Şimdi Ara

Sigara Vergi Oranları (parliament 2,30 kuruş)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
4
Favori
30.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
283 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Tütün ürünlerinden alınan vergiler bütün vergilerin %7'sini oluşturduğu için ufak bir hesaplama yaptım ve korkunç rakamlar çıktı. Sizlerle de Paylaşmak istedim. Bende her ne kadar sigara içmesem de böyle olmamalı diyor insan. Bu tabloya göre sigara içenler canından çok devleti seviyor demek.

PARLIAMENT

SATIŞ FIYATI:13,5 TL
    VERGİ TUTARI:11,1921 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:2,3079 TL

MARLBORO

SATIŞ FIYATI:13 TL
    VERGİ TUTARI:10,7896 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:2,2104 TL

MURATTI

SATIŞ FIYATI:11 TL
    VERGİ TUTARI:9,1796 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:1,8204 TL

LARK

SATIŞ FIYATI:10 TL
    VERGİ TUTARI:8,3746 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:1,6254 TL

CHESTERFIELD

SATIŞ FIYATI:9,5 TL
    VERGİ TUTARI:7,9721 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:1,5279 TL

HD 7 TL

SATIŞ FIYATI:7 TL
    VERGİ TUTARI:6,2501 TL
    ÇIKIŞ FIYATI:0,7499 TL

NOT: Bir Tekel Bayi veya Market bir paket sigaradan 40 kuruş 80 kuruş bir kar marjı kazanıyor. Ayrıca Toptancı, Aracı derken o 13 lira verdiğiniz 1 paket sigaranın fabrika çıkış fiyatı tahminimce 30-40 kuruş falandır. Soruyorum sizlere
    Hayatınız 40 Kuruştan daha mı değersiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calıgula -- 15 Mart 2018; 23:20:38 >
  • Sigara kullanmıyorum ve kimsenin kullanmasını da açıkçası istemem ama bu resmen vergi terörü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hey yavrum hey 13 liralik cigaranin 10 lirasi vergi... Sen işini bilirsin Türkiye düşünme bunları...

• Eyvallah sağlığı bozuyor,sağlık harcamalarını arttırıyor vergisi daha fazla olmalı ama çıkış fiyatı üzerinden %200 vergisi olsa bile parliament 8.1 TL'ye satılması lazım. 13.5 TL fiyat var ve her sene zam geliyor.. Çok acımasız ve yüksek..
  • yemin ederim sırf bu yüzden sigarayı bırakmıştım, sağlığımı felan düşündüğümden değil yoksa. Bir donanımhaber ölücüsü olarak bu vergi kazzığını yemeyi kendime yakıştıramamıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeman02 -- 15 Mart 2018; 0:12:17 >
  • Rezillik

• Devlet halkın sağlığını düşünse mısır şurubunu vatandaşa kakalamak için 3-5 kuruşa fabrikaları kimvurduya vermez. Para lazım başka şekilde dönmüyor çark, kocaman saray para mı dayanır tabiki benim sigaramdan alacak vergiyi. Gelirlerinin %82 si vergilerden gelen bir devlet ben hala şaşırıyorum nasıl oluyor da halen nefes alma vergisi çıkarmadılar diye. Ak partiden beklentim budur NEFES VERGİSİ istikrar sürsün yandaşlar büyüsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tütün alin icin ben oyle yapiyorum paket 3 liraya geliyor gayette güzel oluyor . Makaron zamlanmasaydi 3 liradan 10 liraya çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: Freeky

Tütün alin icin ben oyle yapiyorum paket 3 liraya geliyor gayette güzel oluyor . Makaron zamlanmasaydi 3 liradan 10 liraya çıktı

Nerede 10TL bizde 14 TL
  • ya bişey dicem biz niye bir ürün alırken vergisini + olarak ödemiyoruz yani ben + olarak ödemek istiyorum mesela alışverişi yaptıktan sonra kasadaki arkadaş şöyle desin " karşim 15 liralık alışverişinizin 64238678945 kadarı vergi toplam 68934h679485tkb ediyor şeklinde daha uygun olmaz mı ? bu sayede herkes nereye ne ödediğini bilir fiyatlar kdv hariç yazılıp kdv dahil ödenmeli benim görüşüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 15 Mart 2018; 0:21:28 >
  • Ben kayserideyim hocam burada 10 tl. Sizde baya pahaliymis sizin neresi ? 40-50 tane sigara kagidi 1 lira filtrede o civarda aslinda onlarla 10 liraya geliyor onlar ucuzsa onlardan bakin bence

• BurasıTürkiye mecliste vekil çıkar asgari ücretli bizden çok kazanıyor der. :) Türkiyede insanları vergi ile sömürüp,üretim yapmazlar gelir sağlanan yerleri satarlar.sonra vur milletin sırtına vergiyi.
  • Ordu'da 200 lük boş filtre 14 TL :)
  • Umarım daha çok vergi gelir. Beter olun. Kendi canını düşünmüyor birde ortamda bulunan başka insanları zehirliyor. Utanmadan sigara benim keyfim diyor birde yaktığı anda ortamı rezil ediyor, keyif kaçırıyor. Beter olun sigaracılar. Kimse sizin leş ağız kokunuzu ve sigara dumanını çekmek zorunda değil.

AKP'NİN EN İYİ YAPTIĞI İŞ: KAPALI ALANLARDA SİGARAYI YASAKLAMASI. NOKTA.
  • Kayseri esnafi fena derler de ordununki de az değilmiş demekki

• Bence bu vergiler az hem kendini hem etrafındakileri zehirliyor %100 arttırsinlar fiyatları diğer vergileri azaltsinlar ne olsa bunlar bağımlı yinede alacaklar

• Evet :) bir sitede 4 TL diyor hiç inandırıcı gelmedi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeremDH

Evet :) bir sitede 4 TL diyor hiç inandırıcı gelmedi :D

Bundan bahsediyorsunuz sanirim

Aslinda alip denemek lazim , sonucta 200 adet basina 6 lira kâr var ,bu da bir paket sigarada 60 kurus kar demek, az degil .

Sigara Vergi Oranları (parliament 2,30 kuruş)

• Evet ama ellerinde kalmamış.
  • Reis-i CumhuruMUZ bizleri düşünüyor o kadar yüksek vergi katıyorki caydırıcı olsun diye.
    Reis şuanki kurla size 412,64 dolar aylık maaş veriyor siz bu maaşınızla hava atacam diye aypon ve parlakamet alıyorsunuz.
    CcC R E C E P - T A Y Y İ P - E R D O Ğ A N CcC
    Biliyorum yoruldun ama bu dava sensiz olmaz REİS !!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.