Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bndrm

Burada devam paketi kalmadığından tekrar başlangıç paketi yazdı doktor. O da kalmamış olsaydı eczaneden parayla alacaktım zaten. Devam paketleri de yine sabah akşam birer mg.lık dozlardan oluşuyor.
    O zaman başlangıç paketiyle aynı içeriği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak550 B kullanıcısına yanıt
    Devam paketinin tek farkı ilk günden itibaren sabah akşam dozlarının 1 mg olması, içerik, etki vs hepsi aynı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ocak 8 den beridir temizim. Başlangıç paketinden sonra 2 ve 3 ü almadım. Son 2 haftadır da oldukça rahatım.

• elinde champix olan var mı acaba, elinde kalmış kullanmayan vs , özelde yazarsanız memnun olurum .sağlıklı geceler

• Merhaba,

Şu anda alo 171'den randevu alsak Champix yazdırabiliyormuyuz. 5 Yıl önce champix ile bırakıp geri başlamıştım. Şimdi tekrar bırakacağım bu sefer champix ile beraber nikotin sakızı da kullanmayı düşünüyorum. Sigara bırakma merkezine gidersek ilaç yazıyorlar mı şu anda bir bilginiz var mı?
  • Merhabalar tekrardan arkadaşlar bugün sigarayı birakmanin ustunden tam 1 ay geçti hiç bir zorluk yaşamadım 10. Günde bıraktım ve ilacımı sürekli düzenli içtim 12 ila 16. Günler arası hafif çarpıntısı yaptı ama yinede bırakmadım şu an hiç bir yan etkisi kalmadı devam paketini zar zor aldım hastaneden malum covidb19 nedeni ile kapalı poliniklilik tedavinin 3 ayınıda tamamlicam inşallah öncelikle irade ve ilacın da yardımıyla yüzde 80 sizde bırakabilirsiniz burada yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürler

• Sigarayı bırakalı 3 ay oldu. İlaç biteli de 2 hafta filan oluyor. İlacın katkısı olduğu aşikar. Yan etki olarak ilacı alınca ilk bi yarım saat 1 saat mide bulantısı benzeri bir şey oluyordu. Ciddi yan etki görmedim. Sigarayı bırakmadan önceki hafta içtiğim sigaranın tadı ve kalitesi çok kötü olmuştu. Bunu da motivasyon sebebi olarak gördüm. Zorlanmadan 3 ayı devirdim. Bu arada ilaca başlarken de acaba bırakabilir miyim diye şüphelerim vardı. Ama aklıma her sigara geldiğinde aslında canımın istemediğini fark ettim. Şöyle bir örnek vereyim. 5 yıl boyunca günde 3 öğün yemeğin üstüne sigara içen birisi yaklaşık 5500 kez yemek sonrası sigara içmiştir. Siz sigarayı bıraktığınız günlerde beyniniz 5500 kere yaptığınız şeyi aklınıza otomatik getiriyor.
    Başka örnekler de verebiliriz. Birini buluşmak için beklediğinizde, trafikte, otobüs beklerken, uzun yolculuktan hemen sonra, film arasında, film bitince, avmden çıkınca, üzücü bir haber aldığınızda, sevindirici bir haber aldığınızda kısacası bir hareket veya duygu durumuna bağlı her sigara içtiğinizde beyin ikisini eşleştiriyor. Siz bir sonraki otobüs beklediğinizde otomatik sigara yakıyorsunuz canınızın isteyip istememesinden bağımsız olarak. Sonuca gelecek olursak bıraktıktan sonra aklınıza geldiğinde aslında bunun bir alışkanlık olduğunu, aklınıza gelmesinin normal olduğunu ama bunun canınızın istediği anlamına gelmediğini, zaman içerisinde geçeceğini kendinize hatırlatın. Ben her aklıma geldiğinde bunu kendime hatırlattım. Siz de deneyin faydası olur olmaz bilinmez ama zararı olmaz.

• benimde devam paketine ihtiyacım var elinde olan var mı acaba? doktor haziranda gelecek dedi tedavim yarıda kesilsin istemiyorum
  • bırakmak isteyen bedava devlet vermiyor ise bile parasını verip almalı beleş bekleyenin bırakmaya gerçekten niyeti yok bence sigarayı bırakalı kaç yıl oldu hatırlamıyorum
  • Sigarayı bırakmayı çok denedim en fazla 3 gün dayanabildim. Champixle de bırakabileceğini düşünmüyordum. 11. Gün öğlen bırakmayı denedim olmadı. 12. Gün öğlen dedim olacak bu sefer bıraktım ilk 3 gün yoksunluk hissi oldu. Hatta elimi kıyafete uzatırken bile sanki sigaraya uzatıyormuş gibi oluyordum. Champix kesin bıraktırır diyemem ama siz kafada bitirmişseniz bırakmaya çok yardımcı olur. Zaten 11.günden sonra aklınıza pek sigara gelmiyor. Normalde 3 ay kullanılmalı ama ben 3. Paketi almadım siz mutlaka alın. İlk birkaç gün miğde bulantısı olabiliyor o da ilacı içtikten sonra ilk yarım saat falan. Özellikle HD rüya kısmı çok güzel sanki rüyanız gerçek gibi oluyor. Yoksunluk hissi olduğumda bir yudum su için çıkın dolaşım temiz hava alın. Ama bıraktıktan sonra sakın sigara içmeyin

• Merhaba beyler. Bugün eczaneden başlangıç paketi satın aldım ve ilk dozumu kullandım.
    Fakat karnımda şişlik ve nefes darlığı problemi yaşadım. Bu durumu yaşayıp devam eden oldu mu ? Astım teşhisi konuldu 2 ay önce doktora champix kullanmamda bir sorun var mı dedim yok dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axi2934

Vay arkadaş zaman su gşbi akıp gidiyor. Son yazdığımın üzerinden 270 gün geçmiş. Siğarasız Tam 916. Gün 💪😀💪😀 şaka gibi daha dün gibi buradaki yorumları okuyup acaba mı yahu ye iç geçirmelerim 😀 Ümitsizce dr gittiğimi ama doktırun kendinden emin sıkıntı yapma burakırsın kimler bıraktı ya demesi hep aklımda.. Ben bıraktıysam herkes bırakır. O kokuyu alaanız zaten içmezseniz. Aylarca mübala yapmıyorum o kokuyu aldıkca okadar insana böylemi kokuyordum diye utandım. Elindeki son sigaran neden olmasın!!! Hadiii yapabilirsin!! Yapamasam ben yapamazdım sen benim yanımda sigara içmiyorsun ki!!

Alıntıları Göster
    Ne zamandır yazmaya fırsat bulamadım. Bugün sigarasız 1516. Günüm 💪 Çok şükür kurtultum o illetten 4,5 yıldır içmiyorum. Okadar ümitsiz başladığım sigarayı bırakma maceram resmen gerçek oldu. Sigarasız 15 dk duramayan ben yaklaşık 5 yıldır sigara içmiyorum. Rüya değil gerçek. Ağrı kesici değil bu ilaçlar içince sigara içme isteğiniz geçmiyor. Biraz istek ve biraz çaba sonra mutlu son 🤣 İlk günden bugüne alıntılayarak sigarayı bırakma hikayemi belki birlerine ilham olur diye paylaşıyorum. Beni burda yazılanlar çok etkilemiş neden olmasın demiştim. Umarım birelieride benim hikayemden yola çıkarak neden olmasın der ve kurtulur bu illetten. 😊Herkese sigarasız sağlıklı günler dilerim. 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axi2934 -- 23 Haziran 2020; 17:29:36 >

• bende sürekli takip ediyorum hatta buradaki yazı göre aldım süreç iyi gidiyor champix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WebmasterCr -- 24 Haziran 2020; 2:43:4 >
  • Merhaba Herkese

25 yıl hiç ara vermeden günde minimum 1.5 paket içen hatta yiyen diyelim bir bağımlıydım.bırakın 1 gün bırakmayı 1 saat bile zor geliyordu.3 ay önce kafaya koymaya başladım.Bu zıkkımdan kurtulmalıydım.Bu foruma girip günlerce okuduklarımla ve champix üzerine yoğunlaşarak kendimi sürece hazırladım. İlacı paramla aldım.410 tl. Zengin bir adam değilim ama hayatımı kurtaracaksa değerdi benim için.İlacın 7.gününde bıraktım.Hatta 6.gün akşamüstü diyebiliriz.17 gündür ağzıma sürmedim laneti.yanımda içenler oluyor ama etkilemiyor beni.Hatta sadistçe zevk bile alıyorum bu durumdan.İçimdeki yaratık öldü 3.gün ama beynimdeki alışkanlıklar diyarının besili yaratığının acı çekmesini ve bu acı ile can vermesini hissetmek paha biçilmez.1 taneden bir şey olmaz klişesinin nasıl bir hata olduğunu ve içilecek 1 sigaranın ne kadar anlamsız olduğunu idrak etmek önemli.o bir sigara size ekstra hiç bir şey katmayacak aksine çok şeyi elinizden alacak.17 gün oldu ilacı 2 ay kullanıp yavaş yavaş azaltarak kontrollü şekilde bırakmak istiyorum.hata yapmak istemiyorum.sigarasızlık çok ama çok güzel bir şey...nefes almak kokuları tekrar tanımak muhteşem
    Bu forumda destek olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler...sayenizde çok insanın hayatı değişiyor...

• Elinde olan varmı acaba bulamıyorum birinci kutum bitmek üzere 0534 224 5953

• Elimde 2 kutu champix var isteyen ulaşabilir 0 541 9234155

• selam herkese

yarın 14. gün ama sigara içişim de çok az bir fark dışında azalma yok. herhangi bir yan etki de yok. ilacın etki etmeme gibi bir ihtimali var mı?

ne tadında değişim ne de içme isteğinde azalma var.
  • Arkadaşlar İstanbulda muayene oldum ve doktor champix yazdı. Nereden temin edebiliyorum bunu yakın bir zamanda alan var mı?

• Ketemlerden alınıyor diye biliyorum.

• o-mumcu O kullanıcısına yanıt
    Doktor dahi nerede olduğunu bilmiyor ilaçların hocam. Stoklar bitmiş toplum sağlığı merkezine yönlendirdi. Gönderdiği yere gittim yok, başka bir yere yönlendiriyorlar, arıyorum açmıyorlar. Acayip sıkıntı olmaya başladı. Bunun stresinden daha fazla içesim geliyor

Şuanda güncel eczane fiyatı nedir peki bu ilacın?

• 
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.