Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: loses Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
2.732
Cevap
69
Favori
127.333
Tıklama
Giriş
      4468 Mesaj
      30 Mayıs 2019 08:23:53
      30mm sigma dc kullanan varmi tavsiye edermisiniz a6000 body

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      10 Haziran 2019 12:02:45
      quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

30mm sigma dc kullanan varmi tavsiye edermisiniz a6000 body
      30mm 1.4 olan ise keskinliği nefis ama stabilizasyonu yok, sony 35 çok tatlı tavsiye ederim fiyatları yakın.
      |
      |
      12 Haziran 2019 00:33:49
      Merhabalar bir arkadaşım için a6000 bakıyoruz 2. el ilk fotoğraf makinası olucak ama aslında tam da karar veremedik 2000-2500 tl arasına alternatif ne olabilir
      yoksa a6000 doğru karar mı?, amaç genelde fotoğraf ağırlıklı
      12 Haziran 2019 08:50:48
      quote:

Orijinalden alıntı: war3z

Merhabalar bir arkadaşım için a6000 bakıyoruz 2. el ilk fotoğraf makinası olucak ama aslında tam da karar veremedik 2000-2500 tl arasına alternatif ne olabilir
      Gövde işi kolay. Önemli olan hangi lens ile kullanılacağı. A6000 alsanız hangi lensi alabilirsiniz bütçe olarak ona bakın.
      Bir öneri de bulunayım alternatif olarak. Olympus OMD EM10ii yi de inceleyin.

Ben seçimimi olympustan yana yapar, yanına da Olympus 45 mm f1,8 lens alırdım.
      |
      |
      12 Haziran 2019 13:36:02
      quote:

merhaba, makine body'sinden önce lenslere bakın derim, manuel lens kullanmak istemezseniz, sony lenslerin fiyatlarına bakıın, ne çekeceğinize uygun lenslere bakın, bütçenize göre body'i daha uyguna alıp lense para gömmenizi tavsiye ederim.
      |
      |
      12 Haziran 2019 15:00:50

Arkadaş yeni başlayacağı için uzun süre 18-55 yeterli gelir hatta belki lens bile değiştirmeyebilir , Sony de lenslerin pahalı olması beni çekinditiyor, bütçeyi biraz daha azaltıp eski NEX serilerinden bir makina alsak nasıl olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: ankara06ankara , Deli Hamsi
      12 Haziran 2019 15:05:21
      quote:

Arkadaş yeni başlayacağı için uzun süre 18-55 yeterli gelir hatta belki lens bile değiştirmeyebilir , Sony de lenslerin pahalı olması beni çekinditiyor, bütçeyi biraz daha azaltıp eski NEX serilerinden bir makina alsak nasıl olur?
      18-55 le girecekse hiç bakmasın bile. Hevesi hemen kırılabilir.

Son kararım Samsung NX300 alsın ikinci el. 1 de kit lens ve prime lens alır o paraya
      |
      |
      12 Haziran 2019 19:44:58
      Merhabalar herkese. Yıllardır içimde olan fotoğrafçılık tutkusunu cep telefonu kamerası ve ayda yılda bir tanıdıklardan elime aldığım DSLR makinelerle bastırıp duruyorum. Artık makine almaya karar verdim.

Haftalardır DSLR makineleri araştırdım ve Canon 750d ile 200d arasında kalmışken bugün aynasız makinelere daldım bir anda. Aynasızların hem fotoğraf hem de video performansı daha hoşuma gitti. a6000, 750d ve 200d'den kit lensle bile daha daha iyi. Doğa, sokak ve portre fotoğraflar çekmeyi çok severim. Daha çok fotoğraf amaçlı alacağım fakat bazen klip, kısa film tadında videolar da çekiyorum. Daha önce hiç bir makinem olmadı. Aynasız makinelerin lens fiyatları gözümü korkutmuyor değil.

Yarın almak için il dışında bir satıcıyla, 2050 liraya 1 ay garantisi bulunan 2500 shutter'da tertemiz bir a6000 için sözleştim. Gün boyu lenslerle ilgili de araştırma yaptım. 16-50 lens başlangıç için beni tatmin eder mi ? Başka bir lensi ancak Ekim ayına doğru alabilirim. Yoksa DSLR makine alıp kendimi perde sesine mi bırakayım ? 2000-2500 arası bütçem var. Görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden.

• Yarbay
      18449 Mesaj
      12 Haziran 2019 20:19:16

16-50 başlangıç ve makinayı öğrenmek için gayet yeterli bir lens, A6000 diğer makinalardan daha iyi lakin diğer modellerinde lens çeşitliliği ve ucuzluğu avantajları iyi karar vermen lazım, Aynasız bir makina kullandıktan sonra dslr tarzı makina kullanmak istemezsin ama bir daha oda ayrı bir konu
      |
      |
      ayberg653 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Haziran 2019 10:40:08
      quote:

arkadaşınız yeni başlayacağı için 2.el makine tavsiye edeceğim. geniş aralık sunan 16 -50 ya da 18-55 lensleri uygundur. bence nex serisi çok güzel a6000 şart değil. nex6, nex7 gibi vizörlü makineler yeterli olacaktır. aldıktan sonra bol bol fotoğraf çeker, taşıması kolay makinelerdir. benim hep çantamda ya da ceket cebimde oluyor.

2.el alırken sensörü kontrol edin. aynasızlarda leke sorunu oluyor. sensör lekesini anlamak için iso 100 f/22 de beyaz kağıt yüzeyi çekin. lekelr belli oluyor.

• Yarbay
      4981 Mesaj
      13 Haziran 2019 11:46:56
      quote:

Orijinalden alıntı: drilldozer

arkadaşınız yeni başlayacağı için 2.el makine tavsiye edeceğim. geniş aralık sunan 16 -50 ya da 18-55 lensleri uygundur. bence nex serisi çok güzel a6000 şart değil. nex6, nex7 gibi vizörlü makineler yeterli olacaktır. aldıktan sonra bol bol fotoğraf çeker, taşıması kolay makinelerdir. benim hep çantamda ya da ceket cebimde oluyor.

2.el alırken sensörü kontrol edin. aynasızlarda leke sorunu oluyor. sensör lekesini anlamak için iso 100 f/22 de beyaz kağıt yüzeyi çekin. lekelr belli oluyor.

Alıntıları Göster
      Katılıyorum, fotoğraf kalitesi için Nex-5N ile A6000 arasında fark göremedim. Fark gövde kalitesinde ve elektronik vizör olması idi. Elektronik vizörlü yazdığınız modeller de seçilebilir.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Paykasa
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.