Şimdi Ara

Silinebilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
12
Favori
18.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
503 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: everyonelovebisco

quote:

Orijinalden alıntı: Oozed

Ne diyorum abi defolun lan defolun.Bi bitmediniz ya

kıllığına gitmiyorum olm biz gidersek acınızdan taş kavurup yemeye çalışırsınız senin kitlenin en az yarısı devletten benim verdiğim vergiyle karnını doyuruyor 10 sene daha burdayım suriyelilerin çeteleşip sizi sindirmesini izliycem kendini yırtsanda paralasanda bi kaç seneye isyan etçeksin yeter lan bu kadar vergimi olur zaten paramız değersiz açım diye zevkle izliycem

suriyeliler şimdiden AK kafalara ve kürtlere musallat olmaya başladı. uzaktan zevkle izliyorum. inş. eşit oranda birbirlerini imha ederler.

• Bu olayın a yada b partisiyle bir alakası yok türkiye böyle gelmiş böyle gider ... Bu skeçi izleyin derim .
  • Problem sende.

Sen nasıl muhasebecisin,bütün müşterilerin iflas.

Muhasebeci dediğin,esnafı ayakta tutar.

Patronuna söyle,Basgan abi suçu bize yükledi de,o anlar.

Selam ve dua ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iste tum bu olanlar yuzunden cehapeli arkadaslarimizi iyi partiye bekliyoruz, care iyi partidir arkadaslar

• Kendi isinizin durumundan hic bahsetmediniz

• Mandıracılık yapan bir müşterimiz açıktan süt satışı yasaklandığı için işleri yarı yarıya düştü ve dükkanını kapatmak zorunda kaldı.

Yalanını yerim

• http://www.incisozluk.com.tr/w/halk-kandırılmış-felan-değil/&list_type=solframe

Şunu bir okuyun derim

• crash95 kullanıcısına yanıt
    1984 de şu zamanları çok güzel anlatıyor. Gerçeklerin ortadan kaldırılması, ertesi gün değiştirilen bilgiye halkın inanması vs.
  • buyur burdan yak verilmesi gerekene verilmiyor verilmemesi gerekene kepçe kepçe yazıklar olsun
    http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/sayistay-kosgeb-kredilerinin-yuzde-65i-hatali/141858/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoNaNıMcı -- 7 Kasım 2017; 20:48:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoNaNıMcı

buyur burdan yak verilmesi gerekene verilmiyor verilmemesi gerekene kepçe kepçe yazıklar olsun
    http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/sayistay-kosgeb-kredilerinin-yuzde-65i-hatali/141858/

Vay vay. Secim vaadi olan seydi. Haberdeki son paragraf dikkat cekici.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• birey kendi basina araba ucak kamyon gemi telefon bilgisayar gida uretiyo olsaydi kapitalism diye bisey hic olmazdi
  • Ekonomik kriz olduğu ortada ama kendimizi salmayada gerek yok. Geçmişte yanlış siyaset yapılmış olabilir tamamda şimdi dolar düşsün diye abd ve ağırbaş avrupa ülkelerine bize karşı yapılan hukuksuzlularına göz mü yumalım? 50 seneden fazla süre boyunca bu ülke hiçbir gelişme gösterememiş bilim adamları iş adamları öldürülmüş, bugun yaşanmasa 30 sene sonra bu kriz illa yaşanacaktı ozaman geç olabilirdi umarım şimdi bizim için bir sirkilenme olur.
  • bugün komşumuz kazanlı kalorifer sistemi kurduruyordu. Kazanı evin önüne getirmişler ama fiyatta bir oynama olmuş.
    komşu diyordu ki ''kardeşim dolarla ne ilginiz var sizin bu kalorifer kazanı diye bir cümle kurdu''
    Bu abimiz seçim zamanı hüloooğğğğ diyerek oy atmaya gitmişti :D
    Ülkede et ve saaman bile ithalken adamın kurduğu cümle ülkenin cahillik seviyesini belirlemiş oldu gözümde bir kez daha kendime geldim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlliedSL

Mandıracılık yapan bir müşterimiz açıktan süt satışı yasaklandığı için işleri yarı yarıya düştü ve dükkanını kapatmak zorunda kaldı.

Yalanını yerim

http://www.hurriyet.com.tr/sokakta-cig-sut-satmak-yasak-mi-bakan-son-noktayi-koydu-40351616

Bakanlıktan denetlemeye gelenler mi ararsın yoksa belediyeden mi ?

Ben müşterimin kapatış nedenini biliyorum ama sen benden daha iyi biliyor olacaksın ki sözümü yalanlamışsın.

Şimdi söyle bakalım güzel kardeşim doğrusu neymiş bu işin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkovic

Bu olayın a yada b partisiyle bir alakası yok türkiye böyle gelmiş böyle gider ... Bu skeçi izleyin derim .

Hee o zaman ıyıyız sımıd ya boşverlşm gitsin

O zamanlar da o izledıgın skecı elestırıyı yapabılıyordun ama sımdı gak guk demek ıcın g desen hop.....

Anladın ? Sadece bu örnek yeter

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

quote:

Orijinalden alıntı: BASGAN REYIZ

Problem sende.

Selam ve dua ile

Bizim mesleğimizi eleştirmek ne haddinize ? Sen kimsin ?

Muhasebeciler devlet mi ki esnafı tek başına ayakta tutsun ?

Biz yol göstereniz piyasayı belirleyen değil.

Önce ne içiyorsan onu bırak kafan normale dönsün ondan sonra konuşuruz.

Alıntı yapmasaydın keske şunu..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • değerlendirmen güzel benim ve herkezin derdi zam zam zam. aklıma bi abimiz geldi (en sonunda isyan ettim.. )https://www.youtube.com/watch?v=FTBjcOqqnX0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herkezisyan -- 8 Kasım 2017; 0:1:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

quote:

Orijinalden alıntı: BASGAN REYIZ

Problem sende.

Selam ve dua ile

Bizim mesleğimizi eleştirmek ne haddinize ? Sen kimsin ?

Muhasebeciler devlet mi ki esnafı tek başına ayakta tutsun ?

Biz yol göstereniz piyasayı belirleyen değil.

Önce ne içiyorsan onu bırak kafan normale dönsün ondan sonra konuşuruz.

Ula tamam kızma,daha yenisin.

Hele bir mesleğini tam öğren,o zaman ne denek iştediğimi daha iyi anlayacaksın.

Selam,kelam ve dua ile

• azcık düşünmesini bilen biri şunu der

ulan her sektörde bir katakulli dönüyor kimi gramazjdan vuruyor kimi vergisiz sattığı sütten.

ya ingilterede açıkan süt satışı var mı

belçikada waffle'ın gramıjıyla oynuyorlarmı diye düşünmüyorda ülke kötü

3 yıldır ticaretteyim ayrıca yabancı bir firmada çalıştım günde 25-30 farklı gruptan insan gördüm hiç bana türk insanı iyi niyetli demesin

hee ekonomik sebeplerden insanlar gergin dersin anlarım ama kayıt dışı ekonomi vergiler bu hale getiriyor kimsenin ruhu duymuyor.

her işimizde çakallık evrakta oynama falan fistan.

bence ülke standartları olmaya başladığı için türkiye buna hazır değildi.

ya kardeşim adam çinde haftalığı 50 dolara çalışınca zengin hssediyor kendini.

rus bir savaş stratejisti ABD ve AB türkiyeye farklı kollardan yaptırımlar uygulıycak türkiye acil ekonomik Bplanı yapsın dedi. bakalım görücez akıllıları.

girişimcilik dükkan açmak değil hatırlatayım.

net gözlemim sayısızca hemde

ticaretle uğraşan sıcak parayı sever. küçük esnaf bitti diye ağlarken bir taraftan market ihtiyaçları hala aynı un a suya süte ihtiyaç var

vizyonsuz mahalle bakkalları yerlerini süper marketlere devretti biz yine sütü unu aldık burda olaymüşteriye nasıl ulaştırıcaz olsaydı küöük esnaf bitmez avmlerde o kadar dükkan açılmazdı.

sıcak parayı seven abiler kredileri çekip evler arabalar aldı işler bir terso olunca battık :D

2013 yılında ABD dolar basarken kur aşşağıdaydı o sıra elimizdekileri şişirdik kredileri çektik şidi sıkıya gelince ahh uhh

herkes için değil ama gerçek ekonomiyi bilmeden yorum yapmayın.

türkiye cumhurıyetıyle herkes oynıycak çünkü güçsüz duygusal ülke darbeler yada farklı tezgahlarla oynıycaklar bakalım kazanacaklar mı

herkeste bi karamsarlık. ulan RTE gitse XYZ gelse çark aynı çark burda annenler babalara iş düşüyor düzgün dürüst ve kaliteli çocuk yetişşrince bu problemler kalkıcak.

çakallığı değil dürüstlüğü kısa yoldan herkes zengin olmak ister önemli olan huzurlu zenginlik.

• Gerçekten anlamakta zorlandığım şey bir muhasebeci olarak bunları yazarken işin sosyal hayatın insanların davranışlarını yok farz etmek garip geliyor.

şimdi 24 yaşında olan birisi olarak ve diğer yorumculara soralım.

AVM nin hayatınzdaki yeri nedir?

alışverişinizden yemeğinize kadar herşeyinizi AVMlerden yada internetten alıyorsunuz? sonrada esnaf şöyle böyle.

Önce AVM'ler sonra internet bunlarla rekabet edemeyen esnafı batırdı ve batıracak.

havalı olsun diye AVM markalarından giyinirseniz AVM markaları kapitalizmin kralını bu firmalara yaşatıyorlar. Çünkü kendi ödediği kiraları gidip maliyete yansıtmak yerine taşeronlarından çıkarmayı çok iyi biliyorlar.

yemek konusuda aynı akşam pidecide yemek yemek yerine AVMde yemek yerseniz kapanan pideciniz olacak tabiki.

Ayakkabı tamiri yapan gerçekten kalmadı desek yeridir. Bende geçenlerde lazım olduğu halde ayakkabıları 5-6 ay arabada gezdirdim ya unuttum yada denk gelmedim
    tabi yine burada tamiri yapılacak ayakkabı giymek yerine genelde plastik tabanlı tamiri pekde mümkün olmayan ayakkabı kullanıldığınıda görmemiz gerekli.

Yani işin özü Zaman ile herşey değişiyor. İşletmelerin buna ayak uydurması ve piyasanın yönünü görmesi lazım.

Unutmadan aynı durum e-ticaret siteleri içinde geçerlidir. Batan pek çok e-ticaret sitesinin batma sebebi gözlemlemedikleri basit yada kendisi için ihmal edilebilir gördüğü ek maliyetlerdir. e-ticarette en büyük koz maliyettir çünkü. aynı ürünü kim ucuza satıyorsa onun ürünü satılır. kargo parasını dikkat etmediği için batan firmalar mevcut. Sürekli akan para ile hesaplar dolu görünsede işin aslı öyle olmadığı aşikardır. özel bir durum yoksa bir firmanın batışı 1 yıl önceden bellidir.

ayrıca ülkemizde son yıllarda popüler şekilde kullanılan YASLANMA TİCARETİ hüküm sürmektedir.

Bir firma başka bir firmaya ne kadar yaslanabilirse o spette iş yapmaktadır. Kasada parası olsa dahi ödemeyi çek-senet ile vadeye bağlayıp iş yaptırdığı firmaya yok yere ek maliyetler oluşturmaktadır. Bunlar çek kırmadan başlayıp çok farklı argümanlara kadar ilerler.

Tabi bunlarla birlikte ülkedeki durumda işe dahil olunca piyasa daha da kırılgan bir hale geliyor.

Özetle geleceğiniz hakkında aklınızda sorularınız varsa dikkat edeceğiniz şeyler şunlar olabilir.
    1. herkes kendi sorumluluğunu bilecek ve ona göre hareket edecek.
    2. kendi sorumluluğundaki işleri gidip günah keçisi yada bir suçlu bulup yüklemeye kalkmayacak.
    3. Ülkemizdeki ve kültürümüzdeki adamına göre muamele malesef 15 yılda çıkmış bir olay değildir. Bu hep vardı ve görünüşe göre aynen devam edecek.
    4. Objektif olmadığınız sürece herşeyi yanlış/eksik algılayıp yanlış kanı veya yargılara varabilirsiniz. Taraf tutar gibi parti veya siyasi görüş tutmayı bırakın.
    5. Futbolda küfür arttığı için ilgilenmeyi bırakmıştım. Geçen sürede pala ile çocuk kesmeye kadar vardı iş.
    6. Bana göre trafikteki davranışlar toplumun içinde bulunduğu durumu daha net ortaya koyar. Yani trafikteki durumumuzda ortada. 3 sn geç kaldır arabayı korna ve yediğin küfürü düşünmek istemezsin. Daha aracında sopa silah vb. olanlar ayrı bir durum. Bu yüzden kendinizle anlaşın. Kemerinizi takın, Küfür etmeyin ve kavgadan uzak durun.
    7. okuyun araştırın. Survivor, ses yarışması,Recep ivedik vb. ahmak oyalayan şeylere harcadığınız zamanın yarısını işinizle ilgili şeylere harcasanız faydasını hayatınızda göreceksiniz. Tv izleyen bir ülkede yaşayıp her şeyden şikayet etmek işin en kolayıdır.
    8. Yolda bir çukur görürseniz arayın belediyeyi. Yolda kötü araç kullanan güvenliği tehdit eden birisini görünce arayın 155'i. Yasadışı birşeyle karşılaşınca gerekli mercilere başvurun. bunları yapmazsanız Bu ülkedeki hiç bir şeyden şikayet etmemelisiniz. Sorunu gören sorunu ilgilisine bildirecek ki o sorun düzeltilsin.
    9. İhtiyaçlarınızı tespit edin ve Para için yaşamayın. örneğin ayda 20.000tl kazanmıyorsanız iphone 8 almayı düşünmeyin.

Son olarak bakın japonyada yaşasaydınız metroya binmek için bu kadar gamsız olmznı gerekebilir. Sizide çanta gibi sıkıştırma işi yapan görevliler olabilirdi!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.