Binbaşı
28 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Asx kullanıcıları ya da konuya hakim ustalar yardımcı olabilir mi ?

Hangisi kullanılmalı ?
Arkadaşlar, ,önlisans elektronik mezunu olduktan sonra sınavsız olarak lisans tamamlama programından açıköğretim işletme fakültesi bitirdim. DGS ye girme engelim var mı ?

Elektronik bölümün uzantısı olan bölümlere DGS ile geçiş yapma hakkım bulunuyor mu ? Yoksa dur kardeşim sen açıktan aöf işletmeye devam etmişsin kabul edemiyoruz derler mi ?

Benimle aynı durumda olup da bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Saygılar.
Arkadaşlar TTnet in verdiği, modelini başlıkta belirtmiş olduğum modemini kullanıyorum. İnternet paketim 35 Mbps a kadar hız destekliyor. Ancak modemim max 24 Mbps alıyor. Teknik ekibe hat ölçümü yaptırdım. Onların cihazına göre hattın ucuna kadar 35 Mbps bağlantı geliyor ancak benim modemimin yazılımının modlu olduğunu ve bu yüzden 24 Mbps olarak hız aldığımı söylediler. Başka bir modem satın alırsam bana verilen hızın tamamını kullanabileceğimi ilettiler.

Sorum şu: Ben yeni bir modem satın almadan firmware güncellemesi ya da herhangi bir ayar ile bu sorunu çözebilir miyim. İnternette uygun bir firmware bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

NOT : Mevcut Aygıt Yazılım Sürümü: 1.00(AAEF.4)D3

Saygılar.
Selamlar

Tavsiyelerinize ihtiyacım var dostlarım. Aşağıda linkini verdiğim cihazı satın almak istiyorum. Yalnız işlemcisi hakkında bilgim yok. Günlük kullanım için kullanacağım. Film, Office, internet için dusunuyorum. Oyun da en fazla CS oynarım. Bu işlemci beni üzer mi ? Kaldirabilecegi oyunlar hakkında da bilgi verebilirseni, en azından kafamdaki taşlar daha da yerine oturmuş olur.

Saygılar.

http://m.banggood.com/Xiaomi-Laptop-Intel-Core-i7-8G-DDR3-NVIDIA-GeForce-GTX-760M-15_6-Inch-p-941729.html?utm_campaign=android-share-V1apple-Android-TOP2513467-REC3023.5,23.5,1759.5-PID954667,957999,960407-SEXM&utm_source=Facebook Ads&utm_content=ruby&utm_medium=Tracking Tag&android_share=1utm_campaign=android-share-V1apple-Android-TOP2513467-REC3023.5,23.5,1759.5-PID954667,957999,960407-SEXM&utm_source=Facebook Ads&utm_content=ruby&utm_medium=Tracking Tag&android_share=1
Türk alıcılar tavsiye ediyor. Özellikle bass lar cok iyiymis. Genel referanslar da çok iyi. Aramızdan alıp kullanan var mi ? Kalitesi nasildir ?

http://www.aliexpress.com/item/Original-Marshall-Major-Leather-Noise-Cancelling-Deep-Bass-Stereo-Monitor-DJ-Hi-Fi-Headphones-Headset-W/32267561315.html
Selam dostlar.

Aliexpressten den telefon ekranı aldım. Ürün bozuk çıktı. Dispute açtım. Satıcı ürünü geri göndermemi yerine yenisini göndereceğini söyledi ve dispute reddetti. Bende OK dedim. Ürünü göndereceğim. Ama bu aşamadan sonra işleyiş nasıl olacak bilmyorum. Dispute açık mı kalacak ? Kapatmam mı gerekiyor ? Yoksa yükseltecek miyim ? İşin sistematiğini bana anlatacak bir yardımsever arıyorum. Lütfen yardımınıza ihtiyacım var.

Saygılar.
Üstadlar iki cihaz arasında gidip geliyorum. Yardımcı olun lütfen.
Selam beyler

Aşağıdaki linkteki cihaz hakkında bana bilgi verebilecek olan var mı ? Cihazdan beklentim 1-4 metre aralığındaki odamda film/dizi izlerken beni üzmeyecek bir görüntü vermesi. Full HD beklentim yok hatta HD beklentim de yok SD ile HD arasında görüntü versin yeter. Çamur gibi bir görüntü verecekse hiç girişmeyeyim. Bu fiyat seviyesinde görüntü kalitesinden ödün vermeyecek cihaz önerilerinize de açığım. Fiyatından dolayı çin menşeili olması tercihimdir. Hatta aynı çözünürlüğe sahip cihazı olan arkadaş varsa aramızda görüntü kalitesini kısa bir videoyla örnekleyebilirse çok memnun olurum.

Saygılar

http://www.aliexpress.com/item/US-Stock-Free-ship-3D-1080P-HD-Digital-Projector-Home-Theater-multimedia-projector-2000-lumens-2USB/871844658.html
Arkadaşlar Aliexpressten alışveriş yaparken ilk dikkat ettiğimiz ( bazılarımızın sa tek ) konu; satıcı ve ürün yorumları. Yorum (Feedback) bırakırken yarım yamalak ingilizcemizle harikalar yaratmaya çalışıyoruz. Bazılarımız ingilizce yorum bırakmak adına Google Çevirici 'nin saçma sapan çevirilerini kopyala yapıştır yapıyoruz. Bana sorarsanız bunlara hiç mi hiç gerek yok. Bazen bizleri komik duruma düşürebiliyor. Birbirimize yardımcı olabilmek için ürün ve satıcı yorumu bırakırken Türkçe ve gerçekçi yorumlara yer vermeliyiz. İngilizcesi süper olan arkadaşlara sözüm yok tabi ki. Ama onlarda ingilizce yorumlarının yanı sıra 1-2 cümlelik Türkçe yorumlarını da ekleyebilirlerse ingilizcesi el vermeyen arkadaşlar karar aşamasında maksimum seviyede faydalanabilirler. Dikkat edenimiz muhakkak vardır. İspanyollar, Ruslar, Brezilyalılar v.s. hep kendi dillerinde bırakmış yorumlarını ve Aliexpressi istila etmiş durumdalar. Şüphesiz ki bunda kendi dillerini kullanıyor olmaları en büyük etken.

Sonuç olarak kendi kendime karar aldım ve yorumlarımı Türkçe cümleler ile bırakacağım. Bunu birlikte yapabilirsek kısa sürede istediğimiz sonuca ulaşabileceğimize eminim. Benim gibi düşünen ve bana katılan arkadaşların da katılımını bekliyor daha faydalı ve sorunsuz bir alışveriş sürecinin kapısını aralamak için birbirimize yardımcı olabilmeyi umut ediyorum.

Farklı düşünen arkadaşların da fikirlerine saygı duyuyorum.
Redmi Note için imei değişimi konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar. Yabancı forumlara baktım ama karışık geldi. Tecrübeli arkadaşlar el atabilirlerse sevinirim.

Türkçe Rom ve root a da ihtiyacım var tabi :)

Saygılar.
Hakkında
Forum İmzası: