Şimdi Ara

Sigara Vergi Oranları (parliament 2,30 kuruş) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
4
Favori
30.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
283 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Orijinalden alıntı: Desici09

Güzel ama yetmez. En az yüzde 500 olmalı. zıkkım için

Kaçak alıyoruz veya tütün devlette babayı alıyor.

Bir 5-10 yıla kim babayı alıyor görürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

quote:

quote:

Senin ciğerlerde oksijen yerine babayı alıyor

Sana ne? Burada konu vergi.
  • quote:

quote:

quote:

Bir 5-10 yıla kim babayı alıyor görürsün.

5-10 sene sonra içtiğim sigaralar yüzünden devlete vergi vermemiş olacağım hastanelere gidip sizin gibi sigorta primi ödeyenlerin sayesinde tedavi olacağım. Sizin paralar benim zevkime gidecek.
  • quote:

Ağla

Bu tarz kışkırtıcı laflarla zeytinyağı gibi üste çıkacağınızı umuyorsunuz demi ??

• Hükümetin bi tütün ürünlerine vergilendirmesine laf etmiyorum bassınlar vergiyi içmeyin abi içtirmeyin sağlığınızdan önemli mi.

• Desici09 kullanıcısına yanıt
    Çocuklar izliyor diyorsun o zaman ne diye +16 +18 simgelerini getirdiler bu simgeler olduğu halde çocuk izliyorsa ailenin suçu

• Forumu da çomarlar basmıs.

• TITAN kullanıcısına yanıt
    kapalı alan sigara olayına ben de destek veriyorum ama insanın kendi sağlığıdır SANANE. adam evinde veya dışarıda istediği gibi içer. sana değmiyor diye umarım vergi daha çok olur diyosun. O zaman ben de kanada'da yaşıyorum misal, umarım ülkeye atom bombası atılır da senin gibileri yok olur. Nasıl olsa bana değmiyor sonu. Beter ol
  • bu konudaki yorumlari okuyunca neden ulkenin bu halde oldugunu anladim, adam sigara kullanmiyorum ins 50 lira olur milleti zehirliyolar demiş ve 150 kisi arti vermis.

bak kardesim bilale anlatir gibi anlatiyorum, sen ne kadar sigara kullanmasan umrunda olmasa bile, evine cagirdigin tesisatci, alisveris yaptigin bakkal, ciftci coban kullaniyor. ve bu adam sigara almak icin daha cok para verirse sattigi seyin fiyatini da arttiriyor ve artan fiyat kime giriyor bil bakayim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nichtsdestoweniger -- 17 Mart 2018; 20:12:26 >
  • Büyük ayıp sigara alkol bedava olsun herkez alabilsin varlık vergisi çıkarıp açığı kapatabilirler

• içmeyiverin. zorunluluğu yok.
  • Suriyelilerin beslenmesine katkım olmasın diye 4 yıl önce sigarayı bıraktım kafam rahat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reko kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi veren sensin emin ol. Devlet benim sağlık giderlerim için sgk ya da bağkur primi zaten alıyor olası bir kanser durumunda da ilacın kabul görmesine görede gerekirse bazı sağlık harcamalarını zaten bana ödetiyor önce bunu öğren muhtemelen daha küçüksün vergi nedir prim nedir bilmiyorsun. İkincisi isim vermeden söyleyeyim bir sigara fabrikasına çalışıyorum ve karı ile birlikte o fabrikaya bir paket sigaranın ne kadar mamolduğunu çok iyi biliyorum ve aradaki vergi farkını bilsen dudağın uçuklar. Sigara ve alkol ya da benzeri tip konulan vergiler milletin sağlığını düşünmek için değil sadece daha çok gelir elde etmek için buna emin ol. Değilsen sorayım devlet bu aldığı fazla vergilerle hangi sigara ya da alkol maduruna ne hizmet veriyor ya da hamgi rehabilitasyonu veriyor sen söyle? Tek yaptığı sigarayı bırakma polikiliniğine yönlendirme ve sadece bir paket ilacı bedava verme bence önce araştır sonra yeşilaycılık yap.

• Sigaraya verdiğiniz paraya sigara şirketi hissesi alsaydınız uff ufff.
  • Bu vergileri görüp "sigara içenler beter olsun" diyorsunuzda kullandığınız arabadan kullandığınız telefona kadar buna benzer vergiler konuluyor. At gözlüğünü çıkarın.

• Yav arkadaşlar bir tiryaki olarak devlet alacağını alsın hatta isterse daha çok alsın sigara içen bunu düşünmez yine alır emin olun. Burada önemli olan devletin bunu sigara içmeyenleri korumak ya da insanları sigaradan soğutmak falan olmadığını anlayın tek dertleri bu maske altında daha çok vergi toplamak. Öyle olmasa örnek veriyorum sigaranın alternatif olanlarını niye bu ülkede serbest bırakmıyor? Mesela elektronik sigara normal sigaraya oranla %95 daha sağlıklı bunu avrupada ve amerikada destekleyen onlarca araştırma ve rapor var ve oralarda serbest ama bizdeki siyasetçiler bunu sigaraya teşvik ediyor diye ülkede yasal olarak satışına izin vermiyorlar. Allah aşkına sigara içmeyen adam bunu niye kullansın ve bununla sigarayı bırakan onlarca kişi tanıyorum. En önemlisi pasif içiciliğide yok çünkü çıkan şey su buharı. Ama devletimiz bu aletlere onay verirse bir kere vergi alır sadece o da makineye çünkü likiti gliserin ve aromalarla kendin evde yapabiliyorsun. Hergin vergi toplayamaz tabi. Kimileri kanser masrafı kemoterapi falan demiş bunun içinde devlet ilaveten sgk ya da bağkur primlerini her ay çatır çatır alıyor ikisi birbirinden farklı şeyler anlayın bunları

• quote:

Orijinalden alıntı: mba35

Bu vergileri görüp "sigara içenler beter olsun" diyorsunuzda kullandığınız arabadan kullandığınız telefona kadar buna benzer vergiler konuluyor. At gözlüğünü çıkarın.
    Sigara kullanmayan birisi olarak sonuna kadar katılıyorum. Devlet prensip olarak ve art niyetli şekilde tüketimi fazla olan ne varsa ona yükleniyor vergi olarak. Akaryakıt, telefon, sigara, motorlu araçlar, alkol ürünleri vs... Sadece çok temel ve insanî bazı gıda maddelerini bilerek es geçiyor, ekmek gibi. Su da bile dağıtım bedeli, kdv, katı atık bilmem ne diyerek bir güzel geçiriyor. Yoksa sigaradan dem vurup sağlık açısından kamu yararı falan hikaye. Cukkasına bakıyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Ağustos 2018; 23:47:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.