Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (527. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tgye155

Bu mesaj silindi.

ben 7. aydayım hala bende de var ara sıra o istek . Anlık oluyor takma kafana . 5. aydan sonra tiksiniyorsun istek olsa bile içemiyorsun acayip geliyor kokusu

• Bu ilac sayesinde 7 yildir ağzima sigara surmedim. Aklimin ucundan dahi gecmiyor sigara.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Biraz isteğiniz varsa birakirsiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • frksylyc F kullanıcısına yanıt

Siz ilacı kaç paket kullandınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tgye155 -- 28 Mayıs 2021; 20:52:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar, saymadım kaçıncı oldu sigarayı bırakma denemelerim inşallah bu son olur. O tek dal sigarayi yakınca kaybediyorsun onun farkındayım artık 2016 'da neler yazmışım öyle nasıl gaza geldiysem artık ama toplam sadece beş ay birakabilmistim malesef. Geçen günlerde artık merdiven çıkamadığımı farkettim zaten içenler bilirler her dal sigarada bırakacağını telkin ediyor insan kendi kendine amma heyhat zaman akıp gidiyor yaş geçiyor sağlık törpüleniyor bu illet yüzünden, bir iş arkadaşım İstanbula gidiyordu arkadaşı ile fırsat bu firsat deyip 100 Euro verdim kendisine ilaçları bugün aldım 3 paket 56 lik devam pakedi almış 1200 TL ye 3 ay yeter bana herkese bu illetten uzak durmasını tavsiye edip bırakmak isteyenlere ise başarılar diliyorum.

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayazfatih -- 8 Haziran 2021; 20:53:45 >

• Günde 2.5 paket içiyordum. İlacı da aldım ama kullanmaya gerek olmadan bıraktım. 5.5 sene oldu. Konuda ilaçla fotoğrafım da vardır inanmayan baksın

ya da işine baksın.

o ilk sigara çok büyük sıkıntı ama sen hep aklına lanet olsun yine içiyorum şu Boku diyeceğin 5. Ya da 6. Sigarayı getir. Ben öyle yaptım.

• ayazfatih A kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. İlaca başlayıp sigarayı bırakınca buradan yazın da birbirimize destek olalım.

• Teşekürler @salvo34 tabiki memnuniyetle sende gidiyor? ilaca devam ediyormusun? ben evvelki gün yanlışlıkla 0,5 mg fazla doz aldım reçeteye bakmadan sonra bakınca yanlış yaptığımı anladım akşamı ve dün baş ağrısı yaptı bugün iyiyim yarın günde 1 mg çıkacak merakla bekliyorum ben bu ilaç ile en az dördüncü bırakmam ve sonkez dir umarım sizlere tavsiyem ilacı yarıda kesmeyin kalan ilaca güvenerek bir zaman sonra bir iki derken yine başladım ben sigaraya bu defa kararlıyım ilacı kesmeyeceğim sağlıklı bir yaşam diliyorum herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayazfatih -- 10 Haziran 2021; 20:24:48 >
  • Bugün 1 sene oldu ilaçla değil ama sağlam bir iradeyle bırakabilirsiniz.Aklınız da hep şu olsun "Nereye kadar?"

• Merhaba arkadaşlar. Daha önce bu ilacı kendim ücret ödeyerek almıştım etkisini görüp sigarayı bırakma aşamasındayken yaşadığım bazı ailesel sıkıntılar sebebiyle ilacı bıraktım ve yeniden sigaraya devam ettim. Şimdi yeniden ilaca başlamayı düşünüyorum ancak ücreti çok fazla artmış. Şuanda sigara bıraktırma polikliniklerinden ücretsiz şekilde temin edebilir miyim? ve bu süreç nasıl ilerliyor? sigara bırakmak istiyorum dediğim zaman ilacı yazıyorlar mı yoksa önce röntgen film gibi testler mi yapılıyor. En önemli sorun da 171 sigara bırakma hattı gibi kontrolleri yapılıyor mu? Ailem durumdan haberdar değil 186 hattındaki gibi gün içerisinde sigara bırakma ilerlemeniz ne durumda gibi telefon açarlar mı?

• ynmmsnkrtv Y kullanıcısına yanıt
    Hocam 171 üzerinden randevu alarak champix alabilirsiniz. Doktor EKG çekiyor bi kaç kontrol sonrasında tütün tüketimini soruyor. Ben direk olarak champix için geldim dedim. 1 aydır kullanıyorum 1 kere aradı 171. Bence çok takılmayın telefondan 171 i ilk randevuyu aldıktan sonra engelleyin olsun bitsin
    İlaç çok etkili ama istek olmaz ise yine boş. 5 yıl içmedim bi sıkıntı esnasında içip tekrar başladım. Şu an ilacı tekrar kullanıyorum. Hiç bir sorun yok

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Son bir haftalık ilaç kaldı, günde tek doz almayı düşünüyorum birden bırakmamak için, siz ne düşünüyorsunuz?

• Hocam bence gerek yok böyle birşeye. Ben ilacı bırakınca sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Tek sıkıntı yine bu ilacı kullanmaya başladım sigarayı bıraktım inanılmaz iştahım açıldı yine Kilo alıyorum

• Umut Aşkın U kullanıcısına yanıt

İştahın normale dönüyor bir süre sonra, sıkıntı yapma. Keçiboynuzu özü ya da pekmezi al, canın şekerli abur cuburlar isteyince bir kaşık alırsan isteğini bastırır. Günde 2-3 kaşık tüketebilirsin. Hem akciğer için de faydalı…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tgye155 -- 21 Haziran 2021; 20:46:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut Aşkın

Hocam bence gerek yok böyle birşeye. Ben ilacı bırakınca sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Tek sıkıntı yine bu ilacı kullanmaya başladım sigarayı bıraktım inanılmaz iştahım açıldı yine Kilo alıyorum

Hocam ilacın prospektüsünde şöyle yazıyor… “CHAMPIX kullanımını bıraktığınızda geçici olarak artmış asabiyet, sigara içme isteği, depresyon ve/veya uyku bozuklukları yaşayabilirsiniz. Doktorunuz tedavinin sonunda dozunuzu kademeli olarak azaltmaya karar verebilir.”

Dikkatli olmak lazım, kimimizi birden bırakmak etkileyebilir, kimimizi etkilemez. Örneğin antidepresanlar da birden bırakılmaz. Ben dozu azaltarak ilacı bırakmayı tercih ettim. İyi ki de öyle yaptım, dozu azalttıktan sonra tahammül seviyem çok düştü ve kendimi gerçekten çok mutsuz hissettim. Eğer ilacı birden bıraksaydım daha büyük sıkıntı yaşayabilirdim. İlacı henüz bırakmadım ama yakındır…

Bu arada siz ne alemdesiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tgye155 -- 27 Haziran 2021; 7:12:59 >

• Hocam ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim. Dediğin gibi kişiden kişiye değişiyor. Şu an 2. Paketi kullanıyorum. Genel olarak bir sorun yok ancak uyku sorununu aşamıyorum. Uyanma problemi yaşıyorum erken kalkmam gerekiyor genelde çok zorlanarak uyanıyorum. Gün içinde kısa uykular beni çok rahatlatırdı önceden.
    Şu an yarım saat uyuyup uyanayım daha yorgun oluyorum. İlaç bitsin diye sabrediyorum bekliyorum hocam.
    Saygılar.

• Umut Aşkın U kullanıcısına yanıt

Uyku, uyuşukluk problemini ben Solgar VM2000 adlı multivitamin ile çözdüm. Daha önce de kullandığım için kendisinin ne kadar etkili olduğunu biliyordum. Araştırıp size uygunsa kullanabilirsiniz. Diğer multivitaminlere göre fiyatı pahalı, ancak oldukça etkilidir. 30 Tabletli olanı tavsiye ederim. Hem kullanmadıysanız denemiş olursunuz, hem de çok para vermemiş olursunuz. Saygılar 🎩

Şöyle de bir ‘Kamu Spotu’ geçelim: Doktorunuza danışmadan kullanmayınız 🙂

• Doktoruma danışıp alıcam Hocam. Yorumlar çok olumlu görünüyor. Çok teşekkürler

• Probleminize çare olacağına inanıyorum. Sizden olumlu ya da olumsuz geri dönüşü merakla bekliyorum. Eczanelerde bulabilirsiniz. İnternette satılanlara göre biraz daha pahalı olur ama kafanız rahat olur. Hayırlı, sağlıklı, sigarasız günler dilerim.

• Ben bıraktım 2 yıl oldu champix ile. Herşeyi champixten beklerseniz olmaz champix bu işin %15 ini oluşturuyor. Geri kalan sağlam irade

• 
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.