Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam önceki sayfalarda yemek ortasinda ilaci alarak bulantiyi azaldigini soyleyenler vardi .

İlacin yan etkileri genelde 1-2 hafta sürüyor sonrasinda kayboluyor
    Esiniz dayanabilecegi bir bulantiysa ilaca devam etmekte fayda oldugunu düşünüyorum

Yinede doktorunuza danisabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o-mumcu O kullanıcısına yanıt
    Ankarada 430₺ olan ilaci pazarlikla 400 e aldim
    Maalesef suara ankarada sigara birakma poliklinikleri yaa faal değil yada full cekiyor.1 aydir randevu bulamadim

• Champix ile 8. Gün bitti
    Ben de mide bulantısı olmadı, zaten rüya görmezdim hala görmüyorum. Ama aşırı şişkinlik var ve kendimi bitkin hissediyorum. Aynı zamanda cildimde kuruluk var. Sigaradan keyif almıyorum sayısı baya azaldı. Doktor 3 ay dedi ama bu ilacı bu kutu bittikten sonra kullanmak istemiyorum. Tek kutuyla bırakan oldu mu? Yarın son sigaralı günüm

• Umut K. kullanıcısına yanıt
    İlacin 3 ay boyunca kullanilması oneriliyor
    1 ay kullanip tekrar sigaraya donen cok kisi var

• sefa000 S kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ama kötü etkiledi beni. Bu yan etkiler geçiyor mu

• Umut K. kullanıcısına yanıt
    Ben 5. Günündeyim ama önceki yazilarda yan etkilerin ilacin ilk 2 haftalik kisminda oldugunu sonraki gunlerde yan etkilerin buyuk olcude kayboldugu soyleniyor

• sefa000 S kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: sefa000

Hocam önceki sayfalarda yemek ortasinda ilaci alarak bulantiyi azaldigini soyleyenler vardi .

İlacin yan etkileri genelde 1-2 hafta sürüyor sonrasinda kayboluyor
    Esiniz dayanabilecegi bir bulantiysa ilaca devam etmekte fayda oldugunu düşünüyorum

Yinede doktorunuza danisabilirsiniz
    Evet şu bikaç gündür bulantı yapmıyormuş bugün hapın 18. Günü ve sigarasız 4. Gün

• quote:

Orijinalden alıntı: trafocu

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

Selam dostlar,

bırakanlara hayırlı olsun, allah başlatmasın. bırakmaya çalışanlara allah yardımcı olsun.

1-) mutlaka doktora gitmem gerekiyor mu? yani neye bakıp karar verecek ki? doz alımı herkeste aynı sanırım. psikolojik sorunlarım yok. 1,5 yaşında bir kızım, 1 ay sonrada erkek çocuğum olacak inşallah. işim iyi. maddi-manevi sorunum yok allahıma şükürler olsun. doktorun yaptığı bir test yoksa ne gibi şeyleri öğrenmek için doktora gidiyoruz champix hakkında?

2-) ilaç kullanmaya başlamış çoğu arkadaş şöyle demiş "sigara isteği sıkıştırsa da kısa sürüyor". yani normalde sigara içemediğim zaman hem aklında olur insanın. ilaç içerken yine aklına geliyor ama mesela 10 dak sonra bu istek gerçekten kendi kendine gidiyor mu?

3-) 20 yıl - 35 yıl sigara içen arkadaşlar ilaca başladıktan 2 gün sonra sigara içmek istemediklerini söylüyorlar. bu ilaç harbiden bu kadar etkili mi yaw? yoksa ilaç hafif leylalaştırdığı için günleri ve yazdıklarımızı karıştırıyor muyuz :) (geyik olsun diye yazdım, lütfen alınmayın)

4-) ilacın tümünü kullanıp (devam paketleri dahil) bırakamayan, ya da bırakıp başlayan var mı? (bu soruyu sanırım kendime bahane aradığım için sordum :) , ama param boşa gitmesin diye soruyorum..)

5-) ilacı devlet (alo 171 mi ne) bedava veriyor mu? ilaç amerikada yasaklanmış gibi birşey okudum ama aslı yok galiba?

6-) son olarak herkes bir rüyadan bahsetmiş, içerik belirtmemiş. nasıl rüyalar görüyorsunuz..?

bakalım hayırlısı..

cevap verenlere şimdiden teşekkürler..

Değerli arkadaşım. Yazılanların her biri bire bir, birbirinin kopyası değil aslının aynı..İlaç gerçekten harika bir şey.İlaç içtiğinizde adeta büyü-sihir yapılmış gibi sigaradan uzaklaşiyorsunuz.Bu gün itibarı ile 17. gündür sigara içmiyorum.(İstek duymuyorum).Çevremde sigara içildiginde 10 metreden kokuyu alıp rahatsız oldugumu itiraf etmeliyim.Halen sigarayı unutamadım..Sevmiştim bir kere.Sokakta sigara dumanını ciğerlerine çeken insanları gördükce acımak geliyor içimden.Nerede sigara ile ilğili yazı görsem okuyorum.Forum yazılarını takip etti iseniz yazlanlar size de rehber olacaktır.
    Sorularınıza sıra ile cevap vermek istiyorum;
    1.Doktora gitmelisiniz.En azından size desdek sağlanacaktır.
    2.Bazen sigaram olsaydı diye bir istek duyduğum oldu lakin , mili saniye sürdü.(Bu süre içinde sinir,stres,yoksunluk anım olmadı.İrademi kaybeder aciz kalırsam acil eylem planları hazırladım.A ve B planlarım var.)
    3.Evet ilaç etkili.Fakat herhangi bir yan etkisi mevcut değil.
    4.Güzel soru.Ben de merak içindeyim.Eskiden kullanan ve hatta bu forumda yazı yazan eski arkadaşlarımız ya Allahın rahmetine kavuştular yada sigaraya yenik düştüler mahçup olmak istemiyorlar.
    5.Devlet ödemiyor, ödemez zaten.Sigara içilmez ise verği alamaz. İnsanlar ölmeyip uzun yaşarlar.
    6.Rüya meselesine gelince içerik sıradan olaylardan gibi.Ama gerçekten Rüya görme sıklıgı arttığını söyleyebilirim. Doktoruma soracağım.
    Son olarak itiraf etmeliyim ki sigarasız hayat çok daha güzelmiş.Evde homurdanan yok. Koku yok.Paralar cepte.
    Başarılar hepimizin olsun.

VAY BE . Yıllar ne kadar da çabuk geçmiş. Siğarayı bu ilaç sayesinde bırakalı 11 yıl olmuş. Halen içmedim , içmeyeceğim. Hayattayım.

• Arkadaşlar, sigarayı bırakmayı kafaya koydum ve champix almaya karar verdim. 18 yıldır içiyorum ve son 5-6 yılda günde 1,5 pakete çıkmaya başladım. Yalnız şöyle bir sıkıntı var, başlangıç paketini bulamıyorum, stoklarda kalmamış, bu arada yurt dışından yazıyorum. 1mg lık 56lık tablet buldum, bununla başlama şansım var mı? Bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Hazır bırakma isteğim gelmişken hevesim kaybolmadan ilaca başlamak istiyorum..teşekkürler..

• sigarayı bırakma polikliniğinden randevu aldım , dolu doluydu randevu ekranında ama gittiğimde bir tek ben vardım :) doktor direk champix yazdı , ilçe sağlıklardan ücretsiz alabileceğimi söyledi ama ilaç piyasada yok , bir yere gittim 2 yıldır ilaç gelmediğini söyledi , il sağlıgı aradım şu an stok bitti her hafta arayıp bilgi alabilirsiniz dedi , nasıl olacak bu iş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylcm -- 17 Ekim 2020; 14:3:36 >
  • cenkadam C kullanıcısına yanıt
    Başlangıç paketini bulamadıysanız devam paketini alabilirsiniz bence. Devam paketini alın ilk üç gün bir defa yarım tablet alın. 4 ve 7' nci günler arasında bir tableti kırın sabah akşam olmak üzere yarım olmak üzere alın. 8'nci gündan sonra zaten sabah akşam günde 1 mg olacağından normal şekilde kullanabilirsiniz. Ürünün başlangıç paketinin görsellerine bakarsanız alacağınız mg seviyesini ayarlayabileceğinizi düşünüyorum. Ben bu şekilde denemiştim. Ancak şunu belirteyim ilaç bazı insanlarda yan etki bırakıyor. Doktorla görüşmenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Slm ilaca başlayalı 5. Günüm hala bi etkisini tesirini göremedim sizce bu normal mi

• bugün itibari ile başlangıç paketini eczaneden temiz ederek başladı. 1 saat önce ilk günün hapını aldım. içerisinde 4 haftalık tedavi mevcut.

kullandıkça editleyeceğim burayı.

20 yıllık günde 1 1.5 paket içiciyim. Bırakmayı kafamda kesinleştirdim ilacın katkısı ile başaracağım inşAllah.

5.11.2020 ilk günü hapını aldım 0.5 mg

14.11.2020 BAYADIR YAZAMADIM BU HAP BİR MUCİZE ŞUAN İÇMİYORUM 3 GÜNDÜR

BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER KESİNLİKLE KULLANSIN.

06.12.2020 HAPIN 7. GÜNÜNDE BIRAKTIM HALA İÇMİYORUM. DEVAM PAKETİNİ DE ALDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astalawistaa -- 6 Aralık 2020; 11:34:10 >
  • ikinci kez kullansak sıkıntı olurmu acaba..

• quote:

Orijinalden alıntı: OMREG

ikinci kez kullansak sıkıntı olurmu acaba..

bunu yazdığım gün bıraktım ilaçsız,ilk 3 gün sıkıntılıydı şimdi iyiyim..ara ara aklıma geliyor ama şiddetli değil.inşallah bu sefer ilaçsız bırakacağım. nikotin sakızı alacağım ama oda bağımlılık yapıyormuş heralde. çok zorda kalırsam alacağım sakızı.

• Fueb F kullanıcısına yanıt

Teşekkürler kardeşim, ben de aynen böyle yaptım, bu arada çok şükür bıraktım, 3 haftayı doldurdum, ilaç biteli de 4-5 gün oldu, başka devam paketi de almadım, umarım tekrar başlamam, başlamayacağımı düşünüyorum çünkü gerçekten temiz hissediyorum ..

• cenkadam C kullanıcısına yanıt
    Devam paketi almanızı öneririm. İnsan elinin altında durmasını istiyor gerekirse 1 mg kırın 0.5 olarak alın günlük. Tabi yine de siz bilirsiniz. Çok fazla insanın keşke devam paketini de alsaydım dediğine şahit oldum. Ben sadece başlangıç paketini kullanarak 9 ay bıraktım sonra tamamen kendi iradesizliğim nedeniyle o bir dalı yaktım ve geri başladım. 2 3 sene daha içtim şimdi tekrar bıraktım ve bir daha içmeyi düşünmüyorum. İlaç gerçekten etkili ama size tavsiyem bir anlık gafletle o bir dalı yakmayın.
  • tabs için teşekkür ederim ama sigara hiç aklıma gelmiyor. Bu bırakışım da çok isteyerek ve inanarak, tabi önce Allah’ın sonra ilacın da yardımıyla beklemediğim şekilde bıraktım. Devam paketi için ecza deposunun kapısına kadar gelip vazgeçtim , dedim ki; eğer canım çekmeye başlarsa gelir alırım, ama şimdi temizim, canım çekmiyor ve başlamayacağıma inancım o kadar yüksek ki almaktan vazgeçip irademle yürümeye karar verdim. Ama o yakma olayına gelmeyeceğim, çünkü daha önce 3-4 bırakma girişimim olmuştu ve hep bir dal yakma isteğime yenik düşüyordum, şimdi ise “yakma isteği” gelmiyor çok şükür, çok istedim çok inandım.. herkese Allah kolayca bırakmayı nasip etsin..

• Konuyu tesadüfen gördüm kendi kendime bıraktım sigarayı 1 ay oldu dış etlerim çok kanıyor başına gelen oldumu olduysa.nasil.bir tedavi uyguladı dış etleri için

• 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.