Şimdi Ara

silinebılır (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.543
Cevap
25
Favori
68.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Şu Pasaport kaydı zorunluluğunun kaldırılması için Ulaştırma Bakanlığına çağrı yapalım, mail atalım. Cihazın vergisini ödemek kafi olsun, bu konuda mağdur olan , suistimal edilen çok kişi var..

+1654984626843598463526879820654984.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: abbet

quote:

Şu Pasaport kaydı zorunluluğunun kaldırılması için Ulaştırma Bakanlığına çağrı yapalım, mail atalım. Cihazın vergisini ödemek kafi olsun, bu konuda mağdur olan , suistimal edilen çok kişi var..

bu piyasadan ekmek yiyen ensesi kalin ithalatcilar buna seyirci kalir mi?

1200 -1500 arasi yurt disindan telefon alip 100 lira vergi ile hersey hallolsun derseniz 2000 liraya satan ithalatci amcalar nasil daha zengin olacaklar? yazil degil mi onlara? ayiptir gunahtir onlar daha cok kazanmali :))

saka bi yana diyelim pasaport derdi olmasa sadece vergi olsa bu sadece 115 lira ile vergi ile kalir mi saniyorsunuz? yurt disi cihaz alirken garanti disindaki en buyuk husus pasaport kaydiydi simdi bir de vergi eklendi..bunlar hep disardan telefon alinmasindan ziyade bence bu isin ticarete donusmeni engellemek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: abbet

quote:

organize olup bunu yapsak bizi iplerler mi ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dredge

Arkadaşlar avukat bir dostuma danıştım adamlar yaptığı internet dolandırıcılığna giriyor şikayetçi olabilirsiniz sizi kandırarak yetkisi olmadığı fiili taahhüt ediyor savcılık sanal dolandırıcılık davalarında zaman aşımıda uygulamıyor en hızlı şekilde sonuç alabilirisiniz

burda tam tersini söyleyenler yapılacak şikayetten sonra çıkacak sonucu görecek bakalım bizmi suçluymuşuz yoksa parayı alıp kaçanlar mı?nette herkesin her yaptığı kayıt altında saniyesine ip sine kadar.

eğer bir söz veriliyorsa ya tutulacak yada alınan para iade edilecek olması gereken bu.

bilgilendirme için kendi adıma teşekkür ederim...
  • arkadaşlar beni de pasha23 mağdurları listesine ekleyebilirsiniz, hem de 2 iphone5 ile..

şimdilik kendi kullandığımı temize çıkardım sanırım.. diğeri de patlayınca ne yapacağımı bilmiyorum maalesef..

mağdur olan herkese kolaylıklar diliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkidTurk

Bu konuya gelip bunun olucağı belliydi niye en başta yaptınız diyenler daha önce de bu kayıtları yapanların konularına girip ben ... abime kefilim diyen arkadaşlar. Telefon satıp 100 tl'de kayıt ücreti ekleyen halbuki kayıt işi yapan abilerine 50 tl'ye kayıt yapan arkadaşlar.İsim vermek istemiyorum ama 100 tl vergi çıktığında da geçici kayıtlarda sıkıntı çıkmıştı o zaman da ben ...abime kefilim diyen bir arkadaşımız şimdi buraya gelmiş niye yaptınız bilmiyormuydunuz diyor.Arkadaşlar bu kayıt olayları çıktığında 100 tl vergi diye birşey yoktu herkes pasaport hakkını 100 tl'den satıyordu daha sonra bu fırsatçılar çıktı ve ellerinde yüklü adet pasaport olduğunu söylediler.Benim gibi birçok kimsede umre,hac yada tur kafileleri zannedip kaydı yaptırdı işin rengi 6 ay yada 1 sene sonra çıktı. Asıl suç bir kaydı 6 ayda yapan btk'nındır asıl suç bizi bunlara yem eden yetkililerindir.Benim bir tanıdığım 30-40 tl'ye geçici kayıt yapıyordu kaçak olmasın diye yaptırmadık imuratk'ya islambol'a ömür boyu garantili gerçek pasaport kaydı dedikleri için inandık 100 tl gibi rakamlar verdik ve ardından vergi olayı çıktı bir de pasaport bulma sıkıntısı olduğu için geçici kayda devam ettik.Benim çevremde bu şekilde 8-10 kişi yaptı bazısının vergisini ödedim onlar pasaport buldu bazısının telefon ücretini ödeyip telefonunu aldım çünkü sorun benden kaynaklanmasada ben vesile oldum ve kimseyi benim yüzümden mağdur edemem.Geçenlerde imuratk'yı aradım vergi yasası çıkınca benden vergi ücretini de istedi ve yolladım bana bir dekont yolladı ama nafile yine kayıt düştü sebebini sordum o kadar rahat ve kaygısızdı ki ben kimseden vergi ücreti almadım dedi halbuki onun mail adresinden yollanmış dekont ve mail aynen duruyor aradığım için özür diledim ve kapattım.Resmen beni azarladı huyum değildir asla telefonda kavga etmem çünkü karşı taraf yüzüne söyleyemeyeciği bir laf söyler ondan sonra gelde dur o yüzden pazar gününü bozduğum için özür dilerim dedim ve telefonu kapattım. Yukarıda bir arkadaş bir teklif sunmuş açıkcası benim de aklımda olan odur pasaport şartı olmadan vergi yatmalı ve o kişi 2 yıl içinde başka telefon kaydettirememeli ve o cihazda iki yıl boyunca sadece tek hat ile çalışmalı bu şekilde hem mağduruyet giderilir hem de dışarıdan telefon getirip satan telefoncular engeller.

Tek hatda çalışma işi problem yaratabilir. Çünkü yeri geliyor başka hat takıyoruz yeri geliyor numara değiştiriyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Bu konuya gelip bunun olucağı belliydi niye en başta yaptınız diyenler daha önce de bu kayıtları yapanların konularına girip ben ... abime kefilim diyen arkadaşlar. Telefon satıp 100 tl'de kayıt ücreti ekleyen halbuki kayıt işi yapan abilerine 50 tl'ye kayıt yapan arkadaşlar.İsim vermek istemiyorum ama 100 tl vergi çıktığında da geçici kayıtlarda sıkıntı çıkmıştı o zaman da ben ...abime kefilim diyen bir arkadaşımız şimdi buraya gelmiş niye yaptınız bilmiyormuydunuz diyor.Arkadaşlar bu kayıt olayları çıktığında 100 tl vergi diye birşey yoktu herkes pasaport hakkını 100 tl'den satıyordu daha sonra bu fırsatçılar çıktı ve ellerinde yüklü adet pasaport olduğunu söylediler.Benim gibi birçok kimsede umre,hac yada tur kafileleri zannedip kaydı yaptırdı işin rengi 6 ay yada 1 sene sonra çıktı. Asıl suç bir kaydı 6 ayda yapan btk'nındır asıl suç bizi bunlara yem eden yetkililerindir.Benim bir tanıdığım 30-40 tl'ye geçici kayıt yapıyordu kaçak olmasın diye yaptırmadık imuratk'ya islambol'a ömür boyu garantili gerçek pasaport kaydı dedikleri için inandık 100 tl gibi rakamlar verdik ve ardından vergi olayı çıktı bir de pasaport bulma sıkıntısı olduğu için geçici kayda devam ettik.Benim çevremde bu şekilde 8-10 kişi yaptı bazısının vergisini ödedim onlar pasaport buldu bazısının telefon ücretini ödeyip telefonunu aldım çünkü sorun benden kaynaklanmasada ben vesile oldum ve kimseyi benim yüzümden mağdur edemem.Geçenlerde imuratk'yı aradım vergi yasası çıkınca benden vergi ücretini de istedi ve yolladım bana bir dekont yolladı ama nafile yine kayıt düştü sebebini sordum o kadar rahat ve kaygısızdı ki ben kimseden vergi ücreti almadım dedi halbuki onun mail adresinden yollanmış dekont ve mail aynen duruyor aradığım için özür diledim ve kapattım.Resmen beni azarladı huyum değildir asla telefonda kavga etmem çünkü karşı taraf yüzüne söyleyemeyeciği bir laf söyler ondan sonra gelde dur o yüzden pazar gününü bozduğum için özür dilerim dedim ve telefonu kapattım. Yukarıda bir arkadaş bir teklif sunmuş açıkcası benim de aklımda olan odur pasaport şartı olmadan vergi yatmalı ve o kişi 2 yıl içinde başka telefon kaydettirememeli ve o cihazda iki yıl boyunca sadece tek hat ile çalışmalı bu şekilde hem mağduruyet giderilir hem de dışarıdan telefon getirip satan telefoncular engeller.

Tek hatda çalışma işi problem yaratabilir. Çünkü yeri geliyor başka hat takıyoruz yeri geliyor numara değiştiriyoruz.

Öbür türlü de bu isi ticaret haline getirenleri engelleyemez devlet.

Bu işi ticaret haline getirenleri engellemek içinde kullanıcılar mahdur edilemez. Kullanıcılar bilinçlenice sadece kendileri kayıt yapacak. Hala başkasına para karşılığı kayıt yaptıran olursada mustahak ona ne yapalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emryrgc -- 5 Nisan 2013; 23:43:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Technological

Milleti kayıt adı altında tokatladılar yetmemiş gibi bir de şimdi kayıt silerim deyip para istiyorlar
    ne diyeyim bilemiyorum.......

Daha once de bunu yapiyorlardi pasha23 nickli sahis benim arkadasimdan 150 tl almis önceki kaydi silip yeni kayit yapmak icin ve dedigim gibi o zamanlar vergi yoktu. Yeri gelmisken soyleyeyim bizim arkadaslar kaydi silmek icin para bile almiyorlardi direk yeni kaydi yaparken eskisini siliyorlardi. Tabi ben bunlari cok gec ogrendim hatta dogubankta biri bana sizin yaptirdiginizda kacak dedi ben yok bizimkileri yapanlar durust kisiler forumda bir suru referanslari var dedim :)

• ya bende islambol mağduruyum ama adam sonuçta hergün foruma girip bilgilendirme yapıyor elinden birşey gelmediğini söylüyor zaten ben direk ona kayıt yaptırmadım aldığım cihazlar ondan kayıtlıydı sadece. Ben yazdığı son şeylerden sonra mağdur ettiğini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave1907

quote:

Arkadaşlar avukat bir dostuma danıştım adamlar yaptığı internet dolandırıcılığna giriyor şikayetçi olabilirsiniz sizi kandırarak yetkisi olmadığı fiili taahhüt ediyor savcılık sanal dolandırıcılık davalarında zaman aşımıda uygulamıyor en hızlı şekilde sonuç alabilirisiniz

burda tam tersini söyleyenler yapılacak şikayetten sonra çıkacak sonucu görecek bakalım bizmi suçluymuşuz yoksa parayı alıp kaçanlar mı?nette herkesin her yaptığı kayıt altında saniyesine ip sine kadar.

eğer bir söz veriliyorsa ya tutulacak yada alınan para iade edilecek olması gereken bu.

bilgilendirme için kendi adıma teşekkür ederim...

Önemli değil büyük yanlış yaptı bu çakallar birsürü insan dolandırıldı elbet biri savcılığa verecek bunları..

• quote:

Orijinalden alıntı: seko5454

ya bende islambol mağduruyum ama adam sonuçta hergün foruma girip bilgilendirme yapıyor elinden birşey gelmediğini söylüyor zaten ben direk ona kayıt yaptırmadım aldığım cihazlar ondan kayıtlıydı sadece. Ben yazdığı son şeylerden sonra mağdur ettiğini düşünmüyorum.

Paraları geri iade edebilir elinden bişey gelmesin için

• quote:

quote:

ya bende islambol mağduruyum ama adam sonuçta hergün foruma girip bilgilendirme yapıyor elinden birşey gelmediğini söylüyor zaten ben direk ona kayıt yaptırmadım aldığım cihazlar ondan kayıtlıydı sadece. Ben yazdığı son şeylerden sonra mağdur ettiğini düşünmüyorum.

dostum adam zaten sistem olduğu sürece kayıtlara 2 yıl garanti veririm demiş. Kayıtlar hep yenilenir hiç bi sıkıntı olmaz 2 yıl boyunca dememiş. Sen bana şimdi onu koruyosun diyebilirsin ama benimde 2 telefonumun kaydı düştü. Ben sadece gerçekleri yazıyorum. Biraz empati yapmakta lazım. Kendine şu soruyu sor ben islambol ün yerinde olsaydım ne yapardım.

• quote:

quote:

quote:

dostum adam zaten sistem olduğu sürece kayıtlara 2 yıl garanti veririm demiş. Kayıtlar hep yenilenir hiç bi sıkıntı olmaz 2 yıl boyunca dememiş. Sen bana şimdi onu koruyosun diyebilirsin ama benimde 2 telefonumun kaydı düştü. Ben sadece gerçekleri yazıyorum. Biraz empati yapmakta lazım. Kendine şu soruyu sor ben islambol ün yerinde olsaydım ne yapardım.

Sistem elverdigi surece dememisti İSLAMBOL guvencesiyle omur boyu garantili kayit demisti daha sonra devlet olaya el koyunca ve vergi getirince konuyu degistirdi bende uc adet kayit yaptirdim hepsi dustu.

• quote:

quote:

quote:

Sistem açık kalırsa diye bir şart koyduğunu sanmıyorum ben ilanlarda esnaf agzıyla 2 yıl garanti verdiklerini hiç sorun çıkmıcak dediklerine şahit oldum sana lafım yok dostum sitede çok mağdur olanlar var bu adamlar ev araba alacak kadar para götürdü bu işten şimdide mağdur edebiyatı yapıyorlar onun için asıl mağdur olan taraftan bakmak lazım

• telefonuma yasal uyarı mesajı geldi 3 gün önce kayıt yaptırdıgım yerle konustum bugun mckstan baktım IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır yazıyor bi sorun olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gnardal

telefonuma yasal uyarı mesajı geldi 3 gün önce kayıt yaptırdıgım yerle konustum bugun mckstan baktım IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır yazıyor bi sorun olurmu
    Gecici kayit yaptirmistir buyuk ihtimal kime yaptirmistin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akid -- 6 Nisan 2013; 15:19:52 >
  • İslambol'dan yapilmis bendeki. Bekliyoruz bakalim.

• quote:

quote:

telefonuma yasal uyarı mesajı geldi 3 gün önce kayıt yaptırdıgım yerle konustum bugun mckstan baktım IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır yazıyor bi sorun olurmu

zeytinburnunda bi telefoncuymuş sanırım bi arkadaşım vasıtasıyla yaptı ocak ayında 9 ay garanti demişti yasal uyarı mesajı gelince aradık tamamdır düzeltirim dedi ama içime sinmedi pek sizce düzeltmiştir mcks de yazana bakarsak?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

zeytinburnunda bi telefoncuymuş sanırım bi arkadaşım vasıtasıyla yaptı ocak ayında 9 ay garanti demişti yasal uyarı mesajı gelince aradık tamamdır düzeltirim dedi ama içime sinmedi pek sizce düzeltmiştir mcks de yazana bakarsak?

Duzeltmis ama bir iki aya kalmaz yine duser sonucta gecici kayit.

2 aya kadar pasaport bulucagımı dusunuyorum fakat geçici kayıdı düşürmek için napmam gerekir onu bilmiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Duzeltmis ama bir iki aya kalmaz yine duser sonucta gecici kayit.

2 aya kadar pasaport bulucagımı dusunuyorum fakat geçici kayıdı düşürmek için napmam gerekir onu bilmiyorum

Bir daha mesaj geldiginde direk git pasaport'a kaydettir sorun olmaz.

mesaj gelmeden pasaport geçerse elime napmam lazım

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.