Şimdi Ara

Sık Tekrarlanan kondansatör Arızası hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde Inca IL-820A lcd monitörüm var 7-8 yıldır kullanıyorum çokda memnunum ancak son 1 senedir kondansatör arızası veriyor ilk önce 3 kondansatör şişmişti gidip mecideyeköyde teknik servisinden alıp değiştirmiştim,çok kısa bir süre sonra resimde işaretli olan yine arızalandı bu sefer elektronikçi arkadaşıma değiştittirdim bir hafta sonra yine sorun aynı yerde tekrarladı yine arkadaşıma götürdüm orjinalindeki ile aynı değerlere sahip kondansatör ile değiştirdik 4-5 ay kullandım 2 gün önce yine arızalandı.

Sorularım Bunun çözümü varmıdır,sorun başka bir yerde olup kondansatör zarar mı görüyor tavsiye edeceğiniz bir marka kondansatör varmı? Sanıyorum elektronikçi arkadaşım elindeki çıkmalardan taktı bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Sık Tekrarlanan kondansatör Arızası hk. Sık Tekrarlanan kondansatör Arızası hk.

• ufak bi fan konabilir mi oraya?
  • rerererara R kullanıcısına yanıt
    Bunu düşünmüyor değilim eski p3 işlemci fanı olacaktı onu taksam mı diye düşünüyorum ısınmadan böyle bir sorun olabilir mi?
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    fan panelde parazite ve dalgalanmaya yol acar..fan cozum olsaydi 1000 lerce lira verilen lcd led tvlere fan koyardi muhendisler.ilk degisimi senmi yaptin kondansatorun?..dusuk voltaj takmissan dayanamiyordur..sisen yer enerji cikislarinin oldugu yerler cunku..birde topraklama hatti varmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasa çin istilası altında kötü kondansatör cenneti .

kaliteli markaları Türkiyede bulamazsınız ,eskiden vardı . şimdi yok .
    Rubycon ,Elna gibi markalar kalitelidir . çıkması bile sıfır çin malından çok üstündür .
  • Hmm benim monitörün içinin aynısı

Bende kondansator değiştirdim suan sağlam

kondansatorlerin üstüne denk gelen ufak müsabakaları gibi bir kart vardı bende kafesinde onu çıkartınca baya serinlemisti benim kart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ay_tech kullanıcısına yanıt
    Fan bilgisi için teşekkür ederim. İlk değişimi ve diğer değişimleri elektronikçi arkadaşıma yaptırdım ilk değişen servisten alıp değiştirmiştik orijinaldi daha sonrakileri arkadaşım kendisinden takmıştı düşük voltajlı bundan bir önceki değişimdeki olabilir bakmamıştım ama 1 hafta kadar dayanmıştı,topraklama hattı var ve normal ölçtürdüm herhangi bir sıkıntısı yok....
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    marka ve modele gore semasini bulup hangi degerde kondansator kullanilmis ogren..sonra seninkilere bak ayni degerdemi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.