iyileştirilmiş.
      .
      Previous Benefits and Improvements
      The following benefits and improvements are also included in this update:

v3.20 (7-26-2016): Optimizes the performance of lens SEL70200GM
      v3.10 (3-17-2016): The system software update for optimizing the new lenses performance. (Applied to lenses released after 2016 March)
      v2.00 (6-16-2015):
      Startup time is shortened.
      This update enables shooting movies in 60p/30p/24p due to the XAVC S format that supports high bit rates.
      For NTSC model: 60p/30p/24p
      For PAL model: 50p/25p(PAL mode),60p/30p/24p(NTSC mode)
      When shooting a movie in the XAVC S format, you will need to use a SDXC card (Class 10 or faster) that has been formatted after the system software has been updated.
      If you format the memory card, all the data will be erased. Please ensure that the data on the card is backed up before formatting.
      .
      Version 3.21 Firmware'de ise
      ILCE-6000 System Software (Firmware) Update Ver. 3.21 (Windows)
      Improves stability of the AF operation - Otomatik odaklanmada daha doğru bir işleyiş kazandırılmış herhalde. AF daha stabil çalışıyoru nasıl anlaarsak işte. Etki bu imiş. Faydalı bir gelişme işte bu.

Resmi sayfa :https://www.sony.com/electronics/support/e-mount-body-ilce-6000-series/ilce-6000/downloads/00015954

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 7 Nisan 2019; 21:7:8 >
      |
      |

INSTAGRAM :https://www.instagram.com/ciddiyibiri
      o[0_0]o
      - Aynasız aynasız ! Söyle bana, var mı senden güzeli, hafifi, hızlısı bu Dünya'da ?
      - Yok ! :)
      http://m43turkiye.com

• Yarbay
      18286 Mesaj
      07 Nisan 2019 21:15:49
      İşe yarayan birşey olsa şaşardım
      |
      |

• Yüzbaşı
      645 Mesaj
      08 Nisan 2019 01:04:39
      Yedek bataryayi en ucuz nereden bulabiliriz.Aliexpress gibi sitelerden yan sanayi alsak cihazi riske mi atmis oluruz acaba kullanan var mi? Patlarsa falan kaş yaparken göz çıkarmayalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      7474 Mesaj
      08 Nisan 2019 08:52:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Fluxion

Yedek bataryayi en ucuz nereden bulabiliriz.Aliexpress gibi sitelerden yan sanayi alsak cihazi riske mi atmis oluruz acaba kullanan var mi? Patlarsa falan kaş yaparken göz çıkarmayalım
      4 tane orijinal sony bataryam var. İhtiyaç olursa birini 125 tl ye satıyorum.
      |
      |

• Yarbay
      18286 Mesaj
      08 Nisan 2019 18:59:32
      Bir kaçtane bu şekilde düzenleme yaptım fotoğraflarda hoşuma gitti bu tonlar ara ara yapabilirim bundan sonra
      Sel 18-105/4 - 78 by Tayfn, on Flickr
      Sel 18-105/4 - 78 by Tayfn, on Flickr
      |
      |

• Teğmen
      142 Mesaj
      08 Nisan 2019 23:01:47
      55-210mm lens ile birlikte bende almayı düşünüyorum fakat aklımda tek bir soru var. Lens adaptörleri ile canon 50mm 1.8 lensimi sorunsuzca kaliteden ödün vermeden kullanabilir miyim?

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      08 Nisan 2019 23:47:40
      quote:

Orijinalden alıntı: ogzhnylmz71

55-210mm lens ile birlikte bende almayı düşünüyorum fakat aklımda tek bir soru var. Lens adaptörleri ile canon 50mm 1.8 lensimi sorunsuzca kaliteden ödün vermeden kullanabilir miyim?
      Eğer uçan kuşu çekmeyecekseniz yeterli otofocusla kullanabilirsiniz. Ancak ilgili adaptör çok da ucuz değil.
      |
      |

• Yüzbaşı
      323 Mesaj
      10 Nisan 2019 15:27:30
      Tesir ürünü 1500 liraya a6000 almak mantıklı mı fiyat iyi mi fullframelere bakıyordum buda çok cazip geldi sizce çocuk fotoğrafları ve videolar cekicem genelde

• Yarbay
      7474 Mesaj
      10 Nisan 2019 15:30:27
      quote:

Orijinalden alıntı: bermuda_18

Tesir ürünü 1500 liraya a6000 almak mantıklı mı fiyat iyi mi fullframelere bakıyordum buda çok cazip geldi sizce çocuk fotoğrafları ve videolar cekicem genelde
      Kesinlikle değer. İkinci elini de millet o paraya satıyor zaten. Güzel bir lensle güzel şeyler çıkar ortaya.
      Ben olsam ama gider olympus Omd em10ii alırım o paraya :) Gövdede titreşim önleyici olmazsa olmazım.

• Teğmen
      229 Mesaj
      10 Nisan 2019 18:58:12
      quote:

duracell aldım ben çok memnunum.
      |
      |

• Teğmen
      229 Mesaj
      10 Nisan 2019 18:59:18
      quote:

Orijinalden alıntı: bermuda_18

sensör temizliği iyi durumdaysa o fiyata alınır.
      |
      |

• Yarbay
      4975 Mesaj
      11 Nisan 2019 15:27:43
      quote:

Ben şu linkteki dörtlü pil ve şarj cihazını aldım, çok memnunum.
      https://tr.aliexpress.com/store/product/4Pcs-2000mAh-NP-FW50-NPFW50-NP-FW50-Batteries-LCD-USB-Dual-Charger-2-Port-Pg-forlu/2390088_32748587969.html

• Yüzbaşı
      645 Mesaj
      11 Nisan 2019 16:02:31
      quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Ben şu linkteki dörtlü pil ve şarj cihazını aldım, çok memnunum.
      https://tr.aliexpress.com/store/product/4Pcs-2000mAh-NP-FW50-NPFW50-NP-FW50-Batteries-LCD-USB-Dual-Charger-2-Port-Pg-forlu/2390088_32748587969.html

Alıntıları Göster
      Tesekkurler hocam.2 bataryali versiyonu yeter sanirim bana.Zaten cogu zaman sadece vizoru kullaniyorum

• Yarbay
      4975 Mesaj
      11 Nisan 2019 16:39:22
      quote:

Tesekkurler hocam.2 bataryali versiyonu yeter sanirim bana.Zaten cogu zaman sadece vizoru kullaniyorum

Alıntıları Göster
      Elbette istediğiniz gibi alın. Pil şarj hızı da gayet iyi. Kapasitesi orijinal pilin biraz altında gibi geldi bana ama elbette bunu test etme şansım yok. Bunu da göz önüne alın.
      |
      |

• Yüzbaşı
      323 Mesaj
      12 Nisan 2019 00:53:12
      quote:

Orijinalden alıntı: ankara06ankara

Kesinlikle değer. İkinci elini de millet o paraya satıyor zaten. Güzel bir lensle güzel şeyler çıkar ortaya.
      Ben olsam ama gider olympus Omd em10ii alırım o paraya :) Gövdede titreşim önleyici olmazsa olmazım.

Alıntıları Göster
      Bence de önemli gövdede titreşim engelleyici ama Sony video kalitesi daha iyi gibi olympusta mikrofon girişi var mı

|
      |

• Yarbay
      3618 Mesaj
      15 Nisan 2019 17:00:59
      Selamlar,

Elimde sel 1.8 35mm lens var.

Yurtdışı seyehatlerimde a6000 ile bu lensi kullanmayı planlıyordum fakat geniş açı fotoğraflarda zorlar mı beni çok zora sokar mı emin olamadım. Bu sebeple lensi satıp geniş açı bir şeyler mi almalıyım? Yoksa idare eder mi? İkinci el 1600 bayılmıştım bir de bu lense fiyatlar uçuk ekstra almak istesem alamam yani çok zorlayacaksa satıp alayım...

RPG J-RPG Since 90s
      "There is nothing either good or bad, but thinking makes it so." - William Shakespeare
    • Yarbay
      18286 Mesaj
      15 Nisan 2019 21:09:03

Geniş açı seçenekleri kısıtlı biraz, Olanlar ise pahalı ne tarz bi lens arıyorsunuz bu önemli eğer daha geniş olsun istiyorsan Zeiss 24mm F1.8 var fiyatı biraz tuzludur ama sistemdeki en iyi lenslerden biri olduğu söyleniyor, Her işi görecek bir lens.
      |
      |
      Urahara0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      229 Mesaj
      16 Nisan 2019 09:57:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

Selamlar,

Yurtdışı seyehatlerimde a6000 ile bu lensi kullanmayı planlıyordum fakat geniş açı fotoğraflarda zorlar mı beni çok zora sokar mı emin olamadım. Bu sebeple lensi satıp geniş açı bir şeyler mi almalıyım? Yoksa idare eder mi? İkinci el 1600 bayılmıştım bir de bu lense fiyatlar uçuk ekstra almak istesem alamam yani çok zorlayacaksa satıp alayım...
      Bence pişman olacaksınız gibi. youtubeda TechnologyMafia kanalında incelemesi var. farklı tarzlarda fotoğraflar için çok amaçlı uygun bir lens. https://www.youtube.com/watch?v=M4d1312Em-o

ben olsam satmadan yanına ikinci el 20mm sony alırdım. isterseniz pancake lens olarak boyutları çok avantajlı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      16 Nisan 2019 12:21:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

Selamlar,

Atıyorum bir cami ya da katedrali çekmekte sizi zorlar ama onun dışında 50mm fullframe eşdeğeri bir lens, normal açı diye geçiyor bunlar, geniş değiller ama gördüğünüz gibi çekmenize yararlar. Bence gayet yeterli, bunu ve kit lensi yanınızda gezdirin mis gibi herşeyi çekersiniz. Ayrıca daha geniş açıda portreler oldukça kötü görünecektir kişisel fikrim, bence çok keyifli bir açı 35mm.
      |
      |

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.