Şimdi Ara

Soner Yalçın'dan güzel bir yazı (Mahmut Ustaosmanoğlu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Sık sık Y.Ozdil yazıları paylaşılıyor, umarım buna müsamaha gösterilir.


  ------------------------ • Hacı Bektaş etkinliği ile bir tarikat şeyinin cenazesine katılmak arasında nasıl bir benzerlik var? Üstelik söz konusu tarikat şeyhi hakkında onlarca iddia var ve bu tarikat modern cumhuriyetin tüm kazanımlarına düşman bir zihniyetin ürünü. Devlette kadrolaşan, parasal ilişkileri olan bir yapıyı allayıp pullamayın.


  Üstelik laiklik nedir BİLMİYORSUNUZ. Türkiye hiçbir zaman tam anlamıyla laik bir yönetimi gerçekleştiremedi. Laik bir yönetimde diyanet diye bir kurum olmaz. Olsa bile o kurumun başındaki Sunni İslam kıyafetleri giymez. Laik bir yönetimde tarikat ve cemaatler kafasına estiği gibi okul açamaz, zaten bu devrim kanunlarına da aykırı. Laik bir yönetimde kimlikte din ibaresi olmaz, yüzbinlerce imam devlet çalışanı olmaz. Laik bir yönetimde okullarda zorla din dersi okutulmaz. Okutulsa bile yalnızca Sunni İslam ekseninde olmaz. Daha onlarca örnek sayılabilir. Bu yüzden Türkiye laiklik ilkesini uygulamaya çalışan bir devlet olmuştur anca. Bugün ise laikliğin adı dahi yok.


  Laiklik din düşmanlığı değildir. Türkiye 'de laiklik İslam düşmanlığı olarak algılanmamıştır. Esas olan İslamcı çevrelerin kendinden olmayanı yok etme arzusudur. Onlar bu isteklerini yerine getiremeyince karşısındakini din düşmanı olarak yaftalar. Siz de bu zokayı yutmuşsunuz anlaşılan.

  Hop musun hap misin bilmiyorum


  Adam cumhurbaşkani içki içse kalkıp sol marjinal kesime gitse ondan ala laik yok değil mi ?


  Mesela bir alevi dedesinin cenazesine gitse otemezsin  Laik laik diye


  Sizin laikiniz milletin ne yaptığına karışmaktan ibarettir


  Aman ha haşa sana bir şey söylense hemen savunmaya geçer düşman ilan edersin haşa


  Sizin derdiniz laik değil sizin derdiniz ıslam


  İslami kim nasıl yaşamak isterse yaşasın sanane?

  Mormona gösterilen hoşgörü diğer cemaatlere gösterilsin demiste, cemaatler aynı hoşgörüyü başkalarına gösteriyor mu, ondan hiiiiiç dem vurmamış. Resmen salak yerine koyuyorlar insanı. Bu cemaatlerin hangisi, kendileri dışındaki bir insanın inançına, yaşama şekline saygı gösteriyor ki. Bırak başka dini veya dinsizliği kendi dinlerinden başka tarikatlara bile saygıları yok. Her Şeyleri göstermelik.

  Tam da bir islamcını zeka seviyesine uygun bir yanıt vermişsiniz. Hemen söyleyeyim tarikat şeyhi ile alevi dedesi arasında bir fark görmüyorum. Bizde Aleviler baskı gördüğü için mazlum olarak görülürler ama güç ellerine geçsin aynısını yapmayacaklarını kim garanti edebilir? Laik devlet bunu garanti edebilir. Sizin gibi islamcılar laikliği hiçbir zaman anlayamadı. Ben devlet başkanı dinsiz olsun demiyorum. Devlet başkanı tarikatları koruyup kollamasın, tarikatları devlette kadrolaştırmasın, tarikatlara ihale vermesin, tarikatların okul açmaları engellensin diyorum. Laik devlet ilkesi uygulansın diyorum.


  Söz konusu tarikat ise umrumda değil.

 • burada laiklere bu yazıyı anlatamazsın.

  bizde laiklik din düşmanlığı algısı üzerine kuruludur.

  hoş görülü felan olamazlar.

  çünkü bunun için yetiştirilmişlerdir.

  mormonlara mı? tabii ki müsamahalıdırlar.

  tek doğru islam olduğu için dünya da tüm yanlışların tek düşmanı islamdır.

 • Yuh lan sana Soner Yalçın. Yuh. Ulan sitenin açılması için yemediğin bok kalmadı şimdi de tarikat boku yiyorsun. Yuh sana ulan yuh.

 • Olayı çarpıtmaya gerek yok laiklik din düşmanlığı demek değildir ama dindar (aslında yobaz demek istedim) kesim de tahrik etmek için çok uğraşıyor zira madur edebiyatı ülkemizde en tutulan türlerdendir.

 • Hopdediks-Dediğimdediks kullanıcısına yanıt

  Ne demesi gerekiyordu adamın ? Gayet doğru yazmış. İnsanlar laikliği din düşmanlığı üzerine kurulu bir olgu zannediyor hayır tam aksine islam düşmanlığı üzerine kurulu bir olgu türkiyede. Adam açıkça yazmış kemal hacıbektaş etkinliğine gider laf edilmezde tayyip tarikat cenazesine gider neden laf edilir diye. Hepsine eşit yaklaşılması gerekmezmi demiş gayette doğru demiş. Tarikat marikat savunmamış. Bende açıkça söylüyorum ölen mahmut denen adamın öldüğüne hiç üzülmedim. O Tarikatı da hiç sevmem lakin yazarın tespitine de sonuna kadar katılıyorum. Hiç bir temele oturtulmamış dümdüz ezbere dayalı tarikat nefreti besleyen insanlara nefretlerinde boğulmalarını temenni ediyorum. Tarikatlardan nefret edebilirsin BENDE NEFRET EDİYORUM lakin bunu reel temeller üzerine inşaa etmişsen bu duyguyu besleyebilirsin kör bir solculuk ve kör bir ben laik bir adamım safsatası üzerine çirkin duruyor malesef.

 • forvet09 kullanıcısına yanıt

  Bizdeki laiklik din düşmanlığı üzerine kurulu değildir. Sunni-İslam düşmanlığı üzerine kuruludur. Soner Yalçın'da üstü kapalı bundan bahsetmiş.

 • yine mağdur olmuşlar. abd li bilmem neyi örnek göstererek mağduriyet yaratmak nedir? ha tmm abdli bilmem ne de böyleymiş o zaman mahmud efendiyi övmeliyiz.

 • şubart kedisi kullanıcısına yanıt

  kastım oydu zaten.

 • Yazıya göre Milliyet Atatürkçü gazeteymiş (Demirören).

 • Burada ensar vakalarında "Vatikan'a hiç laf etmiyorsunuz, orada da çocuk tecavüzleri oldu" diyenler vardı.

  Bir ateist deist agnostik ne der ki sanki?

  Cevap belli: AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE


  Kölecilikten bahsedilir. "Mitra köleciliği yasaklamadı, halbuki insan insanı alır satar mı hediye eder mi" deriz

  "Ama batı kölelere daha kötü davrandı" diye cevap gelir.

  İyi de daha kötü köleci bulman köleye daha iyi davranıp da alıp satıp hediye eden Mitracıyı haklı çıkarmaz. O anlamda al birini vur ötekine.


  Kızlar okuyamaz, hakim olamaz vesaire diyenlere insan hakları ve kişisel hakları hatırlatmaktan ve hakim olmak isteyen, okumak isteyen kız evlatlara destek vermek dışında kim ne yapabilir? Ha bir de bu kişilere insan hakları hatırlatılabilir kanunlarla birlikte.


  Şimdi de kendileri gibi tarikat bulmuş Soner bey anlaşılan. "Ama ona laf etmiyorsunuz" edebiyatı başlamış yine. Yahu al birini vur ötekine. Al birini vur ötekine.


  Şu jargonla iyice komik oluyorsunuz. Bir deist ateist agnostik neden Vatikan'a laf etmesin, edemesin, Mormonlara laf edemesin? İnsan hakları ihlali olduğu sürece, ifade özgürlüğü kapsamında demediğini bırakmaz. Şu kadarcık şeyi bile akıl etmek zor mu?
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 28 Haziran 2022; 12:56:21 >
 • Hacı Bektaş etkinliği ile bir tarikat şeyinin cenazesine katılmak arasında nasıl bir benzerlik var? Üstelik söz konusu tarikat şeyhi hakkında onlarca iddia var ve bu tarikat modern cumhuriyetin tüm kazanımlarına düşman bir zihniyetin ürünü. Devlette kadrolaşan, parasal ilişkileri olan bir yapıyı allayıp pullamayın.


  Üstelik laiklik nedir BİLMİYORSUNUZ. Türkiye hiçbir zaman tam anlamıyla laik bir yönetimi gerçekleştiremedi. Laik bir yönetimde diyanet diye bir kurum olmaz. Olsa bile o kurumun başındaki Sunni İslam kıyafetleri giymez. Laik bir yönetimde tarikat ve cemaatler kafasına estiği gibi okul açamaz, zaten bu devrim kanunlarına da aykırı. Laik bir yönetimde kimlikte din ibaresi olmaz, yüzbinlerce imam devlet çalışanı olmaz. Laik bir yönetimde okullarda zorla din dersi okutulmaz. Okutulsa bile yalnızca Sunni İslam ekseninde olmaz. Daha onlarca örnek sayılabilir. Bu yüzden Türkiye laiklik ilkesini uygulamaya çalışan bir devlet olmuştur anca. Bugün ise laikliğin adı dahi yok.


  Laiklik din düşmanlığı değildir. Türkiye 'de laiklik İslam düşmanlığı olarak algılanmamıştır. Esas olan İslamcı çevrelerin kendinden olmayanı yok etme arzusudur. Onlar bu isteklerini yerine getiremeyince karşısındakini din düşmanı olarak yaftalar. Siz de bu zokayı yutmuşsunuz anlaşılan.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hopdediks-Dediğimdediks -- 28 Haziran 2022; 13:37:38 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Daha geçtiğimiz gün tarikat ve cemaatlerden nefret ettiğimi yazmıştım. Yalçın'ın yazsını paylaşmak istedim çünkü malum çevrelerdeki çifte standart ve olayları işine geldiği yerden almak ve anlamak üzerine süper olmuş.


  Fehmi Koru da güzel yerden dalmış.

  Bir kısımı şöyle :

  -------------------

  Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve bakanları ile AK Partili siyasilerin katılması iktidara karşı -muhalefetin CHP kanadına yakın- bazı örgütleri rahatsız etmiş durumda. Örgütün biri cenaze namazı görüntüleri yüzünden yasal yollara başvuracakmış…


  Anayasanın laiklik ilkesi çiğnenmiş; iddiaları o…


  Laiklik ilkesinin böyle kullanımının çok gerilerde kaldığını sanan ve öyle olduğunu savunanlar herhalde yanıldıklarını anlamışlardır.


  -----------

 • Mormona gösterilen hoşgörü diğer cemaatlere gösterilsin demiste, cemaatler aynı hoşgörüyü başkalarına gösteriyor mu, ondan hiiiiiç dem vurmamış. Resmen salak yerine koyuyorlar insanı. Bu cemaatlerin hangisi, kendileri dışındaki bir insanın inançına, yaşama şekline saygı gösteriyor ki. Bırak başka dini veya dinsizliği kendi dinlerinden başka tarikatlara bile saygıları yok. Her Şeyleri göstermelik.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykanarya -- 28 Haziran 2022; 16:45:30 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Soner Yalçın'dan güzel bir yazı (Mahmut Ustaosmanoğlu)
 • Bu tip tarikat ve cemaatler insanlarin bir araya gelipte olusturdugu pasif topluluklar degil bunlarin iclerinde kotu aliskanliklari birakip tovbe etmis insanlar var diye sirin gorunduklerine bakmayin hepsi birer potansiyel tehtid !


  Devlet yonetimini ele gecirmek istiyen bir tane uyagin rakiplerini yok etmek icin bunlardan faylanmiyacaginin garantisi varmi ? Dinden, imandan bahset bir kac tanede ayet goster al sana bedavadan gonullu intihar komandosu istedigin yere saldirt adam oldugu zamanda teroristtir de isin icinden siyril


  Bunlar birde ekonomik guc elde edince devlet sinir uclarina adam yerlestirmeye kalkiyor or: Feto simdi birde basimiza menzil tayfasi cikti !

 • Soner yalçın'ın şöyle kitabı var :D son okuma tarihi bitmiş  Soner Yalçın'dan güzel bir yazı (Mahmut Ustaosmanoğlu)
  Soner Yalçın'dan güzel bir yazı (Mahmut Ustaosmanoğlu)www.kitapyurdu.com
  Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor
  https://www.kitapyurdu.com/kitap/bu-dinciler-o-muslumanlara-benzemiyor/414507.html
 • Soner yalçından pis kokular geliyor ya hadi hayırlısı. Geçen de saçma sapan bir twit atmıştı.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ulusalcıdan mantıklı bir cümle beklememek lazım.

 • Soner Yalçın Üstat ikinci darbeyi pis vurmuş !!!

  Bugün de tarihi bir yazı yazmış. Soner Yalçın'dan güzel bir yazı (Mahmut Ustaosmanoğlu) Soner Yalçın'dan güzel bir yazı (Mahmut Ustaosmanoğlu) Soner Yalçın'dan güzel bir yazı (Mahmut Ustaosmanoğlu) 

  ---------- • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.