Şimdi Ara

Silinebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
12
Favori
18.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
503 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bahsi geçen pide ramazan pidesi değil bildiğimiz kıymalı pidedir.

Artan maliyetler yüzünden zam yapmak yerine porsiyonları ufaltıp ona uygun fiyat belirlemek hırsızlık değildir.

Örnek olarak 2016 yılında toplam maliyeti 8TL olan kıymalı pideyi 10TL'ye satan işletmeci

2017 yılında artan et fiyatları yüzünden aynı kıymalı pideyi 10TL'ye imal edip 12TL'ye satıyor.

Burada ki amaç şu kıymalı pide fiyatını 12TL'ye yükseltmek yerine, iç harç gramajında makul seviyede oynama yapıp maliyeti 8TL satış fiyatını 10TL olarak sabitlemektir.

Sizin mantığınıza göre Bodrumda tanesi 50TL'den lahmacun satılması da diye bir olay da yok :)
  • Yorumların hemen hemen hepsini okudum ve aklımdan sadece şu cümle geçti..

Bahtımı seveyim.
  • devlet-halk arasındaki ilişkide ya devlet halk ıcın vardır ya da halk devlet için vardır görüşüne göre, bizde halk devlet için vardır anlayışı hakim. Ülkemizdeki baskın toplumsal görüşe bakınca da bunu açıkca görüyoruz, din ve milliyetçilikle yoğrulmuş bu baskın görüşten başka bir anlayış çıkması mümkün mü, zaten askeriyeye ve diyanete ayrılan bütçe belli. O yüzden ülkenin geleceğini bizde halk belirler, ekonomi-savaş-... gibi olumsuzluklar bizi etkileyemez, bu coğrafyada haritada yerimize isviçreyi de koysanız birkaç yıl içinde askeri ve dini harcamaları artar, çünkü bu kafayı başka türlü heisenbergi bile getirsen burada yaşayacak halka sağlayamazsın, devletin içindeki durumu çok da yargılamayıp kabul etmemiz saygı göstermemiz gerekir, bu cografyada halk devlet için vardır anlayışı zarar gördüğü an şekil a'da gördüğümüz gibi çevremizdeki bazı ülkelerin haline döneriz, kötünün kötüsü vardır o yüzden bazı geçici kaçınılmazlıklara dayanmak lazım

• Yaşım 32 artık yolu yarıladım benden geçti ama gençlere tek tavsiyem avrupa yada amerikaya bir şekilde yerleşmesidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar yazsak da boş en çok oyu en çok zarar gören kesim veriyor zaten bizim teyzeler var alayı akpartili her gittiğimde vermeyin şunlara diyorum açıklıyorum bak sen tarımcısın sana mazot 5 lira gemilere bedavaya yakın hala yok dış mihraklar bilmem ne falan bu ülke insanları ülke hep sıfırlanınca aklı başına gelmiştir bu sefer de öyle olacak.
  • Oozed kullanıcısına yanıt
    Sakin ol şampiyon.

Babanın ahırından adam kovmuyorsun.

Gitmek isteyen zaten ne haliniz varsa görün der gider.

Siz de burada bir ayda 1 liralık benzin zammıyla, boncuk ararsınız anca bir yerlerinizde.

Kimin neyi neden eleştireceği size kalmadı.
  • Kardeş sana zahmet esnafın nasıl vergi kaçırdığını da yazsana. İşin içindesin kaçırılmıyor demezsin heralde. Ve hepsi için bi yaz sana zahmet.

Konuya gelince bu iş arz talep meselesi. İşini iyi yapan hesaplı yapan müşteri çeken kazanır

Biri batıyorsa bir yerden diğeri yükselir.onun için ağlamaya gerek yok. Bir yerde bir işletme batıyorsa başka bir yerden başka bir işletme onun nasibini alır.

Ama vergi kaçırma devleti batırır. Bence sen bu konuda hayıflqnqcaksan hayıflan.

• quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Forumda malum partinin mali konulardaki başarısızlığını en çok eleştirenlerden biriyim. Yazdıklarını okuduktan sonra "çok şükür bugünde malum partiyi eleştirdik" diyemeyeceğim. Kendi çalıştığım sektör gibi birçok sektör de iş hacmi artmakta. Şimdi senin iş kolun nedir diye merak edenler olacak. Dışarıdan ithal edilen, dış borcun içine eden, iç sermayeyi çürüten tüketim malı üreten bir firmada çalışıyorum. Aslında bu kırılma noktası. Dışa bağımlı olduğumuz her ürünü/hizmeti kendi içimizde çözümlersek finansal sorunlarımız bu kadar ulusal oranda yaşanmaz. Sokakta gördüğüm herkes "kriz var yeaaaaağğ" modunda. Soruyorum "tahsil durumun nedir? "üretime, ekonomiye, doğaya katkın nedir?" diye balık gibi suratıma bakıyor.
    Bu sebepten her bir haltı malum partiye yıkmak biraz aymazlık olur.

Peki bunlara cevap verenlere ,, verilecek cevabın nedir?

Mesela, doktora yapmış, 15 senedir özel sektörde çalışan, ciddi gelir vergisi ödeyen, v.s. kişilere ne tavsiye edersin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Oozed

Tamam dh li.Sen dünyanın kendi etrafındaki gibi olduğunu sanmaya devam et.Sen bu dünyanın en görmüş geçirmişisin.Tamam.Bak Bas git bu ülkeden.Bak defol diyorum geç kalmadan.Ülke battığında! burda olmak istemezsin.
    Size bu ülke çok fazla.Park sebebiyle tıkanan yolu bile dolara domatesin kilosuna bağlayabilen bi zihniyetsiniz.Etin 10 tl az satılmasını istemeyen bi zihniyetsiniz.
    Ne diyorum ki ben ya kime anlatıyorum lanet olsun size.

senin gibi akboylar yüzünden ülkenin prestiji kalmaddı herkes bizi afganistan pakistan gibi bitik ülke olarak görüyor elinde imkan olsa ya da herhangi bi avrupa ülkesi gelin dese ülke nüfusunun yarısı gider bende memnun değilim senin gibi adamlarla aynı topraklarda yaşamaktan ama yapıcak bişey yok

• Zaten vergi kaçıramayanlar batıyor. Dikkat edersen uzlaşma adı altında milyarlık vergi borçları affedilenler her gün büyümeye devam ediyor.

Bu sıkıntıda diye bahsedilen esnafların öyle bir gücü olsa onlar da batmaz emin ol :)
  • Silinebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: harunveli

>>Peki sektördeki diğer üreticilerle bu anlamda bir yatırım mümkün değil mi? (Bu yatırımları ancak o sektörün içindekiler en iyi şekilde başarabilir.)

>>Odalaşmak zaten bu tür konularda sorun üretmek için değilim?

Allah kolaylıklar versin.

Hocam, öyle bir hal var ki adamda para olsa da yatırım yapmaya korkuyor. Çünkü heran bi karar alınıp geçersiz sayılıyor veya el konuluyor adam da bişey yapamıyor haliyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son Hata Bükücü kullanıcısına yanıt
    Kovmak bize kalmadı zaten.
    Ben meraklılara yol gösteriyorum hadi koçum yol burda diyorum
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    mesajla alakası yok görüntüleme ile alakası var.
  • Oozed kullanıcısına yanıt
    O zaman susabilirsin değil mi?

Gitmek isteyen yolunu bulur zaten gider.

Ama ülkesinin çöplük haline gelmesine ses çıkarana da kapıyı göstermek senin gibi tiplerin haddine değil.

Anladığına sevindim. Teşekkür ederim.
  • çocukluğumda gördüğüm kıraathane kahvehane ve internet kafelerin yüzde 90 ı artık yok işleri nasıl iyileşiyor bilemedim son bir internet kafe kaldı o da dükkanı kiralayacak adam arıyor
  • Gsli46 G kullanıcısına yanıt
    İnternet kafe mi kaldı eskisi gib.
    Sadece çok büyük oyun temalı kafeler var artık.Herkesin evinde internet var
  • mtrkmn61 kullanıcısına yanıt
    bilemem... bizden haberleri bile yoktur...

• Şimdi gelelim hayatın gerçeklerine fako arkadaşa bakıyor musunuz? Bir bakın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Oozed

Ne diyorum abi defolun lan defolun.Bi bitmediniz ya

kıllığına gitmiyorum olm biz gidersek acınızdan taş kavurup yemeye çalışırsınız senin kitlenin en az yarısı devletten benim verdiğim vergiyle karnını doyuruyor 10 sene daha burdayım suriyelilerin çeteleşip sizi sindirmesini izliycem kendini yırtsanda paralasanda bi kaç seneye isyan etçeksin yeter lan bu kadar vergimi olur zaten paramız değersiz açım diye zevkle izliycem
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.