Yarbay
18 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme
Toplam: 344 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Selamlar,

E kitap olarak elime Haruki Murakami kitapları geçti. Hangilerini okumalıyım sizce hangilerinden uzak durmalıyım? Hepsini oku iyidir diyorsanız okuma sırası önerebilir misiniz?

silinsin
konu silienilir
Parçalar aşağıdaki gibi. Limitimiz 10k olduğu için 2080 e çıkamıyoruz. Ana kart için x570 zorlamaya gerek var mı?
Parçalar yurtdışı fiyatı. Amaç oyun ve 1080p oyun. Rekabetçi. Yayın da yapılacak.

AMD Ryzen 7 3800X (AM4, 3.90GHz, 8-Core)
MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO (8GB)
G.Skill Trident Z Neo (2x, 8GB, DDR4-3600,CL16 DIMM 288)
Samsung 860 EVO (500GB
Seasonic Focus Plus Gold (750W)
Corsair Crystal 570X RGB (Midi Tower)
MSI B450 TOMAHAWK MAX (AM4, AMD B450, ATX)
Noctua NH-D15
Selamlar,

Başlıktaki kasayı sistem toplayınca aldım. Alırken çok kurcalamadim görselde on taraf mesh gibi duruyordu. Neyse kasa geldiginde farkettim on taraf cammis. En altta ufak bir ızgara var. Kasanın en üstünde yarısı ızgara gibi bir yapı. Bu kasada hata mı yaptım? Hava akışını nasil daha iyi yapabilirim yardımcı olur musunuz? En üstte fanlar yok. Ana kartta scythe fuma2 takılı. Fazlasıyla yer kaplıyor. Bu sebeple üst ızgaraya fan takabilir miyim bilmiyorum. Kasa ile gelen 2 adet fan var biri egzos biri de bahsettiğim kasanın onundeki küçük aralik önünde.

İşlemci ile fuma2 olmasına rağmen boşta 34-36derece oluyor. anakart biosta 26derece gözüküyor. Oyun oynarken 55 dereceyi gördüm ama çok ağır bir oyun değildi bu etkiler mi bilmiyorum tabi.
İşlemcim 3600x oc yapmadım. PBO aktif

Kasaya ek fan almam gerekirse hangi fanı satın almam veya nereye takmam gerekir. Eğer kasa cidden çok sıkıntı ise sıcaklık yönetimi için 4-5 sene idare edip uygun fiyata satip aynı hatayı yapmayayım diyorum. Kafam bu konuda karıştı doğrusu. 2-3 sistemde aynı kasayı kullanmak istiyordum aslında

Benchmark sonuçları: https://www.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fwww.userbenchmark.com%2FUserRun%2F23662714

Bir tek ramlerin latency için poor demiş. 3600mhz cl16 almıştım fakat dual channel cl19.
Sistemde hata mı yaptım bilmiyorum ama seneye ryzen7 4xxx bir işlemci ve yeni gpu alırsam diğer bileşenlerle beraber sorun yaşar mıyım?

Ayrıca düzgün bir sistem ise yeni toplamak isteyenlere referans olabilir.

UserBenchmarks: Game 104%, Desk 118%, Work 94%
CPU: AMD Ryzen 5 3600X - 96.7%
GPU: AMD RX 5700-XT - 105.1%
SSD: Adata XPG SX6000 Pro NVMe PCIe M.2 512GB - 213.1%
RAM: G.SKILL F4 DDR4 3600 C16 2x8GB - 95.2%
MBD: Asus TUF B450-PRO GAMING

Kasa Corsair Omega
PSU: FPS 750W 80+ Silver
Merhabalar,

Deneme amaçlı ryzen master üzerinde 1.225V ile 4.1Ghz çalıştırmayı denedim.

Prime test öncesi:

Prime95 test sonrası:

cpuz ve hwinfoda 4.09ghz lerde görünürken task managerda ise 4.06ghz gözükmekte.

Sizce voltajı biraz daha düşürmeli miyim? Ve voltajın yetersiz geldiği veya fazla geldiğini nasıl anlarım? Duruma göre ayarları bios'a taşımayı düşünüyorum.

Ryzen Master tanımları

Saygılarımla
Merhabalar rgbsiz ucuz yollu klavye var mı?

100-300tl arası kaliteli olacaksa bir öneri alabilirim
Orta kalite iş.gorur de olur. 50-200tl arası.

Rgb mekanik falan umursamiyorum. Önerisi olan var mı?
Merhaba 460tl gibi bir fiyatı var. Ryzen 5 stock fanın performansını sevmediğim için bunu almayı düşünüyorum. Güç kaynağım yeterli olur mu sizcE?

PSU: FSP Raider 2 750w 80+ Silver

Kasa ATX kendi 2 tane fanı var
Ana kart: Asus B450 tuf pro
Ram: 2x 8gb Gskill 3600mhz ram
Ekran kartı: 5700xt pulse
İşlemci: Ryzen 5 3600x
SSD: Adata XPG SX6000 pro

Yazılana göre 200W güç çekiyormuş soğutucu

2 monitör kullanıyorum
Aşağıdaki sistemi toplama planım var. Sağdan soldan toplama ile tam 8k bütçe yapıyor. Bütün parçaları uyumlu sorunsuz kullanabilir miyim?

Hakkında
Forum İmzası:

RPG J-RPG Since 90s
"There is nothing either good or bad, but thinking makes it so." - William Shakespeare
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.871
İkinci El Bölümü Mesajları: 386
Konularının görüntülenme sayısı: 131.107 (Bu ay: 864)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.007 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.