Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu makina için fark yoksa fazla para vermeye gerek yok o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merteslik -- 18 Şubat 2019; 14:48:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey daha sorabilir miyim ? Ben a6000 ikinci el aldım. Video çekmek için. batarya durumunun kötü olduğunu biliyordum .

Makinayı tam şarj yaptım ve tam 25 dakika video kayıdı yapabildim.

Normalde ne kadar yapılabiliyor ?

Duruma göre Duracell batarya bakayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merteslik -- 18 Şubat 2019; 20:0:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merteslik

Birşey daha sorabilir miyim ? Ben a6000 ikinci el aldım. Video çekmek için. batarya durumunun kötü olduğunu biliyordum .

Makinayı tam şarj yaptım ve tam 25 dakika video kayıdı yapabildim.

Normalde ne kadar yapılabiliyor ?

Duruma göre Duracell batarya bakayım
    Ben de ikinci el aldım ve pili hızlı tükettiğini fark ettim. Ama aliexpress'ten dörtlü pil setini önceden edinmiştim (Sony 3 adet aynasız var elimde) o yüzden sorun etmem. Video önceliğim değil, aslında video için 4K çeken üst modeller düşünülebilir.
    https://tr.aliexpress.com/item/4Pcs-2000mAh-NP-FW50-NPFW50-NP-FW50-Batteries-LCD-USB-Dual-Charger-2-Port-Pg-forlu/32748587969.html

• Merhaba
    A6000’nin gövdede titreşim önleyici yok diye biliyorum ama ayarlarda steady shot var o ne oluyor ? 55-210 aldım ve titreşim önleyici var onu nasıl açabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecinal07

Merhaba
    A6000’nin gövdede titreşim önleyici yok diye biliyorum ama ayarlarda steady shot var o ne oluyor ? 55-210 aldım ve titreşim önleyici var onu nasıl açabilirim ?
    O ayar lensdeki titreşim engellemeyi aktif edip kapatmaya yarıyor hocam. Yani SS açık durumda olursa lensdeki sistemde açık olur, Zaten 200mm gibi bir değerde o ayarı denersen farkı net görürsün.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    tamam hocam aynı ayarlarda aynı mm odak uzaklığında bir deneyeyim. çok teşekkür ederim ama sanki 16-50 kit lens, 55-210'dan daha keskin ve net gibi geldi bana.
  • emrecinal07 E kullanıcısına yanıt
    Eğer titreşim engelleme kapalı ise normal o şekilde olması, Kalite olarak benzer performansta sayılırlar. 55-210 baya iyi bir lens bence.
    Evet bende memnunum aslında ama genelde tripod kullanmıyorum belki onun içindir, bana tavsiye edebileceğiniz lens varmıdır ? Mesela adaptör kullanarak dslr lensleri kullanmak istiyorum çünkü sony lensleri inanılmaz pahalı, önerebileceğiniz geniş açı lens varmıdır hocam ?

• Merhabalar Sony A6000 modeline bugün sahip oldum üzerinde 16-50 mm kit lens var. 50 mm portre lens almayı düşünüyorum fakat E-Mount lensler inanilmaz pahalı ikinci elleri bile A-Mount lenslere bakıyorum fiyatlar gayet ideal siz nasıl yapıyorsunuz lens olayını?

• quote:

Orijinalden alıntı: dota

Merhabalar Sony A6000 modeline bugün sahip oldum üzerinde 16-50 mm kit lens var. 50 mm portre lens almayı düşünüyorum fakat E-Mount lensler inanilmaz pahalı ikinci elleri bile A-Mount lenslere bakıyorum fiyatlar gayet ideal siz nasıl yapıyorsunuz lens olayını?
    bence kit lens ile bir süre çekim yapın. gayet güzel bir lenstir.
  • 18-105F4
     ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***
    Sel 18-105/4 - 70 by Tayfn, on Flickr

• Kit lens gayet iyi farkındayım ama ilerisi için hani farklı lens kullanacak olsam öneriniz neler yada slr lensleri nasil kullanabilirim

• dota kullanıcısına yanıt
    Canon lensleri kullanmanızı öneririm adaptör ile çok daha fazla seçeneğiniz olur en azından.
    Peki o adaptorun modeli adı nedir?

Kalitesine göre değişiyor hocam, Eğer exif bilgilerini tutsun, Af yapsın gibi tüm özellikleri olsun istiyorsan en azından 700-800TL gibi bir fiyatı gözden çıkarman gerekiyor.

sony e to canon ef diye aratırsan örnek modellere bakabilirsin.
  • Makineyi yeni aldım,kit lens ile birlikte geldi.Kit lens ile 16mm de çekimler yapıyorum merkez keskin ama koşeler çok keskin değil sizde de öyle mi yoksa benim lens mi problemli?
  • Fluxion kullanıcısına yanıt
    Tüm lensler aynı hocam, İmkan var ise 18-55 ile değiştirebilirsiniz biraz daha tatminkar bir lens o 16-50'ye göre, Veya bu lens ile iyice makinayı tanıyıp ona göre bir tercihde bulunabilirsiniz ilerde.
    Yavaş yavaş kit lensi çözmeye başladım dediğiniz gibi yeteri kadar iyi biraz araştırdım da 7artisans diye lens markası var 28 mmm 35mm 50mm lik lensleri var ve fiyatları ucuz ikinci elde öyle araştırdınız mı nasıl performansları ?
    Pek araştırmadım hocam, Manuel lensler ilgi alanımda değiller o yüzden ama övülen bir marka genellikle fiyatına göre iyidir.
  • Arkadaşlar:

Sony RX100 V
    Sony A6000

Hangisini tercih etmeliyim ?

(Canon Eos 5D Mark İV) makinemin yanına ek alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gazeteci63 -- 4 Mart 2019; 21:48:57 >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.