Şimdi Ara

Sigara Vergi Oranları (parliament 2,30 kuruş) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
4
Favori
30.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
283 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahmut716

hala vergilerin yüksek olma nedenini vatandaşı düşünüyor diye zannedenler var
    hükümet kimseyi düşünmüyor, limon zararlı diye mi ötv vergisi koydular ??

Mevcut hükümetin eleştirilemiyeceği konulardan birisi sigara ile mücadele.

Sığ düşüncelerden kurtulun. Kapalı alanlarda sigara yasağı, tv'lerde reklamlarda içki ve sigaranın örnek olmaması için buzlanması, sigaraların üzerine caydırıcı uyarılar eklemek, kamu spotu reklamları, sigara ile mücadele hatları kurulması aklıma gelen şeyler.

Sigaradan kaynaklı hastalıklara uygulanan tedavilerde kullanılan tıbbi malzemelerin çoğu yabancı menşeili, dolarla alıyorsun. İçtiğimiz sigaraların fabrikalarının çoğu Türkiye'de olsa bile adamlar burada kazandığı liraları dolara çevirip ülkerlerine götürüyor.Bunlar gibi bir çok etmen dış ticaret açığı vermene sebep oluyor. Cari açık artıyor vs.

Bizim dur dememiz gereken diğer vergiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devletimizi destekliyorum, keşke daha fazla vergi alsalar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her uğradığı evde sigara içenlerin paketlerini alıyor, keşke sokakta, kafede orda burda sigara içilmesini tamamen yasaklamak adına bir şeyler yapsa da kurtulsak şu pislikten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaka maka çok ilginç bir ülkeyiz ya Devlet nerden kimi çırpabilirim çok iyi biliyor. 20 lira olsun kalıbımı basarım yine tek kişi nalet olsun içmicem artık deyip bırakmaz. Hatta inadına içecem bu zıkkımı akp ye inat değil mi der daha fazla abanan bile olur. Sonra benzine bi tık 2 kuruş zam gelir hokomet istifağğ diye inlerler Çok ilginç ülkeyiz çok

• Ben zamanında şu kadar olsun bırakırımı 50 defa söylemişimir. Ama bir gün geldi bıraktım, ne zamdan ne sağlıktan sebep. İçenler Bırakmayı ciddi düşünmeli, hele şu vergilere bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neeylesinmahmut -- 15 Mart 2018; 22:48:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En azından elektronikte şıan vergi cart curt yok alternatif düşünülebilir özellikle sağlığa zararı çok çok daha düşük iken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ithal tütün için hem kaliteli lezzetli tütün içersiniz hemde ucuza gelir. cutters choice, old holborn(sarı) tavsiye ederim. organik slim filtre, normal bi kağıt ocb, gizeh farketmez tadından yenmez. 2-3 paket bitirin normal sigralardan hiç keyif almazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman02

yemin ederim sırf bu yüzden sigarayı bırakmıştım, sağlığımı felan düşündüğümden değil yoksa. Bir donanımhaber ölücüsü olarak bu vergi kazzığını yemeyi kendime yakıştıramamıştım...

• TITAN kullanıcısına yanıt
    kapalı alanda yasaklanınca kimse çıkıpta'' sen diktatörsün '' demedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SvadyaDerebeyi

Sigara kullanmıyorum ve kimsenin kullanmasını da açıkçası istemem ama bu resmen vergi terörü

Avrupa'da durum daha büyük. Litvanyada malbora 3,5€~16-17tl

Almanya da 6 veya 8€

Genel olarak "modern" dünya ülkelerinin sigaraya karşı duruşu böyle

• Yıllardır sarma tütün içiyorum. Drum, Kareilas,Virginia. Hangisi elimin altında olursa. Denemediğim de kalmadı zaten.

Paket sigara içemiyorum. İçmekte istemiyorum. Damak tadıma uymuyor artık. Sırf hazır sarılmış paketlenmiş diye bu paraları verecek kadar enayi değilim. Zoruma gidiyor. Böylelikle elimin altında hazır olmadığı için az da içmiş oluyorum. Yakın zamanda da inşallah bırakacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoqartık

quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

Umarım daha çok vergi gelir. Beter olun. Kendi canını düşünmüyor birde ortamda bulunan başka insanları zehirliyor. Utanmadan sigara benim keyfim diyor birde yaktığı anda ortamı rezil ediyor, keyif kaçırıyor. Beter olun sigaracılar. Kimse sizin leş ağız kokunuzu ve sigara dumanını çekmek zorunda değil.

AKP'NİN EN İYİ YAPTIĞI İŞ: KAPALI ALANLARDA SİGARAYI YASAKLAMASI. NOKTA.

Ankaradaysan inşallah denk geliriz bakalım durakta yanında sigara yakınca böyle tatava yapabilcek misin inşallah yaparsın hadi bakalım

Sen olmasan da senin gibi düşünen biri denk gelir karşıma hadi bakalım bekliyorum o günü

Gölbaşındayım inşallah bir gün denk geliriz de o sigarayı tekme tokat döve döve nasıl yediriyorum sana görürsün.

Edit o kadar delikanlıysan da özelden bana numaranı gönder yarın buluşalım istediğin yerde ciddi ciddi bekliyorum numaranı at senin gibileri yanımda abi abi çekerken görünce komik oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 16 Mart 2018; 1:31:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

Böyle bir zihniyet yok...

var işte karşında ve iktidar da. çekemiyorsan defolur gidersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.can.tas

quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

quote:

Orijinalden alıntı: K.can.tas

Sigarada vergi oranlarının yüksek olması bırakma konusunda etkili olduğu için kimse itiraz etmesin. Sigaranın yol açtığı hastalıkların tedavisinde devlet her sene milyarlar harcıyor.

Benzin fiyatları, internet fiyatları vs. Neden yüksek buna isyan edin.

devlet o hastane masraflarının kat be katını alıyor zaten. o zaman sigara içenin tedavisi bedava olmalı. zaten yıllarca fahiş vergi almışsın.

sigara ve alkole istediğin kadar vergi koy satışı azalmıyor. bunu kaç tane tekelciye sordum.

Sorduğun tekelcilerin kafaları kıyaktı herhalde. .Sigaradan alkolden vergiyi yarı yarı azaltsan satışlar patlar.

Biraz mantıklı düşünün arkadaş.Millet 1 dal sigaranın hesabını yapıyor fiyatlar yüzünden.

Özellikle içki fiyatları. Ucuz olsa su gibi tüketilir. Millet maaş gününde ayda 1 toplanıp içiyor

Şahsen bira fiyatları ucuz olsa su gibi tüketirim.

ya birader bişeyden anlıyor gibi konuşuyorsunuz adamı hasta etmeyin. fiyatlar düşerse alımlar patlar evet ama bu sigara ve alkol tüketenler olur yine. eh tabiki içki seven insanlar bir süre yılların acısını çıkartır.

1 dal sigaranın hesabını yapan da içmesin zaten. alkolde neysede sigarada zamlardan dolayı bırakan çok azdır. alkolü de her gün içen var. git 14 liraya küçük biricik al senin kafanı nirvanaya çıkartır.

• asıl saçmalık zararları ayyuka çıkmış olan sigaranın hala kullanılması ve satılıyor olmasıdır.
    sadece filtre sistemleri kurulmuş özel odalarda içilmelidir diye düşünüyorum. geri kalan tüm açık/kapalı mekanlarda yasaklanması gerekiyor.
    verdiği parayla kendini ve çevresindekileri zehirlemekten rahatsız olmuyor ama ödediği fazladan 5-10 tl vergi beyimize koyuyor.

EK: ödediği fazla vergi, verdiği zararın yanında az bile kalmakta. umarım yakın zamanda tümden yasaklanır bu zehir çubuğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fz18 -- 16 Mart 2018; 9:53:39 >
  • Ufak bir hesaplama yaptım demişsiniz ama hesaplamalar hatalı. Sigaranın maliyeti yok denecek kadar az. Parliament sigarasının fabrikadan çıkan perakende satış fiyatları ve vergisi şu şekildedir.

Satış fiyatı: 1,27 tl

Ötv. : 10,16 tl

Kdv : 2,07 tl

Toplam : 13,50 tl

Sigarada ötv olmasaydı kdv dahil satış fiyatı 1,50 tl olacaktı. Geçenlerde bende bunu düşünüyordum. Tütüncüler 20 li tütün paketini en ucuz 4,00 tl ye satıyor. Tütüncü perakende olarak tekel bandrolü paketleme vs giderleri olan yasal firmalardan daha fazla kazanıyor.

Ayrıca Ötv türkiye de genel bütçe ve harcamaların %22-%25 ini karşıyor.

Not kdv olayına şaşıracak kişiler için. Sigaranın piyasada son satış fiyatı belli olduğu için bu vergilerin hepsini üretici firma baştan ödüyor. Ürünler piyasada vergisel mevzuata göre özel matraha tabi olarak dolaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_DoMiNo -- 16 Mart 2018; 10:20:31 >
  • Filmde öpüşme sahnelerinin kesilip ben eşcinselim cümlesini ben tuhafım diye çevirip yayınlanmasını bekleyen devletin sigara ve alkole müsaade edeceğini düşünüyor musunuz ? Onlar da biliyor ve korkuyor çünkü ucuzlasa satışlar patlayacak

• 1999-2009 arası tam 10 yıl istikrarlı bir şekilde sigara içtim. Son aldığım sigara kırmızı winston box'tı. fiyatı da 2,75'ti yanılmıyorsam. 9 sene geçmiş. Vay arkadaş ne hale gelmiş bu işler. Her zaman söylerim; hayatımda verdiğim en doğru karardır sigarayı bırakmak. Darısı sizlerin başına.

İlk 6 ay biraz eziyet çekiyorsunuz ama sonra bu başarınız için ömür boyu kendinizle gurur duyuyorsunuz. Tavsiye olunur.
  • Bu rakamlarda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Çünkü yurt dışı uçuşlarda serbest bölgeden vergisiz sigara alabiliyorsunuz ve oralarda öyle 2-3 liraya sigara almıyorsunuz. Türkiyedeki fiyatından yaklaşık %20-30 daha uygun.
  • gecen ki %100 zam dan sonra kullanım azalması beklenirken yükseldiğine göre bi zaman daha hak eder bu toplum, bi %100 daha caksalar böyle, sürünseler sigara içinler kendilerini zehirledikleri yetmiyor içmediğimiz halde onların yüzünden bizde zehirleniyoz.
  • Vergilerin yüksek olmasını desteklediğim tek şey sigara. Daha da yüksek vergi koyarlar inşallah. İnsanlar bile bile kendini zehirliyor. Parasını da çöpe atıyor

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.