Şimdi Ara

Son sınıfım ve hiç ders çalışamıyorum :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
8.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu sene ygs ve lys ye gireceğim. Ama puanım çok düşük. Sınavlara kadar puanımı yükseltmek istiyorum fakat bir türlü ders çalışamıyorum. Dersin başına otursam bile 10 dakika sonra sıkılıyorum, çalışmak istemiyorum. Tabii öncelikle ders çalışma alışkanlığı edinmem lazım. Temelimde olmadığı için başlayınca yapamadığımı görünce bütün heves gidiyor. Aranızda beni anlayanlar vardır. Sizlerden ricam herkes kendi ders çalışma tekniğini yazarsa çok iyi olur. Hem aynı benim durumumda olanlar da faydalanır. Fikirlerinizi,önerilerinizi,yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Okuduğunuz için teşekkürler...

• 11.sınıfım aynı durumdayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xds789

11.sınıfım aynı durumdayım

İşte bende 11. sınıftayken ha bugün ha yarın çalışıcam diye diye 12 oldum ve yine aynı şeyleri diyicem diye korkuyorum. Bir yerden başlamak gerek dimi
  • Ben hayatta ders çalışmayı sevmem ama bu sene 12 oldum şimdiden başladım çalışmaya üniversite sınavına bazen ara veriyorum bir iki gün sıkılınca ama benimde temelim yok zorlanıyorum hangi derse nasıl çalışılmalı bilgi veren olursa bende sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla tek umudum okulların açılması. okullar açılınca sene başından itibaren başlayıpda devam edersem sorun olmaz herelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: xds789

valla tek umudum okulların açılması. okullar açılınca sene başından itibaren başlayıpda devam edersem sorun olmaz herelde

Ertelemek pek iyi olmaz kardeş, şimdiden başla bence.
  • bende aynı durumdayım şimdiden en az 1300 1400 soru birikti
  • Sınava hazırlanırken ben de oyleydim. Herkes haril haril calisirken ben hala calisamiyorum napcam diye dolanirdim. Bunun bana gore iki çözümu var. Birincisi kendine sevecein sana hitap eden tasarimi guzel insani sikmayan cekici kitaplar al. Ikincisi ise liste yap bir aylik. Her gune iki konu mesela. O konulari hallet. Ama nolursa olsun otur kalk otur kalk ama o gun yap. Insallah hepsi geciyor ve kotu bir ani olarak kaliyor bunlar. Allah yardimcin olsun...

• Beyler bende böyleyim haziranda basliycaktim hayla basliyorum sadece 20 dk calisabiliyorum ama okul sinavlarina 3 4 saat calisabiliyodum simdi gel görki 20 dk

• dersane ve rekabet ortamı iyi oluyo
  • Kendine güvenmen lazım, bunu nasıl yaparsın tam bilmiyorum ama başaracağına inanman lazım. Çok klişe olsa da temelde bu var.
  • Kendini sık, otur 3 set 20şer dk çalış sonra bana teşekkür et :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gilardo

Ben hayatta ders çalışmayı sevmem ama bu sene 12 oldum şimdiden başladım çalışmaya üniversite sınavına bazen ara veriyorum bir iki gün sıkılınca ama benimde temelim yok zorlanıyorum hangi derse nasıl çalışılmalı bilgi veren olursa bende sevinirim.

dostum tek yolu var YAZARAK. PERİYODİK TEKRAR YAPARAK.Bir musvette defterin olsun o deftere yazarak çalış örnek zor bi kaç soruyu deftere yaz orada çöz.geometride formülden çok ispat öğren.her derse mutlaka ama mutlaka yazarak çalış.

periyodik tekrar yap mesela bugün çalıştin yarın yine bak bir hafta sonra yine bir ay sonra yine.o zaman hiç unutmazsin.bir ay sonra sırf soru cozerek yap tekrarını.kolay konulardan çok soru çözme yapamadıklarina bak onları çöz.iyi birşeyler bekliyorum bunları yaparsan kolay gelsin

• Cevap veren arkadaşlara tek tek teşekkür ederim. Ama işte ben başlayamıyorum. Bugün ders çalışıcam diyorum ama bi bakıyorum akşam olmuş ve ben hala çalışmaya başlamamışım. Yani günler hep böyle geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiredman

Cevap veren arkadaşlara tek tek teşekkür ederim. Ama işte ben başlayamıyorum. Bugün ders çalışıcam diyorum ama bi bakıyorum akşam olmuş ve ben hala çalışmaya başlamamışım. Yani günler hep böyle geçiyor

Hala böyle misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beşiktaş

quote:

Cevap veren arkadaşlara tek tek teşekkür ederim. Ama işte ben başlayamıyorum. Bugün ders çalışıcam diyorum ama bi bakıyorum akşam olmuş ve ben hala çalışmaya başlamamışım. Yani günler hep böyle geçiyor

Hala böyle misin ?

Merak ettim

• quote:

adamım rahatlığı bırak paralarını topla ve 10.sınıf konu anlatımlı kitapları 2 ayda bitir 2 ayda da 11.sınıfı bitir ki bence bitirmek zorundasın sonra 12sınıf ygs yls yardımcı kitap ile düzenlice hallet segili felan varsa çek ** i dersler önemli sana

• quote:

Orijinalden alıntı: Consciousness

quote:

Orijinalden alıntı: Beşiktaş

quote:

Hala böyle misin ?

Merak ettim

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler. Birazcık hortlatacağım ama yinede bir şeyler yazmak istedim

Ders çalışmama konusu aynı şekilde devam etti. Hiç çalışmadım yine. Sanırım çok rahat birisiyim ve 12. sınıfı bitirdim yani mezun oldum. YGS den 240 puan aldım. LYS'lerden pek umudum yok ama onlara da gireceğim işte Onun dışında müzik yeteneğim olduğu için konservatuvar sınavlarına odaklandım. Onlara çalışıyorum ama

Bakalım hayırlısı olsun artık. Sonumuz ne olacak yazarım yine buraya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.