Şimdi Ara

Skyrim - Sıkça Sorulan Sorular

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
16
Favori
113.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunun ana konusu çok karışık durumda, herkes 2-3 sayfada bir aynı şeyi soruyor. Bunu engelleyebilmek için burada çok sorulan soruların cevaplarını toplayalım. Dikkatimi çeken noktaları bu mesaja editleyerek koyacağım, eklememi düşündüğünüz şeyleri konuya mesaj atarsanız eklerim.

1- Üzerimizdeki hastalıkları, curseleri, kırıkları (magic --> active spells kısmında kırmızı yazıyla gösterilir karaktere negatif etki yaratır) nasıl geçiririz?

Hemen her şehirde temple tarzı ibadethaneler vardır, bunlardan birine gidin genelde ana katta dua edeceğiniz bir stone bulunur. Dua edin üzerinizdeki tüm negatif etkiler silinecektir.

2- Silahları seçmede sorun yaşıyorum, istediğim silah veya büyü gelmiyor takılı kalıyor.

Son çıkan oyun patchini yüklerseniz düzelecektir bu bir bug.

3- Savaşırken sürekli favorites ekranına dönmek zorunda kalıyorum ne yapmam gerekir?

Favorites ekranında büyü veya eşyalarınıza kısa yol ekleyebilirsiniz. Mesela fireboltun üzerindeyken 1e tıklarsanız, oyun içindeyken 1e tıkladığınızda elinize firebolt büyüsü gelir.

4- Oyunun main quest kısmını bitirince ejderler gelmeye devam edecek mi?

Evet

5- Ejderhalardan topladığımız dragonbone ve dragonscaleler ne işe yarıyor?

Smithing 100 seviyede dragon armorları yapmanızı sağlıyor. Ondan bunları satmak yerine herhangi bir sandıkta biriktirin.

6- Smithing'i 100 yapmanın kolay yolu nedir?

Iron dagger yapacaksınız sürekli. Skyrimdeki bütün blacksmithleri dolaşıp misc kısmından tüm iron ore, iron ingot ve leather stripsleri satın alın. İron oreleri smelterlerde iron ingot yapabilirsiniz. Her blacksmithde bulunan craft mekanizmasıyla 1 iron ingot ve 1 leather strips ile 1 iron dagger yapabilirsiniz. Yaklaşık 200 daggerden sonra 100 level olup dragon armorunuzu yapabilirsiniz.

7- Burayı nasıl geçeceğim?

Ağın içindeki adamdan goldenclaw'ı alıyorsunuz. O 3 bölmeyi ne yapacağınız goldenclawın üzerinde şekilli olarak gösteriliyor. Inventory'nizden goldenclawı görebilirsiniz. Mouse ile sağa sola çevirin ona göre sekmeleri döndürün

8- Sadece novice, apprentice gibi düşük seviye büyüler satılıyor, daha yüksek seviye büyüleri nereden bulacağım?

Oyundaki büyü satıcıları (books kısmında tome şeklinde satılır) level'ınıza göre satıyorlar büyüleri. Mesela destuction expert büyü almak istiyorsunuz, destruction skill seviyeniz 75 olmadan expert büyüler satılmayacaktır.

9- Büyülü silahım var ama şarjı bitti, sadece normal vuruyor artık. Nasıl dolduracağım?

İçinde ruh bulunan soulgemleri kullanmanız lazım. Inventory'den içinde ruh bulunan herhangi bir soulgemi aktif edip silahınızı seçtiğinizde tekrar şarj olacaktır. Soulgem doldurmak için çeşitli büyüler var. Düşman ölmeden önce büyüyü yaparsanız öldüğünde ruhu soulgeme geçecektir gibi.

10- Buraya nasıl ulaşacağım?

quote:

Ivarstead adinda bir kasaba var dagin sag tarafinda. Dagin etrafini dolasip once oraya git ve kucuk bi kopru gecerek daga dogru bir patika cikicak takip ediceksiniz yolu.

11- Darkbrotherhood'a nasıl katılacağım?

Önce herhangi bir inn'e gidin, oradaki oda kiralayan npc'ye son haberleri sorun. Bir tane çocuğun darkritual yaptığından filan bahsedecek. Veya riften'e gidin. Orada orphanege yani yetimhane var. Yetimhaneye gidin. Kadının teki 5-6 çocuğa nutuk çekiyor olacak kulak misafiri olun sonra çocuklarla konuşun. Sonra windhelm'de aretino residence'ye gidin, bir tane çocuk ritual yapıyor olacak. Onunla konuşun, kendinizi darkbrotherhood olarak tanıtıp yetimhanedeki nutuk çeken kadını öldürme görevini alın ve öldürün, sonra gidin çocukla tekrar konuşup görevi tamamlayın. Bundan yaklaşık 2 gün içinde size gizli "we know" yazan not gelecek. Herhangi bir yerde uyuyun yani yatakta rest yapın, darkbrotherhood lideri sizi kaçırmaya gelecek, sonra elleri bağlı olan 3 kişiyide öldürün, böylece artık kardeşliğe girebilirsiniz.

12- Nasıl evlenebilirim?

Amulet of Marayı takın, bu kolyeyi riftende 200 golda satın alabilirsiniz. Sonra evlenmeyi düşünen bayanlarla sohbet ederek evlilik konusunu açın ve evlenin. Evlenebileceğin NPC'lerin listesini buradan bulabilirsiniz.http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Marriage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWarrior -- 15 Kasım 2011; 18:05:59 >

• Eline sağlık hocam
  • 7. soruyu düzenlemek lazım. eğer oynayan kişi golden claw'ı almasına rağmen "bulmacalardan nefret ediyorum yehaa" diyerek forumda burayı geçmenin cevabını arıyorsa kişinin adresi alınır, en yakındaki forumdaş gider ağzını yüzünü bir güzel kırar. arkadaş bu oyun nesli ne hale gelmiş şunlarda bile takılıyorlar yahu, 6 tane ihtimal var 2 dakikada deneyecekleri yere 2 saat forumda cevap arıyorlar. ondan sonra oyunlar niye basitleşiyor, mallaşıyor diyoruz. basitleşiyor tabi bu tarz adamlara oyun yetiştirilmeye çalışılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

7. soruyu düzenlemek lazım. eğer oynayan kişi golden claw'ı almasına rağmen "bulmacalardan nefret ediyorum yehaa" diyerek forumda burayı geçmenin cevabını arıyorsa kişinin adresi alınır, en yakındaki forumdaş gider ağzını yüzünü bir güzel kırar. arkadaş bu oyun nesli ne hale gelmiş şunlarda bile takılıyorlar yahu, 6 tane ihtimal var 2 dakikada deneyecekleri yere 2 saat forumda cevap arıyorlar. ondan sonra oyunlar niye basitleşiyor, mallaşıyor diyoruz. basitleşiyor tabi bu tarz adamlara oyun yetiştirilmeye çalışılıyor.

Ben de şaşırdım ama forumda en az 20 kere sorulunca yapacak bir şey kalmadı
  • Cuk oturmuş konu sürekli genişletilsin bildiklerimizi ekleyelim , eline sağlık.
  • eline sağlık
  • bide nasıl kolay level atlanır
  • Eline sağlık
  • Ben de bir soru eklemek isterim, oyun içindeki kitapları mutlaka okuyun, harita açanlar görev ekleyenler level atlatanlar var, ama hangileri neye yarıyor bilmiyorum bilen varsa cevaplaması çok şugar olur
  • kitap okuyarak skill geliştirme olayı yeni bişey değil zaten.oblivion da vardı.gene etrafdaki NPC lerle konuşun.bazı skilllerinizi para karşılığında size öğreteceklerdir zaten bu olay da yeni değil.oblivion da vardı.yani skyrim e bakınca oblivion dan da kolay bir oyun olduğunu anladım.oblivionı kolay bulurken sykrim karşısında şaştım kaldım
  • Hocam performansa yardımcı olarak şeyleri de paylaşırsan sevinirim.İnternetim yok araştıramıyorum crysis2 yi nerdeyse full ayarlarda açan laptop bu oyunda can çekişiyor resmen.
  • Skyrim'de de Oblivion'daki gibi "Natural Mob" levelları karakter levelları ile paralel mi gidiyor?
  • arkadaş oyuun ne zaman box olarak çıkıyor??
  • Yarın (Çarşamba) D&R'larda satışa sunulması lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

3- Savaşırken sürekli favorites ekranına dönmek zorunda kalıyorum ne yapmam gerekir?

Favorites ekranında büyü veya eşyalarınıza kısa yol ekleyebilirsiniz. Mesela fireboltun üzerindeyken 1e tıklarsanız, oyun içindeyken 1e tıkladığınızda elinize firebolt büyüsü gelir.

Ya dediğinizi anlamadım yada yapamadım biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler
  • quote:

10- Buraya nasıl ulaşacağım?

quote:

Ivarstead adinda bir kasaba var dagin sag tarafinda. Dagin etrafini dolasip once oraya git ve kucuk bi kopru gecerek daga dogru bir patika cikicak takip ediceksiniz yolu.

Şahsen bende nasıl giderim diye düşünürken hiç uğraşmadan bodozlama dağa daldım yukarıdaki haritadaki gibiydi konumum oradan direk sağa doğru dağa zıplaya zıplaya çıktım. İşin ilginç yanı dağ ne kadar dik olursa olsun üzerinde koşup zıplayıp ilerleyebiliyorsun bu konuda bir kaç eksiklikleri var ama neyse zaten zor olsaydı dolanmak zorunda kalacaktım dediğin gibi. Vakti olmayan arkadaşlar benim yöntemimle 5 dakika'da dağa varabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeith -- 16 Kasım 2011; 14:33:47 >

• Arkadaşlar çoğu kişi bilmiyor Skyrim ile ilgili hertürlü mod,program,ss,forum paylaşımı yapılan dünyanın en iyi sitesi tesnexus tur. Sadece skyrim değil oblivion,morrowind dahil olmak üzere diğer elder scrolls oyunları, fallout3 ve new vegas serileri yani bethesdanın son zamanlarda çıkarmış olduğu tüm rpg oyunlara modlar,programlar bu siteye yüklenir. dragon age oyunu içinde modlar vardır.

Skyrim için çıkacak en baba modlar ve en faydalı programlarda buradan yayılacaktır bilginize. Direk skyrimle ilgili kısım skyrimnexus diye geçer.Nexusnetworkten diğer oyunlar için olan kısımlara ulaşabilirsiniz. Faydalı servislerinin çoğunu ücretsiz sunan devasa bir mod database sitesidir.Yıllardır takip ederim, oblivion ve fallout oyunlarından aldığım zevki katlamamı sağlayan modlara burada bulmuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi born2bemad -- 16 Kasım 2011; 15:15:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Hocam performansa yardımcı olarak şeyleri de paylaşırsan sevinirim.İnternetim yok araştıramıyorum crysis2 yi nerdeyse full ayarlarda açan laptop bu oyunda can çekişiyor resmen.

http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=123

bir incele derim.
  • Bir de bunun teknik sorunlar için olanının açılması lazım mouse sorunu yüzünden hala başlayamadım oyuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: wR

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

Ya dediğinizi anlamadım yada yapamadım biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler

Qya bas, cikan buyulerden birinin ustune gel herhangi bir sayiya bas. O buyuyu o sayiya kisayol olarak atamis oluyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.