Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (230. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
77
Favori
549.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten AGM aküye veya EFB aküye geçince normalde bunu bilgisayar ile tanıtmak gerekiyor ama kaç kişi uyguluyor. İnternetten araştırın ne gibi fark var iki akü arasında ona göre karar verin değer mi değmez mi. Ben olsam AGM ye o kadar para vermem. Geçen gün benim de akü bitti ama standart olandan Mutlu marka garantisi 3 ay önce bitmiş şimdi en ucuz aküyü taktım çünkü bunların ömrü kullanıma göre değişiyor o yüzden fazla para vermeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Zaten AGM aküye veya EFB aküye geçince normalde bunu bilgisayar ile tanıtmak gerekiyor ama kaç kişi uyguluyor. İnternetten araştırın ne gibi fark var iki akü arasında ona göre karar verin değer mi değmez mi. Ben olsam AGM ye o kadar para vermem. Geçen gün benim de akü bitti ama standart olandan Mutlu marka garantisi 3 ay önce bitmiş şimdi en ucuz aküyü taktım çünkü bunların ömrü kullanıma göre değişiyor o yüzden fazla para vermeye gerek yok.
    Platin marka efb 550 agm 820 dedi elektrikcim. Orjinali varta marka, nasıl 8 yıl dayandı enteresan. Varta marka taksam yine o kadar sağlam çıkar mi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mardini -- 30 Eylül 2020; 16:47:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mardini kullanıcısına yanıt
    Şans işi ve dediğim gibi kullanıma bağlı. Eğer kısa mesafe ve kısa süreli kullanılıyor ise ömrü kısa olur, eğer her gün ama uzun mesafe kullanılıyor ise daha uzun ömürlü olur ve kapalı garajda mı yoksa dışarıda mı duruyor bunlarda akü ömrü için etken. Karar sizin imkan meselesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan2471

Herkese merhaba Satılık 2014 Skoda Yeti aracım var değişensiz tramersiz ilan linkini bırakıyorum ilgilenen arkadaşlar ulaşabilir.https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-skoda-yeti-1-6-tdi-elegance-greenline/acil-degisensiz-tramersiz-dizel-yeti/13788245
    merhaba aracı bu fiyattan mı verdiniz? satma amacınız neydi memnun muydunuz acaba araçtan?
    ben de almayı düşünüyorum ama kararsız malum fiyatlar uçtu gitti. şimdi sizin araç 200'den fazla ederi vardır.

• Bende satmaya karar verdim 2011 model 92.000 km 1.2 tsi active otomatik aracım kaza yok değişen hiçbir parça yok açık mavi lansman rengi içinde hala ilk gün kokusu var desem inanın döşemeler ve iç plastik hala pırıl pırıl dışıda oldukça temiz boya görmedi bakımlı bir araç bunu satıp karoq veya koronda almayı düşünüyorum henüz hiçbir yere ilan vermedim.Bilgi olsun diye belirtmek isterim 2010 ve 2011 model tsi motorlar kronik arızalı mutlaka bir arıza çıkıyor veya çıkacaktır 5 yıl önce aracım 50.000 km iken bu nedenle motor gitti garanti de bitmişti servis kabul etmeyince çekyaya kadar mail attım sonunda bedelsiz olarak sıfır yeni motor taktılar şu an sorunsuz olarakta kullanıyorum o nedenle aracın km si 42.000 sayılır diyebilirim fiyat olarakta 150.000 tl düşünüyorum binici için 10 numara araç desem yalan olmaz dh kullanıcılarının ciddiyetine inanarak önce buraya yazıyorum satış sitelerine yazıpta uğraşmakta istemiyorum çünkü gerçekten aracım çok temiz ve tamda biniciye layık bir araç hayırlısı olsun.

• Merhaba arkadaşlar, 2017 model Skoda yeti 1.4 benzinli otomatik 30 binde arabamı her zaman orjinal servise götürürdüm. Orjinal servis bu sefer 1400 TL deyince, farklı bir servis de yağını Filtre değişimini yaptırdım. En son çıkarken ustaya balata da sıkıntı var mı diye bakar mısın dedim, ön balata bitmek üzere 1-2 güne ses gelmeye başlar dedi. Tamam dedim fiyat aldım 350 400 TL arasında tutar dedi.

Bu arada orjinal ön balata bulabilir miyim diye başka bir tanıdığa sordum, yok bulamazsın orjinal sadece orjinal servis de olur dedi.

Bana yardımcı olmak için o da bir tanıdığına sorup fiyat aldı, 130 TL valeo marka var, bosch de var ama ben sana valeo yeterli gelir derim dedi.

Tamam dedim, ürünü aldık ve farklı bir yerde 50 TL ye montaj ettiler ama bir kaç saat sonra fren yaparken ıslık sesi gibi ses gelmeye başladı!

Siz değerli arkadaşlarıma sorularım.

1. Gerçekten orjinal Skoda yeti 1.4 benzinli otomatik 30 binde otomobilin orjinal ön balatasını bulamaz mıyım?

2. Bu ses normal bir ses mi niye yapar?

3. Valeo marka balata nasıl yeti ile uyum sağlar mı?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

• Mylove kullanıcısına yanıt

Balata yeni takıldığı için ses yapar bir süre, ama sonra kesilir ses.

• quote:

Orijinalden alıntı: K@TiP

Balata yeni takıldığı için ses yapar bir süre, ama sonra kesilir ses.

Teşekkür ederim arkadaşım. Rica etsem şu 3 soruya cevap verebilir misiniz.

Bildiğim kadarına cevap verdim, orjinal baltayı marka modeline bakar internetten araştırsın ya da servisten alırsın, valeo marka balata iyi mi değil mi bunu ustalar bilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

1 Orijinal balata bulunur eğer araştırılır ise

2 Balata yeni olduğu için diske uyum sağlaması gerekiyor ve belli bir süre ses yapabilir eğer balata sert ise o da yapar.

3 Valeo marka olarak iyi ama her araçta aynı performansı vermiyor genelde TRW kullanıyorlar.

30 bin km de balataların bitmesi çok garip benim aracım da 1,4 tsi ve 55 bin km oldu ama balatalar daha yarıya ancak geldi. Üzerindekiler orijinal Bosch

• K@TiP kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim arkadaşım..

• mşah kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim arkadaşım..

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

1 Orijinal balata bulunur eğer araştırılır ise

2 Balata yeni olduğu için diske uyum sağlaması gerekiyor ve belli bir süre ses yapabilir eğer balata sert ise o da yapar.

3 Valeo marka olarak iyi ama her araçta aynı performansı vermiyor genelde TRW kullanıyorlar.

30 bin km de balataların bitmesi çok garip benim aracım da 1,4 tsi ve 55 bin km oldu ama balatalar daha yarıya ancak geldi. Üzerindekiler orijinal Bosch

Balata bitmesi konusunda acaba kandırıldım mı diye düşünüyorum 😊

Eğer balatanın pahlı kısmı bitti ise değişim normal ama hala vardı ise boşuna değişmiş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 13 Ekim 2020; 19:17:47 >

Teşekkür ederim arkadaşım.

orjinali ne marka acaba bilen var mı?

silecek, akü, yağ, buji ve balata gibi sarfa uğrayan parçalarda, orjinal ürünler tek bir marka olmaz.

oem (orjinal ürün üreticisi) olarak, araç üreticisi tarafından belirlenmiş parça imalatçılarının ürünleri, orjinal parça olarak kabul edilir.

fren balatalarında da durum böyledir. brembo, bosch, trw gibi markaların ürünleri orjinaldir.

• Merhaba. 2011 1.2 tsi dsg aracım var. Km 148 bin. Aracı yaklaşık 20 bin km lpg ile kullandım. Tam istediğim tasarrufu da yapmadı, en son performans sorunları ve "silindir yanma kesintisi", "katalizör etkisi düşük" vs arızaları verdi ve lpg'yi söktürdüm. Diğer arızaların hepsi silindi ama "katalizör etkisi düşük" P042000 hala silinse de tekrarlıyor. Bu arıza nasıl giderilebilir, bilgisi olan var mı? Oksijen sensörü bozulmuş olabilir mi? Katalitik konvertör çok anormal pahalı bir aksam. Şu anda benzinde de performans sorunu yok aracın. Lpg zamanında geçici olarak verdiği arıza listesini ekliyorum. Şu an sadece P042000 var.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmazer_a -- 26 Ekim 2020; 12:6:7 >

• yilmazer_a Y kullanıcısına yanıt

1,2 tsi lerde buji ve buji kablosu sorunu sık yaşanıyor. Buji başları ve buji kablosu pipo iç kısmı oksitlenme yapıyor önce onları kontrol edin

Buji kablosu değişti 4-5 bin önce. Gaz kelebeği son 30 binde 2 sefer temizlendi. Bujiler de daha 30 bin kmlik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yilmazer_a Y kullanıcısına yanıt

Sensörlerin yerini değiştirin eğer arızayı yine aynısı verirse ona göre değişim yaparsınız.

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.