Şimdi Ara

SİZ SORUN TP-LINK CEVAPLASIN (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.812
Cevap
98
Favori
292.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Mercusys ME30 modelini aldım evdeki 5 ghz bağlantısını dağıtmak için. Kurulumu videolara göre başarılı bir şekilde yaptım. Fakat her seferinde pc extender ın kurmuş olduğu ağı görmesine rağmen bağlanmıyor ve hata veriyor. Bazen de bağlanıyor fakat internete bağlanmıyor. Bu sorun sadece Windows Pc de oluyor. Pc direkt modemin yaydığı 5 ghz bağlantıya rahat bağlanıyor ve herhangi bir kopma olmuyor fakat ne hikmetse Mercusys ME30 un yaydıığı 5 ghz yayınına bağlanmıyor veya nadiren bağlandığında da 10 sn internete bağlandıktan sonra internete giriş yapamıyor. Web sitesindeki son firmware i yükledim ama maalesef hiçbir şeklide çözüm olmuyor. Android cihazlardan sorunsuz bağlanıyorum ama Pc den bağlantıda problem yaşıyorum. Bir tavsiyeniz çözümünüz varsa iyi olur yoksa cihazı iade edeceğim.

• X20-dsl de "reply to arp request if the target ip address is identical to local adress" özelliği yok mu ?

• Merhaba. Acaba wr844n router ile tp-link modem ile kablosuz şekilde bağlantı yapıp tivibu ev cihazıma kablolu olarak bağlasam tivibu çalışır mı?

• merhaba @TP-Link Türkiye

Tapo C200 sahibiyim telefonuma uygulamayı yükleyip kamera kurulumunu tamamladım buraya kadar bir sorun yok ama benim telefonumun haricinde eşimin telefonundan da kameraya tam erişim olsun istiyoruz ancak sadece görüntü aktarımına izin veriyor konuşma özelliğine izin vermiyor. kamerayı paylaştığım kişiye nasıl tam erişim verebilirim en azından konuşma özelliği aktif olmalı.

• Merhaba sayın @TP-Link Türkiye ,

Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1)Archer VR1200 modeme sahibim. Hatta sorun tespit edilememesine rağmen sürekli artan crc sorunum mevcut. Bunun yazılımsal olduğunu düşünmekteyim. Altyapı servis sağlayıcı tarafından kontrol edildi ve ev içi tesisat yenilendi. Bunun için bir güncellemeyi düşünüyor musunuz?

2)Archer VR1200'de sadece 2.4Ghz bağlantıda DHCP sunucusu ip atayamıyor bağlı olan cihazlara. Cihazların Wifilerini aç kapa yapmadan düzgün bir şekilde çalıştıramadım. Bunun için cihazlara statik ip tanımladım ancak sorunu tam olarak çözemedim. 192.168.1.X gibi bir ip almaları gerekirken cihazların 169 ile başlayan saçma bir ip alıyorlar. Bu durum sadece 2.4Ghz de mevcut 5Ghz ve Ethernet bağlantısında herhangi bir sorun yok. Bunu nasıl çözebilirim?

3)Son olarak evim geniş ve Wifinin odalar arası geçişlerde kopmaması için AP'ler almayı düşünüyorum Roaming destekli. Bu modemle örneğin TP-Link RE315 alsam 2 tane farklı odadan ethernet üzerinden bağlayıp aynı SSID ve şifre ile yapılandırsam bağlantı noktaları arasında geçişlerde sorun yaşar mıyım? Evim 2 katlı her kat 150m2.

Cevaplansanız sorularımı özellikle 3. soruyu cevaplarsanız sevinirim.

• Kolay gelsin
  • 9970 modeme bağlı bir pc ye, dış internetten ssh ile nasıl erişebilirim? Merak etmeyin sorumluluk bende. Public key kullanacağım. Sıkıntı yok.
  • TP-LINK VC220-G3u model modem kronik sorunlu, herkes şikayetçi. Bölgedeki kişi sayısı azken hatalar (pks) değeri artmıyordu

ama bölge kalabalık olunca konuda belirtilen sorun bende de olmaya başladı. Şuan günde 5-10 kere modemi resetlemek gerekiyor

ttnet internet bağlar bu modemi verdiği için çok kişiye kötü reklamınız oluyor millet kablodan mı, kutudan mı derken haftalarca aylarca

uğraştıktan sonra sorunu TP-LINK modemden kaynaklandığını anlıyor ve bir daha bu modemi kullanmak istemiyor.

Belki haberiniz yoktur bilgi vereyim dedim.

https://forum.donanimhaber.com/tp-link-vc220-g3u-modem-ana-konu-hiz-sorunlari-yazilim-guncellemesi-geldi--146757095

• Merhaba

Ttnet alt yapısında turk.net fiber kullanıcısıyım.
    Ttnet’in verdiği ZTE fiber modemi kullanıyorum fakat veriminden çekiminden memnun değilim.

Elimde fiber destekli olduğunu düşündüğüm TPLINK VR 600 V2 var
    Kurulum yaptığımda bağlantı sağlayamıyorum TTNET başka modem kullanılmasını engelliyor diye yazı okudum. Bunu doğruluk payı var mıdır varsa tplink modemi kullanmam için ne yapmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakxxx

Merhaba

Ttnet alt yapısında turk.net fiber kullanıcısıyım.
    Ttnet’in verdiği ZTE fiber modemi kullanıyorum fakat veriminden çekiminden memnun değilim.

Elimde fiber destekli olduğunu düşündüğüm TPLINK VR 600 V2 var
    Kurulum yaptığımda bağlantı sağlayamıyorum TTNET başka modem kullanılmasını engelliyor diye yazı okudum. Bunu doğruluk payı var mıdır varsa tplink modemi kullanmam için ne yapmam gerekiyor?
    Merhabalar, elinizdeki modemleri bilmiyorum ama tp linki Router olarak demeyebiliyor musunuz. Yani tüm ağ trafiğini (kablolu+kablosuz) tp link yapacak şekilde ayarlamaktan bahsediyorum. Tp link olanda WAN girişi mevcut mu?
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    ZTE modemi kaldırdım ZTE deki wan kablosunu tplink vr600 e taktım kurulum yaptım kullanıcı adı şifre girdim kurulum bittiği zaman internet bağlantısı gelmedi.

Zamanında zte modemi kurmaya gelen arkadaşlarda başka modem kullanamayabilirsiniz demişti ayrıntı vermedi.

Açıkcası router olarak denemedim yani diyorsunuzki modem sabit kalsın tplinki router olarak kur denerim onuda.

Bu zte modem ttnet verdi.

SİZ SORUN TP-LINK CEVAPLASIN

Bu da vr600 lan/wan mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakxxx -- 12 Haziran 2022; 19:55:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakxxx

ZTE modemi kaldırdım ZTE deki wan kablosunu tplink vr600 e taktım kurulum yaptım kullanıcı adı şifre girdim kurulum bittiği zaman internet bağlantısı gelmedi.

Zamanında zte modemi kurmaya gelen arkadaşlarda başka modem kullanamayabilirsiniz demişti ayrıntı vermedi.

Açıkcası router olarak denemedim yani diyorsunuzki modem sabit kalsın tplinki router olarak kur denerim onuda.

Bu zte modem ttnet verdi.

Bu da vr600 lan/wan mevcut

Aynen dediğim gibi hocam. Kurulu düzeni bozmayın, zte nin Router modu vardır muhtemelen. Zte yi Router moduna ve Wi-Fi kısmını pasif hale getireceksiniz. Ardından zte lan çıkışından çıkıp tp link in WAN girişine girilip kablosuz ayarlarını yaptınız mı 10 dk da kullanıma hazır
  • Merhabalar, TP-link TL-PA4010P KIT AV 600 Versiyon 5 Powerline kullanıcısıyım,

ADSL Hattım da kullanırken (16mb 1upload) Powerline hız kaybı yaşamadan sorunsuz alıyordum. VDSL Altyapıya geçiş yaptım (50 mb 8 Upload) artık Powerline da hız kaybı yaşıyorum. Yaşadığım hız kaybı anlayış karşılanacak bir kayıp değil tam olarak wifi adaptör ile 49 Download alırken Powerline ile bu 7ye düşüyor arada 42 Mblik bir kayıp var.

Upload da herhangi bir kayıp yok, powerline ile vdsl de 8 upload alabiliyorum.

Daha hızlı sorunun çözülmesi için aşağıdaki bilgileri veriyorum.

Evet iki powerline da ana prizlere takılı. Herhangi bir uzatıcı prize takılı değil.

Evet ikisinin de arkasındaki model numarası aynı.

Evet V5 Firmware indirip uygulamadan güncelledim iki cihazı da. (4010PV5_1.4_LED_EN50561.pib , mac-release-X.nvm)

Evet tekrar kurulum yaptım.

Cat 5 kablo kullanıyorum.

Benim şahsi düşüncem Asus Modem kullandığım için böyle bir kayıp yaşıyorum. Kullandığım modem dsl n16. Modem de taktığım port ile arayüzde seçtiğim portta aynı.

Benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Tek denemediğim TP Link modem ile powerline ı denemedim.

Bir diğer örnek ise arkadaşımın başına geldiği için teknik bir sorun olduğunu düşünüyorum.

100 MB İnternet hızına sahipken powerline ile kayıpsız bu hızı alıyordu fakat kendisi 1gb download 1gb upload'a geçtiğin de aldığı kayıp 800 900 mblık bir kayıp olmuştu. Kendisi de modem değiştirdi.

Ben de TP link modemi satın alıp denemek isterim fakat bütçem el vermiyor. Başka bir sorun olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tdogag -- 14 Haziran 2022; 22:39:59 >
  • TP-Link Türkiye kullanıcısına yanıt

Merhaba. Tp link VR 400 v3 kullanıyorum. 1 adet router ile one mesh sistemi aktif. Eve fiber çekiliyor. Modemi repeader moda alsam aynı şekilde one mesh sistemim çalışmaya devam eder mi?

• VgrooveR kullanıcısına yanıt

Bir engelleme yok kardeş, ben keenetic ile kullanıyordum mac adresi girmeme gerek kalmadan. Siz diğer modemin mac adresini kullanmak istediğiniz modeme girin çalışır ;)

• Yeni model tp link modemlerde (vr400 v3 benimkisi) mac klonlama var mı acabA?

• tp-link'i bir konuda eleştirmek istiyorum.

bir tp-link ürününe ait version çeşitliliği konusunda, liderlik sanırım tp-link'de olmalı.

300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router TD-W8960N (v1,3,4,5,6,7, v8)

yukarıda örneğini verdiğim ürün için v2 hariç, tam 7 versiyonu var. son kullanıcı bu ürünü internetden almaya kalksa, almak istediği ürünün kendisine gelişinde sizce versiyon problemi yaşar mı yaşamaz mı? misal vr400 almak istiyorsunuz v3 mu-mimo teknolojili ama size gönderilen v1 veya v2 versiyonu oluyor. ondan sonra iade prosedürü ile uğraş dur. v2, v3, v4 bunu anlayabiliriz ama bir ürüne ait v8' e kadar versiyon tanımlanmış olmasını, tp-link'in yabancı mühendisleri nasıl yorumluyor acaba? ben bu durumu başarısızlık olarak algılıyorum. yani bir şey yapmak istiyorlar ama yapamıyorlar sanki.. bir nevi anakartlardaki versiyon farklılıkları gibi. örneğin ethernet özelliği yok v1 ethernet özelliği var v2 benzeri örnekler verilebilir. gereksiz bir acelecilik gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 30 Haziran 2022; 0:45:33 >
  • Tp link vc220 g3 turk telekom modem her gun binlerce hata logu kaydi olusturuyor ve bu modemi gunde 5 kez resetlemek zorunda kaliyoruz buna neden bir cozum bulmuyorsunuz.turk telekom modemi 2 defa degisti butun modemler sorunlu uretim hatali
  • Merhaba. Kablonet kullanıcısıyım ve yatak odamda sinyal alamıyorum. tp-link'in sinyal genişleticileri modemimle uyumlu mudur? Uyumluysa hangi modeller? Teşekkür ederim.

@TP-Link Türkiye

• cozep kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

VC220-G3u/VC220-G2u modeli yeni nesil WiFi destekli VDSL modem, Türk Telekom kullanıcıları için özel üretilmiş bir üründür ve sadece İnternet başvuru ve tarife yenilenmelerinde verilebilmektedir. Modemin yönetimi ve güncelleme işlemi sadece Türk Telekom’un sunucuları üzerinden yapılmaktadır. Talebiniz için 444 1 444 Türk Telekom çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz

saygılarımızla

TP-LİNK Türkiye
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.