Yarbay
15 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 392 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Eski bilgisayarı ayağa kaldırayım, iş görsün diye msata ssd alacağım. Aliexpress de 4-5 farklı marka var. Yazma hızları yakın. Hangisini alsam diye kararsız kaldım. Sipariş ederken neyine bakılır? Neye dikkat edilir işin içinden çıkamadım.

Eski cihaza alıyorum ama almışken çöp de olsun istemem.


En çok satan model EXRAM SSD MSATA Kontrolcü SMI2258TX / SMI22559TX  Nand Flash türü TLC


Kingchuxing SSD SATA mSATA Kontrolcü SMI2258XT / SMI-2259XT2 Nand Flash türü TLC


GUDGA MSATA SSD Kontrolcü CS1802/SM2263XT Nand Flash türü TLC


KingSpec mSATA SSD Kontrolcü (Bilgi yok) Nand Flash türü TLC 3D nand


FIREBAT MSATA SSD Kontrolcü SMI ??? Nand Flash türü TLC/QLC 3D NAND 


Lenovo mSATA SSD Kontrolcü SMI/Other ?? Nand Flash türü TLC 3D nand


KingFast mSATA SSD Kontrolcü SMI/Other ?? Nand Flash türü TLC 3D nand


Xishuo MSATA SSD Kontrolcü PS3111/SMI2244/2256/2258/2246 Nand Flash türü 3D NAND TLC


MicroFrom mSATA SSD Kontrolcü SMI2259XT/S11 Nand Flash türü TLCÖzellikler yakın, fiyatlar yakın. Genel olarak 3 yıl garanti. (1-2 tane 4-5 yıl var) En ucuzunu alıp geçeyim mi? Hepsi çöp mü? Mutlaka 3d nand olmalı mı? Neye dikkat edilmeli?

1000tl altı uygun fiyatlı wifi6 router çıkarmış tp link. İnceleme vs. bulamadım. Var mı kullanan? Alınır mı?

AX1500 Wi-Fi 6 Router

  • Wi-Fi 6 Teknolojisi: Archer AX12, daha yüksek hızlar, daha fazla kapasite ve daha az ağ tıkanıklığı için en son kablosuz teknolojisi olan Wi-Fi 6 ile donatılmıştır.
  • Yeni Nesil 1,5 Gbps Hızlar: Archer AX12 çift bantlı router 1,5 Gbps'ye kadar daha da yüksek hızlara ulaşır (5 GHz bandında 1201 Mbps ve 2,4 GHz bandında 300 Mbps)15
  • Daha Fazla Cihaza Bağlanın: Wi-Fi 6 teknolojisi, devrim niteliğindeki OFDMA ve MU-MIMO teknolojisini kullanarak daha fazla cihaza daha fazla veri iletirken aynı zamanda gecikmeyi de azaltır.24
  • Daha Güvenilir Kapsama Alanı: Beamforming teknolojisi ve 4 anten kullanarak sinyal gücünü cihazlarınıza odaklayan Archer AX12 ile en güçlü, en güvenilir Wi-Fi kapsama alanına ulaşın.
  • Artırılmış Pil Ömrü: Hedef Uyanma Süresi teknolojisi, cihazlarınızın güç tüketimini azaltarak pil ömrünü uzatır.3
  • Kolay Kurulum: Güçlü TP-Link Tether Uygulaması ile router'ınızı dakikalar içinde kurun.
  • Geriye Dönük Uyumlu: Archer AX12, önceki tüm 802.11 standartlarını ve tüm Wi-Fi cihazlarını destekler.Demiş sitesinde.

Pelicell (Rezilcell) firmasında talihsizlik sorunu taahhüt verdim ve belamı buldum. Abonesi olduğum 1.5 senedir yaşadığım rezillikleri paylaşayım da ne olduklarını herkes bilsin. Çok fazla ekran görüntüsü, vs. var ama sadece bir kaç tanesini ekliyorum.


Hergün internet kesiliyor. Hiç fire vermiyor. Müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil. Her söyledikleri yalan, hayatları sahtekarlık üzerine kurulmuş bir firma. Zerre karakter, ahlak etik vs. hiç bir şey yok. İnsan normal konuşma gibi yalan söyleyebilmesi için profesyonel olması gerekir. İşte bunlar profesyonel yalancı.


Mesaj atıyorum internet yok diye. Ekran görüntüsünü ekliyorum. Yorum sizin.Pelicell (Rezilcell) Hakkım Haram zıkkım olsun!!! Uzak durun!!!!Bildiğin dalga geçiyorlar insanlarla.


Tek sorunu bu zannetmeyin. 250mbs parası alırlar ama hızı asla vermezler. Nasıl mı? Hız testi sonuçlarımın fotoğrafını ekliyorum. Yorum yine sizin.Pelicell (Rezilcell) Hakkım Haram zıkkım olsun!!! Uzak durun!!!!

Aylarca düzgün internete giremedik. Utamadan ''paranızı iade ettik ya'' mesajı atmışlar. Bi kontrol edeyim dedim. Buda yalan. Diyorum ya profesyonel yalancılar. Telefon ile tesadüfen 2. kere ulaştığım gündü. Ağzıma geleni saydım. Bunun üzerine bana 20tl iade etmişler Pelicell (Rezilcell) Hakkım Haram zıkkım olsun!!! Uzak durun!!!! . Parasında değilim, aylarca internete düzgün giremedim üzerine bana sadaka verdiler.


Ha sorunlar bittimi? Tabiki hayır. Bana ABD üzerinden ip veriyorlar. Bundan dolayı oyun falan oynamak mümkün değil ping 250ms. Netflix bile 480p açılıyor (250mbs internet hızı ile), bazı sitelere hiç giremediğim için türkiye proxy si kullanıyorum. Şaka mı yapıyorum sanıyorsunuz? Hayır. Türkiye proxy si ile internete girmek durumunda kalıyorum. Buyrun ekran görüntüsünü paylaşıyorum.Pelicell (Rezilcell) Hakkım Haram zıkkım olsun!!! Uzak durun!!!!
Birazdan düzelir, modemi aç kapa düzelir, bugün gün içerisinde düzelir vs. düzenli kullandıkları yalanlar.


2 akrabamı 1 arkadaşımı bu firmaya sırf 10tl ucuz diye taşıdık. Firmanın sayesinde iyice sıkı fıkı olduk, her gün telefonlaşıp bu çöpcell in dedikodusunu yapıyoruz.BENİM 2 AYIM KALDI. DİŞİMİ SIKIP BU P.....K YUVASINDAN AYRILIYORUM. BU KONUYUDA BEN ETTİM SİZ ETMEYİM DİYE AÇIYORUM. AMAN HA AMAN, KAFAYI YEMEYE RAMAK KALDI. HAYATIN STRESİ FAZLASI İLE VARKEN BİRDE BUNLARLA UĞRAŞMAYIN. SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN.
Şu an yine yok internet Allah bunları bildiği gibi yapsın. Zerre hakkım varsa zehir olsun, 7 sülalesinden çıksın inşallah.------------RUH SAĞLIĞINIZ İÇİN BU FİRMADAN UZAK DURUN----------------

Telekom altyapısı kullanan her firmanın kalitesinin aynı olduğunu düşündüğüm için her zaman en uygun veren firma üzerinden internet kullanmaktayım. Büyük talihsizlik sonucu Pelicell denen firmaya internetimi taşıma gafletinde bulunmuş oldum. Daha önce kullandığım (Tbtnet, gibirnet, milenicom, turknet vs.) firmalar arasında herhangi bir fark görmediğim için bununda aynı şekilde olacağını düşündüm ama yanılmışım.


250mbs hız alıyorum diyemeyeceğim, ben sadece 250mbs hız için para ödüyorum. Aldığım hız ise günün büyük çoğunluğunda 10mbs yi geçmiyor. Ha eğer internet varsa geçmiyor. Çoğunlukla internet hizmeti 8-10 defa gidiyor gün içerisinde.


Öyle bir duruma geldim ki hıza falan bakmıyorum artık. İnternet varsa şükür ediyorum. Ödediğim paranın karşılığını geçtim, tarayıcının home butttona basınca google ı görememenin stresini yaşıyorum her bilgisayar başına oturuşta.Çok uzatmayayım bu iğrenç firmadan uzak durun arkadaşlar. Defalarca kendileri ile görüştüm. Her türlü yalan, dalavere, sahtekarlık mevcut kendileride. Yalanları kombo yapıyorlar, çözüm hariç herşeyi söylüyorlar.Ben rezil oldum siz olmayın. Bunlar anca Rezilcell olur.

PELİCELL PİŞMANLIKTIR. REZİLLİKTİR.!!!!!!!!!!

Minimum 9 kg kurutmalı sağlam bir ürüne ihtiyacım var. Evdeki bozuldu kaldık ortada. Mümkünse Alman malı olmasını istiyorum. Tavsiyesi olan var mı?Teşekkürler.

Bu firmadan valide hanım kıyafet almış. Alakasız saçma sapan bişeyler göndermişler. Şöyle bir araştırdım. Adamlar epeyce milleti dolandırmış. Bildiğin işleri dolandırıcılık.Sormak istediğim THH kararı çıktı icraya vereceğim firmayı. Fakat vergi kimlik numarasını bulamıyorum. Ortada doğru düzgün telefon numaraları da yok. (Vergi levhaları var mı oda belli değil)Bunların vergi numarasını bulabilir miyim?? Vergi kimlik no olmadan icraya verebilir miyim? Versem bişey çıkar mı?

Elimde bir usb bellek var. Takıldığı zaman sadece cd-room olarak görünüyor ve içinde çeşitli dosyalar var. Bunu orjinal halinde yani flash disk olarak kullanmaya çalışıyorum fakat başaramadım.


Diskpart üzerinden bakınca sürücü olarak görünmüyor flash. Epey araştırdım ama internette çözüm bulamadım. Var mıdır bilen?

Bir arkadaşıma farklı bankalardan 5 adet ilamsız icra gelmiş. Kendisinin kredi kartı borçları var ve ödeyemiyor. İcraya itiraz edebilir mi? En azından süre kazanmak amacı ile.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-galaxy-tab-a7-10-4-tablet-gri-1212343.html9803003396706113Sepete ekleyip ödeme öncesi yukarıdaki kodu giriyoruz fiyat 1241 a düşüyor. Avantajix ile 1229tl ye geliyor. Parafkartı olanlara 100tl puan ile maliyet 1129tl oluyor.2 adet alımlarda bonus karta 100tl puan da var.Kart Puanı Bilgi İçin


https://www.mediamarkt.com.tr/tr/shop/bankakampanyalari.html

Hakkında
Konum: Erzincan
Forum İmzası:
Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
Hakkımda:
Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: “Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: “Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 10 sa.
Mesaj Sayısı: 3.317
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.372
İkinci El Bölümü Mesajları: 296
Konularının görüntülenme sayısı: 50.051 (Bu ay: 649)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.656 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.