Şimdi Ara

sıfır km aracin bagaji içinde macun yada benzeri bir işlem var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ayin 2sinde sıfır km araç teslim aldim. İki gün sonra aracın bagajında fotograftaki gibi işlemlere rastladım sizce bu bir kaporta kusuru sonrası işlem mi? Yoksa sadece fabrikasyon bir izolasyon malzemesi mi?araç ayıplı olabilir mi? Yarin aracı aldığımız bayiye gidecegiz diğer araçlarda bu işlemi arastiracagim,aracimda bu kisimda bir kaç vida söktürüp bakabilirim.
    http://hizliresim.com/O3V8VD
    http://hizliresim.com/rm6XDz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rh_plus -- 4 Ocak 2015; 15:16:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç normal gelmedi bana. Araç hangi marka ? Fabrikadan kalmada bir kusur olabilir.
  • Araç Renault Clio mu?
  • boyadan sonra açıklıkları kapatmak için yapılmış gibi duruyor. Aslında daha önce yapılıp boyanmış olması gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Araç Renault Clio mu?

Evet, aynı aractan alıp bu gibi işlemlere rastlayan var mı aramızda? (clio joy dci 75hp)
  • O bolgelerde paslanma baslamis ve devam etmesin diye macunlanmis olabilir. Yapiskan artigi da olabilir

• rh_plus kullanıcısına yanıt
    Bilgi sahibi olmamakla birlikte şahsi görüşüm şu:

Bu araç fabrikada macunlansa bile neden bu kadar özensiz macunlanmış?

Bayide park sensörü felan taktılar mı? Belki onun için kablo çekerken işlem uygulamış olabilirler.

Edit: Orada kullanılan bir yapışkan iyi kurumayıp akmış olabilir.Çünkü düzgün yapılmış bir şeye benzemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 4 Ocak 2015; 15:25:09 >
  • cok enteresan ve pislik bi durum. şimdi aracı satsam alacak adam bu ne böyle vurmussun yaptırmıssın bu arabayı falan der.Ben olsam bende derim.
  • Yapışkan artığı gibi duruyor...
  • takmayın kafanıza benim sıfır aldıgım aracın çamurluğunda bir parça boya çıkmışdı ve ben bunu 2 yıl sonra öğrendim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKTAN06 -- 4 Ocak 2015; 15:31:15 >
  • Normal birşey diye biliyorum daha önce de buna benzer bir konu açılmıştı bilenlerin yorumları sorun olmadığını paslanma ve korozyona karşı bu tür uygulamalar yapıldığı yönünde idi.

• Automobilista kullanıcısına yanıt
    park sensörü taktılar evet,akma gibi değilde sıvama gibi duruyor,ve özensiz bir uygulama haklısınız. Park sensörünü eşantiyon olarak taktılar ve benim bi talebim olmadan! eger bu işlemin sonucu ise bu işlem, kesinlikle istemezdim sensörü...Park sensörü takalım mı arabaya dediler,ikramınız olacaksa tabi takalım dedim süpriz oldu.Tabi bu macunlu yuzeyde süpriz oldu
    Ama sensörden olacağını pek sanmıyorum.aracı teslim alırken 30 dk içinde montaj yaptılar ve aracı teslim ederken bagajı stepne bölümünü vs actılar bu durumda uyarıp degmeyin daha kurumadı vs diyebilirdi.Ayrıca o esnada görmemiş olmamı da tamamen heyecanıma bağlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rh_plus -- 4 Ocak 2015; 15:52:40 >

• rh_plus kullanıcısına yanıt
    Hocam kesin Park sensöründen demiyorum.Olabilir diyorum.

Nasıl monte edildiğini de bilmiyorum.

Sadece tahmin ettim.Kesin bir bilgim yok.

Şu video da şöyle monte ediyorlar Symbol'e.

http://www.youtube.com/watch?v=1OujMqzfgJA

Şu videodaki siyah cihazı oraya yapıştırmış olabilirler...
  • Bazı clio larda bagajdan su alma sorunu duymuştum ,belki tamir görmüştür , sıkıntı olacak birşey değil.

• Ne kadar berbat görünüyor ama ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: rh_plus

quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Araç Renault Clio mu?

Evet, aynı aractan alıp bu gibi işlemlere rastlayan var mı aramızda? (clio joy dci 75hp)

Evet şirkete kiralanan cliolarda da aynı durum var şaşırmıştım ilk gördüğümde.

Şaselerin birleşme yerlerinde kalan açıklıkları kapatmak için "yama" olarak sıvamışlar muhtemelen.

• Sıvamışlar hocam
  • sonradan insan eliyle sıvandığı çok belli.Robotize bir durum değil.Ama bari rengi güzel olsa.Bakınca dikkat çekmemeli en azından.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.