Yarbay
26 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
42 üye
Görüntülenme
Toplam: 1116 (Bu ay: 7)
Gönderileri
TP-Link, evlerde Wi-Fi sinyal alanını genişletmek için kullanılan menzil genişleticilerde, kullanıcılara bol seçenek sunuyor. Şu anda Türkiye’de yirminin üzerinde model seçeneğine sahip olan markanın her ihtiyaca ve bütçeye uygun bir ürünü bulunuyor.

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri olan TP-Link®, kullanıcılara her ürün grubunda bol model seçeneği sunmasıyla da öne çıkıyor. Farklı kullanıcı tipleri ve ihtiyaçlarına uygun olarak ürünler geliştiren şirket, evlerde modemden sonra en çok kullanılan ağ ürünlerinden olan Wi-Fi menzil genişleticilerde de zengin bir aileye sahip ve bu aile sürekli büyüyor.

Evlerin boyutlarından bağımsız olarak pek çok evde Wi-Fi sinyallerinin evin her yerine istenen güçte ulaşamaması sorunu yaşanıyor. Bu sorunu çözmek için kullanılan en yaygın çözüm ise Wi-Fi menzil genişleticiler. Genelde prize takılarak kullanılan bu ürünler, modemden aldıkları Wi-Fi sinyallerini bulundukları yerde tekrarlayarak evin diğer tarafına iletiyorlar. Kurulumları ve kullanımları basit olan bu ürünler, aynı zamanda ekonomik de çözümler.

Her İhtiyaca Uygun Wi-Fi Menzil Genişletici TP-Link’te


Doğru ürünü seçmek önemli
TP-Link’in şu anda Türkiye’de satışta olan yirminin üzerinde menzil genişletici modeli var. İşlevi basit, kullanımı kolay olan bu ürün grubunda neden bu kadar çok model seçeneği var? Çünkü her kullanıcının, her evin ihtiyacı farklı. Bu farklı ihtiyaçlara uygun modeller geliştiriliyor ve kullanıcıların, ihtiyacına en uygun modeli seçerek memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Evlerin boyutuna, ağa bağlanan cihaz adedine ve tipine, internete bağlanarak yapılan uygulamaların niteliğine göre ağ cihazını belirlemek, kullanıcı memnuniyetini artırıyor. Menzil genişleticiler için de bu kural geçerli. Bu nedenle TP-Link, 300Mbps kablosuz hız sunan (802.11n) modellerden Wi-Fi 6 (AX) standardına sahip 1800Mbps hıza ulaşabilen modellere değin zengin bir seçeneğe sahip. Hızın yanı sıra anten tipleri açısından da kullanıcılara seçenek sunuluyor. Daha küçük bir evde, sinyallerin çok geniş bir alana iletilmesi gerekmiyorsa, harici çok adetli anteni olan bir model seçilmesi zorunlu değilken, tersi durumda anten adedi ve bunların hareketli olması önemli hale geliyor.

Mesh destekli ve çok işlevli modeller
Doğru ürün seçimi, beklentileri karşılayıp ev ağından en iyi verimi almayı sağlarken, bu yatırımı daha uzun süreli hale de getiriyor. Örneğin yeni teknolojili menzil genişleticiler, kullanım süresini uzatarak maliyetin karşılığını veriyorlar. Ev ağının yenilenmesi, bağlantı tipinin değişmesi, güçlenmesi, Mesh ağ kurulması gibi durumlarda mevcut menzil genişletici bu yeni ağ tipinde de işlevini sürdürebiliyor.

TP-Link’in menzil genişletici ailesinde TP-Link OneMesh destekli modeller de yer alıyor. TP-Link OneMesh destekli bir modem ya da router ile birlikte kullanıldığında kolayca bir Mesh Wi-Fi ağı oluşturan bu modeller, kullanıcılara avantaj sağlıyor. Aynı şekilde çoklu mod özellikli ‘hepsi bir arada’ menzil genişleticiler, evlerdeki farklı ağ ürünü ihtiyaçlarını tek bir cihazla karşılayabiliyor. Örneğin, erişim noktası (access point) özelliği olan modeller ile kablolu ağlar kolayca kablosuz hale getirilebiliyor.

TP-Link’in zengin menzil genişletici ailesi 20 USD’den başlayan fiyatlarla kullanıcılara bütçe açısından da seçenek sunuyor. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun model seçeneği bulunan TP-Link Wi-Fi menzil genişletici ailesine ilişkin daha ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/range-extender/?page=1
TP-Link, ağ bağlantılarında yeni bir çağ başlatacak olan Wi-Fi 7 teknolojili çözümlerini tanıttı. Şirket üç ana hedef kitlesi olan evler, kurumsal kullanıcılar ve ISP’lere yönelik WiFi 7 modellerini satışa sunuyor.

Dünyanın önde gelen tüketici ve iş ağ ürünleri sağlayıcısı TP-Link®, 14 Kasım 2022 günü WiFi 7 teknolojili ağ çözümlerini tanıtan bir etkinlik gerçekleştirdi. Dünya genelinde ve internet üzerinden yapılan tanıtım etkinliğinde hem ev hem işyerleri hem de ISP’ler için WiFi 7 teknolojili ürünler ve HomeShield 3.0 güvenlik paketi tanıtıldı.

Ev ve kurumsal kullanıcıları için WiFi 7 ürün serisini piyasaya süren ilk satıcı olan TP-Link, evler için Archer ve Deco serileri, işyerleri için Omada EAP ve ISP’ler için Aginet serilerinde WiFi 7 teknolojili ürünleri satışa sunuyor. Üç ana hedef kitleye göre WiFi 7 etkinliğinde tanıtılan ürünlerden bazıları şunlar:

Evler için WiFi 7 Çözümleri

WiFi Yönlendiriciler Yeniden Tanımlanıyor
Archer serisinin WiFi 7 teknolojili en yüksek performanslı modelleri, evlere eşi görülmemiş yeni ağ deneyimleri getiriyor. Etkinlikte üç WiFi 7 yönlendirici tanıtıldı. Bunlar arasında yer alan Archer BE900, dört bantlı 24 Gbps WiFi 7 hızlarına sahip ve önceki yönlendiricilerden tamamen farklı, yepyeni bir tasarıma sahip.

TP-Link Ev ve İşyerleri İçin Wi-Fi 7 Çözümlerini Tanıttı


Güçlü Performans ile Yenilikçi ve Estetik Görünüm – Harici antenli geleneksel yönlendiricilerin aksine, bu WiFi 7 yönlendiricide dahili antenler kullanılıyor ve bu sayede çok zarif bir görünüm sağlanıyor. 12× optimal olarak yerleştirilmiş dahili antenler, yüksek kazanç, yüksek izolasyon, yüksek entegrasyon ve çok yönlü kapsama alanı etkilerine ulaşıyor.

İnanılmaz Hızlı Dört Bantlı 24 Gb/sn WiFi 7 – 24 Gb/sn'ye varan ışık hızında WiFi hızlarıyla dünyanın ilk dört bantlı WiFi 7 yönlendiricisi olan ürün, iki adet 5 GHz bandıyla daha fazla cihazın yüksek hızlı WiFi'nin keyfini çıkarmasını sağlıyor. Yepyeni 6 GHz bandı ise ağa bağlanan cihazlara özel olağanüstü bant genişliği ve tıkanıklık içermeyen kanallar sunuyor.

Çift 10G WAN/LAN Bağlantı Noktaları –Ürün kullanıcıları gerçek 10G çağına götürmek için 10G WiFi’ın yanı sıra 10G kablolu bağlantılar da sunuyor. İki adet 10G WAN/LAN bağlantı noktasıyla (bir RJ45 bağlantı noktası ve bir RJ45/SFP+ birleşik bağlantı noktası) donatılan Archer BE900, hem fiber hem de bakır bağlantılar için destek sağlıyor. Bunlara ek dört adet 2.5G bağlantı noktası ve bir USB bağlantı noktası bulunan yönlendirici, ev ağlarını geleceğe hazırlayan ideal bir çözüm.


Bu yönlendiricinin yanı sıra etkinlikte WiFi 7 teknolojili iki yönlendirici daha tanıtıldı: Archer BE800 ve Archer BE550. Archer BE800, LED ekran, iki 10G bağlantı noktası ve dört 2.5G bağlantı noktası ile donatılmış, 19 Gbps'ye kadar WiFi'ye sahip üç bantlı bir WiFi 7 yönlendirici; ayrıca EasyMesh uyumlu bir model. Bir diğer üç bantlı WiFi 7 yönlendirici olan Archer BE550 ise 9.3 Gbps'ye kadar hızlara, beş adet 2.5G bağlantı noktasına sahip ve EasyMesh uyumlu.

Gerçek 10G, Gerçek Hız, Gerçek Oyun Deneyimi: Archer GE800
Archer GE800, TP-Link'in 10G'ye sahip ilk WiFi 7 oyun yönlendiricisi. Bu üç bantlı WiFi 7 oyun yönlendiricisi, 18 Gbps'nin üzerinde hızlar sunuyor. GE800, en yoğun oyun ağları için yeterli performans sağlayan en yeni 2.2 GHz dört çekirdekli CPU ve güçlü WiFi yonga seti ile destekleniyor. GE800 ayrıca oyun, 8K AR/VR ve ev NAS kurulumları gibi çok amaçlı eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için iki adet 10G bağlantı noktası ve iki adet 2.5G bağlantı noktası ile donatılmış durumda. Bol oyun hızlandırma işlevleriyle GE800, oyun trafiğini artırıyor, bağlantıları stabilize ediyor ve mobil oyunlar da dahil olmak üzere oyun cihazlarını, sunucuları ve uygulamaları hızlandırarak oyunun sürükleyici kalmasını sağlamak için gecikmeyi azaltıyor. Özel oyun grubu, çevrimiçi oyunlara öncelik veriyor; böylece ailenin diğer üyeleri Netflix’te 4K film izlerken onlarla rekabet etmek gerekmiyor.

TP-Link Ev ve İşyerleri İçin Wi-Fi 7 Çözümlerini Tanıttı


Deco Tüm Ev Mesh WiFi 7 Sistemi
Güçlü ağ çözümleri ile her zaman yüksek kaliteli yaşam tarzını destekleyen Deco serisi, farklı ISP hizmetlerine cevap verebilmek için çoklu gig Ethernet erişimi, fiber servis erişimi, 5G/4G/3G mobil erişim ve DSL erişimi sağlayan modellere sahip bir Mesh ailesidir. Etkinlikte, üç yeni Deco modeli piyasaya sürüldü. Zarif tasarımıyla, her ev dekoruna uyan Deco’larda ön yüze eklenen ‘7’ öğesi, WiFi 7'yi öne çıkarıyor ve diğer tüm Deco modellerinden farklılaşıyor.

TP-Link Ev ve İşyerleri İçin Wi-Fi 7 Çözümlerini TanıttıDeco BE95: BE33000 Tüm Ev Mesh WiFi 7 Sistemi
Çoklu-Gigabit Bağlantısı – Deco BE95, ister kablolu ister kablosuz, gerçekten yeni bir 10G çağına girmek için tüm ev 10G bağlantısını sunuyor. Deco BE95'in 33 Gbps'ye varan hızları, genel performansı önemli ölçüde artırmak için ikisi 6 GHz bant olan dört frekanstan oluşuyor. Kullanıcıların telefon ya da dizüstü bilgisayarları şu anda WiFi 7 veya 6 GHz bandını desteklemese bile daha güçlü ve daha kararlı sinyaller sağlamak için özel bir ana taşıyıcı olarak 6 GHz bantlarından biri kullanılabiliyor. Ürün, iki adet 10Gbps bağlantı noktası ile donatılmış durumda ve hızlı internet erişimi veya LAN erişimi için benzeri görülmemiş bir deneyim sunuyor.

Gerçek Mesh WiFi için Yeni Deco 3.0 Sistemi – TP-Link, optimum Mesh WiFi deneyimini sağlamak için Deco sistemini geliştirmeye ciddi yatırım yapıyor. Tüm evi kapsayan 10 Gbps hız, yoğun kesintisiz dolaşım deneyimi, AI teknolojisi ve yeni Deco uygulaması, en iyi Deco Mesh sistemi için bir araya geliyor.


Etkinlikte iki Deco modeli daha tanıtıldı ve satışa sunuldu. Bunlardan Deco BE65, üç bantlı 11 Gbps WiFi 7 hızına ve dört 2.5G bağlantı noktasına sahip. Deco BE85 ise üç bantlı 22 Gbps WiFi 7 hızına ve iki 10G bağlantı noktasına sahip bir WiFi 7 Mesh sistemi.

Akıllı Güvenlik İçin: HomeShield 3.0
TP-Link'in güvenlik yazılımı HomeShield, WiFi 7'nin gelmesiyle daha fazla özellik ve kapsamlı koruma sağlamak üzere güncellendi. HomeShield 3.0'a iki özel uygulama eklendi; böylece ailelerin interneti yönetmesi ve güvenliğini sağlaması çok daha kolay hale geldi.

Kapsamlı Koruma – HomeShield, kapsamlı gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor. Reklam engelleyici, can sıkıcı reklamları ve açılır pencereleri ve veri takibini engelliyor. İzinsiz giriş koruması, ev ağını ve uygulamaları harici saldırılara karşı koruyor ve güvenlik açıklarını ortadan kaldırıyor. Daha yüksek güvenlik gereksinimi olanlar için HomeShield, VPN İstemcisi de sağlıyor.

Tüm Cihazları Koruyun – HomeShield, telefonlar, bilgisayarlar, TV'ler, oyun konsolları ve diğer IoT cihazları dahil olmak üzere her türlü ev ağı cihazını koruyor. Cihazlar ağ geçidine bağlandıklarında koruma anında başlıyor. Kullanıcıların ağ geçidini yapılandırması, tüm ev ağı güvenliğinin sağlaması için yeterli oluyor.

Her Yerde Koruyun – Yalnızca evde çalışan çoğu ağ güvenlik hizmetinin aksine, HomeShield korumalarını evden uzakta da sürdürüyor. Böylece önceden yüklenmiş uygulamalarla, çocukların mobil cihazları hareket halindeyken güvende ve ebeveyn kontrolü altında kalıyor. Ebeveynler, çocuklarının telefonlarındaki uygulamaları izleyebiliyor, ödeme yöntemlerini daha fazla yönetebiliyor ve daha güvenli ve daha iyi bir çevrimiçi deneyim için ekran başında geçirdikleri zamanı takip edebiliyor.

Kurumlar için WiFi 7 Çözümleri


İşinizin Sınırlarını Aşın: Omada Enterprise WiFi
TP-Link Omada çözümleriyle, KOBİ'lere ve kurumsal müşterilere her zaman güvenli ve güvenilir ağ çözümleri sağlıyor. Müşterilerin taleplerini daha iyi karşılamak için yepyeni WiFi 7 erişim noktalarını piyasaya sürüyor: Omada EAP780 ve Omada EAP770.

TP-Link Ev ve İşyerleri İçin Wi-Fi 7 Çözümlerini Tanıttı


Daha Yüksek Verim ve Daha Az Gecikme – Omada EAP780, 22 Gbps'ye kadar WiFi 7 ve iki 10G bağlantı noktasına sahip üç bantlı bir WiFi 7 erişim noktası olarak satışa sunuluyor. Omada EAP770 ise 11 Gbps'ye kadar WiFi 7 ve bir 10G bağlantı noktasına sahip üç bantlı bir WiFi erişim noktası. En yeni WiFi 7 teknolojisi, yeni tanıtılan 6 GHz bant, daha geniş 320 MHz bant genişliği ve MLO teknolojisi ile güçlendirilen bu iki ürün, daha yüksek verim, daha düşük gecikme süresi ve daha az parazit ile sorunsuz kurumsal ağlar oluşturuyor. Çok sayıda cihaza sahip bir oditoryumda, toplantı odasında veya otelde dahi herkes sorunsuzca çalışabiliyor, oyunların keyfini çıkarabiliyor ya da yüksek çözünürlüklü videoları çevrimiçi olarak izleyebiliyor.

İş Ağı için Daha Akıllı Bulut Çözümü – Omada Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) platformu, yüzde 100 merkezi bulut yönetimi sağlıyor ve tümü tek bir arabirimden kontrol edilen, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ağ oluşturuyor. Erişim noktaları, anahtarlar ve yönlendiriciler dahil ağ cihazlarının tümünü kontrol edebiliyor. Sıfır Dokunuş, Merkezi Bulut Yönetimi ve Akıllı İzleme özellikleri, ağın verimliliğini ve çevikliğini artırıyor.

ISS’ler için WiFi 7 Çözümleri


İnternet Servis Sağlayıcıları için Aginet Ürünleri
Aginet, TP-Link'in İnternet Servis Sağlayıcılarını (ISS'ler) desteklemeye adanmış bir alt markasıdır. Esnek ürünler, çevik ve pragmatik çözümler ve eşsiz hizmetler sunmayı taahhüt eden Aginet, TP-Link'in servis sağlayıcılara, sürekli değişen pazarlarına uygun çevik ağ çözümleri sunuyor. ISP'ler, güçlü ve esnek TAUC çözümü ile işletim maliyetlerini azaltabiliyor ve maksimum kâr elde edebiliyor.

Etkinlik sırasında Aginet 5G WiFi 7 yönlendirici ve XGS-PON WiFi 7 yönlendiricileri tanıtıldı. TP-Link, 5G'nin gücünden yararlanarak, hızları artırmak için WiFi 7'yi 5G teknolojisiyle birleştiriyor. Ayrıca XGS-PON ürünlerinde büyük yenilikler gerçekleştiriyor ve WiFi 7 teknolojisini geleceğin ağlarına giden yol olan XGS-PON teknolojisiyle birleştirmeye öncülük ediyor.

“Her zaman olduğu gibi yaptığımız her şeyde güvenilirlik sağlamayı ve herkes için basit, akıllı ve bağlantılı bir yaşam tarzı yaratmayı amaçlıyoruz” diyen TP-Link yetkilileri, kullanıcıların yeni WiFi 7 ürünleriyle daha iyi bir yaşam benimsediğini görmek için sabırsızlandıklarını belirtiyorlar.

Etkinliğe ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/wifi7/event/
TP-Link, başta oteller olmak üzere tüm iş yerleri için özel geliştirilen EAP serisi WiFi erişim noktalarına yeni bir model daha ekledi. EAP650 serisi erişim noktaları, çok ince ve şık tasarımıyla her ortama uyuyor, kolay monte ediliyor. Gelişmiş teknik özelliklerinin yanı sıra güçlü güvenlik ve kolay yönetim özellikleriyle kurumlara avantaj sağlıyor.

Geniş ürün gamıyla kurumsal ağ çözümleri pazarında giderek daha büyük pay elde eden TP-Link®, ürün ailesine sürekli yeni modeller ekliyor. Her tip işletmenin ihtiyacına uygun çözüm sunmayı hedefleyen şirket, kurumsal erişim noktaları (access point) ailesine yeni üyeler ekledi. İnce ve şık tasarımıyla her yere kolayca monte edilebilen EAP650 serisi, aynı zamanda güçlü teknik ve güvenlik özelliklerine sahip.

Otel, okul, AVM, öğrenci yurtları gibi yerler için özel geliştirilen EAP650 ve EAP653, bu tür ortamlarda her yerde ve kesintisiz WiFi sağlıyor. WiFi 6 teknolojisine sahip olan erişim noktaları, çok hızlı kablosuz bağlantı (toplamda 2967 Mbps) sunuyor ve WiFi ağını çok daha verimli hale getiriyor, daha çok cihaza, daha kaliteli bağlantı sağlıyor.Kesintisiz dolaşım, kolay yönetim
EAP650 serisi, WiFi 6 teknolojisinin getirdiği tüm avantajların yanı sıra farklı özelliklere de sahip. WiFi’a bağlı olanların otelde, işyerinde, AVM’de konumlar arasında kesintisiz bağlı kalarak dolaşmasını sağlıyorlar. TP-Link’in Omada Mesh teknolojisine de sahip cihazlar ile video akışları kesilmeden, canlı konferanslar bölünmeden ortam içinde dolaşmak mümkün oluyor. Omada Mesh teknolojisi, işletmelere erişim noktalarının montajı sırasında daha az kablolama yapma avantajı da sağlıyor. Erişim noktaları kablo gerekmeksizin Mesh teknolojisi üzerinden birbirine bağlanıyorlar.

Bulut destekli Omada SDN ya da ücretsiz Omada yönetim yazılımıyla her yerden, her zaman ve tek bir cihazdan tüm erişim noktalarının yönetimi mümkün oluyor. Bu da işletmelere yönetim maliyeti açısından çok önemli tasarruf sağlıyor.

Güçlü güvenlik özellikleri ve esnek kimlik doğrulama yöntemleriyle ağın ve bağlı cihazların güvenliğini de sağlayan EAP650 serisi, PoE (Power over Ethernet) desteğine sahip ve elektrik bağlantısı olmayan yerlerde Ethernet üzerinden güç alarak çalışabiliyorlar.

Yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni erişim noktaları hakkında daha ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/en/business-networking/omada-sdn-access-point/eap650/#overview;https://www.tp-link.com/en/business-networking/omada-sdn-access-point/eap653/#overview

İşyerleri İçin WiFi 6 Teknolojili Yeni Erişim Noktası
TP-Link, 14 Kasım’da ağ bağlantılarında yeni bir çağ başlatacak olan Wi-Fi 7 teknolojili çözümlerini tanıtacak. YouTube, Facebook, Twitter dahil çeşitli büyük ağ platformlarında çevrimiçi yayınlanacak olan bu etkinliğe isteyen herkes katılabilecek.

COVID-19 salgını, tüm dünyada daha çok dijitalleşme ihtiyacı oluşturdu. Çevrimiçi veri iletimine olan talep sürekli artıyor; bu da ağ çözümlerinin evlerimizde ve hatta dünyada önemli belirleyici bir rol üstlenmesine neden oluyor. Bir WiFi ürünü, üstün teknolojisi, tasarımı ve işleviyle kablosuz performansından daha fazlasını ifade ediyor artık: Yeni bir çağ, yeni bir yaşam trendi!

TP-Link, 14 Kasım’da tanıtacağı WiFi 7 teknolojili ürünleriyle ev ve kurumsal ağlarda yepyeni bir çağın kapılarını açacak.

WiFi bağlantı protokolü olan 802.11 teknolojisinin gelişimine bakıldığında, 802.11ac'nin (WiFi 5) ortaya çıkması, artan veri tüketimi ihtiyaçlarını karşılamak için bir çözüm sağlamıştı. İster çevrimiçi alışveriş, iletişim ya da ofis işleri, ister oyunlar olsun WiFi herkesin hayatının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bunun üzerine artan ağ talebine cevap vermek üzere WiFi 6 ve WiFi 6E teknolojileri geldi. Yedi adet 160 MHz kanallı yepyeni bir 6 GHz bant açarak kablosuz ağı yeni bir düzeye taşıyan WiFi 6E, verimliliği daha da artırdı. Ancak WiFi teknolojisi burada durmadı. Yeni yoğun akış, daha karmaşık kablosuz ağlar ve çok sayıda veri iletim uygulaması çağına uyum sağlamak için “Gelişmiş Yüksek Verimlilik” misyonuyla WiFi 7 ortaya çıktı.

TP-Link, WiFi 7 teknolojisini destekleyenler arasında ön saflarda yer alıyor ve bu son teknoloji ile mümkün olanın potansiyelini ortaya çıkarıyor. 14 Kasım’da Türkiye saatiyle 21:00'de başlayacak olan tanıtım etkinliğinde TP-Link, son teknoloji WiFi 7 ile donatılmış ürünleri ve daha önce hiç görülmemiş tasarımlarını sergileyecek.

Eşi görülmemiş bir kablosuz ağ gelişimine tanık olmak ve WiFi 7'nin neyle ilgili olduğunu öğrenmek isteyen herkes bu etkinliğe katılabilecek. YouTube, Facebook, Twitter vb. dahil olmak üzere çeşitli büyük ağ platformlarında çevrimiçi olarak yayınlanacak olan TP-Link WiFi 7 Tanıtım Etkinliği’ne katılmak isteyenler aşağıdaki bağlantıya tıklayarak randevu alabilirler ve hatırlatma hizmetinden yararlanabilirler.

Katılım için:https://www.tp-link.com/en/form/sign-up-for-tp-link-wi-fi-7-product-launch-event/

Etkinliğe ilişkin bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/wifi7/event/

TP-Link Wi-Fi 7 Tanıtım Etkinliği – Çığır Açan Bir Ağ
TP-Link, kurumsal ağ projelerinde kullanılan fiber ağ anahtarlarını (switch) satışa sundu. Tamamı 10G fiber girişe sahip olan ağ anahtarları, yüksek bant genişliği ve anahtarlama kapasitesi sunuyor.

TP-Link®, kurumsal ağ projelerinde ağ omurgalarında gereksinim duyulan fiber ağ anahtarları (switch) geliştirdi ve Türkiye’de satışa sundu. Tamamı 10G fiber (SFP+) giriş yuvasına sahip olan ağ anahtarları, merkezi bulut yönetim yazılımı olan Omada SDN destekli.

Şu anda satışa sunulan TL-SX3008F ve TL-SX3016F model fiber switch’ler, tamamı 10G SFP+ giriş yuvasına sahip. TL-SX3008F modelinde 8 adet, TL-SX3016F modelinde ise 16 adet SFP+ girişi yer alıyor. 10G desteği olan bu giriş yuvalarından aynı zamanda 1G desteği de almak mümkün. Tamamının fiber giriş yuvası olması, ağ projelerinde önemli avantaj sağlıyor. L2+ yönetilebilen switch olan ürünler, yüksek bant genişliği ve engellenmeyen anahtarlama kapasitesi (ilk modelde 160 GB/sn, diğerinde 320 GB/sn) sunuyor.

Küçük, orta ve büyük işletme ağları için ideal olan fiber switch’ler, Wi-Fi 6 teknolojisinin avantajlarını kurumlara sunuyor. PoE cihazlarını sorunsuzca ve 10G hızda bağlayabilen ürünler ile yüksek hızlı, güvenilir ve güvenli bir kurumsal ağ oluşturuluyor.

Birbirini destekleyen iki adet güç kaynağı ile güvenilir ağ mimarisi için ideal bir çözüm olan TL-SX3016F modeli, gelişmiş L2+ ve L3 özelliklerine sahip. Bu sayede ölçeklenebilir ve sağlam bir ağ oluşturuyor.

Kurumsal Ağ Omurgaları için 10G Fiber Ağ Anahtarları

Güvenli Ağ
TP-Link, bu iki fiber switch’in yanı sıra önümüzdeki aylarda 28 adet tam fiber girişe sahip olan TL-SG3428F modelini de satışa sunacak. Bu modelde SFP+ girişlerinin adedi 28’e yükseliyor ve daha çok cihazın fiber hızda ağa dahil olabilmesini sağlayan güçlü bir ağ omurgası oluşturabiliyor.

Yüksek kaliteli güvenlik özellikleriyle donatılmış olan TP-Link fiber switchler, çeşitli ağ tehditlerine karşı koruma sağlıyor. Bunlar arasında IP-MAC-Port-VID Bağlama, Bağlantı Noktası Güvenliği, Fırtına Kontrolü ve DHCP Gözetimi bulunur. Yaygın DoS saldırılarının entegre bir listesi olan ürünler, bu saldırıları önlemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Erişim Kontrol Listeleri (ACL, L2 - L4), kaynak ve hedef MAC adresi, IP adresi, TCP/UDP bağlantı noktaları veya VLAN Kimliği temelinde paketleri reddederek hassas ağ kaynaklarına erişimi kısıtlıyor. Geçerli kullanıcı kimlik bilgilerine göre ağa erişim vermek için 802.1X kimlik doğrulaması aracılığıyla kontrol edilebiliyorlar.

İnternet Servis Sağlayıcılar için de özelliklerle donatılan fiber switchler, kurumsal düzeyde gereken daha pek çok özelliğe sahip.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/business-networking/omada-sdn-switch/tl-sx3008f/https://www.tp-link.com/tr/business-networking/managed-switch/tl-sx3016f/

Kurumsal Ağ Omurgaları için 10G Fiber Ağ Anahtarları
IoT cihazları arasında sorunsuz iletişim için ortak bir bağlantı standardı oluşturuldu. ‘Matter’ standardını destekleyen markalar arasında TP-Link de yer alıyor ve bu yılın son çeyreğinde ilk Matter destekli Tapo ürünlerinin tanıtılacağı açıklanıyor.

TP-Link®, akıllı ev çözümleri markası ve güvenilir akıllı ev cihazları ve aksesuarlarının küresel sağlayıcısı olan Tapo’nun artık ‘Matter’ standardını desteklediğini duyurdu. Tapo, IoT cihazları arasında sorunsuz iletişim için bir bağlantı standardı olan Matter standardını benimseyerek, kullanıcılarına akıllı evlerini basit, güvenilir ve güvenli kontrolünü sağlamayı sürdürecek. Tapo’nun Matter uyumlu ürünlerin bu yılın 4. çeyreğinde açıklanması bekleniyor.

Matter, Connectivity Standards Alliance (CSA) üyeleri dahil olmak üzere dünya çapında 200'den fazla şirket tarafından geliştirilen yeni, açık kaynaklı bir bağlantı standardı. Akıllı ev ekosistemini birleştirmek gibi ortak bir hedef üzerine inşa edilen Matter, farklı üreticilerin akıllı ev cihazlarının ve platformlarının sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlıyor. Matter sayesinde kullanıcılar, IoT cihazları arasında kurulum, güncelleme ve denetimde artırılmış birlikte çalışabilirlikten faydalanabilecek. (Matter IoT standardını destekleyen markalara ilişkin bilgiye şu linkten erişebilirsiniz:https://csa-iot.org/members/participants/)

TP-Link’in akıllı ev markası Tapo, 2022'nin sonlarında Matter protokolünün piyasaya sürülmesinin ardından Matter sertifikalı ürünler sunan ilk şirketlerden biri olacak. Geniş bir ürün yelpazesinde en az on adet Matter uyumlu ürünün bu yılın sonunda satışa sunulması planlanıyor. Satışa sunulacak ürün kategorilari arasında akıllı prizler, anahtarlar, ampuller ve hub’lar yer alıyor. Ayrıca, Tapo uygulamasının Matter desteğine sahip yeni bir sürümü de piyasaya sunalacak. Bu yeni uygulama ile kullanıcılar, Matter destekli tüm cihazları tek bir ekosistemde bütünleştirip yönetebilecekler.

TP-Link, kullanıcılara güvenli, akıllı ve kolay deneyimler sağlayan müşteri odaklı, güvenilir ve kaliteli akıllı ev ürünleri yaratmaya devam edecek. Kullanıcı yararını önplanda tutan şirket, Matter standardına verdiği destekle de bunu gösteriyor.

IoT Cihazlar İçin Ortak Bağlantı Standardı Geliyor
TP-Link’in priz şeklinde tasarıma sahip olan ve özellikle otellerin tercih ettiği duvar tipi erişim noktalarına iki yeni model eklendi. Biri WiFi 6 teknolojisine sahip olan ürünler, her odada yüksek hızda internet bağlantısı sağlıyor.

İşletmelere pek çok avantaj sağlayan kurumsal ağ çözümlerine sahip olan TP-Link®, özellikle otellerin tercih ettiği ve her odada güçlü internet bağlantısı sağlayan duvar tipi iki yeni erişim noktasını (access point) satışa sundu. Priz şeklindeki, ince ve küçük tasarımlarıyla hem kolay kurulan hem de her atmosfere uyan ürünler, kablolu ve kablosuz bağlantıda yüksek hızlar sağlıyor.

TP-Link’in satışa sunduğu modellerden ilki, WiFi 6 teknolojisine sahip EAP615-Wall. Otel odalarına WiFi 6’nın getirdiği bağlantı avantajlarını sunan EAP615-Wall, aynı zamanda gelişmiş güvenlik özelliklerine de sahip. PoE (Power over Ethernet) desteği olan ve son derece kolay kurulan ürün, Omada SDN desteğine de sahip ve otellere tüm ağı buluttan yönetim kolaylığı sağlıyor.

WiFi 6 ve diğer gelişmiş kablosuz teknolojilerle donatılmış olan EAP615-Wall, otel müşterilerine yüksek performansta bağlantı ile daha iyi bir deneyim sunuyor. Kablosuz bağlantıda toplamda 1775 Mbps’ye varan hızlara ulaşan erişim noktası, aynı zamanda üzerinde 1’i uplink, 3’ü downlink (bu üç port’tan biri PoE destekli) 4 adet Gigabit bağlantı yuvası yer alıyor. Bu sayede odalara kablo çekme sorununu da ortadan kaldırıyor. Kablo ile ağa dahil olan cihazlar, erişim noktası üzerinde yer alan bu yuvalara bağlanıyorlar. Üstelik gigabit hızlarda kablolu bağlantı yapılıyor.

Oteller İçin Duvar Tipi İki Yeni Erişim Noktası


Güçlü bağlantı, güçlü güvenlik...
TP-Link’in yeni duvar tipi erişim noktası, WPA3 kurumsal düzeyde güvenlik korumasına sahip. Ayrılmış konuk ağı, Facebook ve SMS ile kimlik doğrulaması yapılabilen captive portal gibi özelliklerle aynı zamanda güvenli bir konuk ağı oluşturmayı da sağlayan EAP615-Wall, ücretsiz Omada uygulamasıyla her yerden, kolayca yönetilebiliyor.

TP-Link’in satışa sunduğu diğer duvar tipi erişim noktası ise EAP235-Wall model adına sahip. Tasarım, kurulum ve kullanım kolaylığı gibi özellikleri diğer model ile aynı olan bu erişim noktası WiFi 5 (80211.ac) standardına sahip. Başta oteller olmak üzere her odada güçlü WiFi bağlantısı olması istenen yerler için uygun bir seçim olan EAP235-Wall, çift bant desteğine sahip ve toplamda 1167 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Bu modelde de diğer modelde olduğu gibi PoE destekli 4 adet (1 uplink, 3 downlink) Gigabit girişi bulunuyor ve VoIP telefon, yazıcı gibi cihazlar ayrıca kablo çekmek gerekmeden ağa bağlanabiliyor.

Her odada güçlü, tüm odayı kapsayan, yüksek bağlantı hızı sunan ve güvenli bir ağ oluşturan, aynı zamanda şık tasarıma sahip TP-Link’in duvar tipi yeni iki erişim noktası, otel, öğrenci yurdu, hastane, iş merkezi gibi işletmelere uygun çözümler ve hem kurulum, hem kullanım açısından pek çok avantaj sağlıyorlar.

EAP615-Wall:https://www.tp-link.com/en/business-networking/wall-plate-ap/eap615-wall/
EAP235-Wall:https://www.tp-link.com/tr/business-networking/omada-sdn-access-point/eap235-wall/

Oteller İçin Duvar Tipi İki Yeni Erişim Noktası
Sabit internet olmayan yazlıklarda, kamp alanlarında, yurtdışı seyahatlerde taşınabilir mobil WiFi (Mi-Fi) cihazları internet erişimi ve dağıtımı için en ideal çözümler.

Sabit internet olmayan yerlerde internet erişimi için mobil internet çözüm oluyor. Operatörlerin yatırımları arttıkça artık hemen her yerde 4G ya da 4.5G bağlantıya ulaşmak mümkün ve mobil internet ile iş, eğlence pek çok uygulama sorunsuz yapılabiliyor. Pandemi döneminde büyük şehirlerden kaçarak Ege ve Akdeniz kasabalarında yaşamaya başlayan pek çok aile, eğer bulunduğu bölgede sabit internet yoksa ya da yetersizse, internet sorununu mobil hatlar ve bu mobil interneti dağıtmayı sağlayan MiFi (mobil WiFi) cihazlarıyla çözdü.

İçine takılan SIM kartıyla mobil internet bağlantısı sağlayan ve bu mobil ağı 10 ve üzeri cihaza dağıtan bu cihazlar, tatil ve seyahatlerde de çok işe yarıyor. Yazlık eve sabit internet aboneliği yapmak istemeyen ama tüm aile fertlerinin internete erişmesini isteyenler; kamp yapmayı tercih edenler; yurtdışı seyahate gidenler; tatilini sabit internet olmayan kırsal alan, dağlar gibi yerlerde geçirenler; tekne turu yapanlar için MiFi cihazları tatilin vazgeçilmez unsurları haline geldi.

Tatilde, Seyahatte Mobil İnternet Her Yerde


Pil Sayesinde Her Yerde İnternet
Kablosuz ağ pazarına yön veren TP-Link®, MiFi cihazları konusunda da çok seçeneğe sahip. İhtiyaca göre 3G destekli model de 4.5G destekli modeller de bulunuyor. En az 10 cihaza kadar mobil interneti paylaştırabilen bu ürünler, içlerindeki pil sayesinde elektrik prizi olmayan yerlerde de kullanılabiliyor. Daha sonra şarj edilip, tekrar uzun süre pil ile çalışabilir duruma geliyor. Pili ve küçük boyutu sayesinde her yere taşınıp, her yerde internet erişimi sağlayan bu cihazlar, sürekli hareket halinde olanlar, tekne sahipleri için de uygun çözümler.

MiFi cihazları, aynı anda çok cihaza destek vermesi sayesinde tatillerde internet bağlantı masrafını da azaltıyorlar. Bir ailede her aile ferdinin telefonu ve tableti için ayrı data hattı ve bedeli yerine, daha yüksek kapasiteli tek data hattı ile tüm aile ferdi internete erişebiliyor. Özellikle tatil bölgelerinde bazı yerlerde mobil internet erişimi sabit internete göre daha hızlı ve stabil olabiliyor. Rahatlıkla mobil internetten film izlenip online oyunlar oynanabiliyor; sorunsuz ve güvenli bir mobil ağ oluşturuluyor.

Tatilde, seyahatte her yerde, özgür, hızlı ve güvenli mobil internet için TP-Link MiFi ürünlerini geliştirmeyi sürdürüyor.

Ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/mifi/

Tatilde, Seyahatte Mobil İnternet Her Yerde
TP-Link’in WiFi 6 teknolojisine sahip ve online oyunlar için özel geliştirilen Archer GX90 yönlendiricisi Türkiye’de satışa sunuldu. Oyun canavarı, hem kablolu hem kablosuz bağlantıda gigabit hızlar sunuyor.

Ağ pazarının lider üreticisi TP-Link®, en yeni kablosuz ağ teknolojisine sahip ve tamamen oyuncuların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Archer GX90 oyun yönlendiricisini (router) Türkiye’de satışa sundu. Online oyunseverlerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan yüksek hızda internet bağlantısını hem kablolu hem kablosuz olarak sağlayan ürün, her iki bağlantı tipinde de gigabit hızlara ulaşıyor.

Üç kanal desteği sayesinde oyun donanımları için özel bir ‘oyun kanalı’ sunan Archer GX90, 4.8 Gbps hıza sahip bu oyun kanalını sadece oyun cihazları için ayırabiliyor. Böylece kablosuz bağlantıda dahi hız düşmesi, yavaşlama, kesinti olmadan online oyun keyfi yaşanabiliyor. Eşzamanlı olarak yüksek hız gerektiren uygulamalar sorunsuzca çalıştırılabiliyor. Örneğin evde aynı anda bir kişi online oyun oynarken, diğer aile üyeleri Netfix’ten film izleyebiliyor. İki uygulama da kesintisiz, sorunsuz oluyor. Cihaz toplamda (üç kanalda) 6.6 Gbps kablosuz hızlar sunuyor.

Ayrıca Archer GX90’ın Oyun Hızlandırıcı özelliği sayesinde oyun akışları saptanarak optimize edilebiliyor. Bu sayede oyunlar her zaman sürükleyici kalıyor. Oyunseverler için önemli bir diğer özellik ise yönlendiricinin oyun istatistiklerini tutabilmesi. İnce ayarlanmış kullanıcı arayüzünden tüm oyun istatistikleri gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor. Oyun süresi, gecikme istatistiği, ayrılan ağ kaynağı gibi tüm bilgiler kolayca izlenebiliyor.

Wi-Fi 6’lı Oyun Yönlendiricisi Archer GX90 Türkiye’de


2.5 Gbps Kablolu Bağlantı
Oyuncular için özel tasarlanan Archer GX90, kablolu bağlantıda da 2.5 Gbps gibi çok yüksek bir hız sağlıyor. Cihaz üzerinde yer alan WAN/LAN bağlantı noktasına istendiğinde oyun cihazları bağlanarak yüksek hızlı kablolu bağlantının keyfi çıkarılabiliyor. Ayrıca 2 adet USB 3.0 girişi de bulunan yönlendiriciye USB üzerinden de cihazlar bağlanabiliyor.

Archer GX90, bu yüksek hız ve gelişmiş özellikleri destekleyecek güçlü işlemcilerle donatılmış durumda. Yönlendiricide 1.5 GHz dört çekirdekli ana işlemci ve üç adet de yardımcı işlemci yer alıyor. Bu sayede cihaz ağ performansını her zaman en yüksek düzeyde tutmak için çalışabiliyor.

Yönlendiricide 8 adet çok yüksek kazançlı anten bulunuyor. Bu antenler ve Hüzmeleme (Beamforming) teknolojisi sayesinde WiFi sinyallerini çok geniş alana yayabilen yönlendiriciyle evin her yerinde WiFi’a güçlü bir şekilde bağlanılabiliyor.

Ağ ve ağa bağlı cihazların güvenliği de Archer GX90’da ihmal edilmemiş. Oyuncular için daha hassas olan güvenlik için cihazla birlikte HomeCareTM güvenlik paketi geliyor. Bu pakette Trend Micro’nun gelişmiş ve sürekli güncellenen antivirüs yazılımı da yer alıyor.

Wi-Fi 6’lı Oyun Yönlendiricisi Archer GX90 Türkiye’de


Archer GX90’ın kurulumu ve kullanımı da son derece rahat. Bluetooth aracılığıyla yönlendiriciye bağlanıp, TP-Link’in Tether uygulaması üzerinden birkaç dakika içinde cihaz kurulup çalışır hale getirilebiliyor. Daha sonra tüm kontroller, ayarlar vb de Tether (Android ve iOS destekli) üzerinden ve her yerden, her zaman yapılabiliyor. Güvenlik ayarları, Misafir Ağı oluşturma, bağlı cihazlar gibi istenen her tür ayarı akıllı telefonlarla bu uygulama üzerinden birkaç dokunuşla yapmak mümkün.

WiFi 6 teknolojisiyle oyun keyfi için geliştirilen Archer GX90’ın Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 320 USD olarak açıklanıyor.

Ürüne ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/wifi-router/archer-gx90/#overview
USB Type-C desteği olan cihazların Ethernet üzerinden kablo ile ağa bağlanması sorununu çözen yeni bir ürün satışa sunuldu. TP-Link UE300C model adaptör, USB C destekli tablet, dizüstü bilgisayar gibi tüm cihazların kablolu ağa Gigabit hızda bağlanmasını sağlıyor.

Ağ pazarının güçlü markası TP-Link®, zengin ve çok çeşitli ağ ürünleriyle tüketicilerin her tür ihtiyacına cevap veriyor. Şirket, son olarak USB Type-C girişi olan dizüstü, masaüstü ya da tablet bilgisayarların kablolu ağa erişimlerini sağlayan yeni Ethernet adaptörünü satışa sundu.

UE300C model adını taşıyan adaptör, bir tarafında USB-C çıkış, diğer tarafında ise Ethernet girişi yer alan küçük boyuta sahip bir ürün. Cepte, çantada her yere rahatlıkla taşınabilen ürün, USB C girişli cihazların Ethernet kablosu ile ağa bağlanması gerektiğinde hemen kullanıma alınabiliyor. Kurulum gerektirmeyen ve USB C girişine takılarak çalışır duruma gelen adaptör, kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

USB 3.0 destekli olan ürün, hızlı bağlantı sağlamak üzere tasarlanmış. Kablolu bağlantıda 1 Gigabit hız desteği sağlayan adaptör, kullanıcılara anında güçlü kablolu bağlantı keyfi sunuyor. Böylece büyük dosyalar hızlı bir şekilde indirilebiliyor; online oyunlar oynanabiliyor.

Kullanılmadığında USB çıkış kablosu katlanarak adaptörün içine gömülebiliyor. Bu sayede hem daha güvenli, kablonun zarar görmeyeceği bir taşıma sağlanıyor, hem de daha az yer kaplıyor. Katlı haldeki boyutu sadece 71 x 26 x 16,2 mm olan UE300C, gömlek cebinde dahi taşınabiliyor.

Windows, MacOS, Chrome ve Linux işletim sistemlerini destekleyen adaptör, Windows 10, MacOS 10.9 ve üstü, Chrome ve Linux için herhangi bir kurulum CD’si, yazılımı gerektirmeden çalışır hale geliyor.

UE300C Ethernet adaptörün tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 29 USD olarak açıklanıyor.

UE300C’ye ilişkin ayrıntılı bilgi için:https://www.tp-link.com/tr/home-networking/mobile-accessory/ue300c/

TP-Link’ten USB Type-C Ethernet Adaptörü
Hakkında
Konum: İstanbul,Ataşehir
Meslek: http://www.tp-link.com.tr
Forum İkinci El İmzası:
TP-Link Türkiye 0850 724 44 88 | support.tr@tp-link.com facebook.com/TPLINKTURKEY twitter.com/TPLINKTURKEY youtube.com/TPLINKTECH
Hakkımda:
TP-Link 120'yi aşkın ülkede bulunan milyonlarca müşterisi ve SOHO Ağ ürünleri pazarında Dünyanın 1 Numaralı lider markası sıfatıyla global bir üreticidir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 4.204
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.468
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 240.804 (Bu ay: 1.895)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 200 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.