Yarbay
26 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
42 üye
Görüntülenme
Toplam: 868 (Bu ay: 1)
Gönderileri

TP-Link, hem ev hem işyerleri için uygun 10G bit bağlantı desteği sunan dört yeni ağ anahtarını (switch) satışa sundu. Bu modeller arasında 8K IPTV, online oyun uygulamalarını seven ev kullanıcıları için uygun ürünlerin yanı sıra yönetilebilen ve Omada SDN destekli kurumsal ağ anahtarları da bulunuyor.


7 Eylül 2021 – Ağ pazarında hem ev hem işyerleri için geniş ürün yelpazesine sahip olan ve tüketicilere bol seçenek sunan TP-Link®, 10Gbit yüksek bağlantı desteğine sahip dört yeni ağ anahtarını (switch) satışa sundu. İkisi yönetilemeyen ve hem ev hem küçük ofisler için uygun olan modellerin diğer ikisi ise yönetilebilen ve Omada SDN desteğine sahip.

Ev ve küçük ofisler için uygun olan, yönetilemeyen iki yeni ağ anahtarından TL-SX105 modeli 5, TL-SX1008 modeli ise 8 girişe sahip. Online oyuncular, 8K IPTV gibi yüksek bağlantı isteyen ev kullanıcıları için uygun olan bu ağ anahtarları, yönetilmeleri gerekmediğinden küçük ve orta ölçekli işletmelerin de tercih edeceği modeller. 10G sunucu, 10G NAS, oyun bilgisayarı, işistasyonu gibi cihazları yüksek hızda ağa dahil etmeyi sağlayan bu ağ anahtarları, tüm cihazlar için en ideal performansı akıllı bir şekilde ayarlayabiliyor. Oyunseverler için rakipsiz hız ve düşük gecikme sunan ürünler, QoS ile oyun trafiğini önceliklendirme olanağı sunuyor.

Wi-Fi 6 destekli yönlendiriciye sahip kullanıcıların özellikle tercih edebileceği bu ağ anahtarları, Wi-Fi 6’nın gücü ve bant genişliğinden tam olarak yararlanmayı sağlıyor. Fansız tasarıma sahip olan modeller, bu sayede sessiz çalışıyorlar ve hem ev hem iş ortamları için uygunlar. Dayanıklı metal kasası olan ürünler, masaüstünde kullanılabildikleri gibi istenirse duvara da monte edilebiliyorlar. Isıyı yayan tasarımları sayesinde aşırı ısınma sorunu oluşturmuyorlar.

Tak ve çalıştır özellikli bu iki yeni ağ anahtarı, bir teknisyene ihtiyaç gerektirmeden kurulup çalışır hale geliyorlar. Mevcut Gigabit Ethernet ağ altyapılarına doğrudan bağlanabilecek şekilde tasarlanmış olan ürünler standart Cat5e Ethernet kablolarıyla beş kat daha yüksek hızları garanti ediyorlar. Cat6a ya da daha yüksek hızlı kablolarla 100 metreye kadar 10G bağlantı sağlıyorlar.Omada SDN destekli, yönetilebilen 10G ağ anahtarları
TP-Link, 10G destekli, yönetilebilen iki yeni ağ anahtarını da satışa sundu. TL-SX3008F modeli 8 girişe, TL-SX3016F modeli ise 16 girişe sahip. Her boyuttaki kurumsal kullanıcılar için ideal, yüksek bağlantı desteği sunan bu ağ anahtarları, TP-Link’in yüzde 100 bulut destekli Omada SDN yönetim yazılımı ile de uyumlu ve Omada SDN ağlarına kolaylıkla dahil edilebiliyorlar. Ayrıca bu yazılım cihazların yönetimini de kolaylaştırıyor. Sadece ağ anahtarları değil, Omada SDN ağına dahil tüm TP-Link ağ ürünleri her yerden, her zaman, bulut üzerinden kolayca yönetilebiliyor. Bu da işletmelere esneklik ve kullanım maliyeti açısından avantaj sağlıyor.

Kolay kurulup yönetilebilen bu yeni ağ anahtarları aynı zamanda güçlü güvenlik özelliklerine de sahip. Entegre IP-Mac-Port Binding, ACL, Port Security, 802.1X kimlik doğrulama gibi sistemlerle ağı ve verileri güvende tutmayı sağlıyorlar.

İşletmeler, kampusler, ISP’ler için güvenilir ve verimli bir ağ oluşturmayı sağlayan TL-SX3008F ve TL-SX3016F ağ anahtarları L2 ve L2+ özelliklerini destekliyor. Kurumsal düzeyde QoS, IGNP Snooping vb desteğiyle yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve sağlam bir ağ oluşturmak için ideal olan yeni ağ anahtarları yıldırım hızında 10G ile tam fiber anahtarı olarak görev yapıyorlar.

Ürünlere ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/business-networking/unmanaged-switch/tl-sx105/ https://www.tp-link.com/tr/business-networking/unmanaged-switch/tl-sx1008/https://www.tp-link.com/tr/business-networking/omada-sdn-switch/tl-sx3008f/https://www.tp-link.com/us/business-networking/omada-sdn-switch/tl-sx3016f/

TP-Link, evdeki mevcut elektrik hattını kullanarak her odaya sorunsuz, güvenli ve güçlü internet taşımayı sağlayan powerline adaptör ailesine yeni bir üye ekledi. TL-WPA7617 model adlı ürün hem kablosuz hem kablolu bağlantı desteğine sahip ve her iki bağlantıda yüksek hız sunuyor.

31 Ağustos 2021 – Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim evlerde her odada güçlü internet ihtiyacını çok daha önemli hale getirdi. Bu soruna çözüm için farklı ağ ürünleri bulunuyor. Bunlar arasında yer alan powerline adaptörler, en kesin çözüm sağlayan ürün gruplarından biri. Evlerdeki elektrik hattını, interneti de taşıyan bir hat haline getirmeyi sağlayan bu ürünler, bu sayede priz olan her yere güçlü, kesintisiz ve güvenli bir şekilde interneti taşıyor.

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri ve çok geniş ürün portföyüne sahip olan TP-Link®, yeni bir powerline adaptör kitini Türkiye’de satışa sundu. TL-WPA7617KIT model adlı üründe iki adet adaptör bulunuyor ve hem kablosuz hem kablolu bağlantı desteği sunuyor. AC destekli olan ve toplamda 1200 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilen ürün, Gigabit Ethernet bağlantı noktası sayesinde kablolu bağlantıda da yüksek hız sağlıyor.Kolay kurulum, istikrarlı ve güçlü bağlantı
Katlı evler de dahil her tür yapı için uygun bir ağ çözümü olan powerline adaptörlerin kurulumu son derece kolay. TL-WPA7617KIT’de yer alan adaptörlerden biri modeme Ethernet kablosu ile bağlanıp elektrik prizine takılıyor. Bu işlem sonucunda evin elektrik hattı, artık modemden gelen internet bağlantısını da taşıyan bir hat haline geliyor. Bundan sonra ikinci adaptör, ağa bağlanmak istenen noktadaki bir prize takılarak o bölgede WiFi bağlantısı sağlanıyor. İster evin en ucundaki oda, ister katlı evlerde farklı bir kattaki bölüm fark etmiyor; 300 metrelik bir elektrik hattı içinde (aynı fazda olması gerekli) her yere internet taşınabiliyor. İkinci adaptörün takıldığı yerde WiFi ağı oluşturulabildiği gibi, bu adaptörün Ethernet girişine kablo ile cihazlar bağlanarak da ağa dahil olabiliyor. HomePlug AV2 teknolojisine sahil olan ürün sayesinde istikrarlı ve yüksek hızlı bir ağ (hem WiFi hem kablolu) oluşturuluyor.

TL-WPA7617KIT powerline adaptör sayesinde hem evin her yerinde WiFi’a erişim sağlanıyor, hem de yüksek bağlantı hızı gerektiren uygulamalar sorunsuz olarak çalıştırılabiliyor. HD yayın, çevrimiçi oyunlar, büyük dosya indirimleri gibi işlemler ister kablosuz ister kablolu olarak sorunsuzca yapılabiliyor.

Tek dokunuşla WiFi yapılandırması mümkün olan ürün, WiFi Klon düğmesine basıldığında kablosuz ağ adı (SSID) ve parolası anında kopyalanıyor. Ayrıca ağa bağlı bir powerline adaptörün WiFi ayarlarında bir değişiklik yapıldığında otomatik olarak tüm powerline ağında bu değişiklik uygulanıyor; tek tek elle her adaptörün ayarının yapılması gerekmiyor. Kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan bu özelliklerin yanı sıra Android ve iOS destekli tpPLC uygulaması ile akıllı telefonlarda tüm powerline’ların yönetimi de kolayca yapılıyor. İster Misafir Ağı oluşturma, ister bağlı cihazları denetleme her tür ayar, her yerden yapılabiliyor. İkinci adaptör üzerinde yer alan priz girişi de bu modelin kullanıcılara sağladığı avantajlardan bir başkası. Adaptörün takıldığı priz yerine yedek bir priz daha sunulmuş oluyor.

Her odada sorunsuz internet bağlantısı sağlayan ve farklı powerline adaptörlerde de uyumlu olan TL-WPA7617KIT’in tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 103 USD olarak açıklanıyor.

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/powerline/tl-wpa7617-kit/

TP-Link’in Mesh ev ağı ailesi olan Deco serisine son olarak modem de eklendi. Böylece bir evin internet konusundaki tüm ihtiyacı Deco ailesiyle çözülebilir hale geldi.

23 Ağustos 2021 – Evlerdeki farklı internet sorunları için etkili çözümlerden biri Mesh WiFi ağı oluşturmak. Aynı ağ adı ve şifresi ile evin içinde gezinirken dahi kesintisiz bir internet sağlayan Mesh WiFi ağları,
hem güçlü bir bağlantı, hem daha geniş kapsama alanı sunuyor. TP-Link’in Mesh ev sistemi olan Deco ailesi, aynı zamanda güçlü güvenlik özelliklerine de sahip.

Yakın zamana kadar TP-Link Deco ailesi, yönlendirici (router), menzil genişletici (range extender), powerline özellikli olmak üzere zengin model seçeneğine sahipti ama ‘modem’ ailenin eksik üyesiydi. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan WiFi 6 destekli Deco X20-DSL modem ile Deco ailesi bu eksikliği giderdi ve tamamen Deco modellerinden oluşan bir ev ağı kurmak mümkün hale geldi. Mevcut Deco kullanıcıları da modem yenilemek istediklerinde Deco X20-DSL’i tercih ederek Mesh WiFi ağlarını çok daha güçlü hale getirebilecekler ve tek bir uygulama ile (Deco uygulaması) tüm ağı kontrol edebilecekler.

TP-Link, Deco Mesh ailesini sürekli geliştirdi, yeni ve farklı ihtiyaçlara, bütçelere uygun modeller ile aileyi zenginleştirdi. Bunun yanı sıra farklı özellikli modeller de sundu. Menzil genişletici ya da powerline adaptör özellikli Deco modelleri oluşturuldu. Tüm Deco’ların birlikte sorunsuzca kullanılabilmesi, kullanıcılara ağı genişletirken esneklik sağlıyor. Örneğin Deco M5 modeli ile Mesh ağı oluşturan bir kullanıcı, bir süre sonra bu ağa menzil genişletici olan Deco M3W’yi ya da biri menzil genişletici olan Deco E3 paketini ekleyebiliyor. Android ve iOS destekli Deco uygulaması üzerinden yeni eklenen Deco modellerini ağa eklemek de çok kolay, bir uzmanlık gerektirmiyor.

Deco modem, ne artı sağlıyor?
Modem olarak da bir Deco modelinin tercih edilmesi başta hız olmak üzere kullanıcılara pek çok avantaj sağlıyor. Modem üyesi eksikken de son derece sağlıklı bir Mesh WiFi ağı oluşturmak mümkündü. Ancak modemin WiFi gücü Deco’ların gerisinde kalabiliyordu. Şimdi Deco X20-DSL ile bu sorun ortadan kalktı. WiFi 6 teknolojisine sahip olan Deco modem, çok daha hızlı, istikrarlı ve geniş kapsama alanlı bir ağ oluşturmayı sağlıyor. Deco Mesh ağının gerçek gücü ve performansı, modemin de eklenmesiyle ortaya çıkıyor.

Ayrıca tüm Deco’lar Deco uygulamasıyla akıllı telefonlar üzerinden, her yerden kontrol edilebiliyor. Modem de Deco ailesinden olduğunda tüm ev ağı tek bir uygulama üzerinden izlenebiliyor, her tür ayarı, kontrolü yapılabiliyor. Modem ayarı için ayrı bir uygulama ya da arayüz kullanılması gerekmiyor. Bu da kullanıcılara ciddi bir avantaj sağlıyor.

TP-Link, Deco ailesini geliştirmeye devam ediyor. Sürekli yeni modeller ile seçenek oluşturulurken ürün grubu olarak da zenginleştiriliyor. Örneğin Deco modem konusunda da kullanıcılara yakında seçenek sunulacağı bildiriliyor.

Deco ürün ailesi hakkında ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/deco/

TP-Link’in Omada serisi ağ çözümleri, sağladıkları pek çok avantajla kurumların tercihi oluyor. Hem iç hem dış mekan, geniş ürün ailesi ile Omada ağ çözümleri, her boyutta işletmeye uygun.

9 Ağustos 2021 – Kurumsal ağ projelerinde ciddi atılım yapan TP-Link®’in bu başarısında kurumlara her yönden avantaj sağlayan Omada serisi ağ çözümlerinin payı büyük. Son derece kolay kurulan, hem satın alma hem kullanım maliyetlerinde avantaj sağlayan, bol model seçeneğiyle her boyutta işletmeye hitap eden Omada ağ çözümlerini tercih eden kurum sayısı sürekli artıyor. Öyle ki Kovid salgını nedeniyle kurumsal ağ projelerinin azaldığı 2020 yılında, TP-Link kurumsal ağ ürünlerinin satışları yüzde 36 arttı.

Bu yılın ilk yarısında da Omada ağ çözümleri ile farklı büyüklükte, farklı sektörlerde pek çok kuruma ağ projesi gerçekleştirildi. Muğla’daki Stratonikeia antik kentinden Sabancı Üniversitesi lojmanlarına, Bursa’daki Central AVM’den Anagold Madencilik’e, Ordu Stadyumu’ndan Kocaeli Nesibe Aydın Okulları’na, Kemer Zigana Port Resort Otel’e kadar pek çok farklı ağ projesinde TP-Link ürünleri tercih edildi.Kolay kurulum, her yerden kolay yönetim
TP-Link Omada serisinde erişim noktaları (access point), ağ anahtarları (switch), yönlendiriciler (router) ve denetleyici donanımları yer alıyor. Her boyuttan kurumun ihtiyacına ve bütçesine uygun ağ çözümü bu ailede yer alıyor. Şık tasarımları, güçlü özelliklerinin yanı sıra kurulumları son derece kolay olan ürünler, hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda kesintisiz bir ağ oluşturuyorlar.

Satın alma maliyetleri uygun olan bu ürünler, aynı zamanda Omada Kontrol Yazılımı sayesinde son derece kolay olarak yönetilebiliyor. Bulut destekli bu ücretsiz yazılım ile yüzlerce erişim noktası tek bir cihazdan ya da akıllı telefon uygulamasından denetlenip her tür ayarı yapılabiliyor. Bu da kuruluşlara ağ yönetimi maliyetinde ciddi bir tasarruf sağlıyor. Ayrıca cüzzi bir ücrete sahip olan ve yüzde 100 bulut tabanlı Omada SDN yazılımı ile sadece erişim noktaları değil, ağa bağlı tüm TP-Link cihazları (yönlendiriciler, gateway’ler, ağ anahtarları) tek bir cihazdan yönetilebiliyor.

Gelişmiş teknik özelliklere sahip olan Omada ailesinde WiFi 6 ve mesh destekli modeller de yer alıyor. Kurumların ihtiyacı olan güvenlik özellikleriyle de donatılmış olan cihazlar ile hızlı, güçlü ve güvenli kurumsal ağlar oluşturuluyor.

TP-Link, her geçen gün gelişen kurumsal ağ çözümleri ve her biri alanında ciddi deneyime sahip Türkiye geneline yayılmış güçlü çözüm ortaklarıyla kurumlara anahtar teslimi ağ projeleri gerçekleştiriyor.

TP-Link kurumsal ağ çözümlerine ilişkin ayrıntılı bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/business-networking/

TP-Link’in akıllı ev ürünleri markası Tapo’nun yeni, eğlenceli bir modeli daha geliyor. Yakında Türkiye’de satışa sunulacak Tapo L900 model adlı akıllı ışık şeridi ile evler renklenecek.

8 Ekim 2021 – TP-Link®, Tapo markalı akıllı ev ürünlerine yeni ve eğlenceli bir model ekliyor. Yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan Tapo L900 akıllı ışık şeridi, evleri renklendirecek. WiFi destekli ve hem Tapo uygulaması üzerinden hem de sesle çalıştırılabilen akıllı ışık şeridinin kullanımı son derece kolay.

Tapo L900, başka herhangi bir cihaz gerektirmeden, doğrudan WiFi’a bağlanarak çalışır duruma geliyor. İstenilen ölçüde kesilebilen ve sağlam bir çek-yapıştır bantla istenen yere takılan ışık şeridi, çok renkli ve üzerindeki LED ampuller benzerlerine oranla yüzde 20 daha parlak. Bu LED ampullerin kullanım ömürleri de rakiplere oranla daha uzun. Beş buçuk yıldan daha fazla (50 bin saat) kullanım için üretilen ampuller, maksimum 2100 ışık şiddetindeler.

Akıllı ışık şeridi ile evlerin her odası farklı renkte ışıklandırılabiliyor ya da farklı ambianslar için farklı renkler seçilebiliyor ve bunlar kaydedilebiliyor. Daha sonra örneğin film izlerken bu ambians için yapılan kayıt seçiliyor. 16 milyon canlı renk sunan Tapo L900, ayrıca sıcak beyaz, soğuk gün ışığı gibi seçeneklere de sahip. Programlanabilen ve zamanlayıcı özellikleri olan ürünü, belli saatlerde belli modda ışık verecek şekilde programlamak mümkün. Ya da zamanlayıcı özelliğini kullanarak bir süre boyunca ışık verecek şekilde kullanmak da.İster ses ile ister uygulamadan yönetim
Tapo L900 akıllı ışık şeridi, Android ve iOS destekli Tapo uygulamasından kolayca yönetilebiliyor. Işık şeridi için modların oluşturulmasından programlamaya, zamanlayıcıyı çalıştırmaktan ışığın azaltılıp çoğaltılmasına değin her şeyi Tapo uygulaması üzerinden yapmak mümkün. Her oda için ayrı ışık rengi ve parlaklığı ve ayrı programlama da yapılabiliyor. Bu sayede evleri renklendirmek mümkün oluyor.

Tapo’nun yeni ışık şeridinin sesli komut özelliği de bulunuyor. Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple Home gibi farklı akıllı ev platformlarıyla uyumlu olan ürünü sesle açıp kapamak, belli bir modu seçmek, ışığı kısmak mümkün oluyor. Tapo uygulaması ile yapılan bazı işlemler ses ile de yapılıyor. Bu da kullanıcılara farklı bir konfor sağlıyor.

Son derece kaliteli ve güvenli olan Tapo L900 daha iyi ısı dağılımı, daha fazla dayanıklılık ve daha fazla kıvrımlı olarak tasarlanmış, dayanıklı bir ışık şeridi. Her bir LED boncuk bir sonrakinden bağımsız çalışıyor ve her koşulda güvenli kullanım sağlıyor. Işıklar titreme yapmayan, mavi ışık yaymayan düşük voltajlı olarak tasarlanmış durumda. Bu nedenle çocuk odaları dahil evin her yerinde güvenle kullanılabiliyor.

Tapo L900 akıllı ışık şeridi yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tapo.com/en/product/smart-light-bulb/tapo-l900-5/

TP-Link, aynı kasaya sahip, Wi-Fi hızları farklı olan iki yeni menzil genişletici modelini satışa sundu. RE215 ve RE315 model adlı ürünler, OneMesh teknolojisine sahip ve kolayca bir Mesh ağı oluşturabiliyorlar.

2 Ağustos 2021 – Evlerde Wi-Fi sinyallerini her yere taşıyabilmek için en yaygın kullanılan ürünler Wi-Fi menzil genişleticiler (range extender). Her ürün grubunda tüketicilere çok geniş seçenek sunan TP-Link®, iki yeni menzil genişletici modelini satışa sundu. Aynı kasaya sahip olan RE215 ve RE315 modellerinin en önemli farkı, hızları.

İki yeni menzil genişletici de çift kanal desteğine sahip. RE215 modeli 5GHz bandında 433 Mbps, 2.4GHz bandında 300 Mbps; RE315 modeli ise 5GHz bandında 867 Mbps, 2.4GHz bandında ise 300 Mbps kablosuz hızlara sahip. Bu yüksek hızlar ile bir evin ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilen ürünler ile yüksek hız gerektiren online oyun ve HD film gibi uygulamalar sorunsuzca yapılabiliyor.Kolayca Mesh ağı oluşturuluyor
TP-Link’in bu iki yeni menzil genişleticisi OneMesh desteğine sahip. TP-Link’in Mesh teknolojisi olan OneMesh desteği olan bir modem ya da yönlendirici ile kolayca Mesh ağı oluşturabiliyorlar. TP-Link, hemen hemen tüm yeni modellerinde OneMesh teknolojisi bulunduruyor. Bu sayede OneMesh destekli cihazlarla evdeki Mesh Wi-Fi ağı rahatlıkla genişletilebiliyor ve Mesh teknolojisinin avantajlarından yararlanılıyor. Mesh Wi-Fi ağında aynı ağ adı ve şifre ile evde kesintisiz bağlantı mümkün oluyor. Ev içinde dolaşırken cihazlar arasında geçişi kullanıcılar hissetmiyor, güçlü ve kesintisiz bağlantının keyfi sürülüyor.

RE215 ve RE315 Wi-Fi menzil genişleticiler, Wi-Fi performansını artıran pek çok özellikle donatılmış. Bunlar arasında bulunan Uyarlanabilir Yol Seçimi özelliği, yönlendiriciye giden en hızlı bağlantı yolunu otomatik olarak seçiyor ve cihazları her zaman hızlı ve stabil olarak ağa eriştiriyor. Bir diğer özellik ise Yüksek Hız Modu. Bu mod, veri gönderilen bant ve veri alan bant ile yüksek hızda bağlantı sağlamak için 5GHz ve 2.4GHz kanallarının bant genişliğini birleştiriyor ve performansı en üst seviyeye çıkarıyor.

İki menzil genişleticinin de üzerinde 2x2 MIMO destekli Ethernet girişi yer alıyor. Bu sayede cihazlar erişim noktası (access point) olarak da işlev görüyorlar. Aynı zamanda bu girişe kablo ile ağa erişebilen cihazlar da bağlanabiliyor.TP-Link’in Tether uygulaması sayesinde son derece kolay kurulup yönetilebilen menzil genişleticilerin fiyatları ise şöyle:

- RE215: 40 USD (KDV dahil)
- RE315: 43,50 USD (KDV dahil)


Ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/range-extender/re215/https://www.tp-link.com/tr/home-networking/range-extender/re315/
TP-Link Türkiye, 2021’in ilk yarısında da büyümesini sürdürdü. Network pazarında çip sıkıntısı kaynaklı daralma olmasına karşın, TP-Link ilk 6 ayda satışlarını yüzde 28 artırdı.

16 Eylül 2021 – TP-Link® Türkiye, 2021 yılının ilk yarısını büyüme ile kapattığını açıkladı. Şirket, operatörlere satışlar hariç, kanal ve retail pazarında satışlarını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artırdı.

TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2021 yılının ilk yarısında Türkiye BT pazarının büyüdüğünü belirterek, “Network pazarına ilişkin elimizde sağlıklı bilgi yok ne yazık ki! Dünya genelinde yaşanan çip krizinden bizim sektörümüz de etkilendi. Bu nedenle Türkiye network pazarında yılın ilk yarısında bir miktar daralma oldu” dedi. TP-Link’in çok büyük üretici olmasının ve çip krizini iyi yönetmesinin sonucu olarak üretimde önemli bir sıkıntı yaşamadığını belirten Dinçer, “Diğer markaların yaşadığı sorunları yaşamadık; pazardan gelen talebi karşılayabildik, ürün temininde sıkıntı yaşamadık. Bu nedenle pazarın daraldığı bir dönemde büyüme başarısı elde ettik; daralan pazarda payımızı daha da artırdık” dedi.Yeni teknolojili ağ ürününe talep arttı
Pandemi nedeniyle evden çalışma/uzaktan eğitimin evlerdeki network sorunlarını ortaya çıkardığını ve tüketicilerin kaliteli çözüm aradığını vurgulayan Dinçer, “Son iki yıldır farklı ağ çözümlerine talep arttı. TP-Link Türkiye olarak biz her zaman yeni teknolojili ürünleri pazara sunmayı ilke edinmiş durumdayız. Hatta son yıllarda bu konuda pazarın biraz ilerisinde hareket ettiğimizi de söyleyebilirim. Bu yıl tüketicilerin eğilimi de daha yeni teknolojilere yatırım yönünde olmaya başladı. Örneğin bizim için artık giriş seviyesi AC destekli ürünler oldu. Daha eski teknolojili model sayımız çok çok az. Tüketiciler de evlerde kesintisiz ve kaliteli bağlantının ne denli önemli olduğunu yaşayarak öğrendiğinden, önceki yıllara göre yeni teknolojiye talepleri arttı” dedi.

TP-Link Türkiye’nin hem bireysel ağ pazarında hem de kurumsal projelerde büyüme elde ettiğini vurgulayan Dinçer, kurumsal ürünlerin toplam iş hacimleri içindeki payının sürekli arttığını açıkladı. Yıl sonunda kurumsal ürünlerin payının yüzde 33’e ulaşmasını hedeflediklerini söyleyen Dinçer, “Bu yıl toplam iş hacmimizin üçte birini kurumsal ürünlerin oluşturmasını bekliyoruz; bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıl ise kurumsal çözümlerin payının yüzde 50’ye ulaşması hedefimiz” dedi.

TP-Link Türkiye’nin yıl sonu büyüme hedefi ise yüzde 30 olarak açıklandı.

Ağ ürünlerinde eski teknolojiye yatırım yapılmaması gerektiği konusunda tüketicileri uyaran TP-Link yetkilileri, giriş seviyesinin artık WiFi 5 (802.11ac) olması gerektiğini söylüyorlar.

13 Temmuz 2021 – Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, tüketicileri ağ ürünü yatırımı yaparken yeni teknolojileri tercih etmeleri konusunda uyarıyor. Artık WiFi 5 (AC) teknolojisinin giriş seviyesi olması gerektiğini belirten TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, N (WiFi 4) teknolojili ürünlere yatırım yapılmaması gerektiğini vurguluyor.

Yeni teknolojili ağ ürünlerine yatırım yapmanın, öncelikle günümüz kullanıcı ihtiyaçları için gerekli olduğunu söyleyen Dinçer, “Bugün evlerde WiFi’a bağlı cihaz sayısı çok arttı ve evin her yerinde güçlü, kesintisiz bağlantı gerekiyor. Bunu da ancak yeni teknolojili ağ ürünleriyle sağlayabiliriz” diyor. Wi-Fi 5 teknolojisinden itibaren çift kanal desteğinin geldiğini söyleyen Dinçer, daha eski teknolojilerde bu desteğin olmadığını vurguluyor. Tek kanal desteği olan bir ağın ortalama bir evin gereksinimleri için artık yetersiz olacağını bildiren Dinçer, “Ev ağını hem eğlence hem iş amaçlı kullanır durumdayız. Bu nedenle ağ performansının tüm ihtiyaçları karşılayabilmesi için çift kanal desteği önemli. Basit e-posta, web’te sörf gibi uygulamalar için 2.4 GHz kanalını kullanılırken, online oyun ya da videokonferans, HD film gibi yüksek bant genişliği gerektiren uygulamalar için 5GHz kanalı gerekli. Böylece aynı anda birden çok uygulama sorunsuz olarak yapılabilir” diyor.Yatırım ömrünün uzunluğu için de yeni teknoloji
Türkiye’de ağ ürünlerinin kullanım süresinin Avrupa’ya oranla çok daha uzun olduğunu belirten Dinçer, “Türk halkı aldığı bir ağ ürününü daha uzun süre kullanmak istiyor. Bu nedenle de yeni teknolojiye yatırım önemli” diyor. Bugün WiFi 5 altı bir ağ teknolojisine yatırım yapan kullanıcıların hem performans konusunda memnun olmayacağını hem de yatırım ömrünün kısa olacağını söyleyen Dinçer, “Bu da kullanıcının mutsuz olacağı anlamına geliyor. TP-Link olarak bizim birincil amacımız, kullanıcı memnuniyeti. Mutlu kullanıcı için de önce doğru ürünün ve teknolojinin seçilmesi gerekiyor” diyor.

Bir yılı aşkın bir süredir en yeni ağ standardı olan WiFi 6 teknolojili ürünlerin satışını yaptıklarını belirten Dinçer, ağa bağlı cihaz sayısının çok fazla olduğu ve daha yüksek bağlantı hızı ve daha geniş kapsama alanı gereken evler için WiFi 6 teknolojisinin uygun olduğunu söylüyor.

TP-Link’in yeni teknolojileri Türk kullanıcısına sunmayı ilke edindiğini vurgulayan Dinçer, şu anda belli bazı ürünler dışında N (WiFi 4) teknolojili ürün satışa sunmadıklarını, WiFi 5 teknolojisini giriş seviyesi haline getirdiklerini açıklıyor.
TP-Link, evlerdeki Wi-Fi ölü bölge sorunu için kullanılan menzil genişleticilere yeni bir modeli daha ekledi. RE550 model menzil genişletici, geniş bir kapsama alanı ve yüksek bağlantı hızı sunuyor ve mesh desteğine sahip.28 Haziran 2021 – Wi-Fi sinyallerinin evin her noktasına yeterince güçlü ulaşamaması bugün pek çok evin ortak sorunu. Evlerin büyüklüğü, duvarların kalınlığı, uzun koridorlar gibi nedenlerle modem ya da yönlendiricilerin yaydığı sinyaller her odaya, her noktaya yeterince güçlü ve kaliteli ulaşamıyor. Bu soruna yönelik pek çok ağ çözümü bulunuyor; bunların en bilineni ve ülkemizde en tercih edileni ise Wi-Fi menzilini genişleten ürünler. Kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, zengin menzil genişletici ailesine güçlü özellikli yeni bir model daha ekledi.

RE550 model yeni menzil genişletici (range extender), güçlü antenleri ve OneMesh desteği ile Wi-Fi sinyallerini daha geniş bir alana iletebiliyor. AC ve çift bant desteği sayesinde yüksek kablosuz bağlantı hızları da sunuyor. Ürün ayrıca erişim noktası (access point-AP) moduna da sahip ve yüksek hızda kablolu bağlantı desteği ile kullanıcıların pek çok ihtiyacını karşılamış oluyor.

Modem ya da yönlendiriciden aldığı Wi-Fi sinyalini bulunduğunu noktada tekrarlayarak evin diğer bölgelerine ileten menzil genişleticiler, prize takılarak kullanılan ürünler. Üründen en iyi verimi alabilmek için doğru noktaya yerleştirilmesi çok önemli. Modemden güçlü sinyal alınan bir yerdeki prize takılarak ve çok kolay şekilde modemle eşleştirilerek çalışan ürün, geniş kapsama alanı ile standart bir evdeki ölü bölge sorununu kolayca çözebiliyor. RE550 üzerinde yer alan akıllı sinyal göstergesi, cihazın doğru noktaya konumlandırılması konusunda kullanıcılara yol gösteriyor. Ayrıca TP-Link’in iOS ve Android destekli Tether uygulaması sayesinde hem ürünün kurulumu, hem de sonrasında yönetimi son derece kolay ve rahat bir şekilde yapılabiliyor.Hem Kablosuz Hem Kablolu Yüksek Hız, Geniş Kapsama
Çift bant desteği olan ürün, 5 GHz bandında 1300Mbps, 2.4 GHz bandında ise 600Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Bu yüksek hızlar sayesinde online oyun, video konferans, HD film gibi uygulamalar rahatlıkla yapılabiliyor. Üründe yer alan Uyarlanabilir Yol Seçimi, Yüksek Hız Modu gibi özellikler sayesinde hem yönlendiriciye giden en hızlı bağlantı yolu otomatik seçiliyor, hem bant genişliği en üst düzeye çıkarılıyor. Bunlar da Wi-Fi ağının performansını yükseltiyor ve kullanıcıların deneyimlerini iyileştiriyor.

RE550 üzerinde üç adet ayarlanabilen, güçlü anten yer alıyor. Bu antenler Wi-Fi sinyallerinin daha geniş bir alana iletilmesini sağlıyor. Ayrıca TP-Link’in OneMesh desteğine sahip olan cihaz, bir OneMesh destekli modem ya da yönlendirici ile kullanıldığında otomatik olarak bir mesh ağı oluşturuyor. Bu sayede aynı ağ adı ve şifresi ile evde kesintisiz bağlantının keyfi çıkarılıyor.

Menzil genişletici üzerinde bir adet Gigabit Ethernet bağlantı noktası yer alıyor. Kablo ile ağa dahil olan cihazlar, bu noktaya bağlanarak yüksek hızda ağa erişebiliyorlar. Ürün ayrıca AP modunda kablolu bağlantıyı kablosuz hale getirmeyi de sağlıyor. Üstelik 3 x 3 MIMO destekli bir kablosuz ağ oluşturulabiliyor. Bunun için de sadece Ethernet kablosuzu RE550’ye takmak yeterli oluyor.

RE550 menzil genişleticinin tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 85 USD olarak açıklanıyor.

RE550 hakkında daha ayrıntılı bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/range-extender/re550/
Masaüstü bilgisayarları daha yeni Wi-Fi teknolojisine yükseltmeyi sağlayan Archer T6E PCI Express adaptör, Türkiye’de satışa sunuldu.

14 Haziran 2021 – Masaüstü bilgisayarının Wi-Fi performansından memnun olmayanlar için PCI Express adaptörler uygun bir çözüm oluyor. Kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, çift bant desteğine sahip, AC standardında ve yüksek bağlantı hızı sunan yeni bir adaptörü satışa sundu. Archer T6E model adlı ürün, kolay kuruluyor ve üzerindeki iki anten ile daha geniş bir kapsama alanı sağlıyor.Bir önceki kablosuz ağ standardı olan 802.11N’e göre üç kat daha fazla hız sunan adaptör, 5 GHz bandında 867, 2.4 GHz bandında ise 400 Mbps hızlara ulaşabiliyor. Bu yüksek Wi-Fi hızı sayesinde online oyunlar ya da HD filmler gibi yüksek yoğunluklu uygulamalar sorunsuz ve kesintisiz çalıştırılabiliyor. Çift bant desteği olmayan PC’ler de bu desteğe kavuşuyor ve daha rahat bir ağ trafiği elde ediliyor.

Üzerinde yer alan iki harici anten ile daha geniş bir Wi-Fi kapsama alanı elde ediliyor. Ayrıca adaptörün alüminyum alaşım parçaları, ısıyı dengede tutuyor ve ısınma/donma sorunlarına yol açmıyor.

Geriye dönük olarak 802.11 a/b/g/n standartlarını da destekleyen ürünün kurulumu da çok kolay. Her tür PC’ye kolayca monte edilen adaptör, kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kurulum CD’si ile basit bir şekilde kurulup çalışır hale geliyor.Gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olan ürün Windows 8.1 / 8 / 7 / XP 32/64 bit işletim sistemleriyle uyumlu. Archer T6E PCI Express adaptörün tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 55 USD.

TP-Link 4G yönlendiricilere ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/adapter/archer-t6e/
Hakkında
Konum: İstanbul,Ataşehir
Meslek: http://www.tp-link.com.tr
Forum İkinci El İmzası:
TP-Link Türkiye 0850 724 44 88 | support.tr@tp-link.com facebook.com/TPLINKTURKEY twitter.com/TPLINKTURKEY youtube.com/TPLINKTECH
Hakkımda:
TP-Link 120'yi aşkın ülkede bulunan milyonlarca müşterisi ve SOHO Ağ ürünleri pazarında Dünyanın 1 Numaralı lider markası sıfatıyla global bir üreticidir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 4.110
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.374
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 240.804 (Bu ay: 2.347)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 191 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.