Şimdi Ara

Sigara Vergi Oranları (parliament 2,30 kuruş)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
217
Cevap
4
Favori
29.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 166
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 18 saat
  • Toplam Okunma Süresi 11 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • TITAN (6 mesaj) Desici09 (6 mesaj) Her isi ters giden adam (5 mesaj) KrmTrn (5 mesaj) Vanished Man (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (107 mesaj) Mobil (81 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (23 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Sigara Vergi Oranları (parliament 2,30 kuruş)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    339 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar Tütün ürünlerinden alınan vergiler bütün vergilerin %7'sini oluşturduğu için ufak bir hesaplama yaptım ve korkunç rakamlar çıktı. Sizlerle de Paylaşmak istedim. Bende her ne kadar sigara içmesem de böyle olmamalı diyor insan. Bu tabloya göre sigara içenler canından çok devleti seviyor demek.

PARLIAMENT

SATIŞ FIYATI:13,5 TL
    VERGİ TUTARI:11,1921 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:2,3079 TL

MARLBORO

SATIŞ FIYATI:13 TL
    VERGİ TUTARI:10,7896 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:2,2104 TL

MURATTI

SATIŞ FIYATI:11 TL
    VERGİ TUTARI:9,1796 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:1,8204 TL

LARK

SATIŞ FIYATI:10 TL
    VERGİ TUTARI:8,3746 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:1,6254 TL

CHESTERFIELD

SATIŞ FIYATI:9,5 TL
    VERGİ TUTARI:7,9721 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:1,5279 TL

HD 7 TL

SATIŞ FIYATI:7 TL
    VERGİ TUTARI:6,2501 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:0,7499 TL

NOT: Bir Tekel Bayi veya Market bir paket sigaradan 40 kuruş 80 kuruş bir kar marjı kazanıyor. Ayrıca Toptancı, Aracı derken o 13 lira verdiğiniz 1 paket sigaranın fabrika çıkış fiyatı tahminimce 30-40 kuruş falandır. Soruyorum sizlere
    Hayatınız 40 Kuruştan daha mı değersiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calıgula -- 15 Mart 2018; 23:20:38 >

• yemin ederim sırf bu yüzden sigarayı bırakmıştım, sağlığımı felan düşündüğümden değil yoksa. Bir donanımhaber ölücüsü olarak bu vergi kazzığını yemeyi kendime yakıştıramamıştım...
    Eyvallah sağlığı bozuyor,sağlık harcamalarını arttırıyor vergisi daha fazla olmalı ama çıkış fiyatı üzerinden %200 vergisi olsa bile parliament 8.1 TL'ye satılması lazım. 13.5 TL fiyat var ve her sene zam geliyor.. Çok acımasız ve yüksek..
  • Yüzbaşı
    562 Mesaj
    Sigara kullanmıyorum ve kimsenin kullanmasını da açıkçası istemem ama bu resmen vergi terörü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Eyvallah sağlığı bozuyor,sağlık harcamalarını arttırıyor vergisi daha fazla olmalı ama çıkış fiyatı üzerinden %200 vergisi olsa bile parliament 8.1 TL'ye satılması lazım. 13.5 TL fiyat var ve her sene zam geliyor.. Çok acımasız ve yüksek..

#Ankaragücü!
  • Çavuş
    69 Mesaj
    yemin ederim sırf bu yüzden sigarayı bırakmıştım, sağlığımı felan düşündüğümden değil yoksa. Bir donanımhaber ölücüsü olarak bu vergi kazzığını yemeyi kendime yakıştıramamıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeman02 -- 15 Mart 2018; 0:12:17 >

|
    |
    Ses Kartı: Creative Sound Blaster AudigyFx Kulaklık: HyperX Cloud II - Sony MDR-1ABT
    Mouse: Steelseries Rival 600 - Qck+ Medium Klavye: Logitech G213 Prodigy RGB
  • Yarbay
    4014 Mesaj
    Devlet halkın sağlığını düşünse mısır şurubunu vatandaşa kakalamak için 3-5 kuruşa fabrikaları kimvurduya vermez. Para lazım başka şekilde dönmüyor çark, kocaman saray para mı dayanır tabiki benim sigaramdan alacak vergiyi. Gelirlerinin %82 si vergilerden gelen bir devlet ben hala şaşırıyorum nasıl oluyor da halen nefes alma vergisi çıkarmadılar diye. Ak partiden beklentim budur NEFES VERGİSİ istikrar sürsün yandaşlar büyüsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tütün alin icin ben oyle yapiyorum paket 3 liraya geliyor gayette güzel oluyor . Makaron zamlanmasaydi 3 liradan 10 liraya çıktı

Orijinalden alıntı: Freeky

Tütün alin icin ben oyle yapiyorum paket 3 liraya geliyor gayette güzel oluyor . Makaron zamlanmasaydi 3 liradan 10 liraya çıktı

Nerede 10TL bizde 14 TL
    ya bişey dicem biz niye bir ürün alırken vergisini + olarak ödemiyoruz yani ben + olarak ödemek istiyorum mesela alışverişi yaptıktan sonra kasadaki arkadaş şöyle desin " karşim 15 liralık alışverişinizin 64238678945 kadarı vergi toplam 68934h679485tkb ediyor şeklinde daha uygun olmaz mı ? bu sayede herkes nereye ne ödediğini bilir fiyatlar kdv hariç yazılıp kdv dahil ödenmeli benim görüşüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 15 Mart 2018; 0:21:28 >

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
    Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
    Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
    Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

Shame
  • Binbaşı
    1896 Mesaj

Ben kayserideyim hocam burada 10 tl. Sizde baya pahaliymis sizin neresi ? 40-50 tane sigara kagidi 1 lira filtrede o civarda aslinda onlarla 10 liraya geliyor onlar ucuzsa onlardan bakin bence

|
    |
    KeremDH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    BurasıTürkiye mecliste vekil çıkar asgari ücretli bizden çok kazanıyor der. :) Türkiyede insanları vergi ile sömürüp,üretim yapmazlar gelir sağlanan yerleri satarlar.sonra vur milletin sırtına vergiyi.
    |
    |

Ordu'da 200 lük boş filtre 14 TL :)
    |
    |
    Freeky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Umarım daha çok vergi gelir. Beter olun. Kendi canını düşünmüyor birde ortamda bulunan başka insanları zehirliyor. Utanmadan sigara benim keyfim diyor birde yaktığı anda ortamı rezil ediyor, keyif kaçırıyor. Beter olun sigaracılar. Kimse sizin leş ağız kokunuzu ve sigara dumanını çekmek zorunda değil.

AKP'NİN EN İYİ YAPTIĞI İŞ: KAPALI ALANLARDA SİGARAYI YASAKLAMASI. NOKTA.

MSI MAG241CR - 144 Hz | Intel Core i5-4690K Processor 4.0 GHz | MSI Z97 GAMING 5 | MSI GAMING GeForce GTX 970 4GB OC 256Bit NVIDIA | Kingston 16 GB HyperX RAM | Corsair SPEC-02 Gaming Case | Corsair CPU Cooler H100i
  • Binbaşı
    1896 Mesaj

Kayseri esnafi fena derler de ordununki de az değilmiş demekki

|
    |
    KeremDH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Evet :) bir sitede 4 TL diyor hiç inandırıcı gelmedi :D
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: KeremDH

Evet :) bir sitede 4 TL diyor hiç inandırıcı gelmedi :D

Bundan bahsediyorsunuz sanirim

Aslinda alip denemek lazim , sonucta 200 adet basina 6 lira kâr var ,bu da bir paket sigarada 60 kurus kar demek, az degil .

• Yüzbaşı
    853 Mesaj

Evet ama ellerinde kalmamış.
    |
    |

Reis şuanki kurla size 412,64 dolar aylık maaş veriyor siz bu maaşınızla hava atacam diye aypon ve parlakamet alıyorsunuz.

CcC R E C E P - T A Y Y İ P - E R D O Ğ A N CcC

Biliyorum yoruldun ama bu dava sensiz olmaz REİS !!
Radyo Dinle
SEO
Canlı Tv izle
Sohbet
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.