Şimdi Ara

Son viraj 2 araçtan hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düşük bütçeyle bu iki araç arasında kararsız kaldım. Alfa Romeo 146 1.6 twinspark vs Rover 414-416 twincam araçlarından birini seçeceğim. Alfa da varyatör sorunu düşündürüyor pahalı bir parça, roverda ise kronik conta yakma problemi meşhur. Anlayacağınız al birini vur ötekine  

Rover almak daha mı mantıklı bilemiyorum alfa lüks mü kaçıyor nedir  65 bin bütçeyle yola çıktık 4 kapı klimali bunlar arasında kaldım. Sizin öneriniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 22 Mayıs 2022; 5:56:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu yaşta araçlar için diyecek çok bir şey yok. Kumar bir nevi. Al ustanı git ikisine de bak. Hangisi içinize sinerse onu al derim. Ben olsam Alfayı alırım parça ve ustası daha bol olduğu için.

• İkiside üzer hatta ağlatır.
    Huzurla kullanamadıktan sonra klima falan hikaye
    Yazık etmeyin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hiç uğraşma bunlarla Palio, Saxo vs al geç.

• bence 5 konu daha aç

• Arabada en çok parayı götüren motor ve otomatik şanzıman, en az 10 biner lira götürür, iyi ustasını bulamazsan 2 masraf olur, harcanan para da katlanır, çok dikkat edilmesi lazım.

Eski arabada motor şanzıman dayanıklılığı bakımından Ford iyidir, bakımlıysa pek yolda bırakmaz, tamiri kolaydır.

https://www.sahibinden.com/ford-mondeo-2.0-ghia

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen o bütçeye Clio Albea falan bakardım gerisi risk olur

• @flyer_mig

En son favorit , lada vega falan bakıyordun, ne ara alfa malfa çıktı? 

Alfa da rover da, İki araç da sıkıntı. Parçası yok , ustası yok. Sanayide ustayla akraba olursun diyeceğim ama elinde yüzük ile gelsen gene de akraba olamazsın. Çoğu usta bu tür araçlar gelince kaçıyor. Biz anlamayız diyorlar

• Onlar çöp olmuşlar valla çürük çarık içindeler baktım 40-50 ona vereceğime 60 a biraz daha eli yüzü düzgün bir araç alayım dedim. Alfa romeo 146 1.6 twinspark 270.000 km de buldum twinsparklar tutuluyormuş. Birde Rover 400 serisi var motorları sıfır komple yapılmış temizlerini bulabiliyorum. İki aracında Ankara'da parçası bol bulunuyor ve yaygın. Arabaları araştırdım ve anlıyorum gençliğimizde o yolun tozunu yuttuk merak etme  

Parçası ve ustası var merak etme rover ve alfanında buldum lakin iç trimler sıkıntılı temiz bulmak lazım.

@Sánchez

Konudaki en mantıklı yorum teşekkür ederim. Bana da Alfa mantıklı geliyor Fiat la ortak parçaları, fabrikası halen üretime devam ediyor. Birde tempra,tipo ve bravoyla parçaları falan uyumluymuş. Hangisini temiz bulursam onu alacağım umduğunu değil, bulduğuna binersin  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.