Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    430 TL olduğunu söyledi Denizli'de bir eczaneye sordum yukarıda bir arkadaş 410 lira olduğunu söylemiş bu arada fiyatları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o-mumcu O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sağolun hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • novers N kullanıcısına yanıt
    21 ay :D
  • arkadaşlar champix ile 3. kez bıraktım sigarayı.

6 gün oldu bırakalı. canım sigara istemiyor. ilaca devam ediyorum ama her kullandığımda gözlerim bozuluyor champix yüzünden.

şu an bile flu görüyorum. ilacı bu yüzden hep yarım bıraktım. akşam hapını almayacağım.

göz doktoruna gittim. champix gözleri etkiler ama bırakınca düzelir demişti. sizde böyle bir sorun oldu mu ? acaip etkiliyor benim gözleri.
  • Merhaba Arkadaşlar , güncelleme yaparak bırakmak isteyen arkadaşlara bi faydam olur belki diyerek yazıyorum. 2015 yılında champix ile bırakmayı denedim. 3. denemede bıraktım. 5 yıl 3 ay oldu tek dal içmedim. etrafımda çok içen oldu, hatta gün boyu dumana maruz kaldığım kapalı alanlar oldu ancak canım hiç istemedi. İlaç işe yarıyor mutlaka denesin bırakmak isteyen. püf noktası şu: 3 ay boyunca ilacı kullanın. 1 ay sonra bu iş bitti deyip ilacı bırakmayın kesinlikle. % 80 inini ilaç hallediyor zaten, % 20 çaba gösterin yeter. sevgilerle..
  • Ben de 4 gündür champix sayesinde sigara içmiyorum ve çok mutluyum. Şu an ilacın 14. günündeyim. Devam paketini kullanacağım, ancak devam paketinin de devamı varmış, onu kullanmasam olur mu acaba?

• Olmaz. Çoğu insan bu hataya düşüyor ve yeniden başlıyorlar. Tam doz kullanın, benim 25 ay oldu bırakalı champix sağolsun

• darknes1905 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim peki devam paketlerinin bitmesine yakın dozu azaltmalı mıyım?

• Hayır bitirene kadar sabah-akşam 1mg almaya devam edin.

• Bugün sigarasız 8.günüm. Vaziyet çok kötü, neden mi? Çünkü günde 1 tane puro içsem ne olur ki diye düşünmeye başladım. Bugün kafeye gittim, kahve söyledim ama bir boşluk vardı, hiç keyif alamadım. Herhalde puro içme düşüncelerine bu sebeple girdim. 😒

• Korkuyorum kalp krizi geçirtcek yada beyin kanaması yapacak diye. Yoksa bende kullanacağım
  • tam 7 yıl oldu sigarayı bırakalı aramıyorum sigara paramı yakıta harcarım dedim her gün aracımla işime gidip geliyorum

• Sigarayı bırakmak için kendi çabamla denemeye çalıştım, 4.5 aya yakın 1 dal sigara bile içmedim,o 4.5 aydan sonra yine ne olduysa tekrar başladım, eskisine göre daha az içiyorum ama sonuç olarak içiyorum. Annemde 40 küsür senelik sigara içicisiydi ve champixle bıraktı hatta bugün 1 yıl oldu sigarayı bırakalı. Ben de ondan ilham aldım biraz sanırım, 14 Eylül'de hastaneden randevu aldım ve ilacı alıp kullanmaya başladım. Bugün 3. günüm, birazda insanın içinde olacak diyerek bugün ilk defa sigara almadım işe gelirken. Öyle aman aman bir içme isteği de henüz gelmedi nedense. İlaçtan kaynaklı mı onu bilmiyorum ama bugün boğazımda ufak bir gıcıklanma hissi var, yani öksürmüyorum da ama o gıcık gitmiyor. İlaçla bir ilgisi olmayadabilir tabi. Neyse umarım yakında tamamen bırakıp kurtulmuş olurum şu zıkkımdan. Bırakan arkadaşları da tebrik ediyorum.

• Triwela T kullanıcısına yanıt
    Nereden randevu aldiniz Ankaradayim sigara birakma polikliniklerinde randevu sifir 2 ay once aldigim randevuda iptal oldu sigara birakma poliklinikleri resmen full cekiyor

• sefa000 S kullanıcısına yanıt
    Üstat ben İstanbul'da yaşıyorum haliyle buradan aldım ama, "MHRS" sistemine şifreni hatırlamıyorsan bile e-devlet üzerinden giriş yapabiliyorsun. Sana yakın olan hastanelerden birini seç farketmez hangi doktordan aldığın, ama semt polikliniğinden alma randevu sakın yada sağlık ocağından, sadece hastanelerden veriliyor artık bu ilaç. Yada siteye girip almak istemiyorsan da 182'yi ara telefonundan ordan sesli bir şekilde al.
    Hocam sigara birakma polikliniklerinde randevu yok normal göğüs hastalıklarından filan randevu alsam bu ilacı yazdırıp ücretsiz elde edebilirmiyim .

• sefa000 S kullanıcısına yanıt
    Yok benim bildiğim o şekilde alınmıyor, çünkü sigara bıraktırma polikliniklerinde yapılıyor sadece bu işlem. Diğer bölümler ilgilenmiyor. Göğüs hastalıklarına da gitsen sana sigara bırakma polikliniğinden randevu al diyecek, değişen bir şey yok. He bu arada randevu aldıktan sonra bir adet kimlik fotokopini çektirip öyle git haberin olsun, o fotokopinin üzerine 1 adet champix ilacı elden teslim aldım yazıyorsun doktora teslim ediyorsun oda sana ilacı veriyor.
    Baslangic paketi 430₺ artik mecbur cebimizden alicaz

• ozzyfly1 O kullanıcısına yanıt
    Hocam ilac halen elinizde mi ?

• Eşimde 8 gündür champix ilacını kullanıyor ama hapı yutar yutmaz çok kötü mide bulantısı oluyor öyleki hiç geçmiyir bazen affedersiniz kusmadan rahatlayamıyor iştah kesildi sigarayı bi paketten şuan 12-13 taneye düşürdü. Bu kadar şiddetli bulantı yaşayan arkadaşlar bunu nasıl çözdü acaba?

• 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.